shop.musicserver.cz
<i>"ČESKÝ SLAVÍK NIKOHO NEZAJÍMÁ!"</i> 10 nejčtenějších článků roku 2023

"ČESKÝ SLAVÍK NIKOHO NEZAJÍMÁ!" 10 nejčtenějších článků roku 2023

Vydáno: 01.01.2024 19:45 v sekci Nejvíc nej - David Věžník a Redakce | foto: TV Nova

Kolega Pavel Klusák pro web H7O nedávno napsal smutný návod na to, jak v dnešní době psát hudební recenze. Až zjistí, že v přehledu nejčtenějších článků musicserveru není ani jedna recenze, tak se pos*re. Má tedy následující topka být návodem na to, jak / o čem v těchto časech psát, aby to někoho zajímalo? To necháme na vás.

10. "ČESKÝ SLAVÍK NIKOHO NEZAJÍMÁ!" poprvé

Rekapitulace

Článek: Český slavík odtajnil součty hlasů. Ewu Farnou a Lucii Bílou dělily jen stovky bodů
Datum vydání: 28. listopadu 2023
Dosavadní počet zobrazení: 32 963
Zaujalo vás, protože: "Po vyhlášení Českého slavíka si mnozí (včetně nás) posteskli, že organizátoři letos oproti zvyklostem u jednotlivých jmen neuvedli také počty hlasů. Nyní se tak konečně stalo a veřejnost si díky tomu může o výsledkové listině udělat kompletní obrázek."

Český slavík má po léta nálepku ceny, která vlastně nemá žádnou relevanci a nikoho soudného nezajímá. Náš server však evidentně nemá moc soudné čtenáře (sorry, not sorry), neb pouhá informace o tom, kolik bodů ta Ewa teda nahrabala, je/vás zaujala velmi.

A máš to, Pavle! A beč!


9. Opálený zadek, necenzurovaná cenzurovaná bradavka a McSrajdoviny

Rekapitulace

Článek: Opálený zadek, necenzurovaná cenzurovaná bradavka a McSrajdoviny: 10 nejčtenějších článků roku 2022
Datum vydání: 1. ledna 2023
Dosavadní počet zobrazení: 33 082
Zaujalo vás, protože: "Zadnice, bradavky a různé další části lidského (respektive výhradně ženského) těla působí na čtenáře jako magnet. Obal alba 'Solar Power' od Lorde nás tak díky svému zpracování straší v doporučovaných článcích tak dlouho a tak intenzivně, až už se na to, jestli se to dá nějak vypnout, ptají i ti nejheterosexuálnější cis muži naší redakce. Nedá."

Hele, Pavle, slovo kapitalismus v recenzi nikoho netankuje. Lepší je bradavka nebo zadek. Fakt.

Přehled nejčtenějších článků letopočtu 2022 jsme vydali hned na Nový rok a za dalších dvanáct měsíců bylo úspěšnějších jen osm dalších textů. Přemýšleli jsme asi deset sekund, jestli tuto skutečnost přiznat, nebo zatajit, ale chceme být fér.

Tak si tu dvacet dvojku klidně připomeňte zas.


8. Anjel odišiel... a už sa nevrátil

Rekapitulace

Článek: Zemřela Barbara Haščáková
Datum vydání: 3. prosince 2023
Dosavadní počet zobrazení: 42 860
Zaujalo vás, protože: "Dne 22. listopadu náhle zemřela Barbara Haščáková. Dle lékařů z nemocnice Memorial Hospital v Sarasotě, kde dlouhé roky žila, byla příčinou smrti náhlá cévní mozková příhoda."

:-(


7. Freddie jako živý!

Rekapitulace

Článek: Queenie se svojí show 'rozbili' vinařství ve Valticích
Datum vydání: 20. srpna 2023
Dosavadní počet zobrazení: 50 121
Zaujalo vás, protože: "Všechny ty pohyby, gesta, kudrlinky, plácání se po zadku, ruce sevřené v pěst a samozřejmě fantastický zpěv dávaly alespoň částečně naznačit, jak to mohlo vypadat před těmi takřka čtyřiceti lety na vystoupení legendární britské skupiny."

"Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat." (Jára Cimrman)


6. Ewa netropí hlouposti

Rekapitulace

Článek: Ewa Farna oslavila třicítku v O2 areně. Předvedla show světové úrovně
Datum vydání: 15. října 2023
Dosavadní počet zobrazení: 52 192
Zaujalo vás, protože: "Nejenže vše odzpívala na výbornou, ale dala tomu něco víc, zkrátka se rozdala a vydala ze sebe maximum. Ukázala se jako velká profesionálka, která nenechává nic náhodě a právem se řadí k tomu nejlepšímu."

"A včely mají rády tu řepku. Můžou si kecat novináři, co chtějí. Mají. Je to pravda. Jsem byl v Lysé nad Labem na výstavě," hřímal svého času Andrej Avenger Babiš.

"A Češi mají rádi tu Ewu. Můžou si kecat Poláci, co chtějí. Mají. Je to pravda. Jsme byli v outůčku na koncertě," hřímáme my.


5. I ty můžeš mít svůj koncert v O2 areně!

Rekapitulace

Článek: Vážně může v O2 areně koncertovat každý?
Datum vydání: 22. listopadu 2023
Dosavadní počet zobrazení: 55 337
Zaujalo vás, protože: "Kdo ví, možná 12. září příštího roku ještě Monice všichni zatleskáme, jakou skvělou a přelomovou show se svým týmem připravila. Přesto mi ale nikdo nevymluví, že i ona sama by z takové události měla mnohonásobně větší radost, kdyby si ji poctivě 'vyjezdila'."

Monika kdo-je-Monika-Bagárová? Bagárová bude mít koncert v O2 areně. My si o tom něco myslíme a vy si o tom čtete.


4. Pseudo pokora a pseudo láska?

Rekapitulace

Článek: Jak Emma Smetana a Jordan Haj naplnili Forum Karlín pokorou a láskou
Datum vydání: 4. listopadu 2023
Dosavadní počet zobrazení: 59 784
Zaujalo vás, protože: "Mladá, krásná, talentovaná, úspěšně fungující dvojice, které to klape ve všech sférách, jak v osobní, tak v pracovní. To se v naší republice neodpouští a vytáčí to spoustu nevyrovnaných bytostí, které místo aby řešily sebe, řeší druhé a pomlouvají."

Kolegyně Hanka Bukáčková to dvojici, interně přezdívané Smeta Emmana a Hordan Jaj, baští i s navijákem. Plamenná diskuze na našem facebooku ale běžela ještě dva týdny po jejím pokorném vystoupení.


3. Jak to zpívá Nohavicovi? To musíš vědět!

Rekapitulace

Článek: Nohavica uchvátil Benátskou! v dešti, Střihavka se "Zemí vzdálenou" zklamal
Datum vydání: 31. července 2023
Dosavadní počet zobrazení: 70 557
Zaujalo vás, protože: "Ač je umělec pro své názory částí veřejnosti přijímán rozporuplně, uhrančivá a strhující atmosféra při jeho koncertu byla jasnou odpovědí všem jeho kritikům."

Když jsme v úzkém redakčním kroužku na silvestra probírali tento tehdy vznikající přehled, shodli jsme se, že ani nevíme, kde se festival Benátská! s Impulsem vlastně koná. Vy, naši čtenáři, to jistě víte (je to Vesec), neb reportáž z této hudební přehlídky v seznamu obsadila třetí místo.

Kdepak nějaký Jacob Collier! Pánům typu Jaromír Nohavica nebo Kamil Střihavka nesahá v tomhle ohledu ani po kotníky!


2. Apríl!

Rekapitulace

Článek: Apríl: O2 arena končí. Koncerty se přesouvají do Brna nebo Ostravy
Datum vydání: 1. dubna 2023
Dosavadní počet zobrazení: 75 935
Zaujalo vás, protože: "Zmíněný Daniel Landa svůj koncert, plánovaný na listopad, rozloží hned do několika míst po Česku. Bude přitom kopírovat itinerář spřátelené kapely Ortel, které se tímto stane předskokanem. Na první zastávku se jeho příznivci můžou těšit už 8. dubna v restauraci Sokec ve Šlapanicích u Brna."

Poslední den roku bývá pro mnohé lidi dnem plným šprýmů, legrácek a pranků, podobně jako ten první dubnový. My se na silvestra většinou odmlčíme, ale aprílový článek si zpravidla ujít nenecháme.

V reakci na takzvanou FYLAJOVU BÝDU (#FYJALOOCTUB) (sic!) jsme sepsali smyšlený text o tom, kterak tuzemská největší hala onu energetickou krizi neustála. Ať už jste klikali proto, že jste tušili, že jde o žert, nebo proto, že jste nám uvěřili, klikali jste hodně a my vám za to děkujeme.


1. "ČESKÝ SLAVÍK NIKOHO NEZAJÍMÁ!" podruhé

Rekapitulace

Článek: Český slavík 2023: Výsledkové jistoty, estrádní humor i (ne)vyprodaný koncert Vondráčkové
Datum vydání: 25. listopadu 2023
Dosavadní počet zobrazení: 183 646
Zaujalo vás, protože: "Letošní předávání Českého slavíka, dlouhé jako týden před výplatou, máme za sebou. Kdo zazářil a kdo se příliš nepředvedl? Přinášíme vám dva pohledy našich redaktorů - jeden přímo z místa od Hany Bukáčkové a druhý očima televizního diváka Josefa Martínka - na letošní galavečer i výsledky."

Kolegyně Hanka Bukáčková hned v úvodu dvojkomentáře poznamenala: "Všichni sice na adresu Českého slavíka brblají, ale stejně ho jedním okem sledují. Někteří přímo u obrazovek, jiní si alespoň přečtou, kdo vyhrál, uniknout se ale této anketě nedá. Zůstává věčným tématem k diskuzi."

A je to tak. Letos se o této anketě diskutovalo dokonce tak moc, že náš text se stal čtvrtým nejčtenějším ze všech článků musicserveru za celou jeho historii.

Teď tedy sice díky kolegovi Klusákovi možná víte, jak správně napsat hudební recenzi, ale taky víte, k čemu vám to je.

Tak šťastný nový rok!


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pearl Jam - Dark Matter 8/10
Recenze: Pearl Jam na "Dark Matter" překypují nadšením a mladickou energií S aktuální "Dark Matter" mají Pearl Jam na kontě tucet studiových alb. Novinka kapely ze Seattlu naštěstí nepatří k těm tuctovým. S pomocí mladého producenta se zasloužilí rockeři, kteří už před pár lety vstoupili do... čtěte zde
Vydáno: 23.04.2024 08:00 v sekci Recenze
Fletcher, SaSaZu, Praha, 21.4.2024
Naživo: Fletcher v SaSaZu obstarala zvuk, diváci zase obraz Popová, byť naživo spíše už pop-rocková zpěvačka Fletcher při své první návštěvě Prahy vyprodala klub SaSaZu. Ten nejprve od osmé večer na půl hodinky opanovala alternativně rocková dvojice Arxx z Brightonu, připomínající... čtěte zde
Vydáno: 22.04.2024 16:00 v sekci Naživo
Igor Orozovič - Když zpíváte text, který je váš, nikdy ho nemůžete zazpívat špatně
Rozhovory: Igor Orozovič - Když zpíváte text, který je váš, nikdy ho nemůžete zazpívat špatně "Pomíjivost divadla je pro mě někdy bolestná. Oproti tomu kratičká píseň toho může obsáhnout spoustu a zůstane v nás, můžeme si ji zpívat," říká herec a muzikant Igor Orozovič. Svou čerstvě vydanou debutovou desku "Když muž... čtěte zde
Vydáno: 22.04.2024 11:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Mark Knopfler - One Deep River 8/10
Recenze: Na "One Deep River" je Mark Knopfler pořád stejně solidní Po nejdelší pauze mezi sólovými alby - konkrétně po šesti letech - je tu nezaměnitelný zpěvák a kytarista Mark Knopfler se svou desátou deskou "One Deep River". A jak se dalo čekat, všechno je u něj jako vždy na svém místě, nic se... čtěte zde
Vydáno: 22.04.2024 00:00 v sekci Recenze
Grey256 - Tentokrát 8/10
Recenze: Rapper Grey256 na desce "Tentokrát" všem mladým pop-rockerům ukázal, jak se to dělá. A přitom to má jako vedlejšák Grey256 patří mezi spousty mladých rapperů, o nichž na musicserveru kromě pravidelného komentáře hitparád nepíšeme. V redakci totiž nemáme žádného teenagera, který by jim rozuměl. Jednadvacetiletý interpret se nyní rozhodl... čtěte zde
Vydáno: 21.04.2024 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Queenie si na své narozeninové koncerty 18. a 19. dubna připravili opět výpravnou show i nové písně (08.04.2024 19:56)
- Naživo: Ewa Farna si podmanila O2 arenu i napodruhé (23.03.2024 08:48)
- Český slavík odtajnil součty hlasů. Ewu Farnou a Lucii Bílou dělily jen stovky bodů (28.11.2023 19:00)
- Na okraj: Český slavík 2023: Výsledkové jistoty, estrádní humor i (ne)vyprodaný koncert Vondráčkové (25.11.2023 20:26)
- Absolutní slavicí je poprvé Ewa Farna. Zvítězili také Marek Ztracený, Kabát a Calin (24.11.2023 23:45)
- Na okraj: Vážně může v O2 areně koncertovat každý? (22.11.2023 15:00)
- Monika Bagárová se pokusí vyprodat O2 arenu (19.11.2023 17:28)
- Kapela Queenie oslaví v dubnu své 18. narozeniny dvěma velkými koncerty a letním turné po České republice (13.11.2023 13:27)
- Naživo: Jak Emma Smetana a Jordan Haj naplnili Forum Karlín pokorou a láskou (05.11.2023 13:33)
- Štěrkovna Open Music oslaví 20. narozeniny i s Ewou Farnou a kapelou Tři sestry (02.11.2023 11:31)

ALBUM TÝDNE 17/2024

Mark Knopfler
One Deep River

Po nejdelší pauze mezi sólovými alby - konkrétně po šesti letech - je tu nezaměnitelný zpěvák a kytarista Mark Knopfler se svou desátou deskou "One Deep River". A jak se dalo čekat, všechno je u něj jako vždy na svém místě, nic se nezměnilo. Díkybohu.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 23.04.
Walter Trout (US) (Divadlo Archa, Praha)
St 08.05.
Tate McRae (US) (Forum Karlín, Praha)
So 11.05.
Rammstein (DE) (Letiště Letňany, Praha)
Ne 12.05.
Ari Abdul (US) (Rock Café, Praha)
St 15.05.
30 Seconds To Mars (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 15.05.
Willie & The Bandits (UK) (Zasekávák, Praha)
Čt 16.05.
The Matt Schofield Trio (UK) (Palác Akropolis, Praha)
Čt 16.05.
Danny Brown (US) (Roxy, Praha)
Čt 16.05.
Akon (US) (Forum Karlín, Praha)
So 18.05.
King Gizzard & The Lizard Wizard (AU) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Taylor Swift Adele Queen AC/DC Sia U2 Kabát Rush Bono Beyoncé Mirai Lady Gaga Liam Gallagher Linkin Park Imagine Dragons Dua Lipa
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu