shop.musicserver.cz
Emma Smetana & Jordan Haj, Forum Karlín, Praha, 4.11.2023

Jak Emma Smetana a Jordan Haj naplnili Forum Karlín pokorou a láskou

Vydáno: 05.11.2023 13:33 v sekci Naživo - Hana Bukáčková | foto: Marek Jarkovský

Životní a hudební partneři Emma Smetana a Jordan Haj odehráli svůj dosavadní největší společný koncert ve slušně zaplněném (téměř vyprodaném) Foru Karlín. Byli u toho hosté ADONXS, Jiří Burian či NobodyListen. Představili chystané novinky na příští rok, kdy se budou ubírat tanečnějším tempem.

Live: Emma Smetana & Jordan Haj

místo: Forum Karlín, Praha
datum: 4. listopadu 2023
setlist: Šťastný a veselý, End od the World, Dopamine, Bad Habit, Love is Blind, What I´ve Done, No Fire (feat ADONXS), Tahle jedna vteřina (feat ADONXS), Sám (ADONXS), Lost & Found, Wall of Kampa, Savage, Night Races , Memory Lane, I know it, Spicy Mama (feat Václav Rouček), Living around you, On the Ground, When the Night is on, 5*Hell, Higher, Dream on, A Perfect President, Chase it, By now
Omluvte prosím kvalitu fotek - byly pořízeny mobilem, na koncertě jsme neměli profesionálního fotografa.

Časově jsem nestíhala předskokana Lazera Vikinga, ale věřím, že svoji práci odvedl znamenitě, patří k záruce kvality. To samé platí i pro oba protagonisty, kteří si nachystali setlist o pětadvaceti písních. Z toho čtvrtinu tvořily horké novinky, které měly veřejnou premiéru.

Na úvod bych vyzvedla ručně malovaný plakát v několika verzích od Jordyho. Obsahoval všechny detaily včetně jmen členů doprovodné skupiny a hostů. Když jsem s ním a Emmou dělala vloni rozhovor, prozradili mi, že mají několik variant kapely, v níž hrají ostřílení harcovníci. Na vrcholný koncert svojí dosavadní kariéry vsadili na Petra Škarohlída (kytara) a Adama Novotného (klávesy) (oba z Hentai Corporation), dále byli v sestavě Hajův bratranec Givinar Kříž (druhá kytara), Matouš Holienčín (bubny) a Jan Koudela (basa). Všichni byli sladěni v dress code černého obleku a bílé košili s vínovou vázankou.

Emma Smetana & Jordan Haj, Forum Karlín, Praha, 4.11.2023
© Hana Bukáčková
Pozadu nezůstali ani oba hlavní aktéři. Nejdřív měli na sobě slavnostnější oblečení - Jordan oblek a Emma vykrojený kalhotový kostým s elegantním topem na styl podprsenky, ve kterém vynikla její štíhlá postava.

Během večera se několikrát převlékli a postupně odhodili formálnost. Zpěvák si vzal koženou bundu s bílým tričkem, to pak vyměnil za černé. Jeho partnerka později oblékla černé koženkové kraťasy nejdřív s červenou blyštivou podprsenkou (poznamenala, že by se to asi tatínkovi nelíbilo, na rozdíl od mamky, které je to jedno). Pak top vyměnila za prvky se svítícím akcentem, následně zvolila fialové legínové kraťasy s topem a oversize sakem.

Když jsme u toho vizuálna - za vším hledej Vordu. Scénu měl totiž na svědomí talentovaný Matyáš Vorda. Tvořily ji tříposchoďové závěsy. Ten dolní kryl záda muzikantům, na prostředním byly jmenovky Emma & Jordan. Na vrchním pak běžely záběry z pódia. Celkově byla stage nasvícená tóny od bílé po žlutou. Zboku jednotlivá patra oddělovaly řetězy světel. Chvílemi mi to připomínalo filmové plátno.

Výjimečný koncert dvojice odpálila ne/vánoční písní "Šťastný a veselý", která je jejich čerstvou novinkou. Společné kousky střídaly ty sólové, umně napasované do setlistu. Jak již bylo řečeno, živě představili šestici dosud neslyšených věcí (že by to předznamenávalo druhou společnou desku?). První byla "Love is Blind", skladba bigbeatového ražení, prý těsně před dokončením. Ostatní songy byly spíše tanečnější, často s využitím samplů a nahraných beatů. Ale k tomu se dostanu později.

Před "What I've Done" zavzpomínali na to, jak ve Foru hráli již před sedmi a půl lety coby předskokani Goranu Bregovićovi. Tenkrát ale bylo méně lidí. Přiznali, že je tehdy ani nenapadlo, že tu sami vystoupí o pár let později a co se vše kolem nich semele.

Jako první host se na pódiu objevil ADONXS. Adama Pavlovčina si mnozí pamatují jako vítěze poslední série SuperStar. Emma ho otitulovala slovy, že je větší hvězda než oni… Nemyslím si, takové popularity u nás nedosahuje a stále je na začátku.

Pěvecky dvojici sekundoval při "No Fire" a zaskočil za Richarda Müllera při "Tahle jedna vteřina". Poměrně adekvátní náhrada, hutný hlas (který obzvláště slovenští zpěváci mají). Tuto píseň Emma věnovala Lence Hornové, která stojí za pohádkou, tedy za (veřejností hejtovaným) seriálem "Eliška a Damián", kde hraje hlavní ženskou roli. Připomněla, že bez Lenky by tento duet nevznikl. Poté Pavlovčin představil svůj song "Sám", konečně v rodném jazyce, který mu sedl. Jak i název napovídá, doprovodil se sám na klávesy.

Pak přišlo na řadu tanečnější pásmo. Jako první se za DJský pult v poschodí postavil Jiří Burian, jejich objevitel a, jak ho sami titulují, táta. Kormidlo pak převzal brácha NobodyListen. Do rapové "Spicy Mama", která byla v češtině, přišel zahostovat pro mě neznámý Václav Rouček. Za mě rap prosím ne. Dělá to z jejich tvorby tuctovou, rádoby trendy záležitost, která mému uchu zrovna dvakrát nelahodí. Celkově bylo přijetí diskotékových tracků vlažné - jako by se slily v jeden celek. Určitě bych to více rozsekala, působilo by to líp než dát tento typ tracků do třetiny koncertu do lajny za sebou.

Emma Smetana & Jordan Haj, Forum Karlín, Praha, 4.11.2023
© Hana Bukáčková
Zazněla i "Wall of Kampa", jediná píseň, kterou si nenapsali, ale složil ji Emmin táta. Když jsme u té rodiny, tak při "Dream On" zpěvačka usedla za klávesy a song věnovala dcerám. Ty pak přišly za rodiči jako překvapení v jeho závěru. Emma je objala a pak je odehnala s tím, že děti do showbusinessu nepatří.

Poslední položkou byla "By Now", po které pojmenovali i vloni vydané společné album. Zároveň je to píseň, se kterou se chtěli dostat na Eurovizi, ale neprošli přes lokální kolo. Hezká tečka. Líbila se mi hláška, kdy Jordan poděkoval partnerům a sponzorům, že díky nim můžou dělat neziskovou činnost, jakou je hudba.

Mladá, krásná, talentovaná, úspěšně fungující dvojice, které to klape ve všech sférách, jak v osobní, tak v pracovní. To se v naší republice neodpouští a vytáčí to spoustu nevyrovnaných bytostí, které místo aby řešily sebe, řeší druhé a pomlouvají.

Koncert byl sázka na civilnost, žádné konfety a podobné kraviny, v hlavní roli byly prostě písně. Z obou protagonistů sálá, jak jsou tu jeden pro druhého, ale chybí mi zapojení publika. Jejich vystoupení bylo decentní, skromné, pokorné, na nic si nehráli. Ale zkrátka chybělo tomu něco, co by z večera udělalo pro mě jako posluchače nezapomenutelný zážitek. I přes veškerou úctu k nim oběma, pro které to jistě byl důležitý moment.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ondřej Klímek (Behind the Door, Vltava) - U Behind the Door je klíčovým prvkem kamarádství
Rozhovory: Ondřej Klímek (Behind the Door, Vltava) - U Behind the Door je klíčovým prvkem kamarádství Saxofonista a flétnista má výrazný podíl na tom, jak zní v posledním desetiletí kultovní Vltava, ale vídat ho na pódiu můžeme coby sidemana mnoha větších či menších muzikantů. Už dvacet let má ale také žánrově fluidní... čtěte zde
Vydáno: 25.02.2024 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Zara Larsson - Venus 6/10
Minirecenze: "Venus" Zary Larsson je jen dalším kouskem do její průměrné sbírky Někdy se zdá, že zásobárna severských popových interpretek nemůže nikdy vyschnout. Jenže taky není všechno zlato, co se třpytí. Taková Zara Larsson má sice na svém triku několik docela velkých hitů, na ploše celých desek se jí... čtěte zde
Vydáno: 24.02.2024 09:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Depeche Mode, O2 arena, Praha, 22.2.2024
Naživo: Depeche Mode v Praze skvěle zahráli, svou show ale neoslnili Depeche Mode na prvním ze dvou letošních českých halových koncertů precizně odehráli průřez svou bohatou diskografií, zklamali ale odfláknutou vizuální show. Snad i proto byla atmosféra v hale o trošku chladnější, než by se dalo... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2024 14:13 v sekci Naživo
Pět nejlepších balad od Jennifer Lopez zpívaných ve španělštině
Top 10: Pět nejlepších balad od Jennifer Lopez zpívaných ve španělštině Jennifer Lopez vždy seděla na dvou židlích - zpívala i hrála. Ani v oblasti hudby, kde je známá dynamickými vystoupeními a spojováním žánrů, nezůstala pouze u angličtiny. Nyní se zaměříme na zpěvaččiny nejlepší skladby ve... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2024 08:00 v sekci Publicistika | Top 10
Tokhi - My Mother Told Me
Video: Premiéra: Tokhi po bubenické řeži přichází s vlastní úpravou hitu ze seriálu "Vikingové" V závěru loňského roku vydal Tokhi, bubenický mág a guru projektu Groove Army, předělávku "Valhala čeká nás". Místo tradičních paliček se chopil mikrofonu a kultovní hit přetextoval a přearanžoval. Nyní na tento počin navazuje... čtěte zde
Vydáno: 22.02.2024 18:18 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 10: "ČESKÝ SLAVÍK NIKOHO NEZAJÍMÁ!" 10 nejčtenějších článků roku 2023 (01.01.2024 19:45)
- Video: Jordan Haj & Emma Smetana (ne)přejí "Šťastný a veselý". Poukazují na oběti domácího násilí (14.10.2023 09:00)
- Video: Jordan Haj představil "Savage". Blues-rockový song nikdy nebude mít studiovou verzi (21.09.2023 08:05)
- Video: Emma Smetana zpívá poprvé česky a rovnou duet. V písni "Tahle jedna vteřina" ji doprovází Richard Müller (25.06.2023 09:12)
- Video: Emma Smetana v klipu k nespoutané skladbě "Chase It" tančí na pláži Bali (08.06.2023 15:25)
- Rozhovory: Emma Smetana & Jordan Haj - Vytíženost nám vyhovuje (10.09.2022 09:00)
- Recenze: Chybělo málo a společná deska "By Now" Emmy Smetana a Jordana Haje mohla být domácí událostí roku (30.06.2022 17:45)
- Video: Jordan Haj ON AIR: Vůbec neumím zpívat, ale mám brutální nedomykavost hlasivek. A to funguje (19.06.2022 11:12)
- Video: Emma Smetana a Jordan Haj s novinkou mnoho "Dopaminu" nepřinášejí, spíše nudí (17.04.2022 11:33)
- Naživo: Intimní vystoupení Emmy Smetany a Jordana Haje narušovalo věčné ševelení (10.03.2022 15:41)

ALBUM TÝDNE 08/2024

Brittany Howard
What Now

Brittany Howard má za sebou kariéru kytaristky a frontwoman blues-rockové skupiny Alabama Shakes. Na svém sólovém debutu "Jaime" z roku 2019 pracovala se širším hudebním plátnem zahrnujícím prvky soulu, elektroniky, jazzu a popu. A po této hluboce osobní desce se vrací s její následovnicí "What Now".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 29.02.
Shawn James (US) (Forum Karlín, Praha)
St 06.03.
Zara Larsson (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 07.03.
DJ Shadow (US) (Roxy, Praha)
Ne 10.03.
Madison Beer (US) (SaSaZu, Praha)
Po 11.03.
Idles (UK) (SaSaZu, Praha)
St 13.03.
Avatar (SWE) (SaSaZu, Praha)
Pá 15.03.
Sophie Ellis-Bextor (UK) (Palác Akropolis, Praha)
Út 19.03.
Katapult (CZ) (Forum Karlín, Praha)
Pá 22.03.
Ewa Farna (CZ) (O2 arena, Praha)
Ne 24.03.
Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Prince Justin Bieber Dua Lipa Kanye West Karel Gott Viktor Sheen Depeche Mode Taylor Swift Madonna Lucie Vondráčková Ty Dolla $ign BTS Lady Gaga Ed Sheeran Billie Eilish AC/DC Michal Prokop Queen
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu