shop.musicserver.cz
Koncert pro budoucnost završí oslavy 17. listopadu hudbou a řečnickými vstupy. Vystoupí Bára Poláková, kněz Tomáš Halík či architekta Eva Jiřičná

Koncert pro budoucnost završí oslavy 17. listopadu hudbou a řečnickými vstupy. Vystoupí Bára Poláková, kněz Tomáš Halík či architekta Eva Jiřičná

Vydáno: 11.11.2023 13:23 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Jakub Červenka
Koncert pro budoucnost je občanské setkání a tradiční vrchol oslav sametové revoluce, které každý rok otevírá diskuzi o klíčových otázkách současnosti i společné budoucnosti. Letos poosmé se na pódiu na Václavském náměstí v Praze 17. listopadu od 16:30 do 22 hodin vystřídají desítky umělců i zástupců občanské společnosti, aby uctili a oslavili demokratické hodnoty. V rámci hudebního programu vystoupí Bára Poláková, Aneta Langerová, Vladimir 518 feat. Sifon, Igor Orozovič, kapely Pilot, Buty či Dunaj.

Ústředním tématem letošního ročníku, které ve svých příspěvcích okomentují téměř dvě desítky osobností, je vzájemný vztah mezi přírodou, člověkem a stroji. Mezi potvrzenými řečníky jsou například herec Jan Cina, kněz Tomáš Halík, zápasník Jiří Procházka, architektka Eva Jiřičná, odbornice na oblast Blízkého východu Irena Kalhousová a spoluzakladatel Občanského fóra Ivan Gabal. Moderátory Koncertu pro budoucnost jsou novinář Jindřich Šídlo, který provázel i předchozími ročníky, a herečka Tereza Dočkalová.

Koncert je stejně jako každý rok otevřený naprosto všem a zdarma, místo vstupného budou mít návštěvníci možnost přispět dobrovolným příspěvkem přes platformu Darujme.cz, a podpořit tak přípravu této oslavy 17. listopadu. Celý program bude i letos živě streamován na sociálních sítích Koncertu pro budoucnost, České televize a dalších médií.

I letošní hudební program je žánrově pestrý a bohatý a nabízí to nejlepší z české hudební scény. Mezi potvrzenými interprety jsou zpěvačka a herečka Bára Poláková, talentovaný písničkář Rodan, kapela Pilot, Igor Orozovič, který vystoupí v duetu s Anetou Langerovou, jíž čeká i samostatné vystoupení, populární kapela Buty nebo třeba rapper Vladimir 518 feat. Sifon za doprovodu laseru či rapper Lipo. Vystoupí také mladý český popový zpěvák s přesahem do R&B Sofian Medjmedj, akustické duo Vladimír Javorský & Mirek Kemel, legendární kapela brněnské alternativní scény Dunaj či hudební duo Hello Marcel, které si získává srdce fanoušků svou taneční elektronikou. "Modlitbu pro Martu" zazpívá Adam Pavlovčin alias ADONXS, vítěz slovenské Superstar 2021. Českou hymnu uslyšíme v podání zpěvačky, hudební producentky, performerky a DJky s vietnamskými kořeny Vi Tranové, která je frontmankou kapely Viah.

Mezi řečníky se letos objeví například architektka Eva Jiřičná, herec Jan Cina, novinářka Alica Sigmund Heráková věnující se romské publicistice, katolický kněz, filosof a sociolog náboženství Tomáš Halík, náčelník generálního štábu Karel Řehka, vědkyně a zakladatelka Internetového institutu Tereza Bartoníčková, odbornice na oblast Blízkého Východu Irena Kalhousová, polární bioložka Marie Šabacká, bojovník ve smíšených bojových uměních Jiří Procházka a český politik a sociolog, jeden ze zakladatelů Občanského fóra v roce 1989 Ivan Gabal.

Každý den čelíme novým a nečekaným výzvám. Vzájemný vztah mezi přírodou, lidmi a stroji nabývá čím dál zásadnějšího charakteru a významu. Ve světě rychlých technologických pokroků nesmíme ztratit ze zřetele naše spojení s přírodou. Zároveň si ale musíme uvědomovat dopad našich činů na životní prostředí a odpovědnost za jeho ochranu a zachování pro budoucí generace. A nesmíme zapomenout ani na sebe. Výzvy, kterým čelíme, vyžadují i mnohé a zásadní změny v našem přístupu k životu. Musíme začít využívat veškerou lidskou představivost při přetváření ekonomických systémů, technologického vývoje i sociálních struktur. A to tak, aby prioritou byl nejen blahobyt, ale také udržitelnost a inkluzivita. Skrze inovaci a spolupráci můžeme najít cestu k budoucnosti, kde se pokrok a harmonie prolínají. Je to na nás. Budoucnost jsme my.

Na Václavském náměstí budou mít svá stanoviště také některé neziskové organizace v rámci zóny Takoví jsme, jako např. Jsme fér, Post Bellum či Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a další.

Pořadatelem Koncertu pro budoucnost je kulturní nezisková organizace Nerudný fest.cz. Na webu koncertprobudoucnost.cz jsou uvedeni všichni dárci, bez jejichž podpory by koncert nevznikl. Akci v roce 2023 podpořil Magistrát hlavního města Prahy, hlavními partnery koncertu jsou Pila Javořice, Sekyra Foundation a Nadace Tipsport. "Nadace Tipsport má řadu důvodů, proč dlouhodobě podporovat občanskou společnost, demokratické hodnoty a nezávislá média. Situace ve světě i u nás doma se od loňského roku zdramatizovala, o to vyšší prioritu téhle oblasti přikládáme. 17. listopad je pro naši demokracii nejvýznamnější den a Koncert pro budoucnost je výraznou součástí jeho oslav. Loňská spolupráce s pořadateli byla vynikající a je pro nás radost na ni navázat," říká předseda správní rady Nadace Tipsport, Václav Sochor.

Bližší informace o Koncertu pro budoucnost naleznete přímo na webu akce nebo Facebooku či Instagramu. Záštitu nad letošním Koncertem pro budoucnost udělil Radní pro kulturu Magistrátu hlavního města Prahy JUDr. Jiří Pospíšil a starostka Prahy 1 Mgr. Terezie Radoměřská.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Harlej - Svatební košile 8/10
Video: "Svatební košile" padne Harleji jako ulitá Harlej už dávno není jen kapelou plnou raubířů, co vymetou kdejaký bar a mají přehled o všech holkách v okolí. Postupem času zraje také jejich muzika - umí být pořád pěkně divoká, ale stále častěji se v ní najde místo i pro... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2023 16:15 v sekci Audio / Video | Video
0
Katarzia - Šťastné dieťa 8/10
Recenze: Katarzia s albem "Šťastné dieťa" předkládá své dosud nejintimnější dílo Původem slovenská zpěvačka Katarzia se sice usídlila u nás, na svůj rodný jazyk ale ani na aktuální desce "Šťastné dieťa" nezanevřela. Často si na ní klade otázku: Proč? Proč jsme na sebe v oblasti mezilidských vztahů tak... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Jelen, Tereza Balonová, O2 arena, Praha, 2.12.2023
Naživo: Slušnost, pokora, vděčnost. Kapela Jelen v O2 areně oslavila deset let nádherným koncertem V O2 areně skupina Jelen sice nehrála úplně poprvé, neboť si ji oťukala už na Českém mejdanu s Impulsem, vůbec prvně ale lidé dorazili jenom kvůli ní. Bylo znát, jak moc si toho její členové váží a jak moc jsou z tohoto milníku... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2023 13:29 v sekci Naživo
0
Keane - Love Actually 8/10
Audio: Keane málem měli song "Love Actually" ve stejnojmenném vánočním filmu. Dvacet let poté ho představují světu Příští rok bude pro skupinu Keane ve znamení velkých oslav. Její dnes již téměř ikonický debut "Hopes And Fears" totiž oslaví své druhé kulatiny. Měli bychom se tedy dočkat jeho speciální reedice a k tomu rozsáhlého turné.... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2023 08:20 v sekci Audio / Video | Audio
0
Skindred, Raging Speedhorn, Defying Decay, Lucerna Music Bar, Praha, 1.12.2023
Naživo: Nejlepší přítel člověka jsou Skindred. V Praze to opět dokázali Máte den blbec? V práci se ukrutně nedaří, doma vás všichni štvou a ještě k tomu máte pocit, že máte obě ruce levé? Pak potřebujete jediný možný lék: živou hudbu. A to nejlíp tu od ostrovanů ze Skindred! Právě ti jsou totiž... čtěte zde
Vydáno: 02.12.2023 17:12 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rock for People zve na vánoční koncertní večírek na podporu neziskové organizace Konsent (15.11.2023 13:56)
- Video: Barbora Poláková v klipu "A-E-I-O-U" zachraňuje planetu Zemi (13.11.2023 08:19)
- Rozhovory: Aneta Langerová a Korben Dallas - Cílem bylo, aby to nepůsobilo jako bonboniéra, ale jako jedna tabulka čokolády (04.11.2023 19:00)
- Rozhovory: Barbora Poláková - Chtěla bych se vyvarovat toho, že bych komukoliv nutila, jak má hudbu chápat (03.11.2023 12:00)
- Video: Barbora Poláková káže "Ramen" - Takže díky, čau a amen... (28.10.2023 18:22)
- Aneta Langerová a Korben Dallas vydávají vinyl "Nekonečně" a vyrážejí na společné turné (14.09.2023 15:39)
- Video: RODAN v klipu "Tell Me It's Summer" paroduje léto. Z písně možná bude hit navzdory (11.08.2023 08:23)
- Recenze: Barbora Poláková na "ON/OFF" mnoho novinek nenabízí, zatím to však stačí (29.07.2023 09:00)
- Video: Tereza Černochová v prvoplánovém klipu k písni "Pánev" s Barborou Polákovou dokazuje, že láska prochází žaludkem (13.07.2023 08:39)
- Bára Poláková v listopadu vyrazí na turné k albu "ON/OFF" (27.06.2023 14:27)

ALBUM TÝDNE 49/2023

Katarzia
Šťastné dieťa

Původem slovenská zpěvačka Katarzia se sice usídlila u nás, na svůj rodný jazyk ale ani na aktuální desce "Šťastné dieťa" nezanevřela. Často si na ní klade otázku: Proč? Proč jsme na sebe v oblasti mezilidských vztahů tak přísní a proč v nich pořád chybujeme a selháváme?

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 07.12.
Prodigy (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
So 16.12.
Bryan Adams (CAN) (O2 arena, Praha)
Út 19.12.
Tři sestry (CZ) / Horkýže Slíže (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 16.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Pá 19.01.
Divokej Bill (CZ) (O2 Arena, Praha)
Ne 28.01.
Slowdive (UK) (Divadlo Archa, Praha)
Út 30.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 06.02.
Pocta Haně Zagorové (O2 Arena, Praha)
Čt 08.02.
Cobrah (SWE) (Fuchs2, Praha)
Pá 16.02.
Nothing But Thieves (UK) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Ben Cristovao Kryštof Like She The Beatles Taylor Swift Burian Lucie Vondráčková Sia Jana Uriel Kratochvílová AC/DC Lady Gaga Milly Honsová Madonna Ewa Farna Viktor Sheen Adele
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu