shop.musicserver.cz
Nové desky 45/2023 - od Chrise Browna přes Bena Cristovao po Chrise Stapletona

Nové desky 45/2023 - od Chrise Browna přes Bena Cristovao po Chrise Stapletona

Vydáno: 15.11.2023 20:45 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan | foto: Marie Trávníčková / musicserver.cz

Vedle silného zástupu ípíček od Sodom, Awolnation nebo Fitz And The Tantrums si pro nás albové novinky připravilo i několik českých interpretů v čele s Benem Cristovao, Barborou Mochowou a Čarotajem. Ze zahraničí jim konkurují Chris Brown, Lost Frequencies, Chris Stapleton, debutující The Kid Laroi, PinkPantheress a vánoční Tarja.

V pátek 10. listopadu vyšly tyto nové tituly:

Chris Brown - 11:11
žánr: r'n'b / pop / afrobeat / dancehall

 Chris Brown - 11:11
Chris Brown na přípravu své jedenácté řadovky příliš mnoho času nepotřeboval. Novinka "11:11", odkazující se názvem na numerologicky významný okamžik v čase, vychází zhruba po roce od předchůdce "Breezy". Fakticky se jedná navíc o dvojalbum s dvaadvaceti tracky, na nichž se podílelo bezmála čtyřicet producentů spíše méně známých jmen. Mezi nimi ční například Sean Kingston, Troy Taylor, Hitmaka, RoccStar nebo Fridayy. Posledního zmiňovaného na desce také uslyšíte a s ním interprety jako Davido, Lojay, Future, Maeta a Byron Messia. Už z tohoto výčtu je zřejmé, jakým způsobem se do Brownova mixu r'n'b a popu dostaly afrobeat a dancehall. Vydáním novinky žije pochopitelně zpěvákovo YouTube a my jen doplníme, že má za sebou již první úspěch v podobě nominace na Grammy za singl "Summer Too Hot".


Ben Cristovao - Zvíře
žánr: rap / pop / trap

 Ben Cristovao - Zvíře
V předvečer svého koncertu v O2 areně vydal Ben Cristovao svoji novou desku "Zvíře". Fanoušci se tak dočkali letos již třetí nahrávky svého idolu. A ta je o něco obsáhlejší než ty dvě předchozí. V jedenácti písničkách samozřejmě nechybějí ani hosté, z nichž většinu mohli lidé vidět také v pátek ve vysočanské hale. Jsou jimi Sofian Medjmedj, Segei Barracuda, Calin a Kojo, k nimž se přidali ještě Sima a Pil C. Že toto album opravdu není pro děti, zjistíte ze singlů na Benově YouTube profilu.


Chris Stapleton - Higher
žánr: country

 Chris Stapleton - Higher
Možná to ani nikomu nepřijde tak dlouho, nicméně od vydání čtvrté studiovky Chrise Stapletona uběhly přesně tři roky, a tak není divu, že countryová star původem z Kentucky připravila její následovnici. Dostala název "Higher" a fanouškům nabídne čtrnáct písniček. Autor na nich spolupracoval například s Mirandou Lambert, Stevem McEwanem, Carolyn Dawn Johnson, Danem Wilsonem nebo Timem Jamesem. Nejvíce práce však samozřejmě odvedl on sám a pak také producent Dave Cobb a jeho manželka Morgane Stapleton. Jak moc se tentokrát budou otřásat hudební ceny v základech, přemítejte u poslechu na Stapletonově YouTube.


Tip týdne

PinkPantheress - Heaven Knows
žánr: pop / taneční pop

 PinkPantheress - Heaven Knows
Minulý rok se Victoria Beverly Walker aka PinkPantheress stala vítězkou prestižní ankety BBC Sound Of 2022. Hudební publicisty zaujala mixtapem "To Hell With It" z roku 2021 a především svým stylem míchajícím bedroom pop, drum and bass, alt-pop a 2-step garage. Nyní tedy vychází její oficiální debut se třináctkou songů, který pojmenovala "Heaven Knows". Vedle ní samotné se na něm podíleli také Greg Kurstin, Mura Masa, BNYX, London On Da Track, Danny L Harle, Sam Gallaitry nebo F1lthy. Přímými hosty jsou pak Rema, Kelela a Ice Spice. Pokud jste tuto zpěvačku s keňskými kořeny ještě nezaregistrovali, můžete to napravit prostřednictvím jejího YouTube.


Lost Frequencies - All Stand Together
žánr: deep house, tropical house

 Lost Frequencies - All Stand Together
Po velmi úspěšném roce vydává belgický DJ a hudební producent Felix De Laet, známý jako Lost Frequencies, třetí elpíčko s názvem "All Stand Together". Ukazuje na něm svůj hudební vývoj za posledních několik let, kdy vyprodával arény a vystupoval na všech velkých festivalech od Tomorrowland přes Lollapaloozu po Creamfields. Mezi jedenáctkou tracků pochopitelně nechybí jeho největší hit "Where Are You Now" s Calumem Scottem. Mezi dalšími hosty jsou Netsky, James Arthur, Tom Gregory, Zak Abel, Elley Duhé s X Ambassadors, Alexander Stewart a Declan J Donovan. Vedle deep housu a tropical housu uslyšíte také vliv folku, popu a country. Rozhýbat boky můžete při sledování Felixova YouTube kanálu .


Tarja - Dark Christmas
žánr: gotický metal

Tarja - Dark Christmas
Metal a klasickou hudbu kombinuje Tarja Turunen, coby bývalý hlas Nightwish, s velkou grácií. Nyní se na pultech skví její další počin z tohoto rynku - deska "Dark Christmas". Jde o její devátou studiovou nahrávku, na které jí nepomohl nikdo jiný než její dlouholetí kolegové Jim Dooley a Tim Palmer. Finská sopranistka nyní vybrala dvanáct svátečních kousků včetně známých klasik, kterým dala temný, gotický kabát. A pozor, vůbec poprvé ve zpěvaččině kariéře uslyšíte v aranžích i dětský sbor. Pro ukázky navštivte YouTube.


Nick D’Virgilio, Neal Morse & Ross Jennings - Sophomore
žánr: progresivní rock / akustický rock

Nick D’Virgilio, Neal Morse & Ross Jennings - Sophomore
Po dvou letech o sobě dává vědět americko-britské trio D'Virgilio, Morse & Jennings. "Sophomore" je pokračování úspěšného debutu "Troika" z roku 2021. Opět se zde setkávají tři průkopníci nové vlny progresivního rocku: bubeník a zpěvák Nick D'Virgilio (Big Big Train), kytarista, zpěvák a skladatel Neal Morse (Transatlantic, NMB) a zpěvák Ross Jennings (Haken, Novena). Deset skladeb (plus dvě bonusové) přináší vše, co zmíněné muzikanty celou jejich kariéru zdobilo. Kompozice se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od akustického folku přes rock až po tvrdší pojetí progrocku. Charakterizují je silné melodie s propracovanými aranžmá a trojhlasy. O tom, že tohle trio dokáže vytvořit hudbu, která je jak technicky náročná, tak posluchačsky přístupná, se můžete přesvědčit poslechem některých skladeb na YouTube kanálu Inside Out Music.


EP a minialba

 • Awolnation - Candy Pop
  Americká electro-rocková formace se po loňském albu "My Echo, My Shadow, My Covers, And Me" připomíná trojicí novinek, v nichž, jak prozrazuje název, trochu víc zabrousila do sladšího popu. Přihodila k nim i dva remixy titulní skladby, obstarali je Elohim a Flamingosis. (YouTube)

 • Sodom - 1982
  Německé thrashmetalové legendy se prostřednictvím pěti písniček rozhodly vrátit ke kořenům a snažily se v nich zachytit atmosféru raných osmdesátých let, kdy lidé nenáviděli kapely typu Motörhead či Venom. Následovat bude dokonce i turné. (YouTube)

 • Fitz And The Tantrums - Perfect Holiday
  Indiepopová a také neosoulová formace z Los Angeles rovněž připravila pro své fanoušky malé vánoční překvapení. EP přináší pětici původních svátečních songů. (YouTube)

 • Bear’s Den - White Magnolias
  Již své druhé letošní ípíčko přichystalo britské duo kombinující indie folk a alternativní country. Produkce se opět ujal Ian Grimble (Travis, Echobelly). (YouTube)

 • Drama - Till We Die
  Sedm tracků pro své letošní minialbum připravilo taneční duo z Chicaga. Mezi spolupracovníky najdete i Ryana Teddera a Flight Facilities. (YouTube)

 • Aespa - Drama
  K-popový girlband vydal své čtvrté EP se šesticí písní. (YouTube)

 • Adam Miller - Illusion Pool
  Člen Chromatics se hlásí s pěti songy včetně duetu s Hannah Lew. (bandcamp)

 • Cuco - Hitchhiker
  Mexicko-americký písničkář a jeho šest novinek. (YouTube)


Barbora Mochowa - Will-O'-The-Wisp
žánr: pop rock

 Barbora Mochowa - Will-O'-The-Wisp
Jako album "plné snové atmosféry i velkolepých beatů, propracované do posledního detailu a zároveň plné emocí, co vás nepustí a nutí vás poslouchat až do konce", takto představuje Barbora Mochowa svoji novinku "Will-o’-The-Wisp". Ve dvanácti skladbách, mezi nimiž nechybí také "True Colors" a "White & Black Holes", které v předešlých letech bodovaly v českém národním kole Eurovize, vyjevuje svůj fantazijní svět, v němž se kromě jejího oblíbeného tématu vesmíru objevují také romantické postavy z výtvarného umění, ke kterému má velmi blízko. Jediným hostem je Daniel Žižka v písni "Pierrot", produkce se ujal Viliam Béreš. První ukázky z alba najdete na Supraphonline.


The Kid Laroi - The First Time
žánr: r'n'b / pop rock / hip hop / pop /

 The Kid Laroi - The First Time
Australský zpěvák a rapper The Kid Laroi vydává své dlouho očekávané debutové album "The First Time". Nahrávku naplnil dvaceti tracky mixujícími hip hop, pop, alternativu a indie. Spolupracoval s ním na nich velmi pestrý a široce obsazený tým producentů - zmiňme jména jako FnZ, Omer Fedi, Blake Slatkin, Bnyx, F1lthy, Emile Haynie, Clams Casino, Michael Uzowuru, Shellback, Cirkut, Louis Bell nebo Mk.Gee, Mezi hosty se navíc zařadili Jungkook z BTS, Central Cee, Future, BabyDrill, YoungBoy Never Broke Again, Robert Glasper a D4vd. Co společnými silami vytvořili, zjistíte na hudebníkově YouTube profilu.


Phil Shoenfelt & Band Of Heysek - Mumbo Jumbo Gumbo
žánr: indie rock / blues rock

 Phil Shoenfelt & Band Of Heysek - Mumbo Jumbo Gumbo
Indie rockový kytarista, skladatel, spisovatel a zpěvák Phil Shoenfelt se spojil s bluesrockovou partou Band Of Heysek a společně natočili devět skladeb na album "Mumbo Jumbo Gumbo". Spolupráce začala v létě 2020, kdy se potkali na jednom pódiu. Následovaly další koncerty a jejich synergie byla taková, že vznikl nápad na společnou nahrávku. Phil a Honza Švihálek spolu začali psát texty a do ledna 2023 měli dostatek materiálu na to, aby začali tvořit i hudbu s bubeníkem Lukášem Kytnarem a baskytaristou Mojmírem 'Bobem' Sabolovičem. Následně natáčeli v mikulovském studiu Davida Kollera. Ukázky, ale třeba i odpověď na to, co se skrývá za názvem, najdete na stránkách vydavatelství Indies Scope .


Rap

Rick Ross & Meek Mill - Too Good To Be True
Album "Too Good To Be True" nabídne spojení dvou prominentních amerických rapperů a producentů Ricka Rosse a Meek Milla. Dvojice desku nahrála poměrně svižně během šesti týdnů a výsledkem je sedmnáct tracků, na kterých se podílela řada jejich kolegů. V roli producentů jimi byli například ATL Jacob Beam, TM88, Murda Beatz, Cubeatz, Hitmaka nebo Southside a přímo za mikrofonem se mihli Vory, Fabolous, Teyana Taylor, DJ Khaled, Wale, The-Dream, French Montana, Future, Shaquille O'Neal a Dame D.O.L.L.A. (YouTube)

Youngboy Never Broke Again - Decide 2
Youngboy Never Broke Again se zřejmě rozhodl, že v letošním roce své příznivce zahrne maximem své hudby a po dvou řadovkách z ledna a dubna a květnovém mixtapu je tu s pokračováním mixtapu "Decided" z roku 2018. I přes nebývalou letošní aktivitu pro něj dokázal připravit osmnáct kousků. Jediným hostem je Rod Wave. (YouTube)

Aesop Rock - Integrated Tech Solutions
Hip hop s elektronikou a fragmenty new wave se rozhodl namíchat na albu "Integrated Tech Solutions" Aesop Rock. Stejně jako jeho předchůdce jej dokázal naplnit osmnáctkou skladeb a hosty jako Billy Woods, Hanni El Khatib, Rob Sonic, Nikki Jean a Lealani Teano. O produkci se postaral pouze on sám. (YouTube)

Lola Brooke - Dennis Daughter
Mezi čtveřici rapperů se tentokrát vmáčkla i jedna žena - Lola Brooke. Na hudební scéně se pohybuje od roku 2016, o dva roky později vydala svůj první singl a nyní je tu konečně debut "Dennis Daughter" s tuctem tracků. V nich ji doplnili Coi Leray, Nija, French Montana, Bryson Tiller, Latto a Yung Miami. (YouTube)

Jelani Blackman - The Heart Of It
Preferujete-li britskou rapovou scénu před tou americkou, pak je tu pro vás druhá řadovka Jelaniho Blackmana. Ten v minulosti dělal například s Gorillaz, Alice Ivy, Fred Again nebo Jorjou Smith. V patnácti písních "The Heart Of It" se vedle něj postavili Biig Piig, Bob Vylan, Mavica a Kojey Radical. (YouTube)


Helmet - Left
žánr: alternativní metal

Helmet - Left
Americká stálice alternativně metalové scény Helmet vydává nástupce sedm let starého díla "Dead To The World". Z rádií můžete znát pilotní singl "Holiday", který novou desku i otevírá. Kromě něj obsahuje nahrávka dalších deset kousků. Kritika o výsledku prozatím mluví velice pochvalně a dává novým písním vysoce nadprůměrné hodnocení. Nejlépe ale uděláte, když si poslechnete ukázku na YouTube. Svůj názor nám nezapomeňte napsat do komentářů!


Čarotaj - Čarotaj
žánr: folklór / lidová hudba

 Čarotaj - Čarotaj
Za projektem Čarotaj se skrývají dva ženské hlasy, basklarinet, fagot, violoncello a příležitostně i klavír. Sestry Taťána a Jitka navazují na tradici rodného kraje a hudební odkaz svého otce, primáše Lubomíra Málka za doprovodu prvotřídních muzikantů v netradičním a originálním nástrojovém obsazení. Basklarinet ovládá Petr Valášek z Clarinet Factory, k němuž si přidali členové České filharmonie Ondřej Roskovec na fagot a klavír a violoncellista Jan Keller. Na stejnojmenný debut nahráli v originálních úpravách jedenáct lidových písní ze Slovácka a Kopanic, jejichž ukázky znějí na Supraphonline.


AJR - The Maybe Man
žánr: indie pop

 AJR - The Maybe Man
Newyorské indiepopové bratrské trio AJR se vrací po dvou letech s druhou řadovkou. Adam, Jack a Ryan Metovi ji pojmenovali "The Maybe Man" a připravili pro ni dvanáct položek, které si opět produkovali vlastními silami. O to víc hostů si ale přizvali do studia. Na natáčení se podílela více než dvacítka vokalistů včetně The Beu Sisters, ale i dechová sekce nebo smyčce. Kam tentokrát zamířili stylově, zjistíte na jejich YouTube profilu.


V krátkosti

 • Mon Laferte - Autopoiética
  Za svoji poslední desku "1940 Carmen" si mexicko-chillská hvězda letos vysloužila svoji druhou nominaci na Grammy, čeká, jak dopadne na Latin Grammy, a už do boje vysílá další nahrávku. Ve čtrnácti písničkách tentokrát míchá latin pop a alternativní rock. (YouTube)

 • Beirut - Hadsel
  Po severonorském ostrovu pojmenoval nové album svého projektu Zach Condon. Jeho příznivci se mohou těšit na dvanáct skladeb, které se pohybují na hraně indie folku a world music. (YouTube)

 • Baby Queen - Quarter Life Crisis
  Jedna z nominantek na BBC Sound of 2022 se v létě předvedla třeba na Szigetu a teď konečně představuje svůj debut. (YouTube)

 • Kabeaushé - Hold On To Deer Life, There’s A Blcak Boy Behind You!
  Záměrné chyby v názvu alba, songy jako "THESE DISHES AIN'T GONNA DO THEMSELVES" a excentrický mix popu, rapu a elektroniky v podání ještě excentričtějšího muzikanta - tohle není pro každého. (YouTube)

 • Anthony Pirog - Nepenthe Series Vol. 1
  Člen kapely The Messthetics přivítal na svém novém dlouhohrajícím počinu hosty, jako jsou Nels Cline, John Frusciante, Luke Stewart, Andy Summers, Janel Leppin, Brandon Ross, Wendy Eisenberg a Ryan Ferreira. (bandcamp)

 • Brandy - Christmas With Brandy
  Další umělkyní, jež myslí na vánoční pohodu svých fanoušků, je americká zpěvačka Brandy. Kdo touží strávit svátky v zajetí r'n'b a soulu, bude mít k dispozici dvanáct kousků poskládaných z osvědčených koled i novinek. (YouTube)

 • Rosie Darling - Lanterns
  Bere-li vás indie pop folk, pak tu pro vás máme tip v podobě písničkářky z Bostonu, která spolupracovala s Tritonal nebo J.A. Moreno., a jejího debutového alba. Produkce jedenácti skladeb se ujal Justin Gammella (Finneas, Steve Aoki) a jednu si střihla s Boy In Space. (YouTube)

 • David Holmes, Raven Violet - Blind On A Galloping Horse
  Skladatel filmové hudby pro snímky jako "Ocean's Elven" nebo "The Edge" se pro svůj nový elektronický projekt, první po nahrávce "The Holy Pictures" z roku 2008, spojil se zpěvačkou Raven Violet. (bandcamp)

 • Pure Bathing Culture - Chalice
  Po třech letech se s novou nahrávkou vrací americké dreampopové duo z Portlandu. (bandcamp)

 • John Moreland - Live At Third Man Records
  Americký folk-rockový písničkář vydává živák s devítkou písniček. (YouTube)

 • MTVoid - Matter’S Knot, Pt. 1
  Baskytarista Tool Justin Chancellor a Peter Mohamed z polské kapely Sweet Noise pojmenováním projektu MTVoid nejen komentují nedostatek aktuální hudby na dané hudební televizi, ale také svoji prvotinu zasvěcují něčemu jako poslání. To je koncipováno ve formě skladeb plných experimentů s prvky progresivního rocku, elektroniky a metalu. (YouTube)

 • Bre Kennedy - Scream Over Everything
  Americká písničkářka kombinující americanu, folk rock a country, se hlásí se svým třetím albem. (YouTube)

 • Last Dinosaurs - Ryu
  Čtvrté studiové album australské indierockové party je plné energických melodií a popových aranžmá, inspirovaných japonskou kulturou. (YouTube)

 • Foghat - Sonic Mojo
  Legendární blues-rocková kapela z Anglie vydává po sedmi letech své sedmnácté studiové album, na kterém slibuje návrat ke svým bluesovým kořenům sahajícím až k roku 1971. (YouTube)

 • Jesse Kivel - Life And Death At Party Rock
  Jedinečnou kombinaci elektronické hudby se zvuky živých nástrojů přináší třetí řadovka tohoto talentovaného hudebníka z Los Angeles. (YouTube)

 • Broadside - Hotel Bleu
  Čtvrtá studiová nahrávka pop-punkové bandy z Virginie. (YouTube)

 • The Sleeping Souls - Just Before The World Starts Burning
  Debutové album kapely, jejíž členové jsou po celém světě známí jako věrní spoluhráči Franka Turnera. (YouTube)

 • Scream - DC Special
  Novinková deska z dílny hardcorové sebranky, první po dvanácti letech. (YouTube)


  Dále vychází

  99Letters - Zigoku
  Aïsha Devi - Death Is Home
  Andrea Bocelli - A Family Christmas / Deluxe
  Art Feynman (Luke Temple) - Be Good The Crazy Boys
  Asian Glow - Unwired Detour
  Big Time Rush - Another Life (Deluxe)
  Black Birdie - Black Birdie (Deluxe)
  Bruce Brubaker - Eno Piano
  Bush - Loaded: The Greatest Hits 1994-2023
  Calling Hours - Say Less
  Cannons - Heartbeat Highway
  Cat Power - Cat Power Sings Dylan: The 1966 Royal Albert Hall Concert
  Coco & Clair Clair - Sexy (Deluxe Edition)
  Cold War Kids - Cold War Kids
  Daneshevskaya - Long Is The Tunnel
  Daniel Donato - Reflector
  Delia Meshlir - Bring Back The Light
  Ennio Morricone - Morricone Segreto Songbook
  Fenne Lily - Big Picture (Expanded Edition)
  François J. Bonnet & Stephen O’Malley - Cylene Ii
  Greg Lake - Magical (The Solo Years)
  Haai - DJ-Kicks: Haai
  Hinayana - Shatter And Fall
  Hit Bargain - A Dog A Deer A Seal
  James Marriott - Are We There Yet?
  Jean Ryden - Parallel Universe
  Jess Joy - Sourceheiress
  Jimi Hendrix - Experience - Live At Hollywood Bowl (18.8.1967)
  John Dee - Only Dead For A Little While
  John Francis Lynn - Look Over The Wall, See The Sky
  Johnny Flynn & Robert MacFarlane - The Moon Also Rises
  Joseph Trapanese - The Witcher: Season 3 (soundtrack)
  June McDoom - With Strings
  King Louie Bankston (Of The Exploding Hearts) - Harahan Fats
  Koi - Overdue
  Kristen Ludwig - Sunbeam
  L.S. Dunes - Lost Songs: Lines And Shapes
  La Favi - 14 Mission
  Layperson - Massive Leaning
  Lazy Lester - All Over You (25th Anniversary Edition)
  Left Cross - Upon Desecrated Altars
  Lila Blue - Sweet Pea
  Locket - Superluminal
  Lori Mckenna - 1988 (Deluxe Edition)
  Maneskin - Rush! (Are U Coming?)
  Meagre Martin - Gut Punch
  Meshuggah - Chaosphere / 25th Anniversary
  Mia Carucci - Deities In Stone
  Mick Jenkins - The Patience
  Miguel Atwood-Ferguson - Les Jardins Mystiques Vol. 1
  Passenger - All The Little Lights (Anniversary Edition)
  Patrick Shiroishi (Of The Armed) - I Was Too Young To Hear Silence
  Paulina Anna Strom - Echoes, Spaces, Line
  Pearly Drops - Haunted Expansion Pack
  Quantic - Dancing While Falling
  R.E.M. - Up / 25th Anniversary
  R.E.M. - Up / 25th Anniversary Deluxe
  Searows - End Of The World
  Shylmagoghnar - Convergence
  Sophie Lloyd - Imposter Syndrome
  Special Interest - Endure Remixed
  Starsailor - Silence Is Easy / 20th Anniversary
  Sydney Rose - One Sided
  The Clockworks - Exit Strategy
  The Lives Of Famous Men - Greener Pasture Blues
  Trey Magnifique (Brian Wecht) - Mature Situations
  Triumph Of Death - Resurrection Of The Flesh
  Vincent Neil Emerson - The Golden Crystal Kingdom
  Wayside - What Does Your Soul Look Like
  Wiki And Tony Seltzer - 14K Figaro

  Vychází na vinylu:
  Aaron Lee Tasjan - Naked Pop Songs Live!
  Aïsha Devi - Death Is Home
  Andrea Bocelli - A Family Christmas / Deluxe
  Art Feynman (Luke Temple) - Be Good The Crazy Boys
  Baby Queen - Quarter Life Crisis
  Bear's Den - First Loves & White Magnolias
  Bruce Brubaker - Eno Piano
  Bush - Loaded: The Greatest Hits 1994-2023
  Calling Hours - Say Less
  Daniel Donato - Reflector
  David Holmes - Blind On A Galloping Horse
  D'virgilio, Morse & Jennings - Sophomore
  Ennio Morricone - Morricone Segreto Songbook
  F.u.s.e. - Dimension Intrusion
  Foghat - Sonic Mojo
  Grouplove - Never Trust A Happy Song
  Helmet - Left
  Hit Bargain - A Dog A Deer A Seal
  Chris Stapleton - Higher
  Jason Mraz - Love Is A Four Letter Word
  Jimi Hendrix - Experience - Live At Hollywood Bowl (18.8.1967)
  Joseph Trapanese - The Witcher: Season 3
  June McDoom - With Strings
  Left Cross - Upon Desecrated Altars
  Luciano Pavarotti - Christmas With Pavarotti
  Maneskin - Rush! (Are U Coming?)
  Meshuggah - Chaosphere / 25th Anniversary
  Mick Jenkins - The Patience
  Miguel Atwood-Ferguson - Les Jardins Mystiques Vol. 1
  New Order - Substance 1987
  Patrick Shiroishi - I Was Too Young To Hear Silence
  Patsy Cline - Greatest Hits
  Powerman 5000 - Mega!! Kung-Fu Radio
  Public Enemy - It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back
  Quantic - Dancing While Falling
  R.e.m. - Up / 25th Anniversary
  Sodom - 1982
  Speedy J - Ginger
  Starsailor - Silence Is Easy / 20th Anniversary
  Tarja - Dark Christmas
  The Beatles - 1962-1966 (Red Album)
  The Beatles - 1967-1970 (Blue Album)
  The Rolling Stones - Through The Past Darkly (Big Hits Vol. 2) (Us Version)
  Tor Lundvall - Last Light
  Triumph Of Death - Resurrection Of The Flesh
  Wes Montgomery - The Complete Full House Recordings
  Willie Nelson - It Always Will Be
  Willie Nelson - Rainbow Connection

  EP:
  Adult Leisure - Present State Of Joy And Grief
  Crush Club - The Sun
  Desire Marea - The Baddies Of Islandlwana
  Fresco Trey - Detour
  George Riley - Un/limited Love
  J. Caesar - Another Day, Another World
  King Mala - Spilt Milk
  Kori Mullan - Chapter 1: Self Deprication
  Mia Joy - Celestial Mirror
  Mxmtoon - Plum Blossom (Revisited)
  Ninajirachi - 4×4

  Reedice:
  Emerson, Lake & Palmer - Original Albums
  Luciano Pavarotti - Christmas With Pavarotti
  Michael Jackson & The Jackson 5 - Live
  Neil Young - Neil Young Archives Vol. I: 1963-1972
  New Order - Substance 1987
  New Order - Substance 1987 / Deluxe Box Set
  Regina Spektor - 11:11
  Social Distortion - Mommy’s Little Monster
  The Beatles - 1962-1966 (Red Album)
  The Beatles - 1967-1970 (Blue Album)
  Wes Montgomery - The Complete Full House Recordings

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Colours Of Ostrava - den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.-20.7.2024
  Naživo: Úvod Colours Of Ostrava zachraňovali hlavně kytaroví mistři Festival Colours Of Ostrava máme na musicserveru rádi dlouhá léta, však na něj také pravidelně jezdí velká část redakce. A vždycky se na něj upřímně těší. Je ale naší prací upozorňovat nejen na úspěchy, ale také na... čtěte zde
  Vydáno: 18.07.2024 17:37 v sekci Naživo
  Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
  Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
  Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
  Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
  Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
  Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
  Open'er festival, Den třetí, Letiště Gdynia-Kosakowo, Polsko, 5.7.2024
  Naživo: Skoro nahá Doja Cat ve třetím dni Open'eru vyzývala Poláky k souloži, Sam Smith letošní turné zmírnili Vysoké umění, ale i cílení na nejnižší pudy. Na polském Open'eru si každý najde to své. Především na něm ale narazíte na jména, na něž si spousta českých festivalů netroufne. Některá v Americe bourají žebříčky, jiná se... čtěte zde
  Vydáno: 16.07.2024 19:00 v sekci Naživo
  Kygo - Kygo 6/10
  Recenze: Kygo se na své eponymní desce ohlíží za desetiletou kariérou Za jednu dekádu si Kygo vydobyl slušnou pozici na elektronické taneční scéně. Jeho ve frázování zasekávané hitovky nejdříve působily svěže, pak ale začal znásilňovat staré fláky - někdy úspěšně, jindy ne. Bezejmenné album... čtěte zde
  Vydáno: 16.07.2024 08:30 v sekci Recenze
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema (17.07.2024 11:05)
  - Nové desky 27/2024 - od Kasabian přes Zacha Bryana po Visions Of Atlantis (10.07.2024 13:00)
  - Naživo: První dva dny Beats for Love přinesly opět skvělou atmosféru (05.07.2024 22:47)
  - Recenze: Bolestná temnota alba "Dead Flowers For Alice" Phila Shoenfelta nevybledla ani po čtvrtstoletí (05.07.2024 15:00)
  - Fotogalerie: První den Beats for Love roztančili třeba Lost Frequencies nebo Hybrid Minds (04.07.2024 10:42)
  - Nové desky 26/2024 - od Imagine Dragons přes Camilu Cabello po Steva Aokiho (03.07.2024 12:00)
  - Fotogalerie: IMT Smile v Ledárnách podpořilo fantastické publikum a Ben Cristovao (28.06.2024 09:45)
  - Nové desky 25/2024 - od Kyga přes Gracie Ambrams po The Used (26.06.2024 11:30)
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)

  ALBUM TÝDNE 29/2024

  Washed Out
  Notes From a Quiet Life

  Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Pá 19.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 20.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Pá 26.07.
  Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Ne 28.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Po 29.07.
  Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
  Čt 01.08.
  Let It Roll (Letiště, Milovice)
  St 07.08.
  Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
  Pá 09.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
  So 10.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Taylor Swift mp3.com Kabát Dua Lipa Miley Cyrus Mirai Kesha Queen Doja Cat Madonna The Beatles Katy Perry Tom Morello Judy Garland
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe