shop.musicserver.cz
Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe

Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe

Vydáno: 28.02.2024 22:30 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Warner Music

Aktuálním hudebním novinkám vládnou rock a metal. Svorně je zajistili MGMT, kytarista Mötley Crüe Mick Mars, The Snuts, Amaranthe, Borknagar, Darkest Hour a Ace Frehley. Swingem konkurují pouze Rod Stewart a Jools Holland, folkem Hurray For The Riff Raff, alternativním rapem české duo Lament a popem Allie X.

V pátek 23. února vyšly tyto nové tituly:

Rod Stewart With Jools Holland - Swing Fever
žánr: swing

 Rod Stewart With Jools Holland - Swing Fever
Rod Stewart v posledních letech natáčel desky na pomezí rocku a popu, ovšem většina nejen jeho fanoušků si pamatuje ještě dobu, kdy sypal jedno swingové album za druhým. Mezi roky 2002 a 2010 vydal hned pět elpíček zasvěcených The Great American Songbooku, a doplnil je ještě jedním soulovým. Jak už název čerstvé kolekce "Swing Fever" napovídá, nyní se ke swingu vrací a není sám. Společnost mu totiž dělá pianista, skladatel, zpěvák a televizní moderátor Jools Holland, jenž byl původně členem kapely Squeeze a nyní patří k největším britským celebritám posledních desetiletí. Dvakrát týdně vstupuje prostřednictvím televizní obrazovky do anglických domácností a lidem představuje zajímavé hosty z hudebního světa. Celkem jedenáct písní jako "Love Is The Sweetest Thing", "Oh Marie", "Frankie And Johnny", "Sentimental Journey " nebo "Tennessee Waltz" pánové nahráli v doprovodu Rhythm & Blues Orchestra. Jak je pojali, zjistíte na zpěvákově YouTube profilu.


Hurray For The Riff Raff - Past Is Still Alive
žánr: folk

 Hurray For The Riff Raff - Past Is Still Alive
Po dvou letech se s novou studiovkou vrací písničkářka s portorickými kořeny Alynda Segarra aka Hurray For The Riff Raff. Nástupkyni "Life on Earth" tvořila opět s bratrským duem Megafaun (za nímž stojí Brad a Phil Cookovi, kteří spolupracovali i s Bon Iver). To ale zdaleka není vše. Dále se k tomuto triu připojili saxofonista Matt Douglas z The Mountain Goats, kytarista Meg Duffy (The War On Drugs, Weyes Blood, Perfume Genius), Mike Mogis z Bright Eyes a se svými hlasy S.G. Goodman a Conor Oberst. Výsledkem je celkem jedenáct songů, jejichž ukázky uslyšíte na stránkách vydavatelství Nonesuch.


MGMT - Loss Of Life
žánr: indie pop / psychedelic pop

MGMT - Loss Of Life
Psychedelické pop-rockové duo MGMT z Brooklynu, které uchvátilo hudební svět hity jako "Kids" nebo "Electric Feel", se po šesti letech vrací s pátou řadovkou. "Loss Of Life" slibuje hypnotickou cestu plnou melancholických melodií, nostalgických textů a experimentálních zvuků. Tematicky tančí kolem ztráty, pomíjivosti a hledání smyslu života, zároveň nabízí naději a cestu ven z temného marastu. Andrew VanWyngarden a Ben Goldwasser v tiskové zprávě prozradili, že jsou na tento počin velmi hrdí. Popsali ho jako "relativně bezbolestný porod po dlouhém období těhotenství", čím zjevně naráželi na zmíněnou šestiletou pauzu. V jednom tracku hostuje francouzský muzikant Christine and The Queens. Zaposlouchat se do psychedelického popu můžete na YouTube.


Amaranthe - The Catalyst
žánr: heavy metal

Amaranthe - The Catalyst
Švédská heavymetalová banda Amaranthe vytvořila pro své fanoušky novinku "The Catalyst". Sedmá řadovka vznikala za dohledu producenta Jacoba Hansena. Společně s ním a Mikaelem Sehlinem, který obstaral drsnější vokály, vzniklo dvanáct kousků. Kritika desku doposud hodnotí velice kladně, i když někteří i přes propracované hudební party podotýkají, že nový materiál kapele nezajistí vstup do doposud neprobádaných vod. Posuďte sami a mrkněte na klip k titulnímu songu na YouTube profilu vydavatelství Nuclear Blast Records.


Mick Mars - The Other Side Of Mars
žánr: hard rock / glam rock

Mick Mars - The Other Side Of Mars
Legendární kytarista Mick Mars přichází s dlouho očekávaným vlastním debutem! Po čtyřiceti letech s rockovou ikonou Mötley Crüe se osobitý kytarista vydává na sólovou cestu. "The Other Side Of Mars" slibuje strhující výpravu do nitra jeho hudební duše. Mars je mistrem kytarového riffu - jeho jedinečný styl poháněl hity jeho domovské skupiny jako "Dr. Feelgood", "Kickstart My Heart" a "Girls, Girls, Girls". Na své prvotině se plně uvolňuje a ukazuje svou všestrannost. Album je nabité energií a rozmanitostí, od hardrockových vypalovaček ("Loyal to the Lie", "Ain't Going Back") po melancholické balady ("Killing Breed"). Produkce se ujal Michael Wagener, legendární producent, který spolupracoval se jmény jako Metallica, Ozzy Osbourne a Skid Row. Do výsledku jejich snah se zaposlouchejte na Mickově YouTube profilu.


Tip týdne

Erika de Casier - Still
žánr: pop / r'n'b

Erika de Casier - Still
Elpíčko "Still" nese v diskografii Eriky de Casier pořadové číslo tři, musicserveru se ale tato v Dánsku zabydlená Portugalka vyhýbala. A tak to teď napravujeme aspoň Tipem týdne. To album si totiž pozornost zaslouží - rozhlasová síť NPR jej dokonce označuje za jednu z nejočekávanějších nahrávek letošního roku. Autorka, jejíž jméno si můžete pamatovat z remixu "Physical" od Duy Lipy anebo z hostovaček u Mura Masa či Shygirl, do tracklistu zařadila hned čtrnáct položek. Ty rámuje koncept - příběh jednoho vztahu od "žhavých a těžkopádných začátků po ušmudlané konce". A vůbec poprvé jsou tu také hosté - They Hate Change, Blood Orange a zmíněná Shygirl. Sama Erika je pod všemi songy podepsaná jako producentka, na této židli ale neseděla sama - vypomohli jí například její dlouholetý parťák N a dále Nick León, Jonathan Jull Ludvigsen, Carl Emil Johansen či Niels Kirk. Výsledek vás bude bavit, zejména pokud máte rádi moderní r'n'b a pop. Oěřte si to na YouTube.


Laetitia Sadier - Rooting For Love
žánr: post rock / indie rock

Laetitia Sadier - Rooting For Love
Laetitia Sadier, francouzská ikonická zpěvačka, multiinstrumentalistka a skladatelka legendární kapely Stereolab, se vrací s pátým sólovým albem. To pojmenovala "Rooting For Love" a inspirací pro jeho vznik jí byl pobyt v Paříži a na francouzském venkově. Nahrávka je plná optimistické energie a naděje. Zpěvačka s bravurou mísí svůj osobitý styl s eklektickou paletou hudebních vlivů, od indie popu a folku až po psychedelii a elektroniku, vše s příchutí francouzského popu a šansonu 60. let. Hlavním singlem alba, doplněným o videoklip v režii Spencera, se stala "Une Autre Attente". Na tu a další vizuály se můžete podívat na YouTube.


Ace Frehley - 10000 Volts
žánr: hard rock

Ace Frehley - 10000 Volts
Americký kytarista a zpěvák Ace Frehley je ikonická postava rockové historie. Bývalý člen legendární kapely Kiss nyní přichází s albem "10000 Volts". Interpret, známý pro svůj energický a explozivní styl, zde servíruje jedenáct kusů nabitých silnými riffy, chytlavými melodiemi a jeho charakteristickým vokálním projevem. Album, které spoluprodukoval se Stevem Brownem (Trixter), je směsicí klasického hard rocku, blues rocku a heavy metalu, s prvky, které si fanoušci jeho bývalé domovské skupiny zamilují. Tato kolekce vychází ve speciální limitované edici, která obsahuje bonusové materiály a exkluzivní booklet. Jak zní nový Ace, zjistíte na jeho YouTube profilu.


Borknagar - Fall
žánr: progresivní black metal

Borknagar - Fall
Norská progresivní blackmetalová sebranka Borknagar připravila dvanáctou studiovku. Dostala název "Fall" a muzikanti na ni umístili osm nových skladeb, které produkoval kytarista kapely Øystein G. Brun. Nahrávka zatím získává od kritiků nadprůměrné ohodnocení a vy uděláte nejlépe, když si tři dosud vydané singly "Summits", "Nordic Anthem" anebo "Moon" poslechnete na YouTube profilu labelu Century Media Records.


EP a minialba

 • Bombay Bicycle Club - Fantasies
  Americká indierocková partička vloni v říjnu vydala album "My Big Day" se spoustou hostů. Evidentně jí ještě několik skladeb zůstalo, protože nyní vydává čtyřpoložkové EP. Ve studiu přivítala kolegy jako Matilda Mann, Liz Lawrence, Lucy Rose a Rae Morris. (YouTube)
 • Twice - With You-Th
  Dívčí k-popová formace už dávno překonala hranice Asie, což dokládá i aktuální turné, které v Evropě, Severní a zejména Jižní Americe vyprodává ty největší haly, a dokonce i stadiony. Šest novinek tohoto girlbandu tak rozhodně nezůstane bez povšimnutí. (YouTube)
 • Cavetown - Little Vice
  Anglický písničkář se připomíná čtveřicí songů. V jednom se k němu připojil Field Magic. (YouTube)
 • Alev & Jas - Bring Your Friends
  Duo, v němž se potkali německá na Grammy nominovaná hudebnice a producentka Alev Lenz a Jas Shaw ze Simian Mobile Disco, vydává své první EP. Pět tracků je na pomezí folktroniky a elektroniky. (bandcamp)


The Snuts - Millennials
žánr: indie rock

The Snuts - Millennials
Skotská indierocková senzace The Snuts je zpět s novou várkou chytlavých melodií a chytrých textů. Parta z Whitburnu, West Lothian debutovala v roce 2020 s kolekcí "Dreamland". Po kriticky uznávaných albech "WLM" a "Burn the World Down" se teď vrací s deskou "Millennials". Na té se hudebníci vydávají do neprobádaných vod - slibují energii a syrovost prvotiny v kombinaci s propracovanější produkcí a rafinovanějšími texty. Před čtyřmi roky slíbili, že na příští studiovce stylově zariskují, a slib dodrželi. Zda se jim risk vyplatil, můžete zjišťovat na jejich YouTube profilu.


Lament - Prší v prázdném domě
žánr: alternativní rap

 Lament - Prší v prázdném domě
"Prší v prázdném domě" je prvním společným počinem písničkáře a rappera Jakuba Čermáka (Cermaque) a producenta a bytostného experimentátora Pavla Kielbergera. "V létě 2022 jsme si dali s Pavlem první zkoušku, abychom oživili písně z mé nikdy nehrané rapové desky Lament pro účely její pódiové prezentace. O rok a několik desítek koncertů později už jsem v údrnickém studiu Aluna rapoval vokály do dvanácti zbrusu nových, tentokrát společných skladeb," vypráví Cermaque. "Určité momenty alba nemají ke klasickému rapu s hiphopově vycházejícím základem daleko, naprostá většina desky ale byla více ovlivněna hudbou, se kterou žánrově nemá tolik společného - progresivní rock nebo abstraktní/netaneční elektronická hudba. Inspirace nejsou doslovné, ale spíš konceptuální nebo čistě technické," vysvětluje Kielberger. Více informací a především ukázky najdete na stránkách vydavatelství Indies Scope.


Allie X - Girl With No Face
žánr: r'n'b / pop

 Allie X - Girl With No Face
Prakticky přesně na den čtyři roky trvala Allie X příprava jejího třetího alba. Nástupce "Cape God" dostal jméno "Girl With No Face" a kanadská hudebnice se na něm dále přesunula od avant popu a electro popu více k synth popu, a dokonce i glam rocku. Ve vlastní produkci natočila celkem jedenáct kousků. První, veskrze nadšené recenze autorku přirovnávají k takovým hvězdám jako Joy Division, Cocteau Twins, Blondie, Vince Clarke, Kate Bush, Madonna, Kraftwerk, a-ha, The Human League, The B-52s či Talking Heads. Zda s nimi budete souhlasit, si ověřujte na YouTube profilu této umělkyně.


Darkest Hour - Perpetual | Terminal
žánr: heavy metal

Darkest Hour - Perpetual | Terminal
S desátou studiovkou jdou s kůží na trh američtí Darkest Hour. Na novince se snažili posunout hranice svého zvuku, přičemž chtěli zvýraznit "temnou melodičnost a atmosférickou hloubku, díky nimž jsou známí". Z rádií můžete znát singl "One With The Void". Pokud jste ho ještě neslyšeli, můžete to napravit. Stačí navštívit YouTube kanál těchto heavymetalistů. Co na něj říkáte?


Tony Ducháček & Garage - No Parking! (30th Anniversary)
Tony Ducháče & Garage- No Parking! (30th Anniversary)
Sestava Tony Ducháček & Garage vznikla po rozpadu původní skupiny Garáž (založené v roce 1979 Ivem Pospíšilem), kdy se její zbytek přejmenoval. Kapela, často označovaná jako undergroundová, patřila v průběhu 80. let minulého století k nové generaci mladých nezávislých formací inspirovaných punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou. Album "No Parking!", natočené v produkci Michala Ambrože, vyšlo v roce 1993. Reedice ke 30. výročí vychází v remasterované podobě a vůbec poprvé i na vinylu. Ukázky najdete na YouTube.


V krátkosti

 • I Dont Know How But They Found Me - Gloom Division
  Americké indiepopové duo vloni opustil Ryan Seaman, a tak jej reprezentuje už pouze Dallon Weekes. Pro druhou desku projektu natočil celkem dvanáct písní, v jedné se k němu přidal Joseph Cook. (YouTube)

 • Modern English - 1 2 3 4
  Po osmi letech je tu další studiovka britské post-punkové legendy. Produkoval ji Mario J. McNulty (David Bowie, Lou Reed, Nine Inch Nails), mixoval Cenzo Townsend (Florence + The Machine, U2) a mastering se ladil v Abbey Road. Je třeba cokoli dodávat? (YouTube)

 • Monkey3 - Welcome To The Machine
  Temné, uhrančivé, plné hypnotických riffů a promyšlených aranžmá s pořadovým číslem šest, to je kolekce, kterou vydává instrumentální rocková kapela z Francie. (YouTube)

 • Liam Bailey - Zero Grace
  Anglický zpěvák se v rychlém sledu po společném albu se St Francis Hotel z loňského listopadu vrací sólo. Dvanáct songů, v nichž mixuje soul, reggae, blues a rock nahrál společně s koncertním členem The Black Keys a zakladatelem The Arcs a El Michels Affair Leonem Michelsem. (bandcamp)

 • Erick The Architect - I've Never Been Here Before
  Americký rapper a člen Flatbush Zombies vydává po třech letech nové sólové album. Coby hosty si přizval hudebníky jako George Clinton, Joey Bada$$, Kimbra, Westside Boogie nebo Lalah Hathaway. (YouTube)

 • Nadine Shah - Filthy Underneath
  Po čtyřleté odmlce se se svou pátou řadovkou vrací anglická umělkyně s norsko-pákistánskými kořeny. Pro kolekci, která již atakuje 90 % na metacritic, napsala celkem jedenáct skladeb; převážnou část s Benem Hillerem (Depeche Mode, U2, Natalie Imbruglia). (YouTube)

 • Ghetts - On Purpose, With Purpose
  Jeden z výrazných představitelů britského grimeu se vrací po třech letech od "Conflict of Interest" a na své čtvrté studiovce nabízí celkem osmnáct tracků a hosty jako Kano, Wretch 32, Sampha, Skrapz, Shakka, Pip Millett nebo Moonchild Sanelly. (YouTube)

 • Daymé Arocena - Al-Kemi
  Kubánská jazzová zpěvačka, již někteří řadí mezi Celii Cruz a Arethu Franklin, po pěti letech navazuje na album "Sonocardiogram" desítkou novinek. Ve dvou se k ní přidali Rafa Pabön a Vicente Garcia. (YouTube)

 • Blaze Bayley - Circle Of Stone
  Bývalý frontman Iron Maiden a jeho další sólová studiová nahrávka. (YouTube)

 • JJ Grey & Mofro - Olustee
  Jižanský soul-rock v Nových deskách nemíváme zase tak často, a to i proto, že si formace z floridského Jacksonville dala devět let pauzu. Nyní je zpět a s ní celkem jedenáct nových songů. (bandcamp)

 • Real Estate - Daniel
  Americká indierocková parta pro své šesté album ulovila velkou producentskou hvězdu posledních let. Jedenáct písniček s nimi totiž nahrával Grammy ověnčený Daniel Tashian, známý ze spolupráce s Kacey Musgraves nebo Tenille Townes. (bandcamp)

 • Corb Lund - El Viejo
  Známý představitel žánru country and western se vrací po necelých dvou letech s jedenáctkou kousků. (YouTube)

 • Mama Zu - Quilt Floor
  Je to už sedm let, co zemřela hlavní postava countryové skupiny Those Darlins Jessi Zazu. Její spoluhráči pokračují v nové formaci a jejich debut se více dotýká shoegaze, alternativy, punku a rocku. (bandcamp)

 • Sleepytime Gorilla Museum - Sleepytime Gorilla Museum Of The Last Human Being
  Avantgardní parta z Oaklandu v Kalifornii se vrací po sedmnácti letech letech. Nové dílo je plné experimentální hudby, která mísí prvky progresivního rocku, heavy metalu a performance. (YouTube)

 • Eric Hilton - Sound Vagabond
  Člen Thievery Corporation se opět připomíná. (bandcamp)

 • Amigo The Devil - Yours Until The War Is Over
  Americký neofolkový písničkář Danny Kiranos u nás zatím neprorazil, ale třeba to změní jeho čtvrtá řadovka. (bandcamp)

 • Jazmin Bean - Traumatic Livelihood
  Anglická zpěvačka pohybující se na rozhraní popu, metalu, trapu, grunge a hyperpopu vydává svůj debut. (bandcamp)

 • Elephant Stone - Back Into The Dream
  Kanadská psychedelická rocková kapela vydává své šesté studiové album. To je plné snů a introspektivních textů. (YouTube)

 • John Bramwell - The Light Fantastic
  Se svým druhým sólovým počinem se hlásí britský písničkář a bývalý frontman kapely I Am Kloot. (YouTube)

 • Geographer - A Mirror Brightly
  V americké indiepopové formaci je už jen Mike Deni. Na čerstvém albu je čtrnáct novinek. (bandcamp)

 • Remo Drive - Mercy
  Emorocková skvadra z Minnesoty jde potřetí s kůží na trh. (YouTube)

 • Austrian Death Machine - Quad Brutal
  Desetiskladbová nahrávka rakouské thrashové bandy. (YouTube)

 • Job For A Cowboy - Moon Healer
  Nová deska deathmetalové sebranky přichází po desetileté odmlce. (YouTube)


  Dále vychází

  Andrew Star - Sounds From Hell
  Atoll - Inhuman Implants
  Blackout Problems - Riot
  Can - Can Live In Paris 1973
  Colouring - Love To You, Mate
  Disastroid - Garden Creatures
  Dota Kehr - Die Vielgerühmte Einsamkeit
  Dust Bolt - Sound & Fury
  Emahoy Tsegué-Maryam Guèbrou - Souvenirs
  Ghost Funk Orchestra - A Trip To The Moon
  Glitterer - Rationale
  Church Chords - Elvis, He Was Schlager
  L.A.B. - L.A.B. VI
  Mark Trecka - The Bloom Of Performance
  Mary Timony - Untame The Tiger
  Morgan Harper-Jones - Up To The Glass
  Morta Skuld - Creation Undone
  Motörhead - Löst Tapes / Collection Vol.1-5
  Motörhead - The Löst Tapes
  Neil Young - Dume (Vinyl Release)
  Olivia Belli - Intermundia
  Persher - Sleep Well
  Petr Muk - Oh L'amour / 20th Anniversary
  Psymon Spine - Head Body Connector
  Revival Season - Golden Age Of Self Snitching
  Royal Tusk - Altruistic
  Shaina Hayes - Kindergarten Heart
  Shalom - Olympictures / 30th Anniversary
  Sybris - Gold On Hold
  The Body And Dis Fig - Orchards Of A Futile Heaven
  The Children’s Hour (Josephine Foster, Andy Bar, David Pajo) - Going Home
  The Waterboys - 1985 (box set)
  Toadliquor - Back In The Hole
  Tony Ducháček & Garage - No Parking / 30th Anniversary
  Whispering Sons - The Great Calm
  William Brittelle - Alive In The Electric Snow Dream

  Vychází na vinylu:
  Ace Frehley - 10000 Volts
  Amaranthe - The Catalyst
  Austrian Death Machine - Quad Brutal
  Blackout Problems - Riot
  Borknagar - Fall
  Debustrol - Pád do hrobu mrtvol / Remastered
  Debustrol - Vyhlazení / Remastered
  Dust Bolt - Sound & Fury
  Fucked Up - The Chemistry Of Common Life
  Ghetts - On Purpose, With Purpose
  Hurray For The Riff Raff - Past Is Still Alive
  Job For A Cowboy - Moon Healer
  Lament - Prší V Prázdném Domě
  Ludovico Einaudi - Eden Roc
  Ludovico Einaudi - I Giorni
  Metalinda - Metalinda
  Motörhead - Löst Tapes Vol.5 (Live At Donington 2008) (Coloured)
  Olivia Belli - Intermundia
  Rod Stewart With Jools Holland - Swing Fever
  Shalom - Olympictures / 30th Anniversary
  Slade - Live At The New Victoria
  Slade - Till Deaf Do Us Part
  The Cult - Dreamtime
  Tony Ducháček & Garage - No Parking / 30th Anniversary
  Zuzana Michnová - Rány

  EP:
  Essence Martins - Dear In The Headlights
  John Glacier - Like A Ribbon
  Kanii, Riovaz & Nimstarr - The Heart Racers
  Somoh - Problem Child
  Tempo - Tempo Es Tempo 4

  Reedice:
  Bill Fay Group - Tomorrow Tomorrow And Tomorrow
  Debustrol - Pád Do Hrobu Mrtvol / Remastered
  Debustrol - Vyhlazení / Remastered
  Infectious Grooves - The Plague That Makes Your Booty Move...
  Ludovico Einaudi - Eden Roc
  Ludovico Einaudi - I Giorni
  Metalinda - Metalinda
  Ry Cooder - Ry Cooder
  Slade - Live At The New Victoria
  Slade - Till Deaf Do Us Part / Expanded Edition
  Teethe - Teethe
  Zuzana Michnová - Rány

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Pearl Jam - Dark Matter 8/10
  Recenze: Pearl Jam na "Dark Matter" překypují nadšením a mladickou energií S aktuální "Dark Matter" mají Pearl Jam na kontě tucet studiových alb. Novinka kapely ze Seattlu naštěstí nepatří k těm tuctovým. S pomocí mladého producenta se zasloužilí rockeři, kteří už před pár lety vstoupili do... čtěte zde
  Vydáno: 23.04.2024 08:00 v sekci Recenze
  Fletcher, SaSaZu, Praha, 21.4.2024
  Naživo: Fletcher v SaSaZu obstarala zvuk, diváci zase obraz Popová, byť naživo spíše už pop-rocková zpěvačka Fletcher při své první návštěvě Prahy vyprodala klub SaSaZu. Ten nejprve od osmé večer na půl hodinky opanovala alternativně rocková dvojice Arxx z Brightonu, připomínající... čtěte zde
  Vydáno: 22.04.2024 16:00 v sekci Naživo
  Igor Orozovič - Když zpíváte text, který je váš, nikdy ho nemůžete zazpívat špatně
  Rozhovory: Igor Orozovič - Když zpíváte text, který je váš, nikdy ho nemůžete zazpívat špatně "Pomíjivost divadla je pro mě někdy bolestná. Oproti tomu kratičká píseň toho může obsáhnout spoustu a zůstane v nás, můžeme si ji zpívat," říká herec a muzikant Igor Orozovič. Svou čerstvě vydanou debutovou desku "Když muž... čtěte zde
  Vydáno: 22.04.2024 11:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Mark Knopfler - One Deep River 8/10
  Recenze: Na "One Deep River" je Mark Knopfler pořád stejně solidní Po nejdelší pauze mezi sólovými alby - konkrétně po šesti letech - je tu nezaměnitelný zpěvák a kytarista Mark Knopfler se svou desátou deskou "One Deep River". A jak se dalo čekat, všechno je u něj jako vždy na svém místě, nic se... čtěte zde
  Vydáno: 22.04.2024 00:00 v sekci Recenze
  Grey256 - Tentokrát 8/10
  Recenze: Rapper Grey256 na desce "Tentokrát" všem mladým pop-rockerům ukázal, jak se to dělá. A přitom to má jako vedlejšák Grey256 patří mezi spousty mladých rapperů, o nichž na musicserveru kromě pravidelného komentáře hitparád nepíšeme. V redakci totiž nemáme žádného teenagera, který by jim rozuměl. Jednadvacetiletý interpret se nyní rozhodl... čtěte zde
  Vydáno: 21.04.2024 08:00 v sekci Recenze
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
  - Nové desky 12/2024 - od Elbow přes Shakiru po Janu Kirschner (27.03.2024 22:00)
  - Nové desky 11/2024 - od Justina Timberlakea přes The Black Crowes po Kacey Musgraves (20.03.2024 21:00)
  - Nové desky 10/2024 - od Ariany Grande přes Judas Priest po Norah Jones (13.03.2024 21:10)
  - Recenze: Deska "Loss of Life" od MGMT je jejich doposud nejintimnější a nejhlubší zpovědí (08.03.2024 18:00)
  - Nové desky 9/2024 - od Jacoba Colliera přes Kaiser Chiefs po Liama Gallaghera s Johnem Squirem (06.03.2024 20:41)
  - Nové desky 7/2024 - od Jennifer Lopez přes Idles po Jasona Derula (21.02.2024 22:39)
  - Video: MGMT a Christine and the Queens si v "Dancing In Babylon" hrají na vojáčky (21.02.2024 17:51)

  ALBUM TÝDNE 17/2024

  Mark Knopfler
  One Deep River

  Po nejdelší pauze mezi sólovými alby - konkrétně po šesti letech - je tu nezaměnitelný zpěvák a kytarista Mark Knopfler se svou desátou deskou "One Deep River". A jak se dalo čekat, všechno je u něj jako vždy na svém místě, nic se nezměnilo. Díkybohu.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Út 23.04.
  Walter Trout (US) (Divadlo Archa, Praha)
  St 08.05.
  Tate McRae (US) (Forum Karlín, Praha)
  So 11.05.
  Rammstein (DE) (Letiště Letňany, Praha)
  Ne 12.05.
  Ari Abdul (US) (Rock Café, Praha)
  St 15.05.
  30 Seconds To Mars (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
  St 15.05.
  Willie & The Bandits (UK) (Zasekávák, Praha)
  Čt 16.05.
  The Matt Schofield Trio (UK) (Palác Akropolis, Praha)
  Čt 16.05.
  Danny Brown (US) (Roxy, Praha)
  Čt 16.05.
  Akon (US) (Forum Karlín, Praha)
  So 18.05.
  King Gizzard & The Lizard Wizard (AU) (Forum Karlín, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Taylor Swift Adele Queen AC/DC Sia U2 Kabát Rush Bono Beyoncé Mirai Lady Gaga Linkin Park Liam Gallagher Imagine Dragons Dua Lipa
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu