shop.musicserver.cz
Nové desky 27/2024 - od Kasabian přes Zacha Bryana po Visions Of Atlantis

Nové desky 27/2024 - od Kasabian přes Zacha Bryana po Visions Of Atlantis

Vydáno: 10.07.2024 13:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan | foto: Neil Bedford

Ačkoli to vypadá, že si volno vzala i hudební vydavatelství, přece jen jsme pro vás několik novinek nalezli. Mají je na svědomí angličtí rockeři Kasabian, americký countryový zpěvák Zach Bryan, Ólafur Arnalds a Janus Rasmussen jako Kiasmos, rapper 42 Dugg, houslista Daniel Hope a metalisté Visions Of Atlantis a Kissin' Dynamite.

V pátek 5. července vyšly tyto nové tituly:

Kasabian - Happenings
žánr: alternativní rock / indie rock

Kasabian - Happenings
Britská altrocková legenda Kasabian potěší fanoušky novým albem s názvem "Happenings". Osmá studiová deska kapely představuje návrat k psychedelickým kořenům, inspirovaný živými vystoupeními z šedesátých let. Desetiskladbová novinka slibuje "radostnou atmosféru a velké melodie". Parta z Leicesteru na ní začala pracovat během turné ke své předchozí nahrávce "The Alchemist's Euphoria" na konci roku 2022. Jako první kouřový signál ke vzniku alba posloužil hlavní singl "Algorithms", jenž se vyjadřoval ke vzniku umělé inteligence. Ten vyšel více jak rok před vydáním samotné desky. Následovaly další tři v podobě "Call", "Coming Back to Me Good" a "Darkest Lullaby". Fanoušci se můžou těšit na typický kasabianovský zvuk s kytarovými riffy, vokál Sergea Pizzorna a na hlavní devizu - chytlavé refrény. Zkuste se zaposlouchat do ukázek umístěných na jejich YouTube profilu, kde naleznete mimo jiné i zmíněné promo singly.Zach Bryan - The Great American Bar Scene
žánr: country / folk

 Zach Bryan - The Great American Bar Scene
Ve velmi rychlém sledu vydává své páté album americký countryový zpěvák a hudebník Zach Bryan. Pro nahrání hned osmnácti písniček a jedné básně potřeboval pouhých deset měsíců a na rozdíl od většiny kolegů si je prakticky všechny napsal a produkoval sám. Pouze ve skladbě "The Way Back" si vypůjčil fragment "Heaven" Bryana Adamse a "Memphis; The Blues" napsal John Moreland, který ji s ním také nahrál. Není ale jediným hostem. Zařadili se k němu ještě Bruce Springsteen, John Mayer, Noeline Hofmann a folkové duo Watchhouse. Poměrně intimní nahrávku poznejte na zpěvákově YouTube profilu.


Visions Of Atlantis - Pirates II: Armada
žánr: symfonický metal

Visions Of Atlantis - Pirates II: Armada
Rakouská symfonická metalová formace připravila pro příznivce populární metalové odnože novou studiovku. Nahrávka s titulem "Pirates II: Armada" navazuje na předešlou desku "Pirates" z roku 2022. Vzhledem k úspěchu předešlé kolekce mají muzikanti před sebou nelehký úkol - nejen navázat, ale spíš i předčít slávu dva roky starého díla. Jestli se jim to povede, posuďte sami a poslechněte si některé nové skladby na jejich profilu na YouTube.


Daniel Hope - Irish Roots
žánr: keltská hudba / klasický crossover

 Daniel Hope - Irish Roots
Ačkoli Daniel Hope pochází z Jihoafrické republiky a část jeho rodiny jsou němečtí Židé, má zároveň irské kořeny, což dokazuje nyní prostřednictvím alba "Irish Roots". A rozhodně na této nahrávce nikterak nešetřil. Svým příznivcům servíruje celkem osmadvacet skladeb, jež ani zdaleka nejsou vyskládané pouze z keltských tradicionálů. Do tohoto stylu převedl například i některé kompozice Vivaldiho, Purcella, Kussera či Geminianiho. Irsko pak zastoupili Ina Boyle, Turlough O'Carolan a Thomas Roseingrave. Navíc si k jejich nahrání přizval slušnou řádku hostů. Vedle sebe se tu tak vystřídali zpěvák Rea Garvey, harfenistka Siobhan Armstrong, Air Enseble, Lúnasa, Thessaloniki State Symphony Orchestra, loutnisté Ross Daly, Emanuele Forni, James a Jeanne Galway a houslista Simos Papanos. První ukázky najdete na stránkách vydavatelství Deutsche Grammophon.


42 Dugg - 4Eva Us Neva Them
žánr: hip hop / detroit rap

 42 Dugg - 4Eva Us Neva Them
Po pěti mixtapech, dvou kompilacích a více jak ročním pobytu ve vězení vydává konečně americký rapper 42 Dugg své debutové album, které nazval "4Eva Us Neva Them". Za tu dobu se mu nashromáždilo včetně intra a outra celkem jednadvacet tracků, do nichž si přizval hned několik hostů jako Meek Mill, Lil Baby, Jeezy, EST Gee, Rylo Rodriguez, Sexxy Reed a Blac Youngsta. V armádě producentů pak najdeme spíše méně známá jména jako HitmanAudio, Julien Anderson, Lala The DJ, TM88, Helluva, DJ Moon, Foreverrolling, FlexOnTheBeat, Tymaz, Smoke Beats, Weeley, WristyBoy, Hardnock nebo Marshak. Vydáním alba žije rapperovo YouTube.


Tip týdne

Kiasmos - II
žánr: electronica / ambient / minimalistické techno

 Kiasmos - II
Po sedmi letech oživili Islanďan Ólafur Arnalds a Janus Rasmussen z Faerských ostrovů svůj společný projekt Kiasmos. Nicméně to je období, které uplynulo od vydání posledního z trojice ípíček, které duo vydalo po eponymním debutu z roku 2014, na nějž letošní novinkou navazuje. Příznivci mixu elektroniky, ambientu a minimalistického techna se mohou těšit na celkem jedenáct instrumentálních skladeb, do nichž si pánové přizvali také smyčcový kvartet a do čtyřech vybraných tracků také symfonický orchestr SinfoniaNord. Celé album nahráli na svůj bandcamp.


Art Brut - A Record Collection, Reduced To A Mixtape
žánr: indie rock

Art Brut - A Record Collection, Reduced To A Mixtape
Jiholondýnská indierocková formace Art Brut se připomíná kompilací s názvem "A Record Collection, Reduced To A Mixtape". Jedná se o dvojalbum na zeleném vinylu či 2CD obsahující dvaadvacet skladeb ze čtyř studiových desek kapely ("Bang Bang Rock and Roll", "It's A Bit Complicated", "Art Brut vs Satan" a "Brilliant! Tragic!"), doplněné o vzácné živé a alternativní verze. Výběr písní provedli sami členové skupiny a slibují, že tato kompilace zachycuje to nejlepší z jejich tvorby. Kapela založená v roce 2003 je známá pro svůj energický a humorný přístup k indie rocku. Její hudba se vyznačuje chytlavými melodiemi, vtipnými texty a syrovým zvukem. Frontman Eddie Argos je charismatický a osobitý performer, který si publikum získává svým nakažlivým nadšením. Pokud máte rádi hravý a kytarový indie rock, můžete obsáhlou výběrovku nasát na YouTube profilu kapely.


Czech Chamber Philharmonic Orchestra Pardubice / Vahan Mardirossian - Wolfgang Amadeus Mozart: Lodron Night Music Divertimenti K247 a 287
žánr: klasická hudba

 Czech Chamber Philharmonic Orchestra Pardubice / Vahan Mardirossian - Wolfgang Amadeus Mozart: Lodron Night Music Divertimenti K247 a 287
Česká komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou arménského dirigenta Vahana Mardirossiana se na své nové kolekci pustila do nahrávky takzvané "Lodronské noční hudby" Wolfganga Amadea Mozarta, kterou složil u příležitosti jmenin rodinné přítelkyně, hraběnky Marie Antonie Lodronové, jejíž dvě dcery byly skladatelovými žákyněmi. Dílo se skládá ze dvou divertiment, z nichž první "Divertimento K247" zkomponoval v roce 1776, to druhé o rok později. Více informací a ukázky, jak toto dílo pardubičtí filharmonici pojali, najdete na stránkách vydavatelství Brilliant Classics.


Kissin' Dynamite - Back With A Bang
žánr: hard rock

Kissin' Dynamite - Back With A Bang
Německá stálice hard rocku, Kissin' Dynamite, se po dvou letech hlásí s novým albem. Vychází pod názvem "Back With A Bang". Osmá studiová kolekce se odvíjí dle muzikanty stanovené mise, jíž je je vrácení stadionového rocku na piedestal. A tak se posluchači dočkají nahrávky, která obsahuje rovný tucet skladeb nabitých energií, hymnickými melodiemi a hutnými kytarovými riffy. Pilotní singl "Raise Your Glass" spolu s oficiálním videoklipem je plný nostalgie, zároveň je hymnickou poctou sedmnáctiletému působení kapely na hudebním poli. Čiší z něho odhodlání se i po dílčích neúspěších znovu postavit na nohy a pokračovat dál. Ukázky z novinky najdete na jejich YouTube profilu.


V krátkosti

 • Jack Garratt - At PizzaExpress Live In London
  Anglický hudebník si vzal po vydání druhého alba "Love, Death & Dancing" na chvíli volno a znovu o něm bylo slyšet až vloni díky EP "Hands Go Up". Poté se vydal na menší turné po Anglii, kde nahrál londýnský koncert, který nyní předkládá svým fanouškům. (YouTube)

 • Fink - Beauty In Your Wake
  Po třech letech se vrací také další anglický písničkář aktuálně žijící v Berlíně a jeho fanoušci se mohou těšit na desítku písniček, které si Fin Greenall sám složil. O jejich produkci se postaral Sam O'Kell, který je známý spíše z oblasti filmové hudby. (YouTube)

 • Emmanuel Pahud / Éric Le Sage - Wolfgang Amadeus Mozart: Mozart Stories
  Francouzsko-švýcarský flétnista Emmanuel Pahud se rozhodl nahrát album s Mozartovými skladbami, které má již dlouho ve svém repertoáru. Společnost mu dělal francouzský klavírista Éric Le Sage. (Presto Classical)

 • Kokoko! - Butu
  Konžští experimentátoři, jejichž styl hudební publicisté přirovnávají ke Grace Jones nebo Talking Heads, měli vystoupit v roce 2020 na Colours Of Ostrava, avšak covidová pandemie jim jejich koncert u nás znemožnila. Zkuste tedy alespoň jejich třetí desku s dvanáctkou skladeb. (bandcamp)

 • Eves Karydas - Burnt Tapes
  Australská písničkářka konečně po šesti letech navazuje na svůj debut "Summerskin" a desítka novinek, které produkoval Chris Zane (Chrome Sparks, Rivrs, Les Savy Fav), má lehce psychedelický nádech. (YouTube)

 • Bacchae - Next Time
  Americká DC punková parta se zpěvačkou a klávesistkou Katie McD v čele servíruje na svém třetím albu temnější a hutnější zvuk než na minulých nahrávkách. Texty vykreslují ponurý obraz pozdně kapitalistické společnosti, kde jsou lidské bytosti ceněny pouze jako palivo pro stroj, který se nikdy nesmí zastavit. (YouTube)

 • Krallice - Inorganic Rites
  Desetiskladbová novinka americké avantgardně metalové kapely. (YouTube)

 • Kryptos - Decimator
  Sedmá studiová deska indické heavymetalové formace. (YouTube)

 • Orden Ogan - Order Of Fear
  Devátá studiovka německé powermetalové formace. (YouTube)

 • The Eternal - Skinwalker
  Sedmá nahrávka australské gothic/doom metalové formace. (YouTube)

 • Wormed - Omegon
  Čtvrtá studiová deska španělské deathmetalové kapely. (YouTube)

 • Sumac - The Keeper's Tongue (EP)
  Remixové EP americko-kanadské post-metalové superskupiny. (YouTube)

 • Hnny - Light Shines Through
  Hned deset skladeb do necelých pětadvaceti minut dokázal vměstnat švédský elektronický hudebník Johan Cederber. (bandcamp)

  Dále vychází

  Fallujah - The Flesh Prevails (10th Anniversary Edition)
  Mark Sims - Take Me Faster
  Octoploid - Beyond The Aeons
  Orden Ogan - Order Of Fear / Box Set / Limited
  Piah Mater - Under The Shadow Of A Foreign Sun
  Reo Speedwagon - Live At Rockpalast 1979
  Rhinestone Pickup Truck - Self Deprecation
  Superreservao - God Loves To Sin But Hates Sinners
  The Dreaded Laramie - Princess Feedback
  The Ergs! - Dorkrockcorkrod (20th Anniversary Edition)
  Threshold - Psychedelicatessen (Remixed & Remastered)
  Truck Violence - Violence
  Wild Powwers - Pop Hits & Total Bummers Vol. 5

  Vychází na vinylu:
  Fink - Beauty In Your Wake
  Kasabian - Happenings
  Kiasmos - II
  Kissin' Dynamite - Back With A Bang
  Kokoko! - Butu
  Kryptos - Decimator
  Orden Ogan - Order Of Fear,
  Rhinestone Pickup Truck - Self Deprecation
  The Rifles - Love Your Neighbour
  Threshold - Psychedelicatessen (Remixed & Remastered)
  Visions Of Atlantis - Pirates II: Armada
  Wormed - Omegon
  Xasthur - Disharmonic Variations
  Yusuf / Cat Stevens - Tea For The Tilerman
  Yusuf / Cat Stevens - Teaser And The Firecat

  EP:
  Ghost Fan Club - Ghost Fan Club
  Hend Collin - Cruel Phases
  Jasper Tygner - Things To Come
  Oreglo - Not Real People
  Tendertwin - Ship Argo

  Reedice:
  Yusuf / Cat Stevens - Mona Blue Jakon

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
  Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
  Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
  Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
  Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
  Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
  Colours Of Ostrava - den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.-20.7.2024
  Naživo: Úvod Colours Of Ostrava zachraňovali hlavně kytaroví mistři Festival Colours Of Ostrava máme na musicserveru rádi dlouhá léta, však na něj také pravidelně jezdí velká část redakce. A vždycky se na něj upřímně těší. Je ale naší prací upozorňovat nejen na úspěchy, ale také na... čtěte zde
  Vydáno: 18.07.2024 17:37 v sekci Naživo
  Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
  Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
  Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
  Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
  Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
  Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema (17.07.2024 11:05)
  - Nové desky 26/2024 - od Imagine Dragons přes Camilu Cabello po Steva Aokiho (03.07.2024 12:00)
  - Nové desky 25/2024 - od Kyga přes Gracie Ambrams po The Used (26.06.2024 11:30)
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Fotogalerie: Metalfest ve fotkách potřetí: Déšť, hromy i Dimmu Borgir (05.06.2024 09:08)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)

  ALBUM TÝDNE 29/2024

  Washed Out
  Notes From a Quiet Life

  Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  So 20.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Pá 26.07.
  Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Ne 28.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Po 29.07.
  Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
  Čt 01.08.
  Let It Roll (Letiště, Milovice)
  St 07.08.
  Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
  Pá 09.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
  So 10.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
  Pá 06.09.
  Mehro (US) (Rock Café, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele mp3.com Taylor Swift Dua Lipa Kesha Doja Cat Mirai Queen Miley Cyrus Kabát Sam Smith Tom Morello Madonna Katy Perry The Beatles
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe