shop.musicserver.cz
Rod Stewart, O2 arena, Praha, 3.7.2024

Rod Stewart koncertoval v Praze věku i minulosti navzdory

Vydáno: 04.07.2024 21:59 v sekci Naživo - Tomáš Parkan | foto: Tom Jajo Rozkovec / musicserver.cz

Rod Stewart za několik málo měsíců oslaví osmdesátku, avšak podle toho, co předvedl na pódiu pražské O2 areny, by mu tento věk tipoval opravdu málokdo. Během bezmála dvouhodinové show vysázel více jak dvacítku hitů, zvedl publikum ze židlí a nechal zcela zapomenout na své předcházející vystoupení u nás.

Live: Rod Stewart

místo: O2 arena, Praha
datum: 3. července 2024
setlist: Addicted To Love, You Wear It Well, Ooh La La, Infatuation, It's a Heartache, Twistin' the Night Away, Rollin' and Tumblin', Forever Young, The First Cut Is the Deepest, I Don't Want to Talk About It, Maggie May, I'd Rather Go Blind, Young Turks, Downtown Train, I'm Every Woman, People Get Ready, Tonight's the Night (Gonna Be Alright), Have I Told You Lately, Hot Stuff, Baby Jane, It Takes Two, Some Guys Have All the Luck, Da Ya Think I'm Sexy
Přídavek: Sailing
Fotogalerie

Rod Stewart, O2 arena, Praha, 3.7.2024
© Tom Jajo Rozkovec / musicserver.cz
Po necelých osmi letech se Rod Stewart vrátil do pražské O2 areny a zejména tuzemské publikum mělo v jeho očích co napravovat. Neskutečně chladná atmosféra onoho listopadového večera roku 2016 se naštěstí tentokrát neopakovala a za velkého přispění všech na pódiu si Praha složila reparát.

Celý koncert začal intrem, vyskládaným z "Just Can't Get Enough" od Depeche Mode a skotské klasiky "Scotland The Brave". Poté už na pódium vtrhl sám Stewart doprovázený pěticí krásných dam s kytarami, aby za doprovodu ve stínu schovaných dalších hudebníků spustili "Addicted To Love". Opravdové muzikantky ze zmíněných žen byly pouze dvě. Tři zbylé, z nichž se následně vylouply doprovodné vokalistky, měly kytary pouze jako rekvizitu, avšak na působivost efektu úvodního songu to žádný vliv nemělo. Naopak to předznamenalo věci příští.

Rod Stewart, O2 arena, Praha, 3.7.2024
© Tom Jajo Rozkovec / musicserver.cz
Rod Stewart totiž postavil show svého aktuálního turné, jednoduše nazvaného "The Hits Tour", na třech pilířích. Ten první předeslal už v názvu, tedy hity, z nichž většina sice není jeho, ale pravděpodobně nejvíce posluchačů je zná právě z jeho podání. K výjimkám samozřejmě patřily "It's a Heartache" Bonnie Tyler, "I'd Rather Go Blind" Etty James nebo "People Get Ready" s velmi silnými originály.

Skotský hudebník navíc nejede večer co večer stejný setlist - navzdory tomu, jak pohodlné by to bylo, jej různě mění. Návštěvníci tak dopředu vůbec nevědí, co je potká. Páteř sice zůstává stejná, takže zatím žádné zastavení nebylo ochuzené o hitovky jako "Maggie May" nebo "It Takes Two", ale Praha se nedočkala například takových klasik jako "Handbags And Gladrags", "Having a Party " a dokonce ani "Rhythm Of My Heart". Naopak slyšela třeba skvělé "Infatuation" nebo již zmíněnou "People Get Ready". Nicméně koncert měl takový spád a energii, že snad ani nikdo neměl tendenci přemýšlet o tom, co by měl Stewart ještě zahrát.

Druhým pilířem bylo vizuální ztvárnění show, které se točilo kolem animací a vzpomínek. De facto celé pódium působilo jako jedna velká promítací plocha. Nejen stěna za hudebníky, ale veškeré panely vedle pódia i nad ním tvořily LED obrazovky, které zcela zastínily i obvykle dominantní světelný park. Ten v tomto případě sloužil pouze jako doprovodný prvek, aby bylo dobře vidět na všechny zúčastněné v ten pravý moment.

Rod Stewart, O2 arena, Praha, 3.7.2024
© Tom Jajo Rozkovec / musicserver.cz
A konečně tím posledním, avšak zdaleka nejvýraznějším pilířem, byla vedle zpěváka samotného jeho doprovodná skupina, konkrétně šest dam a sedm pánů. Zatímco mužská část ve složení tři kytary, klávesy, bubny, perkuse a saxofon měla své nástroje poměrně stabilní, v případě zástupkyň něžného pohlaví to až tak neplatilo. Trojice vokalistek se například sem tam proměnila v bubenice a především v tanečnice - zejména v keltském intermezzu "Forever Young", kdy aktérky předvedly irský step, a to nesmírně působivě. Ovšem nedalo se to srovnat s jejich kolegyněmi, které vystřídaly takovou nálož nástrojů, až z toho místy přecházel zrak. Primárně dvě z nich hrály na housle a jedna na perkuse, ovšem perkusistka sem tam zasedla i za harfu a houslistky najednou držely v rukách kytary, mandolínu, banjo nebo klávesy. I v tomto počtu a rozmanitosti jim to vše klapalo naprosto skvěle a na všech hudebnících bylo patrné, že se skvěle baví.

Rod Stewart, O2 arena, Praha, 3.7.2024
© Tom Jajo Rozkovec / musicserver.cz
Všemu ovšem pochopitelně vévodil naprosto neskutečný Rod Stewart. Navzdory svému věku tancoval a zpíval jako o život a prakticky naprosto bezchybně. Působil, jako by ho někdo polil živou vodou, a publikum bavil nejrůznějšími šprýmy nejen mezi písničkami, ale také v jejich průběhu. Jeho pohyb samozřejmě už neumožňoval takové rozsahy jako před čtyřiceti lety, ale každý návštěvník si musel pomyslet, že by se v jeho věku rád hýbal alespoň z poloviny tak jako on. Celkem třikrát za večer si vzal malý oddechový čas. První ve "Forever Young" jsme už zmínili, zatímco další dva vyplnily skvělé vokalistky - poprvé s "I'm Every Woman" Chaky Khan a podruhé vystřihly "Hot Stuff" Donny Summer.

Rod Stewart, O2 arena, Praha, 3.7.2024
© Tom Jajo Rozkovec / musicserver.cz
Těžko říct, zda to bylo ročním obdobím, ale tentokrát se povedlo tu neskutečnou energii z pódia přenést také na osazenstvo zcela zaplněné vysočanské haly. Už při "I Don't Want to Talk About It" se publikum moc hezky rozezpívalo a při následné "Young Turks" se poprvé lidi dokonce zvedli ze svých pohodlných židlí. Vydrželo jim to prakticky do konce koncertu, kdy při rychlejších kouscích dokonce někteří spontánně tancovali. Navíc tentokrát tleskali a bouřili nejen po písničkách, ale i v jejich průběhu. Zpívalo se pak nejen v těch nejznámějších hitech: díky tomu, že při některých skladbách běžel text na obrazovkách, projevovali se lidé daleko zřetelněji. Když se pak spustily první tóny "Da Ya Think I'm Sexy", málokoho by napadlo, že už celý koncert končí a že zbývá pouze přídavková "Sailing".

Jestli se našel někdo, kdo po předchozím pražském koncertu na Roda Stewarta zanevřel, může si nyní rvát vlasy, protože jeho letošní představení bylo opravdu neskutečné a prakticky ve všech ohledech odlišné, respektive lepší. Snad každý, kdo po spadnutí opony z O2 areny odcházel, měl pocit, že by si to dal ještě jednou a co možná nejdříve, dokud je skotský zpěvák ještě v takové formě jako nyní.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
Colours Of Ostrava - den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.-20.7.2024
Naživo: Úvod Colours Of Ostrava zachraňovali hlavně kytaroví mistři Festival Colours Of Ostrava máme na musicserveru rádi dlouhá léta, však na něj také pravidelně jezdí velká část redakce. A vždycky se na něj upřímně těší. Je ale naší prací upozorňovat nejen na úspěchy, ale také na... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2024 17:37 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Rod Stewart okouzlil Prahu (04.07.2024 08:24)
- Nejvíc nej: Od rocku přes disco až po dojemné balady aneb Sedm hudebních tváří Roda Stewarta (25.06.2024 08:00)
- Video: Depeche Mode se loučí s érou desky "Memento Mori". V "People Are Good" hledají to dobré v nás (06.04.2024 08:00)
- Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe (28.02.2024 22:30)
- Naživo: Depeche Mode v Praze skvěle zahráli, svou show ale neoslnili (23.02.2024 14:13)
- Fotogalerie: Depeche Mode odehráli ve čtvrtek v O2 areně koncert, na který se bude ještě dlouho vzpomínat (23.02.2024 08:35)
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2023 podle musicserveru (10-1) (02.02.2024 19:00)
- Video: Depeche Mode se v "Before We Drown" symbolicky loučí (30.01.2024 08:52)
- Video: "My Favourite Stranger" je setkáním Depeche Mode s tajemnou cizinkou... bez Depeche Mode (22.09.2023 07:55)
- Sir Rod Stewart se po téměř osmi letech vrátí do pražské O2 areny (01.09.2023 11:53)

ALBUM TÝDNE 29/2024

Washed Out
Notes From a Quiet Life

Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 20.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
So 10.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
Pá 06.09.
Mehro (US) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Taylor Swift mp3.com Dua Lipa Kesha Doja Cat Mirai Queen Miley Cyrus Kabát Sam Smith Tom Morello Madonna Katy Perry The Beatles
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe