shop.musicserver.cz
Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red

Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red

Vydáno: 17.04.2024 09:30 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan | foto: Derek Hudson

Polovina dubna přinesla nové album Marka Knopflera, kterého se fanoušci dočkali po šesti letech. Doplnily jej novinky Mirai, girl in red, Maggie Rogers, desku pro Red Hot natočila Meshell Ndegeocello, rockeři si užijí Týr, Bodegy, James, Gun či Phila Manzanera. A nechybějí ani dvě česká alba klasické hudby.

V pátek 12. dubna vyšly tyto nové tituly:

Mark Knopfler - One Deep River
žánr: rock / blues / coutry

Mark Knopfler - One Deep River
Legendární britská kytarová ikona, bývalá hlavní persona Dire Straits a samozřejmě také zpěvák Mark Knopfler vydává své první sólové album od roku 2018. To nese název "One Deep River". Je to již jeho desátý sólový počin, který si sám společně se svým dlouhodobým spolupracovníkem Guyem Fletcherem také produkoval. Název a obal nové kolekce vycházejí z Knopflerovy hluboké náklonnosti a vzpomínek na řeku Tyne, která protéká jeho rodným městem Newcastle. "Překročení Tyne je vždy ve vaší mysli," řekl k tématu své nové desky. "Je to to, co jste dělali, když jste odcházeli jako mladík, a ten pocit zůstává stejný, i když jedete pryč nebo se vracíte jako dospělý. Vždy se to prostě propojí s vaším dětstvím. Síla toho nezmizí." Při nahrávání se ke Knopflerově kapele přidala řada zkušených hudebníků, samotný Mark samozřejmě zpívá a hraje na kytaru. Je autorem všech dvanácti skladeb, které přináší jeho typický styl - elegantní kytarové linky, poetické texty a uhrančivé melodie. Nová kolekce vychází i ve verzi deluxe, která obsahuje pět bonusových skladeb. Pro sběratele a vyznavače špičkového zvuku je tu verze superior, která zahrnuje 3LP (masterované poloviční rychlostí) + 2CD box s pěti bonusovými skladbami na dodatečném CD a čtyřmi různými bonusovými skladbami na třetím LP. Více o novince naleznete na YouTube profilu interpreta.


Mirai - Tomodachi
žánr: pop

Mirai - TOMODACHI
Po živáku "Live O2 arena" se Mirai vracejí s novým materiálem a na platinově oceněná alba "Konnichiwa", "Arigato" a "Maneki Neko" navazují čtyřkou "Tomodachi". V překladu z japonštiny její název znamená kamarádi, čímž čtveřice z Frýdku-Místku vyzdvihuje vzájemné silné pouto, které stojí za jejími dosavadními úspěchy. Novinka je podle samotných členů kapely dosud nejpestřejším a nejsvobodnějším projektem. Na albu najdou fanoušci celkem dvanáct písniček, včetně již vydaných singlů "Summer Love", "All Night Long", "Nespíš", "Dopis" a "Čas rány zahojí", v němž se k nim připojil také Majk Spirit. O produkci se postaral dvorní producent kapely Ondřej Fiedler aka fiedlerski. Nemalou část nahrávky už kapela sdílí na svém YouTube.


girl in red - I’M DOING IT AGAIN BABY!
žánr: alternativní pop

girl in red - I’M DOING IT AGAIN BABY!
Norská písničkářka Marie Ulven Ringheim, kterou zná celý svět jako girl in red, se po vydání svého debutu "If I Could Make It Go Quiet" rozjela do světa nejen na samostatných koncertech, ale také třeba coby předskokanka Taylor Swift nebo Billie Eilish. Právě první zmíněná jí prý byla při tvorbě druhého alba "I'm Doing It Again Baby!" velkou inspirací. Všech deset písniček napsala společně s dalším norským hudebníkem Matiasem Tellezem a pouze v jednotlivých kouscích duo doplnili Kid Harpoon, Juliam Bunetta, Tyler Spry nebo také Sabrina Carpenter, s níž nazpívala hit "You Need Me Now?". Výsledek uslyšíte na jejím YouTube.


Shabaka - Perceive Its Beauty, Acknowledge Its Grace
žánr: jazz / new age

Shabaka - Perceive Its Beauty, Acknowledge Its Grace
Britský hudebník a frontman Sons Of Kemet se rozhodl zkusit také sólovou kariéru. Pro své debutové album nachystal celkem jedenáct skladeb na pomezí jazzu a new age a přivítal v nich spoustu svých kolegů z různých žánrů. Vedle sebe se tak potkávají neosoulová Lianne La Havas, britský DJ Floating Points, pětinásobná držitelka Grammy Esperanza Spalding, André 3000, kytarista Dave Okumu, harfenistka Brandee Younger, perkusista Carlos Niño, klavíristi Jason Moran a Nduduzo Makhathini, bubeník Marcus Gilmore, houslista Miguel Atwood-Ferguson a zpěváci Moses Sumney, Saul Williams, Elucid a Eska. Podle prvních reakcí stvořil Shabaka skvělé album, které si na metacritics drží 84 %. Zda s tímto hodnocením budete souhlasit, zjistíte na hudebníkově YouTube.


Phil Manzanera - Revolución To Roxy
žánr: instrumentální ambientní rock

Phil Manzanera - Revolución To Roxy
Legendární kytarista a skladatel Phil Manzanera, známý pro své působení v Roxy Music a spolupráci s Davidem Gilmourem, se vrací s novinkou nazvanou "Revolución To Roxy". Toto dlouho očekávané album je jeho desátou sólovou nahrávkou a slibuje strhující cestu k jeho hudebním kořenům a vlivům. Manzanera, vyrůstající v různých koutech světa, snoubí na novince rockové, latinskoamerické a avantgardní prvky, čímž vytváří jedinečný a hypnotizující, místy až ambientní zvuk. Kolekce obsahuje jak originální skladby, tak i novinky v podobě jeho starších skladeb, které prošly úpravami a byly znovu zaranžovány. Ukázky z novinky si můžete poslechnout na Philově YouTube profilu.


Igor Orozovič - Když chlap svléká tmu (Supraphon)
žánr: alternativní folk pop / šanson

 Igor Orozovič - Když chlap svléká tmu
Před dvěma lety herec a muzikant Igor Orozovič odstartoval svoji sólovou hudební dráhu koncerty, na nichž návštěvníci oceňují jeho autorské písně kombinující prvky šansonu, popu i jiných žánrů. V tomto stylu pokračuje i na svém debutovém albu "Když chlap svléká tmu", na němž spolupracoval s producentem Filipem Jelínkem (Dan Bárta). Do několika z jedenácti písniček si přizval coby hosty Barboru Polákovou, Kateřinou Marií Tichou, Anetou Langerovou a v písni "Madamme de Janjour" se ozve i hlas herečky Ivy Janžurové. Ve studiu ho navíc doplnili vyhledávaní hudebníci napříč žánry v čele s vokalistkou Markétou Foukalovou, (pro tuto příležitost) basistou a. m. almelou (Meky Žbirka), bubeníkem Davidem Landštofem (Radůza, Slza), klávesistou Františkem Boříkem (Mandrage) či kytaristou Michalem Rákosníkem. Objeví se zde i pianista Jan Aleš, bubeník Roman Vícha, multiinstrumentalista Ondřej Klímek či kytarista Igor Ochepovsky. Ukázky zní na stránkách vydavatelství Supraphon.


Tip týdne

Maggie Rogers - Don't Forget Me
žánr: indie pop

 Maggie Rogers - Don't Forget Me
Americká indiepopová písničkářka se po necelých dvou letech od "Surrender" propracovala ke svému třetímu albu, které nazvala "Don't Forget Me". Většinu z deseti písniček, které na něj zařadila, napsala a nahrála společně s Ianem Fitchukem, kterého známe ze spolupráce s Kacey Musgraves nebo také Birdy a Stephenem Sanchezem. Nahrávali ve slavných newyorských studiích ##Electric Lady#X#, kam na hostování zavítal i kytarista Sam Evian. Výsledek interpretka sdílí na svém YouTube.


Meshell Ndegeocello - Red Hot & Ra: The Magic City
žánr: alternativní jazz

 Meshell Ndegeocello - Red Hot & Ra: The Magic City
Americká hudebnice, skladatelka a především basistka Meshell Ndegeocello si letos za svou loňskou studiovku "The Omnichord Real Book" vysloužila již druhou cenu Grammy za Nejlepší alternativní jazzové album. Nyní na ni navazuje nahrávkou "Red Hot & Ra: The Magic City" a její název dává tušit, že se stala dalším umělcem, který svůj talent poskytl organizaci Red Hot, jejímž cílem je zajistit pomocí popkultury rovný přístup ke zdravotní péči. Společně s ní se na desce podíleli také bubeníci Deantoni Parks a Kojo Roney, kytarista Christopher Bruce, saxofonisté Immanuel Wilkins a Darius Jones, klarinetista Stuart Bogie či kontrabasista Rashaan Carter. Svoje vokály připojili Pink Siifu, Justin Hicks, Nio Levon, Hanna Benn nebo Jade Hicks. Kompletní výsledek je ke slyšení na bandcampu organizace Red Hot.


Jiří Bárta / Terezie Fialová - Janáček (Animal Music)
žánr: vážná hudba / klasická hudba

 Jiří Bárta / Terezie Fialová - Janáček
Jak už zcela jasně předesílají názvem, věnují violoncellista Jiří Bárta a klavíristka Terezie Fialová své nové album hudbě Leoše Janáčka. Vybrali si trojici skladeb původně napsaných pro housle a klavír - dnes již slavnou, v době svého vzniku však opomíjenou "Sonátu", dále "Dumku" a "Romanci". Jejich houslové party upravil Bárta pro violoncello a v této podobě vycházejí ve světové premiéře. Album dále obsahuje "Pohádku" (včetně později vyřazené čtvrté věty) a krátké "Presto", původně koncipované zřejmě jako jedna z vět "Pohádky". Nahrávání proběhlo v žižkovském Atriu pod dohledem producenta Petra Ostrouchova. Ukázky z desky a další informace naleznete na stránkách vydavatelství Animal Music.


James - Yummy
žánr: alternativní rock / britpop

James - Yummy
Britští alternativní rockeři z Manchesteru James se po třech letech hlásí s novým albem s názvem "Yummy". Jejich osmnáctá studiovka slibuje návrat k energií nabitému zvuku, který kapelu proslavil v 90. letech. Rovný tucet zbrusu nových skladeb, které kapela nahrála ve svém vlastním studiu The Mill v Salfordu, nabízí mix alternativního rocku, psychedelie a britpopu. První singl "Is This Love" už sklidil nadšené ohlasy u kritiků i fanoušků a slibuje, že nejnovější kolekce bude jedno z nejsilnějších alb této party za posledních několik let. Ukázky naleznete na YouTube profilu formace.


Tyler Hubbard - Strong
žánr: country

 Tyler Hubbard - Strong
Už tři roky trvá nijak nedefinovaná pauza úspěšného countryového dua Florida Georgia Line a vzhledem k tomu, že její člen Tyler Hubbard servíruje už svoji druhou sólovku "Strong", je jeho návrat prozatím zřejmě daleko. Nicméně fanoušci se mohou těšit na celkem třináct novinek amerického zpěváka, na kterých opět spolupracoval s producentem Jordanem Schmidtem, který vedle eponymního debutu spolupracoval na deskách hvězd jako Jason Aldean, Hardy, Kane Brown nebo Mitchell Tenpenny. První singly už sdílí na svém YouTube.


EP a minialba

 • Alice Merton - Heron
  Německá zpěvačka a hudebnice, která je poměrně častým návštěvníkem na českých pódiích, po dvou letech navazuje na druhou desku "S.I.D.E.S." pěticí novinek. Pokračuje na nich ve spolupráci s producentskou dvojicí Paul Whalley (Sigala) - Jonny Coffer (Tom Odell, James Blunt, Bastille, Alicia Keys). (YouTube)

 • Baby Rose, BadBadNotGood - Slow Burn
  Americká neosoulová zpěvačka se pro nahrání šestice novinek spojila s kanadskými instrumentalisty, kteří zároveň nahrávku i produkovali. V jedné z nich se k nim přidala zpěvačka s etiopskými kořeny Mereba. (YouTube)

 • Jade Bird - Burn The Hard Drive
  Po třech letech se konečně vrací zpět anglická písničkářka mixující folk a americanu s novým materiálem. Pětici songů produkoval Mura Masa, hlavním tématem je rozchod s jejím snoubencem, kytaristou Lukem Prosserem. (YouTube)

 • Northlane - Mirror’s Edge
  Australská heavymetalová formace sbírá jedno ocenění za druhým, a tak by fanoušky žánru neměla šestice novinek minout. Obzvlášť s ohledem na to, že v nich hostují také Ian Kenny, Karnivool, Winston McCall, Brendon Padjasek a Structures). (YouTube)

 • Epex - (Youth Chapter 1: Youth Days)
  Osmičlenný k-popový boyband po šesti EP vydává debutové minialbum. Fanoušci žánru na něm najdou celkem osm songů. (YouTube)

 • The Ophelias - Ribbon
  Ženská indierocková formace z Ohia přidává do své diskografie pětici nových písní. (bandcamp)


Lizz Wright - Shadow
žánr: jazz / gospel / blues

 Lizz Wright - Shadow
Americká zpěvačka Lizz Wright sice vydala před dvěma roky kolekci "Holding Space", ta ovšem byla pouze živou nahrávkou jejího berlínského koncertu. Na zbrusu novou desku tak příznivci jejího mixu jazzu, gospelu a blues museli čekat dlouhých sedm let od alba "Grace". Vynahrazuje jim to jedenácti písničkami a také hned několika hosty. Nejslavnější je pětinásobná držitelka Grammy Angélique Kidjo, kterou následují Brandee Younger, v tomto článku už zmíněná Meshell Ndegeocello, Trina Basu a Arun Ramamurthy. Kam se za ty roky rodačka z Georgie posunula, zjistíte na jejím YouTube.


Týr - Battle Ballads
žánr: vikingský metal

Týr - Battle Ballads
Deska "Battle Ballads" přináší fanouškům vikingského metalu zvuk, který umí jen Týr. Jak ale osazenstvo metalové formace prozradilo, na novince experimentovalo s novými skladatelskými styly, přičemž strukturu skladeb nechalo trošku jednodušší. "Tu a tam najdete na desce progresivní elementy a nechybí ani symfonické party," prozradili ještě hudebníci. Ukázky najdete na YouTube profilu Metal Blade Records.


André Rieu - Love Is All Around (DVD)
žánr: klasický crossover

 André Rieu - Love Is All Around
Holandský dirigent, houslista a principál André Rieu vydává, jako již tradičně, záznam koncertu ve svém rodném Maastrichtu nazvaný "Love Is All Around". Ačkoli by se mohlo zdát, že ústředním motivem je hit The Troggs proslavený skotskými Wet Wet Wet, raději jej na albu nehledejte. Najdete na něm ale bezmála třicet songů a skladeb spíše klasického nebo tradičního původu z různých koutů světa. Nechybí v nich pochopitelně ani Johann Strauss Orchestra, doplněné o The Platin Tenors, The Golden Voices Of Gospel a také několik sólistů jako Anne Majchrzak, Micaëla Oeste, Dorona Alberti a především Emma Kok, jejíž verze "Voilà" se stala s bezmála padesáti miliony zhlédnutí virálním hitem. Nejen ji uvidíte na oficiálním YouTube kanálu holandského kapelníka.


Gun - Hombres
žánr: glam rock

Gun - Hombres
Gun, rocková kapela ze Skotska, která se proslavila v 90. letech hitem "Word Up" a na britských ostrovech si vydobyla post přední kapely, vydává svoji další řadovku "Hombres". Její hudba se dá charakterizovat jako moderní pojetí glam rocku s chytlavými melodiemi. Na to vše kapela, v čele s charismatickým frontmanem Dantem Gizzim a kytaristou, jeho bratrem Giullianem, vsadila při nahrávání své deváté studiovky, kterou produkoval Simon Bloor (Trevor Horn) a smíchal Daryl Thorpe (Foo Fighters). Desítka chytlavých skladeb, v deluxe verzi plus tři další, přináší energickou jízdu včetně otvíráku a pilotního singlu "All Fired Up". Nechybí ani balady jako "You Are What I Need" a "Never Enough", které předvádějí citlivější stránku formace. Do ukázek se můžete zaposlouchat na YouTube profilu skupiny.


Bodega - Our Brand Could Be Yr Life
žánr: art-punk

Bodega - Our Brand Could Be Yr Life
Artpunková formace Bodega z New York se s novou smlouvou s vydavatelstvím Chrysalis Records pustila do předělávek svých skladeb, které měla v šuplíku už skoro deset let. Jde o kousky, které vznikly ještě za dob Bodega Bay a v rámci tohoto projektu si je pár posluchačů mohlo i poslechnout. Nyní však tyto písně dostaly novou, svěží tvář. Z rádií můžete znát ukázku v podobě kousku "Tarkovski", ve kterém uslyšíte i odkazy na indie rock. Jak prozradil Ben Hozie a vnímavému čtenáři jistě neuniklo, jde o narážku na slavného ruského režiséra. "Velice mě ovlivnila v tomto směru jeho kniha 'Sculpting In Time'," dodal ještě hudebník. Ukázku v podobě výše uvedené skladby najdete na YouTube profilu kapely.


Future, Metro Boomin - We Still Don’t Trust You
žánr: r'n'b / trap

 Future, Metro Boomin - We Still Don’t Trust You
Není to ani měsíc, co Future a Metro Boomin vydali album "We Don’t Trust You" a už jsou tu znova. Jak napovídá název alba, jedná se o přímé pokračování, ačkoli hudebně to až tak neplatí. Zatímco první díl byl převážně hiphopový, dubnová nahrávka je orientovaná více k r'n'b s vlivy synth popu a danceflooru. Vznikala navíc v daleko užším týmu, kdy dvojici doplnili pouze Mike Dean a Southside. Pokud byste si mysleli, že se jedná pouze o nějaký doplněk, velmi byste se mýlili. Duo připravilo hned pětadvacet tracků rozdělených do dvou částí a s předchůdcem je propojuje The Weeknd coby host. K němu se dále připojili Brownstone, Ty Dolla $ign, J.Cole, Lil Baby, Chris Brown a A$AP Rocky. Nemělo by vás překvapit, pokud uslyšíte fragmenty "End Of The Road" Boyz II Men, "Hanging On" Ellie Goulding, "Feel No Ways" Drakea, "Let's Lay Together" The Isley Brothers. Hledejte je na Futureově YouTube.


Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Tomáš Brauner - Smetana, Dvořák, Suk, Ostrčil: Hudba pro Prahu (Supraphon)
žánr: vážná hudba / klasická hudba

 Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Tomáš Brauner - Smetana, Dvořák, Suk, Ostrčil: Hudba pro Prahu
Příběh Pražských symfoniků je bytostně spjatý s historií české metropole a otiskuje se to i do jejich repertoáru. Po úspěšné nahrávce "Hudby pro Prahu 1968" Karla Husy z roku 2021 přichází orchestr a jeho šéfdirigent Tomáš Brauner s dalším albem věnovaným Praze. Dramaturgie je tentokrát zaostřená na konec 19. století, období, kdy český národ bojoval o svůj jazyk, kulturu a svébytnost v rámci Rakousko-uherské monarchie. Páteř alba tvoří Sukova symfonická báseň "Praga" postavená na husitském chorálu "Ktož jsú Boží bojovníci", Smetanův "Vyšehrad" a téměř neznámá symfonická báseň devatenáctiletého Otakara Ostrčila "Pohádka o Šemíku". Nechybí ani Antonín Dvořák a jeho "Můj domov" čerpající z tématu zlidovělé písně "Kde domov můj", jež se později stala českou národní hymnou. Kompletní informace a ukázky z nahrávky hledejte na stránkách Supraphonu.


The Vision Bleak - Weird Tales
žánr: gothic metal

The Vision Bleak - Weird Tales
Německé gothicmetalové duo se vrací na hudební scénu. Po dlouhých osmi letech vydávají Ulf Theodor Schwadorf a Allen B. Konstanz novinku "Weird Tales". Jejich sedmá studiovka sestává z jediné skladby, která je rozdělená do několika kapitol. Každá z nich je inspirovaná hororovými příběhy a macabre. Na posluchače čeká celkem dvanáct kapitol a ukázku každé z nich si můžete poslechnout na Bandcamp profilu kapely.


V krátkosti

 • Kenny Garrett, Svoy - Who Killed AI?
  Kdo zabil umělou inteligenci? Na to se ptají na společném albu americký jazzový saxofonista a elektronický experimentátor a klavírista s ruskými kořeny. Odpověď získávají v sedmi vzájemně provázaných skladbách. (bandcamp)

 • Tini - Un Mechón De Pelo
  Argentinská zpěvačka, herečka a tanečnice sype jedno album za druhým a na loňské "Cupido" navazuje už svým pátým počinem s desítkou písniček, které napsala převážně ona sama s producentskou dvojiící Andrés Torres - Mauricio Rengifo. (YouTube)

 • Will Hoge - Tenderhearted Boys
  Americký písničkář, který se žánrově pohybuje na rozhraní americany, country, folku, rocku a blues, převážnou část svého nového alba napsal i produkoval sám. V deseti písničkách uslyšíte i fragmenty punku. (bandcamp)

 • Aaron West And The Roaring Twenties - In Lieu Of Flowers
  Členové The Wonder Years mají řadu vlastních projektů a ten Dana Campbella existuje už deset let. Letošní novinka je jeho třetím albem, pro nějž připravil celkem jedenáct písniček v duchu indie folk rocku. (bandcamp)

 • Bridget Kearney - Comeback Kid
  Také členové Lake Street Dive se pouštějí na sólovou dráhu. Platí to i o basistce a zpěvačce této formace, která také vydává svoji třetí sólovku. Dvanáctku novinek nasměrovala směrem k indie popu a alternativnímu rocku. (bandcamp)

 • Nia Archives - Silence Is Loud
  Anglická DJka, producentka, zpěvačka a skladatelka, vlastním jménem Dehaney Nia Lishahn Hunt, se konečně po řadě singlů a čtyřech EP rozhodla vydat plnohodnotný debut. Třináct skladeb jí pomáhal produkovat Ethan P. Flynn (Black Country, New Road, Slowthai, FKA Twigs). (YouTube)

 • Tusks - Gold
  Anglická hudebnice Emily Underhill se vrací po třech letech s kolekcí deseti písniček, které s ní tentokrát produkoval Tom Andrews. Pohybují se na rozhraní elektroniky, downtempa a ambientu. (bandcamp)

 • Metz - Up On Gravity Hill
  Kanadští noiserockoví veteráni se vrací s pátou deskou plnou syrové energie a chytlavých melodií. Jejich charakteristický zvuk, kombinující prvky punku a post-rocku, slibuje další porci zběsilé zábavy. (YouTube)

 • English Teacher - This Could Be Texas
  Britští indie rockeři z Leedsu v čele se zpěvačkou LillyFontaine vydávají svůj studiový debut. Nezávislá média tvrdí, že se může jednat o debut desetiletí. Co si myslíte vy? (YouTube)

 • Sleepmakeswaves - It’s Here, But I Have No Names For It
  Australská instrumentální post-rocková kapela se vrací s novým albem plným strhujících melodií a dynamických instrumentálních pasáží. Jejich čtvrtá řadovka slibuje projížďku po post-rockovou krajině, protkanou melancholickými tóny a explozivními momenty. (YouTube)

 • Sunburned Hand Of The Man - Nimbus
  Psychedelická parta z Východního pobřeží USA se vrací s novou deskou. Nahrávka staví na hypnotických melodiích a improvizovaných pasážích napojených na kosmické vibrace. Je plná osobitého zvuku, který kapela míchá s prvky rocku, jazzu a elektroniky. (YouTube)

 • Cosmo Sheldrake - Eye To The Ear
  Máte-li rádi barokní pop, folktroniku a indietroniku, určitě neminete třetí album anglického hudebníka. V jednadvaceti skladbách mu hostují Howl a Bunty. (bandcamp)

 • Leyla McCalla - Sun Without The Heat
  Někdejší členka Grammy oceněné formace Carolina Chocolate Drops se soustředí na svoji sólovou kariéru. Pokračuje v ní s desítkou novinek. (bandcamp)

 • Aaron Lee Tasjan - Stellar Evolution
  Americký folk-rockový písničkář pro svoji novou desku po třech letech přichystal celkem dvanáct písniček. (YouTube)

 • Benighted - Ekbom
  Desátá studiová deska francouzské deahtgrindové formace. (YouTube)

  Dále vychází

  9T Antiope - Horror Vacui
  Asha Jefferies - Ego Ride
  Bad Bad Hats - Bad Bad Hats
  Birdfeeder (Feat. Mark Mulcahy) - Woodstock
  Blue Bendy - So Medieval
  Blue Öyster Cult - Ghost Stories
  Buzzard Buzzard Buzzard - Skinwalker
  Carlos Sadness - Realismo Mágico
  Clarissa Connelly - World Of Work
  Dog Date - Zinger
  Eagles - To The Limit: The Essential Collection
  Elliott Brood - Town & Country
  Exist - Hijacking The Zeitgeist
  Heavenly Blue - We Have The Answer
  Heavy Temple - Garden Of Heathens
  Hour - Ease The Work
  Humbird - Right On
  Imminence - The Black
  Jacob Karlzon - Winter Stories
  Jakobs Castle (Jakob Nowell) - Enter: The Castle
  James Elkington And Nathan Salsburg - All Gist
  Jess Ribeiro - Summer Of Love
  King Zebra - Between The Shadows
  Kryptor - Septical Anaesthesia / Remastered
  Letters Sent Home - Forever Undone
  Linkin Park - Papercuts (Singles Collection 2000-2023)
  Louisa Stancioff - When We Were Looking
  Lynks - Abomination
  Manic Street Preachers - Lifeblood / 20th Anniversary
  Manic Street Preachers - Lifeblood / 20th Anniversary Deluxe
  Melts - Field Theory
  Necrot - Lifeless Birth
  Nicolette & The Nobodies - The Long Way
  Noah Kahan - Stick Season (We'll All Be Here Forever)
  Oasis - Supersonic / Single
  Orchestre National De France / Cristian Macelaru - George Enescu : Symphonies Nos. 1
  Ryan Lott - Greatest Hits (soundtrack)
  Sophie Gault - Baltic Street Hotel
  The Ballroom Thieves - Sundust
  The Cosmic Dead - Infinite Peaks
  The Read Pears - Better Late Than Never
  The Reds, Pinks & Purples - Your Worst Song Is Your Greatest Hit
  The Toy Dolls - The Singles
  Torn Boy - 1983
  Trummors - 5
  UTO - When All You Want To Do Is Be The Fire Part Of Fire
  Work Wife - Waste Management

  Vychází na vinylu:
  Benighted - Ekbom
  Blue Öyster Cult - Ghost Stories
  Cosmo Sheldrake - Eye To The Ear
  English Teacher - This Could Be Texas
  Girl In Red - I'm Doing It Again Baby!
  Gun - Hombres
  Heavy Temple - Garden Of Heathens
  Jacob Karlzon - Winter Stories
  James - Yummy
  Jiří Bárta / Terezie Fialová - Leoš Janáček : Janáček
  Kryptor - Septical Anaesthesia / Remastered
  Leyla Mccalla - Sun Without The Heat
  Linkin Park - Papercuts (Singles Collection 2000-2023)
  Lizz Wright - Shadow
  Louisa Stancioff - When We Were Looking
  Maggie Rogers - Don't Forget Me
  Manic Eden - Manic Eden
  Manic Street Preachers - Lifeblood / 20th Anniversary
  Mark Knopfler - One Deep River
  Metz - Up On Gravity Hill
  Nerina Pallot - Fires
  Nia Archives - Silence Is Loud
  Noah Kahan - Stick Season (We'll All Be Here Forever)
  Oasis - Supersonic / Single
  Shabaka - Perceive Its Beauty, Acknowled Its Grace
  Storm Corrosion - Storm Corrosion
  The Cosmic Dead - Infinite Peaks
  The Vision Bleak - Weird Tales
  These Immortal Souls - Extra
  These Immortal Souls - Get Lost (Don't Lie!)
  These Immortal Souls - I'm Never Gonna Die Again
  Tusks - Gold
  Tyr - Battle Ballads
  Vision Bleak - Weird Tales

  EP:
  Cruush - Nice Things Now, All The Time

  Reedice:
  Manic Eden - Manic Eden
  Nerina Pallot - Fires
  Storm Corrosion - Storm Corrosion
  These Immortal Souls - Extra
  These Immortal Souls - Get Lost (Don't Lie!)
  These Immortal Souls - I'm Never Gonna Die Again
  Within Temptation - The Q Music Sessions

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Poly Noir - K mýmu ohni nesedej 7/10
  Video: Temná country Polyho z Insanie se představuje komiksovým klipem "K mýmu ohni nesedej" Dark-country projekt frontmana Insanie Polyho nazvaný Poly Noir dostává konkrétnější kontury s prvním singlem - a rovnou titulním. Skladba "K mýmu ohni nesedej" totiž pojmenovala celé album, které by na značce Smile Music mělo vyjít... čtěte zde
  Vydáno: 18.05.2024 14:30 v sekci Audio / Video | Video
  Jan Váňa - A na Jordán dopadla tma 8/10
  Recenze: Jan Váňa předkládá na úsporném debutu "A na Jordán dopadla tma" sbírku zamlžených zrcadel pocitů a situací Písničkářství má na domácí scéně hluboce zapuštěné kořeny. Dříve byl jeho představitel často jinotajným mluvčím, který metaforami kličkoval mezi tím, co režim dovolil. Doba se změnila, sdělení postavené na textu ale... čtěte zde
  Vydáno: 18.05.2024 08:00 v sekci Recenze
  Akon, Forum Karlín, Praha, 16.5.2024
  Naživo: Akonův pražský koncert se ze splněného snu proměnil v noční můru Pomohl objevit Lady Gaga, natočil duet s Michaelem Jacksonem, stojí za hymnou šampionátu ve fotbale. Výčet toho, co se Akonovi během posledních dvaceti let podařilo, je úctyhodný a nebere konce. Jeho úspěchy ale zároveň neznamenají,... čtěte zde
  Vydáno: 17.05.2024 14:00 v sekci Naživo
  Moimir Papalescu - V podstatě jsem retro sám o sobě
  Rozhovory: Moimir Papalescu - V podstatě jsem retro sám o sobě Moimir Papalescu nepřehlédnutelně prostupuje domácí - převážně elektronickou - scénou. Působil či působí ve spoustě projektů, v poslední době se ale nejvíc přetřásá návrat formace Moimir Papalescu & The Nihilists. Bylo to... čtěte zde
  Vydáno: 17.05.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Thirty Seconds To Mars, Sportovní hala Fortuna, Praha, 15.5.2024
  Naživo: Thirty Seconds To Mars si v Praze napravili reputaci. Přivezli povedenou show Americké bratrské duo Thirty Seconds To Mars se po šesti letech vrátilo do holešovické sportovní haly, aktuálně zaštícené názvem Fortuna, a to v rámci turné nazvaného "Seasons". Jak se návrat povedl a jak znějí nové skladby z... čtěte zde
  Vydáno: 16.05.2024 10:18 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Rozhovory: Mirai - Chceme být trendsetteři a reflektovat dobu (03.05.2024 08:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)
  - Rozhovory: Igor Orozovič - Když zpíváte text, který je váš, nikdy ho nemůžete zazpívat špatně (22.04.2024 11:00)
  - Recenze: girl in red je zpátky! Na desce "I'm Doing It Again Baby!" překypuje sebevědomím (16.04.2024 08:00)
  - Video: Mirai v songu a klipu "Easy" vzpomínají na dětství i začátky kapely (15.04.2024 11:51)
  - Recenze: Album "TOMODACHI" zachycuje Mirai v období tvůrčí krize (14.04.2024 16:30)
  - Mezi rappery se do české albové top desítky vetřela countryová Beyoncé (11.04.2024 08:00)

  ALBUM TÝDNE 20/2024

  The Valentines
  You All Look Beautiful When You Dance

  Trojice The Valentines z Hradce Králové se na hudební scéně pohybuje už od roku 2017. Po několika singlech a EP se letos konečně rozhodla svůj rukopis otisknout i do debutového alba, které nazvala "You All Look Beautiful When You Dance". A povedlo se - deska hudebně baví, přitom textově vybízí k zamyšlení.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  So 18.05.
  King Gizzard & The Lizard Wizard (AU) (Forum Karlín, Praha)
  Út 21.05.
  Reverend Peyton’s Big Damn Band (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Ne 26.05.
  Myles Smith (UK) (Rock Café, Praha)
  Út 28.05.
  Bruce Springsteen & The E Street Band (US) (Letiště Letňany, Praha)
  Po 03.06.
  Rakim (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Út 04.06.
  Sting (UK) (Amfiteátr Lochotín, Praha)
  St 05.06.
  Charlotte Sands (US) (Chapeau Rouge, Praha)
  Čt 06.06.
  Nickelback (CAN) (O2 Arena, Praha)
  Čt 06.06.
  ††† (Crosses) (US) (Roxy, Praha)
  Pá 07.06.
  Alfie Jukes (UK) (Café V Lese, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Queen Adele Kabát Sia Imagine Dragons Bono Taylor Swift Dua Lipa Rush Rammstein Mirai Beyoncé AC/DC Lady Gaga Coldplay Liam Gallagher
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu