Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Aneta Langerová - Vidět se ve filmu je něco úplně jiného než v klipu

Aneta Langerová - Vidět se ve filmu je něco úplně jiného než v klipu

Vydáno: 03.11.2017 10:43 v sekci Rozhovory - Hana Bukáčková

Aneta Langerová pomalu uzavírá životní etapu "Na Radosti" chystanými prosincovými koncerty. Zároveň jste ji mohli vidět na posledním turné Marty Kubišové či ve snímku "8 hlav šílenství", kde si poprvé zahrála, a to rovnou hlavní roli. Nejen o tom, jak svoji novou zkušenost prožívala, jsme si povídaly v rozhovoru.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Aneto, do kin právě přichází film "8 hlav šílenství", ve kterém máte první hereckou zkušenost a zrovna v hlavní roli. Jak se vám to hrálo a jaké to je se na sebe dívat?

Film je velmi zajímavý a je pro mě velmi těžké se na sebe dívat. (smích) Vidět se ve filmu je něco úplně jiného než v klipu nebo v rozhovoru, kde je člověk sám za sebe a ne v nějaké roli. Ale věřila jsem režisérce Martě Novákové. Byla jsem pouze materiál, který použila. Věděla jsem od začátku, že se Martě musím odevzdat, aby to fungovalo.

Aneta Langerová, Forum Karlín, Praha, 17.12.2016
© Tomáš Rozkovec / musicserver.cz
Překvapilo vás, že vás Marta oslovila s filmovou rolí?

Bylo to velké překvapení, které mě ani ve snu nenapadlo, natož že moje první filmová role bude hned hlavní a ne v úplně jednoduchém tématu. Takže počítám s tím, že teď budu chvíli terčem kritiky, že neherečka hned dostala hlavní roli. Ale to jsou věci, které nesmím příliš prožívat a musím to brát, jak to je.

Měla jste nějakou hereckou průpravu?

Neabsolvovala jsem žádný rychlý kurz herectví, na vše mě připravovala Marta na zkouškách, já jsem se na to snažila připravit spíš psychicky. Marta se mnou detailně procházela scénář a říkala mi svoje představy o tom, jak co mám říkat, dělat. Celé to bylo postavené na oboustranné důvěře.

Aneta Langerová

Aneta Langerová, rodačka z Říčan, se stala známou díky vítězství prvního ročníku soutěže Česko hledá SuperStar v roce 2004 a dnes je jednou z nejpopulárnějších našich zpěvaček. Stala se objevem a zpěvačkou roku v Českém slavíku, dostala ceny Anděl, Žebřík a spoustu dalších. Na svém kontě má alba "Spousta andělů", "Dotyk", "Jsem" a "Na Radosti". S posledním jmenovaným zakončuje úspěšnou tříletou koncertní éru. Nově je k vidění v neobvyklé herecké roli jako básnířka Anna Barkovová ve filmu Marty Novákové "8 hlav šílenství".

Jak to bylo časově náročné, dalo se to zkombinovat s pěveckou kariérou?

Dalo se to zvládat. Akorát to bylo o to intenzivnější, že jsme jeli koncerty, kterých jsme měli požehnaně v rámci desky "Na Radosti", a do toho mi ještě přišla nabídka hrát s Martou Kubišovou komorní hudební drama, takže jsem pobíhala mezi koncertem, filmem a divadlem. (smích)

Byly chvíle, kdy jste si sáhla během natáčení na dno?

To asi ne, jen teď přichází nashromážděná únava.

Co vám natáčení dalo? Zjistila jste díky němu nějakou svoji vlastnost, o které jste nevěděla, že ji máte?

Samozřejmě že mě natáčení obohatilo, protože to není jen tak si stoupnout před filmový štáb a třeba celý den běhat někde po lese, k tomu nějak mluvit a gestikulovat a zároveň mít kontinuitu s tím, proč tam jsem a proč to říkám a co mám u toho cítit. Zjistila jsem, že dokážu překonat sama sebe, když mi na tom záleží.

Aneta Langerová
© Helena Kadlčíková
Která hlava se vám hrála nejlíp a proč?

Hlava Tvorba mi byla blízká tím, že také něco vytvářím, a tak jsem rozuměla tomu, co se odehrává. Cítila jsem se dobře i v hlavě Láska a Počátek, která byla taková povznášející nad celým tématem a náladou ostatních hlav.

Uvidíme vás ještě v nějaké jiné filmové roli?

To nevím, stejně jako jsem nevěděla, že budu točit "8 hlav". Nemám hereckou ambici, pro mě byla vždy nejdůležitější hudba, a jestli se to bude někdy v životě opakovat, bude to i pro mě překvapení. Těžko říct, jestli se někdy v nějakém filmu objevím.

Aneta Langerová, Forum Karlín, Praha, 17.12.2016
© Tomáš Rozkovec / musicserver.cz
Hudbu k "8 hlavám" dělala Vladivojna La Chia, vy se s pár písněmi včetně duetu s Lenkou Dusilovou objevujete na albu inspirovaném příběhy snímku. Není vám líto, že jste do hudby nezasáhla více?

Původně jsem měla možnost nazpívat lágerní odrhovačku, kvůli které mě Marta nejdříve oslovila. Poté mi nabídla, jestli bych nechtěla zkusit i nějaké hudební motivy do filmu. Naštěstí se to vyvrbilo tak, že hudbu složila Vladivojna. Neměla jsem kapacitu ani odvahu se něčeho takového zhostit. Smekám před Vladivojnou, je to velká zodpovědnost, na kterou jsem si zatím netroufla.

Aneta Langerová, Forum Karlín, Praha, 17.12.2016
© Tomáš Rozkovec / musicserver.cz
S poslední deskou "Na Radosti" jste zažila nebývalý úspěch. Zlatou tečkou za tímto obdobím je vydání živáku "Na vlně radosti", jehož součástí je hrací aparát s uvítacím popěvkem. Proč jste zvolili právě tuto variantu?

Říkali jsme si, že když už začneme dělat DVD, což je v dnešní době trochu finančně náročné, tak ho uděláme pořádně. Chtěli jsme, aby to vrnělo v rukou, a posluchač měl tak pocit živého koncertu. Je to takové pozvání mezi nás i do zákulisí.

Jsem vděčná, že byl o projekt takový zájem a že jsme díky němu měli na tři roky plný diář. Zároveň cítím, že všichni potřebujeme pauzu, zejména já, protože bych ráda začala tvořit něco nového, což doteď moc nešlo.

V uvítačce zazní kousek z "Hvězdy", respektive náznak, že si máme něco přát. Co byste si vy ráda přála?

Přála bych si, aby začátkem příštího roku nastal klid, ze kterého se dá potom čerpat na nový materiál. Také to, aby se lidé nebáli si něco přát.

Kompilace obsahuje hezké fotografie. Kdo je jejich autorem?

Různí autoři, ale nejvíc se o ně zasloužila fotografka Helena Kadlčíková, která s námi jezdí osm let a byla s námi na většině koncertů. Je to čistě její aktivita. Do našeho týmu se přirozeně zapojila a stala se jednou z nás.

Kterou fotku máte nejraději?

Ta nejlepší je hned na začátku bookletu, kde sedím s bráchou v uličce, což je fotka mé kamarádky fotografky Andrey Simperové. Tak nás vyfotila v Olomouci v Divadle Šantovka. Proč ji mám nejraději? Protože v této uličce všechno začíná, vše, co je pak vidět a slyšet.

Aneta Langerová
© Helena Kadlčíková
Součástí kompilace je pohlednice pro Hynka. Jak vás to napadlo?

Dlouho jsem něco podobného chtěla udělat, využít svých projektů pro někoho dalšího. Nějaký čas jsme se o tom bavili i s mými blízkými a týmem kolem, pak se Martina Kaderková, se kterou už dlouhodobě také spolupracuji, zmínila o Hynkovi a nápad vytvořit pohlednici byl na světě. Jedná se o pomoc příjemnou formou, kterou lidem nijak nenutíme, je čistě na nich, jestli sami chtějí přispět, a podělit se s Hynkem o radost. Věřím, že lidé naposílají hezké obrázky, za které bude rád. A pokud budou chtít přispět finančně, tak mohou, je tam uvedený transparentní účet.

Na jakém nejzajímavějším místě jste hrála?

Nedávno jsme hráli ve Sloupu v Čechách v takovém lesním divadle, kam přišlo asi tisíc lidí. Je to specifické místo v lese, kde lidé seděli na skále a přilehlých lavičkách. Když jsme tam přijeli, padla na nás obrovská síla ze všudypřítomné atmosféry. Mám ráda les, a jak jsem vlezla na pódium, začala jsem se omlouvat veverkám, že tam způsobíme hluk. (smích) Ale ten zážitek byl jedinečný.

Aneta Langerová
© Helena Kadlčíková
Fanoušci vás mohli zahlédnout také na turné s Martou Kubišovou, které jste absolvovala jako její host. Co pro vás paní Marta znamená?

Marta Kubišová je pro mě výjimečný člověk, spolupracuju s ní nějaký ten rok a jsem za to strašně moc vděčná. Obdivuji, s jakou přímostí a čistotou přichází na pódium. Je mi ctí, že ji můžu doprovodit na této výjimečné cestě na konci kariéry, stavím se k tomu pokorně a budu jí maximálně nápomocná. Jako její fanynce a posluchačce je mi to líto, ale na druhou stranu jí přeju, že si konečně odpočine.

Co vás ještě čeká do konce roku?

V plánu máme několik samostatných koncertů v prosinci, kterými zakončíme etapu "Na Radosti". Předtím nás čeká velký koncert ve Foru Karlín s orchestrem SOČR, na což se moc těším. Vloni začali s Tata Bojs, letos si vybrali nás.

Termíny turné "Na Radosti" 2017:

3.12.2017 - Forum Karlín, Praha - Aneta Langerová s kapelou a Symfonický orchestr Českého rozhlasu "Nové Horizonty"
6.12.2017 - Říčany, KC Labuť
7.12.2017 - Brno, Mahenovo divadlo
10.12.2017 - Doksy, kino Máj
11.12.2017 - Bílina, Kulturní dům Fontána
13.12.2017 - Přerov, Městský dům
14.12.2017 - Jeseník, Divadlo Petra Bezruče

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Aneta je strašne ... (bulsara, 03.11.2017 11:29) Reagovat

  nedocenená ... Pri záplave más, ktoré žerú Kryštof, Kabát, Bílú, Vondráčkovú, Krystínu (z našich luhov) atď. ... koľko nás je, čo sme Anetu zažili live z vlastnej vôle a máme dokonca doma jej placky ... ?

  • Re: Aneta je strašne ... (miki, 03.11.2017 18:12) Reagovat

   Tak zas bacha na zrovnávanie. Kryštof a Kabát si texty a hudbu píšu samy, čo sa o tých ostatných nedá povedať. Aneta s kapelou nerobí mainstreamový pop-rock, ani nespolupracovala s STB, takže jej novnári a politici nemajú čo oplácať na popularite. Navyše si poslednú dosku produkovali samy, takže za nimi nestálo žiadne veľké vydavateľstvo. Posledné desaťročia to totiž v ČSR pop-music fungovalo tak, že najpopulárnejší speváci dostali peniaze za nahratý album a z predaja albumov mali veľmi málo. MP3 ale viedlo k "zabíjaniu hudby", preto všetky tie bonusy, DVD a iné PR aktivity, urobiť predaj zaujímavejším (nechcem tým uraziť, ak chce niekto robiť charitu a pod.). Hlavný zdroj príjmov kapiel je teda z koncertov. Anetu som zažil na koncertoch a robí umenie, žiadny playback, aj keď využíva sample. O týchto veciach sa veľmi nediskutuje - médiá a vydavateľstvá to nemajú radi. Dúfam, že si Aneta nájde svoj kúsok šťastia, aj napriek mnohým neprajníkom. Legislatíva v ČR neumožňuje umelé oplodnenie pre páry rovnakého pohlavia, ale sú rôzne spôsoby, ako to obísť. Keby som mal byť otcom takého dieťaťa, určite by som sa zaujímal o to, ako rastie, či sa mu darí, ... o záujem u mužov nebude mať úctu. Zložitejšie skôr bude, ako si zorganizovať rodinu, po ktorej túži.

   • Re: Aneta je strašne ... (David, 06.11.2017 14:20) Reagovat

    Když někomu někdo stojí za to aby pro něj napsal písničku, tak je to víc než "Urob si sám". Znamená to, že jako zpěvák či zpěvačka je prostě nejlepší. Na podřadného zpěváka se každý skladatel či textař vy......kašle

    • Re: Aneta je strašne ... (miki, 06.11.2017 21:25) Reagovat

     Já jsem jenom upozornil na ne nejlepší přirovnání. Aneta si nepsala všechno sama, ze začátku vůbec a posledné alba co se textů týče asi z poloviny. Je to možná úhel pohledu, ale jednoduše nemám rád "prefabrikáty". Polotovary vypadají hezky, ale nejsou nejzdravší. Jsou interpreti, kterým veršotepci píšou texty několik let a kamarády tějchto pisálků zas komponují hudbu pro ty isté speváky. Když již zpěvák nemůže zpívat anebo není populární, vymění ho tyhle básnici a skladatelé za někoho jiného a kolotoč jde dál - prostě to vypadá více jako biznis, než jako umění anebo show. Rád si zmíněné zpěváky vyslechnu v televizi či rádiu / na internetu, ale nechodím na jejich koncerty, nejsou mi tak vzácny. Je to jistě kumšt, ztrafit se do obliby většiny lidí a současně dělat něco prodatelného, ale ja nemám rád průměr. Už jsem toho něco napsal, i když ne v hudbě a nebylo to vždy jenom pro mně. Vím, co to dá práce a že to nebýva doceněno a mnoho jede do šuflíku. Ale asi se mi více líbí přístup DIY. Sorry jako za češtinu, nejsem od vás.

     • Re: Aneta je strašne ... (Talaniel, 07.11.2017 16:27) Reagovat

      miki, za češtinu se neomlouvejte a klidně pište slovensky :-)

      Myslím, že na tom, že dobrý zpěvák není zároveň dobrý skladatel a textař, není nic špatného. Ano, člověk možná má větší úctu k interpretovi, který si sám skládá a textuje písně, ale proč nemít i úctu k dobrému interpretovi? Zrovna u alba Na Radosti a nejen u něj se vydatně projevil Jakub Zitko, ale nijak to nesnižuje Anetiny kvality, domnívám se.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Colours Of Ostrava, 1. den, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.7.2019
Naživo: První den plnoletých Colours Of Ostrava prozářily ženy Ve středu začal osmnáctý ročník multižánrového festivalu Colours Of Ostrava. Vše odpoledne odstartovala ostravská parta Buty, ale nebyla to zrovna ona, komu patřilo pódium. První den vládly ženy - divoká a fanouškům se... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2019 13:39 v sekci Naživo
3
Czech Music Crossroads 2019, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 15.-16. 7. 2019
Naživo: Czech Music Crossroads ovládla Bára Zmeková Pravidla silničního provozu stanovují, že vjede-li vozidlo do křižovatky, musí jí projet co nejrychleji, bez zbytečného odkladu, zastavování či dokonce otáčení. Vjedete-li ale do hudební křižovatky, nic z toho neplatí. Na Czech... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2019 18:30 v sekci Naživo
0
Rammstein, Eden aréna, Praha, 16.7.2019
Naživo: Hořící kočárky, uprchlíci, balady u piana i plameny nad Edenem. Rammstein se vrátili do Prahy Není na světě mnoho kapel, které by měly potenciál na to stát se právě tou, jejíž opulentní show se stane tou nejlepší, jakou jste kdy v životě viděli. Rammstein k nim ale bezpochyby patří. A na zbrusu novém turné, jehož dvě... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2019 11:43 v sekci Naživo
19
Pohled do českých hitparád - 28. týden 2019
Ed Sheeran útočil na čelo albové hitparády marně, posedmé zvítězil Viktor Sheen Možná by si leckdo vsadil na to, že po dvou pražských koncertech v Letňanech se Ed Sheeran s deskou "Divide" znovu vyškrábe do čela české albové hitparády. Nestalo se tak. Zpěvák zakotvil na dvojce, ve vedení neohroženě zůstává... čtěte zde
Vydáno: 16.07.2019 15:57 v sekci Novinky | České hitparády
2
Makrorecenze "Rammstein" Rammstein
Makrorecenze: Makrorecenze "Rammstein" Rammstein Někteří hudebníci a hudebnice chrlí alba doslova jedno za druhým. Jiní rádi nechávají své fanoušky čekat. A pak jsou tu Rammstein. Během prvních čtrnácti let existence vydali šest řadovek, ta sedmá ale přišla až po desetileté... čtěte zde
Vydáno: 16.07.2019 08:00 v sekci Recenze | Makrorecenze
11
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: První den Metronome Festivalu v obrazech poprvé (22.06.2019 13:50)
- Kytary.cz rozjíždějí talk show s muzikanty "On Air". Pořad o hudbě napříč žánry i generacemi moderuje Pavel Kučera (31.05.2019 11:42)
- Lenka Dusilová podpoří chátrající památky v Sudetech letním projektem "Monument/um" (16.05.2019 08:47)
- Naživo: Tata Bojs završili oslavu třicetin s kamarády Umakart a Lesní zvěř (26.02.2019 12:09)
- Fotogalerie: Tata Bojs se rozloučili s DOXem ve velkém stylu (25.02.2019 13:31)
- Tata Bojs prodlužují výstavu a chystají knihu (27.01.2019 08:19)
- Naživo: Tata Bojs pozvali fanoušky po patnácti letech znovu do svého Nanosvěta (22.01.2019 12:08)
- Vladivojna vyráží na jarní turné se svým 4Triem a přearanžovanou "Mrtvou" (08.01.2019 19:30)
- Výstava "TATA 30JS" odstartovala, Tatáči zvou na doprovodný program (03.12.2018 09:49)
- Bittová, Dusilová a Načeva přivezou na turné živé album "Spolu" zaznamenávající to nejlepší z loňských koncertů (15.11.2018 18:11)

ALBUM TÝDNE 28/2019

Thom Yorke
ANIMA

Thom Yorke se vždy snažil posouvat hudební hranice a experimentovat se zvuky. Tentokrát se mu ale poprvé podařilo natočit kolekci, která je komplexní a na které nic nepřebývá ani nechybí. I když na povrchu je jeho třetí sólovka "ANIMA" stále dost experimentální, ukrývá fantastické nápady, které je radost objevovat.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 25.07.
Skunk Anansie (UK) (Forum Karlín, Praha)
Pá 26.07.
Colour Meeting 2019 (Park U hradeb, Polička)
St 31.07.
Ziggy Marley (JAM) (Divadlo Archa, Praha)
St 07.08.
Sziget (Budapešť, Budapešť)
Čt 08.08.
Cat Clyde (CAN) (Café V lese, Praha)
Pá 09.08.
Luis Fonsi (Puerto Rico) (PVA Expo, Praha)
So 10.08.
The Story So Far (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 12.08.
Pup (CAN) (Café V lese, Praha)
St 14.08.
UpTone: Cavetown (UK) (Cross Club, Praha)
Ne 18.08.
Metallica (USA) (Letiště Letňany, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Rammstein Kryštof Lady Gaga Coldplay The Cure Beyoncé Adele Madonna Rihanna Ed Sheeran Sia Ewa Farna AC/DC Kapitán Demo Linkin Park Kylie Minogue Britney Spears Nine Inch Nails Robyn Zara Larsson
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver