shop.musicserver.cz
Nové desky 23/2023 - od Nialla Horana přes Extreme po Janelle Monáe

Nové desky 23/2023 - od Nialla Horana přes Extreme po Janelle Monáe

Vydáno: 14.06.2023 20:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Christian Tierney

Druhý červnový týden byl sice chudší na novinky velkých hvězd, ale o to bohatší na žánry. Můžete se těšit na pop Nialla Horana, metal od Extreme, ambientní Lenku Dusilovou, fusionjazzového Tomáše Sýkoru s Aid Kidem, indiefolkovou Jenny Lewis, rockové McFly, s reggae koketující Janelle Monáe či americanu Jasona Isbella.

V pátek 9. června vyšly tyto nové tituly:

Niall Horan - The Show
žánr: pop / synth pop / indie pop

 Niall Horan - The Show
V den, kdy Niall Horan vydal své druhé album "Heartbreak Weather", šla Anglie do lockdownu. Někdejší člen One Direction tak musel zcela přehodnotit plány na jeho propagaci a koncertování a zůstat doma sám s novým přívalem hudebních nápadů. Výsledek uslyšíte na jeho třetí řadovce "The Show". Deset songů v únoru uvedl hit "Heaven". Na podobě kolekce se podepsal poměrně široký tým spoluautorů, v němž najdete jména jako Shane McAnally, Tobias Jesso Jr., Caroline Ailin, Amy Allen, M-Phazes, Jamie Scott, Ruel, Jimmy Napes, TMS nebo trojice John Ryan, Joel Little, Julian Bunetta, která zaštítila i produkci. Jak poznáte i na zpěvákově YouTube, rozhodli se společně vytěžit pop v různých jeho podobách. Naživo si některé z čerstvých kousků budeme moct vychutnat na Colours Of Ostrava, kde je jednou z hlavních hvězd.


Christine And The Queens - Paranoia, Angels, True Love
žánr: art pop / experimental pop

Christine and the Queens - Paranoia, Angels, True Love
Čtvrtá řadovka projektu Christine And The Queens je vlastně třemi alby v jednom. Na ploše přesahující hodinu a půl zde francouzský artpopový muzikant nabízí pokračování cesty, které nastolil na předchozí desce "Redcar les adorables étoiles (prologue)" z loňského roku. Ta cesta je plná symboliky - Héloïse Letissier kolekci označuje jako "klíč k proměně otevírající srdce, modlitbou k sobě samému" - a v mnohém tak odráží jeho probíhající genderovou tranzici. Ve dvaceti písních hostují například 070 Shake nebo Mike Dean, nejvýraznějším jménem je ovšem Madonna, která Chrisovi aka Redcarovi vypomohla v songu "Angels Crying in My Bed". Ten i další kusy můžete poslouchat na YouTube.


Extreme - Six
žánr: hard rock

Extreme - Six
Po patnáctileté odmlce se na hudební scénu vrací americká hardrocková skvadra Extreme. Zpěvák Gary Cherone a kytarista Nuno Bettencourt (autoři kultovního hitu "More Than Words") připravili pro fanoušky dvanáct nových kousků, přičemž úvodní "Rise" můžete znát už z rádií. Ochutnávky z nové desky včetně kousku "#Rebel" najdete na YouTube kanálu kapely. Jak se jim šestá studiovka povedla, nám nezapomeňte napsat do komentářů pod článkem!


Janelle Monáe - The Age Of Pleasure
žánr: soul / r'n'b / afro beat / reggae

 Janelle Monáe - The Age Of Pleasure
Janelle Monáe potřebovala na přípravu své čtvrté desky "The Age Of Pleasure" stejnou dobu jako v případě předchůdce, tedy pět let. Do čtrnácti písní si přizvala poměrně nečekané hosty, jako jsou Seun Kuti, Egypt 80, Doechii, Grace Jones, Amaarae, Nia Long, Sister Nancy nebo CKay. Není tedy divu, že se do jejího mixu r'n'b a soulu tentokrát přimíchali i afrobeaty a reggae. Částečně je mají na svědomí také spoluproducenti Nate Wonder a Nana Kwabena. Jak moc se svébytná umělkyně směrem k černému kontinentu posunula, zjistíte na jejím YouTube.


Martin Vajgl - Moc to neprožívej!

žánr: pop rock

Martin Vajgl - Moc to neprožívej!
Martin Vajgl je český hudebník, hráč na bicí nástroje, skladatel a textař. V průběhu let působil na scéně v mnoha předních domácích kapelách a v současné době obsluhuje hradbu bicích v legendárním Olympicu. Je autorem publikací a učebnic pro bubeníky a skladatelem elektroakustické hudby s výraznou složkou bicích nástrojů. V posledních letech se vrací i ke psaní rockové hudby a textů a výsledkem je jeho druhé autorské album "Moc to neprožívej!". Z větší části si je Vajgl nahrál sám, ale uslyšíte tu třeba kytaristy Norbiho Kovácse nebo Ondřeje Pátka. Vydatně pomohly zpěvačky Tereza Chovítová a Hana Kostelecká a do sborů přispěl i jeho olympický kolega Pavel Březina. Celkem deset písní představuje autora v poprockové poloze. Jsou zde ráznější kytarovky, některé až s folkovou atmosférou, rytmické experimenty i popíkové hity typu klipového singlu "Jedu autem". Ukázky z kolekce naleznete na stránkách vydavatelství Supraphon.


Tip týdne

Jason Isbell And The 400 Unit - Weathervanes
žánr: americana / folk / jižanský rock

 Jason Isbell And The 400 Unit - Weathervanes
Jason Isbell stále patří mezi hudebníky, kteří nejsou u nás příliš známí, a to i přes to, že na svém kontě mají řadu hudebních cen i komerčních úspěchů. Rodák z Alabamy už sesbíral čtyři Grammy, devět Americana Music Awards a s deskou "The Nashville Sound" se propracoval do Top 5 Billboard 200. Není tedy divu, že hlavně za mořem byla jeho devátá řadovka už náležitě očekávaná. Někdejší člen Drive-By Truckers se svojí skupinou The 400 Unit, v níž stále ještě působí houslistka, zpěvačka a členka The Highwomen Amanda Shires, pro ni nahráli celkem třináct songů, jejichž produkce se tentokrát ujal sám Isbell. K ruce mu byl už pouze Matt Pence, jenž se podílel na nahrávkách Beccy Stevens, The Breeders nebo Here We Go Magic. Evidentně tato kombinace zabrala, protože deska už má na metacritics 83 %. Zda byste ji neměli minout ani vy, zkoumejte na YouTube.


The View - Exorcism Of Youth
žánr: indie rock

The View - Exorcism Of Youth
Po dlouhých osmi letech se ke slovu hlásí skotští indierockeři The View. Když v únoru 2017 kapela oslavila své desáté výročí a zároveň si brala roční pauzu na odpočinek a boční projekty jednotlivých členů, nikdo nedoufal, že novinka v podobě šestého alba přijde až letos. Nicméně stalo se. Kolekce s názvem "Exorcism Of Youth" je bohužel už bez bubeníka Stevena Morrisona. Nahradil jej Jay Sharrock, zatím jako studiový a zároveň koncertní hráč. A zdá se, že vztahy v sestavě jsou i nadále napjaté. Počátkem května během koncertu v The Deaf Institute v Manchesteru došlo mezi dvěma zakládajícími členy bandu Kylem Falconerem a Kierenem Websterem k potyčce přímo na pódiu. Skupina však údajně i po tomto incidentu jede dál. Nakolik ji to poznamenalo, můžete posoudit na YouTube.


Lenka Dusilová, Petr Ostrouchov - Water Lost And Returned (soundtrack)
žánr: alternativa / ambient

Ellie Goulding - Higher Than Heaven
Album "Water Lost And Returned" je původním soundtrackem k novému filmu Radka Plíhala "Voda ztracená a vrácená" o obnově prostředí šumavských mokřadů. Snímek je obrazově-zvukovou meditací nad krásou šumavské přírody a sleduje návrat vody do krajiny. Lenka Dusilová a Petr Ostrouchov opatřili záběry jediným souvislým tokem ambientní hudby a zvuků, které vyprávějí příběh vody ztracené a posléze do dříve vysoušených mokřadů znovu navrácené. Více informací a také trailer je k dispozici na stránkách Animal Music.


James - Be Opened By The Wonderful (40 Years Orchestrated)
žánr: indie pop

James - Be Opened By The Wonderful (40 Years Orchestrated)
Manchesterští indie-britpopaři James slaví čtyřicáté výročí své existence. K tomu sobě a svým posluchačům nadělili novou desku. A ne ledajakou. Rozhodli se totiž, že znovu natočí dvacet svých největších klasik a nechají do svých aranží zapracovat dvaadvacetičlenný orchestr a osmičlenný vokální sbor. Výsledkem toho je nové dvojalbum s názvem "Be Opened By The Wonderful (40 Years Orchestrated)". Obsahuje nejen písně známé, ale též raritní kusy a k tomu jednu zbrusu novou skladbu "Love Make A Fool". Jak to celé dopadlo, můžete zjišťovat poslechem ukázek na YouTube.


Jenny Lewis - Joy'all
žánr: indie folk / americana / alternativní country

 Jenny Lewis - Joy'all
Čtyři roky od dosud posledního alba "On The Line" od Jenny Lewis uplynuly jako voda, a tak byl již nejvyšší čas na jeho nástupce. Někdejší členka Rilo Kiley jej pojmenovala "Joy'all" a pro natočení deseti písní si vybrala zcela nového spolupracovníka. Zatímco předchůdce jí pomáhali tvořit Beck, Shawn Everett a Ryan Adams, tentokrát se produkce zhostil jiný mnohonásobný držitel Grammy Dave Cobb, který má prsty v deskách Chrise Stapletona, Brandi Carlile a Jasona Isbella. Není tedy divu, že je letošní novinka o něco folkovější a uslyšíte na ní i country a americanu. Ověřit si to můžete na jejím YouTube profilu.


Tomáš Sýkora Trio & Aid Kid - Alchemy
žánr: jazz fusion

 Tomáš Sýkora Trio & Aid Kid - Alchemy
Jazzový klavírista a skladatel Tomáš Sýkora přichází s novým autorským albem a zvukovým konceptem, v němž tradiční formu jazzového tria obohatil o elektronickou složku. Přizval proto výrazného a zkušeného producenta a muzikanta Aid Kida a společně vytvořili dynamickou fúzi jazzu a elektronické hudby. Současná kapela v silném složení Tomáš Sýkora, Aid Kid, Tomáš Liška a Roman Vícha je autorovým splněným snem jak po hudební stránce, tak po té lidské. "Jsem rád, že se z původního klasického formátu jazz piano tria podařilo vytvořit barevný, živý a zároveň velmi proměnlivý celek, který se s každým koncertem posouvá dál. Nejenže mezi námi proběhla vzájemná chemie, ale ještě se nám podařilo vytvořit alchymii," říká Sýkora o svém novém projektu a zároveň názvu nahrávky. Ukázky jsou ke slyšení na stránkách vydavatelství Animal Music.


EP a minialba

 • Noah Thompson - Middle Of God Knows Where
  Je to prakticky přesně rok, co instalatér z Kentucky vyhrál dvacátý ročník soutěže American Idol. Šestice písniček je jeho první nahrávkou po tomto úspěchu. Vzhledem k tomu, že se jejich produkce ujal Jimmy Robbins, jehož služeb využívají například Kelsea Ballerini, Keith Urban, Maren Morris nebo RaeLynn, je jeho směřování více než zřejmé. (YouTube)

 • Olof Dreijer (Of The Knife) + Mt Sims - Souvenir
  Švédský umělec a muzikant (půlka The Knife a brácha Fever Ray) se spojil s americkým kolegou (usazeným v Berlíně) a natočili pět kompozic, které vydatně experimentují se zvuky steel drumu. (bandcamp)

 • Odonis Odonis - Icon
  Jedni z nejvýznamnějších představitelů kanadského industrialu se dva roky po albu "Spectrums", za nějž si vysloužili nominaci na Juno Award, připomínají šesti čerstvými kousky. Přizvali si k nim šestici hostů. Jsou jimi A Place To Bury Strangers, Tobacco, Terror Bird, Actors, Suuns a Patriarchy. (bandcamp)

 • SB19 - Pagtatag!
  K-popové a J-popové formace se už natrvalo zabydlely v našich přehledech a trhají prodejní a návštěvnické rekordy různě po světě. Není tedy divu, že se do Evropy začíná drát také P-pop, tedy pop z Filipín. Pětičlenný boyband z Manily má na svém kontě jedno klasické album a jedno EP, kterému nyní přichystal následovníka. (YouTube)

 • Kimberly Perry - Bloom
  Coby členka The Band Perry posbírala jejich zpěvačka řadu ocenění včetně Grammy, ACM Awards nebo CMT Awards. Nyní se rozhodla vydat na sólovou dráhu. Pět songů, které stejně jako v případě Noaha Thompsona také produkoval Jimmy Robbins, je předzvěstí jejího debutu. (YouTube)

 • Luke Sital-Singh - Strange Weather
  Anglický folkový písničkář usazený v Kalifornii se připomíná pěticí novinek. (bandcamp)

 • Brooke Eden - Outlaw Love
  Queer komunita sílí také v country a jednou z jejích zástupkyň je zpěvačka, kterou si oblíbil i Garth Brooks. Čtveřici skladeb produkovala Lindsay Rimes a podílel se na nich i Breland nebo Emily Weisband. (YouTube)

 • George FitzGerald - Not As I
  Anglický DJ připravil pro své nové EP čtveřici tracků, včetně jednoho, kde ho doplnil Syml. (YouTube)

 • Sarah Kinsley - Ascension
  Americká altpopová hudebnice vydává své čtvrté EP s pěticí písní. (YouTube)


McFly - Power To Play
žánr: rock

 Lenka Dusilová, Petr Ostrouchov - Water Lost And Returned (soundtrack)
Angličtí McFly po pauze a intermezzu s projektem McBusted navazují na tři roky staré "Young Dumb Thrills" svým sedmým albem "Power To Play". Jeho jedenáct písniček jim pomáhali skládat například Rat Boy, Steven Battelle z LostAlone, James Bay, Mark Hoppus nebo Todd Dorigo. Produkce se opět ujal Jason Perry z anglické formace A. Co je pravda na tom, že se McFly vracejí ke svým rockovým kořenům, zjistíte na jejich YouTube profilu.


Milky Chance - Living In A Haze
žánr: alternativní rock / reggae / folk / world music

 McFly - Power To Play
O německých Milky Chance se sice nepíše už tak často jako v době vydání alb "Sadnecessary" a "Blossom", jejich sedmou řadovku "Living In A Haze" ovšem zmíníme velmi rádi. Fanoušci se mohou těšit na dvanáct písniček, které opět rezonují na pomezí alternativního rocku, reggae, folku a také world music, který přinesla i jedna z největších současných hvězd tohoto žánru Fatoumata Diawara. Druhým hostem pak je Charlotte Cardin. První ukázky sdílí formace na svém YouTube.


Fousáč - Miluju já
žánr: underground folk

Fousáč - Miluju Já
Písničkář Fousáč po své prvotině "Mým vesničanům" z roku 2021 přichází s druhým albem "Miluju já". Je na něm opět jeho originální folková hudba a autentické texty plné syrové opravdovosti, v nichž se odráží vesnická filozofie a pohled na svět tohoto potulného taostického harmonikáře. Zaznamenává hudební přerod chlapíka, který se kdysi věnoval rocku a punku (mimo jiné Piráti 44 či Indian TAT), pak ezoterice (tibetské mísy) a skončil jako harmonikář. Svérázný muzikant, kterého nevyděsí žádná putyka ani čajovna, ke svému čerstvému dílu dodává: "Můj Fousáč je klasickej výplod undergroundovejch mejdanů, kde si vezmeš pro pobavení přátel nástroj, na kterej neumíš hrát, a zkusíš něco vytvořit." Nová nahrávka je vyšperkovaná několika hosty a tak čtyřicet minut osobité hudby uplyne jako "čin bez námahy a úmyslu", jak říkají taoisté, vyvěrající z osobní harmonie a tahací harmoniky. Nahrávka vznikla pod dohledem producenta Dana Frimla ve studiu The Barn. Více uslyšíte na Fousáčově YouTube profilu.


Godflesh - Purge
žánr: industriální metal

Godflesh - Purge
Milovníky industriálního metalu potěší novinka od britské formace Godflesh. Svým konceptem navazuje na jednu z historických desek kapely "Pure" z roku 1992. Jak muzikanti ještě uvádějí, prostřednictvím čerstvých skladeb se frontman Justin Broadrick vypořádává s diagnostikovaným autismem a PTSD. Na YouTube najdete k poslechu několik ukázek včetně pilotní singlové ochutnávky "Nero". Svůj dojem z ní byste nám mohli napsat do komentářů pod článkem!


King Krule - Space Heavy
žánr: indie rock / elektronika / triphop

King Krule - Space Heavy
Dvouleté přípravy přinesly své ovoce: patnáct nových skladeb, na kterých Archy Marshall v rámci projektu King Krule pracoval doslova na cestě mezi Londýnem a Liverpoolem, tvoří dohromady desku "Space Heavy". S novým materiálem skladateli pomohl jeho dlouholetý spolupracovník a producent Dilip Harris společně se saxofonistou Ignaciem Salvadoresem, bubeníkem George Bassem, baskytaristou Jamesem Wilsonem a kytaristou Jackem Towellem. Ochutnávku v podobě titulního songu najdete na zpěvákově YouTube.


V krátkosti

 • Conor Maynard - +11 Hours
  Anglický popový zpěvák, kterého zanedlouho přivítáme na jeho pražském koncertu, vydává svoji třetí studiovku. Nahrál pro ni devět písniček, k nimž přihodil ještě intro a outro. O jejich produkci se podělil s Brendanem Buckleym (Shakira, Morrissey, Tegan And Sara). (YouTube)

 • The Boo Radleys - Eight
  Anglická rocková formace se hlásí po svém comebacku v roce 2021 a následné desce "Keep On With Falling" s již druhým albem. Jeho název odhaluje, kolikátým je v celkovém pořadí. Autoři hitu "Wake Up Boo!" pro něj nachystali celkem třináct songů. (YouTube)

 • Rob Grant - Lost At Sea
  Zpráva o tom, že se otec Lany Del Rey vydal na hudební dráhu, se rozkřikla poměrně rychle, stejně jako to, že na jeho debutu uslyšíte i jeho dceru nebo že většinu desky produkovali Jack Antonoff a Luke Howard. Nyní je tedy dílo na pomezí new age a klasického crossoveru zde. (YouTube)

 • Lightning Dust - Nostalgia Killer
  Novinka od kanadské indierockové party založené v roce 2007 ve Vancouveru jako vedlejší projekt členů Black Mountain Ambera Webbera a Joshua Wellse. (YouTube)

 • Love And Rockets - My Sweet Twin
  Další z vinylových reedic, které na ploše dvou LP (nebo dvou CD) přináší dvaadvacet písní. Mezi nimi je šest dosud nevydaných skladeb a osm taktéž dosud nevydaných verzí songů ze sezení "Sweet FA". (YouTube)

 • Nicholas Allbrook - Manganese
  Čtvrté Nikolasovo sólové album, na kterém se spolu s ním podílelo mnoho jeho přátel, včetně Jesse Kotanskiho, Cam Potts, Tayo Snowball, Thea Woodward, Julien Barbagello, Tiger Lily Hutchence, Lyndon Blue, Carla Geneve anebo Jay Watson. (YouTube)

 • Jayda G - Guy
  Za skladbu "Both of Us" ze stejnojmenného ípíčka si kanadská housová DJka v roce 2021 vysloužila nominaci na Grammy, a tak není divu, že její druhá řadovka už vzbuzuje jistá očekávání. Naplní je třináct tracků, které jí produkoval dlouholetý přítel Adele Jack Peñate. (YouTube)

 • Phillip Phillips - Drift Back
  Už je to více než deset let, co se americký zpěvák stal díky výhře v American Idol přes noc slavným. Jeho kvality následně potvrdili třeba Matchbox Twenty, John Mayer nebo Goo Goo Dolls, kteří si jej vzali na svá turné coby předskokana. Nyní se propracoval ke své čtvrté studiovce, kde mu zahostovala i Caitlyn Smith. (YouTube)

 • This Is The Kit - Careful Of Your Keepers
  Anglická hudebnice Kate Stables se po třech letech opět hlásí o slovo s novou deskou a deseti písničkami. Společně s producentem, kterým je tentokrát Velšan Gruff Rhys, je nasměrovala k alternativnímu folk rocku. (bandcamp)

 • Dudu Tassa, Jonny Greenwood - Jarak Qaribak
  Členové Radiohead aktuálně spolupracují s různými dalšími umělci. Platí to i o kytaristovi a klávesákovi Jonnym Greenwoodovi. Ten se spojil s izraelským hudebníkem, kterého jsme mohli vidět před šesti roky na ostravských Colours. Dvojice k sobě přizvala ještě kupu dalších vokalistů a tohle je výsledek. (YouTube)

 • Decisive Pink - Ticket To Fame
  Elektronický projekt, za nímž se skrývají Deradoorian z Dirty Projectors a ruská hudebnice Kate NV, se po několika odkladech propracoval k debutovému albu, jež nabídne jedenáct položek v duchu alternativního ambientu a hyper popu. (bandcamp)

 • Drew Holcomb & The Neighbors - Strangers No More
  Formace z Memphisu míchající americanu, alternativní rock a folk rock, nabízí své desáté album. V jedné z jedenácti skladeb se k ní připojili The National Parks. (YouTube)

 • Andy Stack, Jay Hammond - Inter Personal
  Zakládající člen Wye Oak a člen Trippers & Askers jsou dlouholetými přáteli, ovšem teprve nyní došlo na jejich první spolupráci. Výsledkem je sedm kompozic na pomezí avantgardy, industrialu a instrumentálního post rocku. (bandcamp)

 • Prasečí Farma - Tombola nebude
  Undergroundová parta z České Skalice přináší na své nové desce starej dobrej rokenrol s příchutí blues. Samozřejmě nemůže chybět ani typický underground, kterému za bolševika pšenka nekvetla, ale přesto jej lidi měli rádi a mají v oblibě dodnes. (YouTube)

 • Jess Williamson - Time Ain't Accidental
  Po loňské spolupráci s Katie Crutchfield v projektu Plains se americká indiefolková písničkářka vrací opět sólo. (bandcamp)

 • Jeff Clarke - Locust
  Kytarista a zpěvák Black Lips se vydal na sólovou dráhu, kterou potěší především příznivce akustického folku. (bandcamp)

 • Benny Sings - Southern Skies
  Nizozemský popový hudebník předkládá svým příznivcům svou desátou studiovou kolekci. (YouTube)

 • Keaton Henson - House Party
  Britský skladatel, umělec a básník se vrací s novou dávkou teskných, melancholických indiefolkových songů. (YouTube)

 • Shakra - Invincible
  Švýcarská hardrocková legenda, která slavila úspěch s albem "Mad World", upadla do stagnace. To se ovšem chystá napravit nově vystřeleným energickým projektilem. (YouTube)

 • Squid - O Monolith
  Druhá řadovka anglické kapely zkoumá velké otázky s bukolickým novým zvukem s otevřeným koncem. Tam, kde se muzikanti kdysi hnali splašeně vpřed, nyní záměrně bloudí. (YouTube)

 • Big Blood - First Aid Kit
  Další kolekce od americké skupiny, která šikovně spojuje psychedelický folk, experimentální rock a eklektickou řadu dalších stylů a vlivů. (YouTube)

 • Dream Wife - Social Lubrication
  Londýnské indiepunkové trio na svém třetím albu ordinuje bujarou oslavu života prožitého nahlas, hrdě a bez strachu a studu. (YouTube)

 • Ray Alder - II
  Druhá sólovka frontmana Fates Warning. (YouTube)

 • Legion Of The Damned - The Poison Chalice
  Osmé elpíčko holandské thrash/deathmetalové sebranky. (YouTube)

 • Amaarae - Fountain Baby
  Na svůj debut "The Angel You Don't Know" po dvou a půl letech navazuje ghansko-americká hudebnice, která svůj styl založila na mixu r'n'b, soulu, afro-fusion a alté. (YouTube)

 • Hak Baker - Worlds End Fm
  Londýnský hudebník míchající folk, grime a reggae si vloni odbyl svoji premiéru na Glastonbury a nyní přichází s albovou prvotinou. (YouTube)

 • Gengahr - Red Sun Titans
  Čtvrtá řadovka londýnského experimentálního alt-popového kvartetu. (YouTube)

 • Scar Symmetry - Singularity / Phase 2 Xenotaph
  Sedmá studiovka melodické deathmetalové bandy ze Švédska. (YouTube)

 • Youth Lagoon - Heaven Is A Junkyard
  Trevor Powers po osmi letech oprášil své elektronicko-dreampopové alter ego. (YouTube)


  Dále vychází

  Adam & The Ants - Original Album Classics
  Adam Green - Friends Of Mine (20th Anniversary Edition)
  Aja Monet - When Poems Do What They Do
  Ane Díaz - Despechada
  Anna St. Louis - In The Air
  Art Nation - Inception
  Bára Basiková - Gregoriana / 25th Anniversary
  Bell Witch - Future’s Shadow Part 1: The Clandestine Gate (Physical Release)
  Bendik Giske - Bendik Giske
  Black Rainbows - Superskull
  Braxe + Falcon - Step By Step Remixes
  Brook Benton - Endlessly: Hits And Rarities
  Bush - The Art Of Survival (Deluxe Edition)
  Colby Acuff - Western White Pines
  Cooper Wolken - Chapters
  Crashing Wayward - Listen!
  Cynic - Refocus
  Dan Webb - Sunshine/Dialogue
  Dayshifter - Hiraeth
  Dead Quiet - IV
  Decker. - Ouroboros
  Dominic Sen - Apparition
  Falco - Live Forever: Complete Show (Berlin 1986)
  False Memories - Hybrid Ego System
  Feeble Little Horse - Girl With Fish
  Flawes - One Step Back, Two Steps Forward
  Freddie Gibbs - $oul $old $eparately
  Geld - Currency // Castration
  Headboy - Was It What You Thought
  Hrdinové Nové Fronty - Dům Na Demolici / Hororový Věk
  Chase Matthew - Come Get Your Memory
  Christopher Bear And Daniel Rossen (Of Grizzly Bear) - Past Lives (soundtrack)
  ##J#X# Hacha De Zola - Without A Tribe
  James Gardner - No Strings
  Jimmy Whispers - The Search For God
  Johnny The Boy - You
  Kopytovci - Best Of Oslava Života
  Laura Cantrell - Just Like A Rose: The Anniversary Sessions
  Lontalius - Life On The Edge Of You
  Lucie Bílá - Hvězdy jako hvězdy / 25th Anniversary
  Lunch Money Life - The God Phone
  Maeta - When I Hear Your Name
  Maps - Counter Mixes
  My Morning Jacket - MMJ Live Vol. 3: Bonnaroo 2004 (Return To Thunderdome)
  Noah Kahan - Stick Season (We’ll All Be Here Forever)
  Nora Stanley & Benny Bock - Assembling
  Oceans Ate Alaska - Disparity
  Otis Redding - Otis Forever: The Albums & Singles (1968-1970)
  Pantayo - Ang Pagdaloy
  Public Body - Big Mess
  Queen Of Swords - Year 8
  Ramil Ganjoo - Khaak
  Rammstein - Du Hast / Spiel Mit Mir (2023 Mix)
  Rammstein - Sehnsucht / 25th Anniversary
  Rare Americans - Strawberries: The Story Of Jongo Bongo
  Ratt - Atlantic Years (box set)
  Rise To Fall - The Fifth Dimension
  Sivu - Wild Horse Running
  Stellar Circuits - Sight To Sound
  Sumbuck (Caamp’s Taylor Meier) - Lucky
  Teke::Teke - Hagata
  The Defiants - Drive
  The High Water Marks - Your Next Wolf
  Zylva - Poems From The Dark

  Vychází na vinylu:
  Aja Monet - When Poems Do What They Do
  Albert Ayler - In Greenwich Village
  Alice Cooper - Killer
  Alice Cooper - School's Out / Deluxe
  Bára Basiková - Gregoriana / 25th Anniversary
  Behemoth - Antichristian Phenomenon
  Bendik Giske - Bendik Giske
  Big Blood - First Aid Kit
  Black Rainbows - Superskull
  Blossom Dearie - Blossom Dearie
  Cooper Wolken - Chapters
  Cynic - Refocus
  Decisive Pink - Ticket To Fame
  Decker. - Ouroboros
  Dream Wife - Social Lubrication
  Drew Holcomb & The Neighbors - Strangers No More
  Dudu Tassa, Jonny Greenwood - Jarak Qaribak
  Eartha Kitt - Bad But Beautiful
  Eliades Ochoa - Guajiro
  Erik Truffaz - Rollin'
  Extreme - Six
  Feeble Little Horse - Girl With Fish
  Freddie Gibbs - Soul Sold Separately
  Gengahr - Red Sun Titans
  Hrdinové nové fronty - Dům na demolici / Hororový věk
  Christine And The Queens - Paranoia, Angels, True Love
  J.J. Cale - The Silvertone Years
  James - Be Opened By The Wonderful
  Janelle Monáe - The Age Of Pleasure
  Jayda G - Guy
  Jean-Luc Ponty - No Absolute Time
  Jeff Clarke - Locust
  Jenny Lewis - Joy'all
  Jimmy Whispers - The Search For God
  Johnny The Boy - You
  Keaton Henson - House Party
  King Krule - Space Heavy
  Legion Of The Damned - The Poison Chalice
  Lil Wayne - Carter III
  Love And Rockets - Hot Trip To Heaven
  Love And Rockets - Sweet F. A.
  Martin Vajgl - Moc To Neprožívej!
  McFly - Power To Play
  MCH Trio - Svět se rozpadá
  Milky Chance - Living In A Haze
  Niall Horan - The Show
  Nicholas Allbrook - Manganese
  Noah Kahan - Stick Season (We’ll All Be Here Forever)
  Oceans Ate Alaska - Disparity
  Pantayo - Ang Pagdaloy
  Plastic People Of The Universe - Jak Bude Po Smrti
  Prince - Gold Experience
  Prince - Truth
  Public Body - Big Mess
  Rammstein - Sehnsucht / 25th Anniversary
  Ratt - Atlantic Years
  Ray Alder - Ii
  Rise To Fall - The Fifth Dimension
  Rob Grant - Lost At Sea
  Savage Garden - Savage Garden
  Scar Symmetry - Singularity / Phase 2 Xenotaph
  Shakra - Invincible
  Stellar Circuits - Sight To Sound
  Surf Curse - Magic Hour
  Teke::Teke - Hagata
  The Boo Radleys - Eight
  The High Water Marks - Your Next Wolf
  The Vamps - Meet The Vamps
  This Is The Kit - Careful Of Your Keepers
  Zylva - Poems From The Dark

  EP:
  Bricknasty - Ina Crueler
  Lavi$h - You Made A Big Mistake
  Legss - Fester
  Michael David - Talking Book World
  Superbloom - Life’s A Blur
  Wombo - Slab

  Reedice:
  Alice Cooper - Killer
  Alice Cooper - School's Out / Deluxe
  Jean-Luc Ponty - No Absolute Time
  Wishbone Ash - There's The Rub

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Ghost - Rite Here Rite Now 8/10
  Hudba v TV: Snímek "Rite Here Rite Now" dává magii Ghost hravou filmovou podobu a důkladně zachycuje její esenci Ghost dokázali za téměř dvě dekády z malých klubů a stanů na festivalech vyrůst do pozice globálního fenoménu, který vyprodává haly. Nyní završují albový cyklus dalším krokem kupředu - filmem. Snímek "Rite Here Rite Now" měl... čtěte zde
  Vydáno: 22.06.2024 08:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
  Metronome Prague - den první, Výstaviště, Praha, 20.6.2024
  Naživo: V Praze začal festival Metronome Prague Slepý mezi jednookými. Festival korporátů. Colours jen se třemi barvami. Tyto a mnohé další nálepky si pořadatelé Metronomu museli letos vyslechnout či přečíst na sociálních sítích. Není to nic hezkého, tím spíš, když si... čtěte zde
  Vydáno: 21.06.2024 15:20 v sekci Naživo
  K.K. Downing - Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest 7/10
  Hudba v tisku: Kyselá autobiografie K.K. Downinga "Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest" zve do zákulisí světa heavymetalových králů K.K. Downing patří mezi kováře, kteří dali podobu žánru známému jako heavy metal. Jistě, po něm přišli tací, kteří tvrdé kytary převedli do dalších extrémů. V každém případě na kapely jako Judas Priest dodnes přísahá... čtěte zde
  Vydáno: 21.06.2024 08:40 v sekci Recenze | Hudba v tisku
  Pet Shop Boys - Nonetheless 8/10
  Recenze: Pet Shop Boys na "Nonetheless" vyhlížejí budoucnost a zároveň kvitují svou minulost Na následovnici desky "Hotspot" jsme si museli počkat čtyři roky. Tohoto času však Pet Shop Boys na "Nonetheless" naplno využili - předkládají nám totiž svou nejkomplexněji pojatou nahrávku za dlouhé roky. Zároveň ukazují své... čtěte zde
  Vydáno: 20.06.2024 15:15 v sekci Recenze
  Pohled do českých hitparád - 24. týden 2023
  Návrat "Houdiniho", Rolling Stones poprvé v nejlepší desítce. Česká rádia omílají loňské hity Po sedmitýdenní pauze se do čela tuzemského rádiového žebříčku vrátila Dua Lipa s loňským singlem "Houdini". Poprvé se do top desítky probojovali veteráni The Rolling Stones se songem "Mess It Up". Albům podruhé vévodí Calin s... čtěte zde
  Vydáno: 20.06.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Video: Christine and the Queens v klipu "rentrer chez moi" tančí napříč pouštní krajinou (02.05.2024 10:43)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)

  ALBUM TÝDNE 25/2024

  Aurora
  What Happened to the Heart?

  Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to nejlepší, aby v dnešní válkami a nenávistí zmítané době zažehla pochodeň naděje.

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Út 25.06.
  The Gaslight Anthem (US) (Roxy, Praha)
  St 03.07.
  Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
  St 03.07.
  Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 04.07.
  The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)
  Ne 07.07.
  Laid Back Country Picker (US) (Café V Lese, Praha)
  St 17.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 18.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Pá 19.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 20.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Dario G Beyoncé Bring Me The Horizon Avril Lavigne Parkway Drive Queen Taylor Swift Billie Eilish Adam Lambert Mirai Sia The Offspring Kabát mp3.com Nita Strauss Lucie Vondráčková
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe