Zvrhle devadesátiprocentní DVD!

Vydáno: 20.09.2002 05:00 v sekci Recenze - Luboš Kreč | foto: facebook interpreta

Toto je skutečná bomba! Korn přišli s novým DVD nazvaným "Deuce", na něž byl sice zařazen materiál starší, tzn. do desky "Issues", avšak i přesto se domnívám, že se jedná o jedno z nejlepších dévédéček, které je momentálně na trhu. V recenzi vám prozradím proč.

9/10

Korn - Deuce

Celkový čas: cca 150 min.

Vydavatel: Sony Music / Bonton

Korn nabrali zase na síle. V červnu jim vyšla vynikající deska "Untouchables", díky níž potvrdili pozici neoficiálních králů nu-metalu, a teď se k tomu přidává DVD "Deuce", které se dozajista nedostane k tolika fanouškům jako CD, ale i tak stojí za velkou porci pozornosti. Je totiž hodně ujeté, hodně strašidelné, hodně propracované a... hodně dobré.

Už jenom úvod disku je velká paráda a jeho ponurá, hrůzu nahánějící atmosféra předurčí charakter zbytku - hororové skřeky, vzdechy, zběsilý střih, šílená sestřička, umrlcovy nohy na vozítku, které odveze diváka do hlavního menu. Jenomže ono se tomu menu ani říkat nemůže, protože nikde nemáte napsáno, která ikona co znamená. A proč? Protože žádné ikony nejsou! Musíte kurzorem prostě šátrat, až najdete. V první chvíli jsem se leknul, že se mi zasekl přehrávač, ale nebylo tomu tak, to si jen Korn vystřelili ze svých fanoušků.

Vlastní obsah je našlapaný k prasknutí a není mnoho věcí, jež byste mohli postrádat. K dispozici jsou všechny klipy, rozhovory, biografie tvůrců disku i členů skupiny, záběry ze zákulisí, skoro celá deska "Issues" živě, kvanta scének, trailery, raritní záběry z celkově třetího koncertu Korn (psal se rok 1993). Uvažte, není tohle vskutku nabité DVD? Přičtěte si k tomu nesmírně propracovanou strukturu, perfektní vizuální ztvárnění, skvělý zvuk a rázem máme na světě kandidáta na titul DVD roku.

Jak jsem naznačil výše, specialitou tohoto disku je netradičnost, prostředí disku je stylizováno do morbidních prostor sadistických laboratoří, márnic, horoucích pekel s rozvěšenými kousky masa a lidských údů, zatemnělých, zkrvavených koutů apod. Vše je ovšem servírováno rovnoměrně, vyváženě, takže neodložíte dálkové ovládání či myš s pocitem znechucení (pokud tedy nemáte vysloveně slabý žaludek). Korn si s fanoušky po celé dvě a půl hodiny hrají, nutí je zkoušet, riskovat, procházet virtuálním labyrintem, nacházet nové a nové záběry, straší je, lekají, děsí. Jednoduše řečeno - při tvorbě tohoto DVD si musel někdo setsakramentsky užít, zařádit si a hodně si procvičit fantazii.

"Deuce" je pro to všechno tak trochu diskem naruby, jehož líc musíte najít a vyzkoušet, zda vám padne. Mně sednul senzačně a myslím si, že všichni ti, kteří mají smysl pro dobrodružství a pro legraci, ti, kteří nejsou příliš prorostlí puritánským konzervatismem, je ocení se mnou. A kdyby nechyběl materiál z nové desky, desítka by "Deuce" neminula. Takhle to je "jen" za devět.

PS: Kdo nevěří, že toto DVD může být tak zamotané a složité, jak jsem naznačil, nechť se podívá na internetové stránky Korn s mapkou disku (zde).

  • Koncert (Richi, 27.09.2002 15:55) Reagovat

    Může mi někdo poradit jak se dostanu
    do oddílu kde jsou ty koncertní záběry
    o kterých se zmiňujete v recenzi + koncert z roku 1993.
    Díky moc

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marian Zima (Story) - Nejlepší věci se dají dělat jen s těmi nejlepšími
Rozhovory: Marian Zima (Story) - Nejlepší věci se dají dělat jen s těmi nejlepšími Projekt Story se před čtyřmi lety vynořil z čistého nebe. Že se tu děje něco, co si pozornost zaslouží, stvrdila účast výkvětu slovenské scény. Nyní přišlo druhé album "Tazkvaná duša" a na seznam přibyl třeba Michal Prokop.... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Kraftwerk, Stadthalle, Chemnitz, Německo, 6.12.2025
Naživo: Kraftwerk v Chemnitzu dokázali, že jejich elektronická estetika neztrácí nic ze své nadčasovosti Kraftwerk na své nekonečné tour, nyní s přívlastkem "Multimedia", prezentují svůj průkopnický přístup k elektronice. Zároveň potvrzují, že jejich tvůrčí odkaz je stále hmatatelný v několika sférách muziky. Ukázala to i... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Pan Lynx - Odvrácená strana lesa 10/10
Recenze: "Odvrácená strana lesa" Pana Lynxe: Zvíře se z temnoty vrací do reality. A je ještě silnější Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Festival Rock Am Ring slaví kulatiny a přiveze Slipknot, Bring Me The Horizon nebo Korn (08.05.2025 13:47)
- Nové desky 5/2023 - od Korn přes Johna Fruscianteho po Shaniu Twain (08.02.2023 19:00)
- Minirecenze: Numetalová mše za zemřelé - to je "Requiem Mass" od Korn (08.02.2023 08:00)
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2022 podle musicserveru (30-21) (25.01.2023 20:00)
- Korn vydají v únoru živák, který natočili v kostele (19.01.2023 09:32)
- Naživo: Druhý den Nova Rocku ovládli erotikou sálající Måneskin i snaživí Bring Me The Horizon (14.06.2022 16:35)
- Naživo: Korn v Praze předvedli předpisovou show (28.05.2022 17:15)
- Fotogalerie: Korn vrátili Prahu do dob, kdy nu-metal vládl světu (28.05.2022 09:56)
- Video: Korn v novém klipu vzkazují, že to nejhorší teprve přichází (27.04.2022 10:39)
- Nové desky 5/2022 - od Korn přes Bastille po Jennifer Lopez (08.02.2022 17:00)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Prince Vladimír Mišík Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe