Koncertní road-movie rockerova života

Vydáno: 11.07.2008 05:00 v sekci Recenze - Kateřina Červenková | foto: facebook interpreta

Někdejší tvůrčí mozek Uriah Heep Ken Hensley se spojil s výtečnými muzikanty a před rokem vydal své třetí sólové album "Blood On The Highway". Nyní přichází se stejnojmenným DVD, na kterém zachycuje hamburský koncert, kde zazněly jak písničky z desky, tak největší hity Uriah Heep.

8/10

Ken Hensley - Blood On The Highway

Vydáno: 28.04.2008
Celkový čas: 145 minut

Skladby: Just The Beginning, We're On Our Way, Blood On The Highway, You've Got It, It Won't Last, Think Twice, There Comes A Time, Okay (This House Is Down), What You Gonna Do, Postscript, I Did It All, The Last Dance, Out Of My Control, Brown Eyed Boy, Circle Of Hands, The Wizard, Free Me, July Morning, Rain, Stealin', Easy Living, Lady In Black, Gypsy

Vydavatel: Bohemian Music Service

Hensley si pro DVD vybral koncert z 22. května loňského roku, kdy vystoupil v hamburském klubu Fabrika společně se svojí živočišnou norskou kapelou Live Fire. Vystoupení pak okořenil ještě smyslně nakřáplý a pronikavý zpěv Jorna Landeho, někdejšího vokalisty Masterplan, i bývalý hlas Uriah Heep John Lawton a hutný projev Evy Gallagher. Ti všichni se podíleli na nahrávání "Blood On The Highway", v Hamburku chyběl jenom Glenn Hughes. O skvělou atmosféru se postarali i nadšení fanoušci, kteří útulný klub zaplnili.

Záznam je rozdělený na dvě části. První se věnuje výhradně Hensleyho poslednímu albu, které pojal jako rock'n'rollovou operu o životě pravověrného rockera, jako nezávislou road-movie, jíž jeden z posledních čistokrevných mohykánů hardrocku zpečetil vlastní krví. Zúročil své dosavadní zkušenosti a vytvořil koncepční nahrávku se silnými a svižnými melodiemi, které obklopuje jiskřivé emoční napětí. Písničky postavil na baladické lince typické pro Uriah Heep, k tomu však přidal ještě ostřejší rockový nádech, což vyniklo právě při koncertním podání.

Celé vystoupení energicky otevírá metalista Lande s trojicí nejsilnějších a nejsplašenějších skladeb "Just The Beginning", "We're On Our Way" a titulní "Blood On The Highway". Rychlá a dynamická, ale celkem bezpečná jízda po dálnici pokračuje s melodickou "It Won't Last", která vás v podání Lawtona navrátí do 70. let. Z nostalgického snění vás pak vytrhne žhavá a výrazně odlišná "Think Twice" od Eve Gallagher. K mikrofonu se samozřejmě postaví i sám Hensley, ve skvělé kondici, s rozháranými dlouhými kadeřemi, nápadnou náušnicí v uchu a v kostkované košili.

Druhá část DVD vzpomíná na nejlepší léta skupiny Uriah Heep a její nezapomenutelné hity. Lande skvěle vystřihl například "Easy Living" nebo "Free Me". Hensley s charismatickou indiánskou vizáží a neuvěřitelně mladickým elánem zazpíval například legendární "Lady In Black" a "Gypsy", které si s ním zanotoval celý sál. Ten nadšeně přivítal i "July Morning" či "Circle Of Hands". Jasně, Hensley už nemá tak zvonivý hlas jako kdysi, to se mu ale lehce promine. Jistě pak potěší i závěrečné rozhovory se všemi protagonisty a celkem kvalitní zvuk(surround 5.1 / stereo 2.0).

Na začátku byla strhující deska. Pak se zrodila kniha, nedlouho na to přibyly exkluzivní limitované edice. To vše nyní korunuje DVD. Až to skoro vypadá, jako by Ken Hensley rekapituloval. Má se za čím ohlédnout a ze všech svých vzrušujících zážitků uhnětl zajímavou kolekci působivých hardrockových povídaček. Vypadá však vitálně a nezničitelně, tak doufejme, že po té pomyslné dálnici posviští ve stejně naleštěném fáru ještě dlouho.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Krojeny - Zlatá 8/10
Video: Písnička o břidlici, video o naději. Petr Uvira představuje projekt Krojeny skladbou "Zlatá". Pusťte si ji v premiéře Kytaristu Petra Uviru jste mohli zahlédnout v doprovodné kapele Marie Puttnerové, v řadách prakticky spících Ladě i v afrojazzových Heimat. Nyní zkušený muzikant a producent míří do sólových vod a stojí na začátku cesty se svým... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 10:00 v sekci Audio / Video | Video
Tomáš Hrubý - Robert Křesťan: Psát texty mě bolí 9/10
Hudba v tisku: Nebývalý ponor do duše Roberta Křesťana. Knižní rozhovor "Psát texty mě bolí" se stal i hudebníkovou poctou Robert Křesťan patří na domácí scéně k nepřehlédnutelným osobnostem. Textař, muzikant, překladatel, lídr nezařaditelné formace Druhá tráva - a taky člověk v mnoha ohledech uzavřený a tajemný. Do jeho života se... čtěte zde
Vydáno: 26.12.2025 12:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lady Gaga in Harlequin Live: One Night Only
Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" Lady Gaga bude nejspíš na rok 2025 vzpomínat jako na jeden z těch kariérně nejvydařenějších. Úspěch alba "Mayhem", zahrnujícího velké hity "Die With A Smile" a "Abracadabra", předčil očekávání a na doprovodné turné, se kterým... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 17:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Na Velký pátek heavy metalu svátek. Hvězdná sestava v čele s Judas Priest zdrtila Prahu (30.03.2024 17:58)
- Fotogalerie: Legendy metalu ovládly O2 arenu! Judas Priest, Saxon a Uriah Heep v obrazech (30.03.2024 13:32)
- Judas Priest přivezou svou britskou ocel i do pražské O2 areny. Podpoří je Saxon a Uriah Heep (02.06.2023 10:26)
- Nové desky 4/2023 - od Avy Max přes Sama Smitha po Uriah Heep (01.02.2023 18:30)
- Zemřel Ken Hensley, někdejší zpěvák a klávesista Uriah Heep (05.11.2020 14:28)
- Nové desky pro 8. týden (22.02.2015 14:12)
- Nové desky pro 4. týden (25.01.2015 15:00)
- Nové desky pro 24. týden (08.06.2014 05:00)
- Ken Hensley vydává album "Trouble" a vyjíždí na poslední turné (21.09.2013 12:24)
- Fotogalerie: Záblesky z Metalfestu (13.06.2012 15:34)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Madonna Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe