Naživo vyladěná Dido

Vydáno: 18.08.2005 05:00 v sekci Recenze - Honza Balušek | foto: facebook interpreta

Že Dido prodává kvanta desek, ale naživo nezpívá vždy v úplné intonační pohodě, jsou známé věci. DVD "Live At Brixton Academy" ji však představuje ve výborné nejen hlasové formě. Dojem z výtečného koncertu bohužel kazí nulová bonusová výbava nosiče.

6/10

Dido - Live At Brixton Academy

Celkový čas: asi 90 minut / CD - 58:48

Skladby: Stoned, Here With Me, See You When You're 40, Life For Rent, Hunter, Isobel, My Life, Honestly OK, Don't Leave Home, Mary's In India, Take My Hand, Thankyou, Sand In My Shoes, White Flag, Do You Have A Little Time, All You Want, See The Sun

Vydavatel: Sony BMG

Je až s podivem, že v době, kdy různé slavné hvězdy k jednomu řadovému albu vydají dvě dévédéčka, nejprodávanější zpěvačka minulých let si na svůj první disk musela počkat až dlouho po vydání druhé desky "Life For Rent". Však se fandové také načekali. Těžko říct, proč to zrovna u Dido trvalo tak dlouho, každopádně výsledek v podobě dévédéčka "Live At Brixton Academy" není úplně ideálním kouskem do sbírky. A to je škoda.

Osobně jsem měl docela strach, jak bude Dido na disku znít, protože kdykoli jsem nějaké její vystoupení viděl (na MTV Awards, Live 8...), dalo se o ní s klidem říci, že to naživo vůbec nezvládá a místy se falešností svého zpěvu dostala až na hranici Avril Lavigne, která je tím pověstná. Naštěstí je zaznamenaný koncert sestříhán z celkem tří vystoupení, o případném dolaďování ve studiu se také dá uvažovat, takže i když to Dido občas ujede, je to opravdu jen málokdy a jinak je její projev čistý. A navíc má silné charisma, kterým nedostatky v intonaci hravě nahradí. Hned jako druhou nasadí "Here With Me" a ukáže, že tady se na hity až tolik nehraje, protože obě její desky jsou, co se týče materiálu, vzácně vyrovnané. Naživo tak skvěle vyznívají nesinglové skladby jako "Isobel", "Take My Hand" či sedmiminutová verze "Honestly OK". Zážitkem je také "Do You Have A Little Time", kterou odehraje pouze sama u kláves. I ze záznamu je jasně vidět, že se zpěvačce a její kapele podařilo navázat velmi intimní kontakt s publikem, ostatně většina jejích skladeb si o to sama říká. To ovšem neznamená, že by občas mezi písničkami neprohodila nějaký vtípek. Velmi osvěžující jsou také aranže, které se téměř nedrží studiových nahrávek, a tak živá podoba obsahuje spoustu překvapení.

Technická výbava DVD také není špatná - obraz 16:9, mezi zvukovými stopami i DTS. Bohužel zcela chybějí titulky a také jakékoli bonusy. Ano, čtete správně, zpěvačka, která prodala desítky milionů svých desek, má na svém prvním DVD jen koncert a nic jiného. Žádné klipy, rozhovor, dokument z turné... Tomu se říká zklamání, protože na první DVD se většinou umělci snaží dostat co nejvíce materiálu. Jediným bonusem je živé audio CD, kde je zaznamenáno dvanáct skladeb (DVD jich obsahuje sedmnáct). Absence bonusů je velkým kazem na jinak příjemném koncertním záznamu.

Dévédéčko Dido se tak stává pouze jedním z těch průměrných, které ukazují, jak se dá promarnit šance dát fanouškům vše, po čem za své peníze prahnou. Povedený koncert je totiž na DVD málo.

  • Dido-zpěv (Bart, 12.01.2009 14:13) Reagovat

    Nemůžu uvěřit tomu, že se tu srovnává Dido s Avril Lavigne. Dido má jiný rozsah jak Avril a Dido si svá vystoupení dává na výbornou. Když se podíváte na vystoupení jiných zpěvaček, tak je to děs a hrůza. Kvalita zpěvu Dido se nedá popírat ani srovnávat. Je to originální a jedna z nejlepších zpěvaček co může být. Kvalita se nepopře.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 50. týden 2025
David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter Týden před Vánocemi zatím českým žebříčkům kralují jiné hity než ty sváteční. Do čela rádiového přehledu se dostali David Guetta, Teddy Swims a Tones And I zásluhou "Gone Gone Gone", na prvním místě pořadí digitálních... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 09:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure Konec roku se blíží, a tak nejspíš dorazila i poslední várka zajímavých nahrávek. Minulý pátek ještě stihl vyjít třeba živák The Cure, novinka od noiserockových Health, sběratelská limitka Andyho Bella z Erasure, soundtrack k... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 17:30 v sekci Novinky | Nové desky
Divokej Bill, Lucerna, Praha, 15.12.2025
Naživo: Lucernou se díky Divokýmu Billovi přehnala "Tsunami". Nechyběla ale ani koleda Úvalská skupina Divokej Bill si před Vánocemi nadělila tři speciální koncerty pod jednoduchým názvem "Tři jsou víc než nic". Pražská zastávka navíc dostala nečekaný bonus - v ten samý den se Štěpán Karbulka stal poprvé otcem,... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 13:31 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Zaprášenosti: Dido - No Angel (10.07.2020 14:30)
- Minirecenze: R Plus je na "Last Summer" tak trochu Faithless, hodně Dido a zbytek Rollo (21.12.2019 09:00)
- Minirecenze: Ze "Still On My Mind" Dido čiší radost a klid (28.11.2019 11:05)
- Naživo: Dido v Praze poskládala příjemnou hudební mozaiku (06.05.2019 20:02)
- Fotogalerie: Dido v obrazech (06.05.2019 10:28)
- Nové desky 11/2019 - od Dido přes Foals po Sigrid (13.03.2019 06:51)
- Dido vyráží na turné po patnácti letech. Zastaví se i v Praze (12.11.2018 20:23)
- Nové desky pro 48. týden (24.11.2013 12:37)
- Dido bude poprvé rekapitulovat: Po čtyřech deskách vydává výběrovku "Greatest Hits" (19.11.2013 13:18)
- Video: Dido - End Of Night (30.04.2013 08:01)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe