shop.musicserver.cz

Ready Kirken křtili a hleděli krásně

Vydáno: 08.05.2004 22:00 v sekci Naživo - Luboš Kreč | foto: facebook interpreta

Ve čtvrtek 6. května pokřtili pardubičtí Ready Kirken v Paláci Akropolis v Praze novou desku "Krasohled". Předkapelu na tak trochu soukromé show jim dělali melancholičtí rockeři Albion. Reportáž z koncertu i s fotografiemi si můžete přečíst a prohlédnout zde.

Ready Kirken - Michal Hrůza
© Luboš Kreč / musicserver.cz
Nová deska Ready Kirken "Krasohled" je už sice na trhu pár dní, těžko ale předpokládat, že by si ji za tu dobu koupili všichni fanoušci pardubické kapely. Asi i proto nebyl křest alba v Paláci Akropolis nijak mohutně inzerován a na vlastní koncert dorazilo víc známých než skutečných příznivců. Vystoupení tudíž provázela uvolněná atmosféra, dobře se cítilo publikum a snad i samotní Ready Kirken. Ačkoliv křest nebyl bez chyby, Michal Hrůza a jeho kolegové rozhodně vstoupili čestně do další fáze své kariéry. To je ostatně dáno "Krasohledem", což je v dosavadní historii formace nejvyváženější a rozhodně nejdospělejší kousek. Kvartet na něm definitivně proměnil všechny dříve naznačené devizy.

Albion
© Luboš Kreč / musicserver.cz
Publikum, které čítalo spíše desítky než stovky hlav, rozehřáli melancholičtí Albion. Skvěle zapadli do tmavé barvohry, všichni oděni v čerň s tóny vystřelujícími bolestné melodie. Čtveřice ve složení Jarda (zpěv a kytara), Koník (kytara), Peťka (bicí) a Pavel (basa) vzpomněla jak desku "Synthpathy", tak chystanou novinku. O bouřlivé odezvě návštěvníků nemohla být řeč, protože asi jen málokdo znal skladby "I Am Paralysed", "Losing Days" nebo aktuální "Different Love". Ale, a na to pozor!, Albion se představili ve výtečném světle, neboť nedali znát nervozitu a svůj elektro-romantický rock servírovali suverénně jako jejich jistě milovaní Placebo. Vskutku příjemná půlhodinka to byla.

Ready Kirken
© Luboš Kreč / musicserver.cz
Když jsem viděl Ready Kirken naposledy před více než rokem v Lucerna Music Baru, už tehdy patřili mezi českou poprockovou elitu. Na jejich statutu se mnoho nezměnilo a pokud ano, tak jedině k lepšímu. Michal Hrůza nabral skladatelské a textařské zkušenosti, kapela získala na jistotě desítkami koncertů a v Paláci Akropolis se dosavadní vývojové linie spojily v jednu celistvou dálnici. Rovnou, bez záplat, s příjemným, byť jednoduchým okolím, bez kolon a s ochotnou jízdní policií. Jak už jsem poznamenal, čtvrteční večer v Akropoli byla spíše taková přátelská družba než regulérní koncert s vypjatou atmosférou plnou očekávání. Zpěvák občas zažertoval, nikdo se nikam nehonil, pod pódiem se vilně kroutily fanynky, kamarádi popíjeli pivo a všem bylo asi dobře.

Ready Kirken - Ondřej Herold
© Luboš Kreč / musicserver.cz
Ready Kirken otevřeli první část vystoupení ve tři čtvrtě na devět dvěma skladbami z předposlední desky "...čekal jsem víc". První byla pecka "Druhý já", po ní následovala "Čekal jsem víc", dohromady připravili hudebníci logický a vítaný start, protože publikum se nepochybně těšilo na svižné známé rock'n'rollové fláky, které by zažehnaly tesknou náladu Albionu. Jako prvního zástupce novinky představili Ready Kirken píseň "Vymyšlená". Sama kapela dle slov Michala Hrůzy očekávala, že lidé na aktuální věci nebudou reagovat úplně autenticky. "Tuhle písničku byste snad mohli trochu znát," řekl, když uváděl singl "Krasohled". Během ní se objevil první zádrhel koncertu, kterým byla zvuková souhra pódiových výkonů a playbackových orchestrů, které se nelibozvučně přebíjely.

David Koller
© Luboš Kreč / musicserver.cz
"Krasohled" pokřtil zhruba v polovině večera David Koller, nic zvláštního to nebylo, proč taky, že? Nakonec ho Ready Kirken odehráli takřka celý (nezaznělo "Neboj" a "Tak tohle bych chtěl") a na pódium si pozvali i dva hosty - byli jimi Karel Pičman, který svou trubkou zpestřil výtečnou satiru "Výměna", a zpěvačka Jana Macinková, ta pomohla Hrůzovi v syrové odrhovačce "Dopis v lahvi". Úplný závěr koncertu potom opět patřil starším věcem, došlo na megahit "Černý brejle", letitou skladbu "Je v mý hlavě" z debutu a odpalovací mašinérii z "...čekal jsem víc" "Moje malá". Jako přídavek, jímž Ready Kirken přetáhli povolenou dvaadvacátou hodinu, nemohlo být nic jiného než "Zejtra mám", což si fanoušci vybrali sami (odmítli "Tajemství" a "Sluneční píseň").

Ready Kirken - Michal Hrůza
© Luboš Kreč / musicserver.cz
Jaké byly vrcholy křtu? Nepochybně "Jiskra", kterou skupina věnovala Lookymu z Letů mimo, kterýmžto bylo i pódiové podání skladby z "Krasohledu" přizpůsobeno. Pozitivní energií zaplavila klub ale většina písní, protože novinka je umělecky vzácně vyrovnaná a Ready Kirken coby protřelá, leč mladá, a proto vitální kapela to umí správně podat, dokáže strhnout a pobavit. Těch pár kolizí se zvukem - kromě "Krasohledu" ještě třeba nesladěná hra při "Hvězdě" - nemohlo pokazit radostný pocit. Možná by byl ještě radostnější, kdyby vystoupení přihlíželo o pár desítek víc lidí, ale s tím těžko něco nadělat. Hlavně že se nezprudily hlavní hvězdy a neodehrály show stylem "...čekal jsem vás teda víc!"

Ready Kirken, Albion, Palác Akropolis, Praha, 6. května 2004

Autor je redaktorem iDNES.

NÁZORY
 • R.Kirken vyspělejší? (Piper, 09.05.2004 14:55) Reagovat

  To sotva,maximálně tak popovější. Jejich singl Krasohled,stejně jako Smutnohra Imodia je nic,prázdnota.
  Je to prosě nepodařená Kryštofácká Lolita.
  No to je asi tak vše,jediný co se mi na R.Kirken líbí je rockovej song Kofila a to je určitě nějaká předělávka.

 • Krasohled je super (irikiri, 09.05.2004 19:56) Reagovat

  Nic proti, ale mě se Krasohled líbí. Je to dost dobrá písnička, vyvážená, chytlavá a hlavně skvěle zahraná! Kluci já vám fandim!

 • Stáhnutí (Mirek, 16.10.2004 16:37) Reagovat

  Kde si mohu stáhnout písničku "praha"


 • Albion (LiuAgency, 26.07.2008 01:36) Reagovat

  You can find Albion on www.myspace.com/liucain

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 39/2023 - od Eda Sheerana přes Michala Horáka po LP
Nové desky 39/2023 - od Eda Sheerana přes Michala Horáka po LP Tento týden dodala hudební novinky poměrně početná anglická enkláva. Vede ji Ed Sheeran v závěsu se Stevenem Wilsonem, Mae Muller, Jorjou Smith a novým objevem Andrewem Cushinem. Za Atlantikem se snažili LP, Wilco, LANY, Code Orange,... čtěte zde
Vydáno: 04.10.2023 20:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Slza, Lucerna Music Bar, Praha, 1.10.2023
Naživo: Slze kluby sluší. V Lucerna Music Baru pokřtila své nové album "Monodrama" Během své existence zvládla Slza obehrát velké kulturáky a haly, s deskou "3" měla v plánu klubové turné. To se kvůli covidu zrušilo, a tak na něj došlo až teď, se čtvrtou řadovkou "Monodrama". První zastávkou se v neděli stal... čtěte zde
Vydáno: 04.10.2023 14:33 v sekci Naživo
0
Martin Kozumplík (Full Moon, Smile Music) - Mým úkolem je na celou věc nějak shlížet a moc se do toho nemíchat
Rozhovory: Martin Kozumplík (Full Moon, Smile Music) - Mým úkolem je na celou věc nějak shlížet a moc se do toho nemíchat Časopis Full Moon je výraznou entitou na domácí hudebně-publicistické scéně. V říjnu vyšlo už 150. číslo. V pozadí tohoto média, ale i celé řady dalších projektů (třeba klubu Kabinet Múz v Brně nebo klubového festivalu Batch)... čtěte zde
Vydáno: 04.10.2023 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
LP natočila svůj dosud nejteplejší klip. Video k songu "Dayglow" vzniklo v průvodu Prague Prideu
LP natočila svůj dosud nejteplejší klip. Video k songu "Dayglow" vzniklo v průvodu Prague Prideu V pátek 29. září vydala LP nové studiové album "Love Lines". Nahrávka nabízí hluboký a reflexivní pohled na životní zkušenosti autorky, včetně milostných vztahů i vztahů s rodinou a se svým vlastním já. Hudebně se přitom... čtěte zde
Vydáno: 03.10.2023 18:09 v sekci Novinky
0
U2 - Atomic City 7/10
Video: Můžeme si oddechnout. U2 se s "Atomic City" zase vracejí zpět do formy Irští U2 minulý pátek odstartovali sérii pětadvaceti koncertů v Las Vegas. Odehrají je v unikátní kulovité stavbě s názvem Sphere, čerstvě postavené dominantně města hříchu. Podstatnou náplň setlistu bude tvořit deska "Achtung... čtěte zde
Vydáno: 03.10.2023 08:35 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Nohavica uchvátil Benátskou! v dešti, Střihavka se "Zemí vzdálenou" zklamal (31.07.2023 16:33)
- Video: David Koller v akčním klipu "My jsme se chtěli" ukazuje, kdo je u něj doma kapitán (02.07.2023 14:19)
- Fotogalerie: Metronome Prague 2023 zahájili David Koller a Queens Orchestra (22.06.2023 08:38)
- Lucie slaví výročí 30 let alba "Černý kočky mokrý žáby", celou desku živě přehraje při exkluzivních koncertech (01.06.2023 10:40)
- David Koller s ukrajinským Queens Orchestra zahájí Metronome Prague. Dámský orchestr vystoupí v Praze poprvé (19.04.2023 11:47)
- Nové desky 13/2023 - od Davida Kollera přes Melanii Martinez po Bury Tomorrow (05.04.2023 09:00)
- Rozhovory: David Koller - Nenávisti je tolik, že je lepší zpívat o tom, co se nás dnes a denně dotýká (29.03.2023 17:00)
- Štěrkovna Open Music nabídne nejlepší program v historii, kromě Lucie přijede i Pokáč s kapelou, Calin či Anna K (10.03.2023 12:26)
- Video: David Koller zpívá v písni "Nazí do kaktusů" o tom, že mu svobodu nikdo nevezme (13.01.2023 14:00)
- Top 10: Opálený zadek, necenzurovaná cenzurovaná bradavka a McSrajdoviny: 10 nejčtenějších článků roku 2022 (01.01.2023 21:10)

ALBUM TÝDNE 40/2023

Staind
Confessions Of The Fallen

Americká parta Staind je prakticky synonymem pro subžánr postgrunge. Největší úspěchy slavila na přelomu milénií právě společně s největší vlnou popularity tohoto stylu. Nyní, po téměř přesně dvanácti letech a s novým bubeníkem Salem Giancarellim, se vrací s deskou "Confessions Of The Fallen".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.10.
Frankie & The Deadbeats (CZ) / Acid Row (CZ) (Futurum Music Bar, Praha)
Pá 06.10.
Škwor (CZ) (O2 Universum, Praha)
So 07.10.
French 79 (FR) (Meet Factory, Praha)
So 07.10.
Škwor (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 12.10.
5 Secods of Summer (US) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
So 14.10.
Ewa Farna (CZ) (O2 Arena, Praha)
Ne 15.10.
Bad Nerves (UK) (Underdogs, Praha)
St 18.10.
Fall Out Boy (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 18.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
Čt 19.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Madonna Kryštof Lady Gaga Coldplay Beyoncé Adele AC/DC The Cure Ewa Farna Sia Rihanna Milly Honsová Taylor Swift Elán Dua Lipa Kylie Minogue
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu