Reggae, jungle, drum & bass, hip hop, elektronika. Víc než pětadvacetiletá historie, desáté album na cestě, extrémně charismatický frontman. To jsou
Dub Pistols. Už v devadesátkách, kdy tahle parta začala tvořit, bylo jasné, že Dub Pistols jsou něco extra. Dokazuje to hlavně fakt, že jsou pořád tady - přes neustálé výzvy, vzlety i pády jsou pořád tady a pořád při síle.
Pod vedením frontmana Barryho Ashwortha neustále vymýšlejí nové věci - ať už je to nová muzika, vlastní festival, dokument nebo knížka. S Dub Pistols prostě není možné se nudit a během live shows to platí dvakrát tak. Přijďte se přesvědčit 11. listopadu do Lucerna Music Baru. Vstupenky za 590 Kč pořídíte
na webu musicbar.cz a na goout.net. Cena na místě bude 650 Kč.
Na počátku Dub Pistols inspirovali třeba
The Chemical Brothers nebo
Fatboy Slim. Tehdy se londýnský DJ a producent Barry Ashworth s kamarádem Jasonem O’Bryanem pustili do kombinování elektroniky s hip hopem, reggae a breakbeatem. Track "There’s Gonna Be A Riot" zaznamenal neuvěřitelný úspěch a katapultoval je mezi přední jména scény. Hned jejich debutová deska "Point Blank" z roku 1998 jim otevřela dveře k obrovským mezinárodním příležitostem. A Dub Pistols je chytili za pačesy.
Formace je pověstná tím, že se neustále vyvíjí. Hodně času a sil investuje do spoluprací, zve si velká jména jako Terry Hall, Rodney P nebo Ragga Twins a je schopná propojit svoji tvorbu s tou jejich. Nedělá žádné slátaniny, ale posouvá se pořád kupředu. Míchá, co se jí zrovna hodí a dělá to mistrně. Už víc než dvacet pět let.
A pořád jsou tady a pořád ještě nezastavují. Jsou jednou z nejoblíbenějších festivalových kapel v Británii, protože jejich živáky jsou
something else. Ví to každý, kdo nějaký zažil. Je to strašlivá smršť energie, tance, divočiny. Dokázali nám to při poslední návštěvě Prahy a v listopadu nám to dokážou zas. Nejspíš i s novou deskou. Nenechte si ujít.