shop.musicserver.cz
Nové desky 36/2023 - od The Chemical Brothers přes Olivii Rodrigo po Róisín Murphy

Nové desky 36/2023 - od The Chemical Brothers přes Olivii Rodrigo po Róisín Murphy

Vydáno: 13.09.2023 23:45 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Sony Music

Druhý zářijový týden se k nám přivalily novinky Olivie Rodrigo, The Chemical Brothers, Courtney Barnett, Jamese Blakea, The Flower Kings, České filharmonie, odloučené Róisín Murphy, opěvované Ashley McBryde, metalových Oomph!, Cryptopsy či Kvelertak. Doplňují je pocta Leonu Russellovi nebo sólovka Andyho Taylora z Duran Duran.

V pátek 8. září vyšly tyto nové tituly:

The Chemical Brothers - For That Beautiful Feeling
žánr: electronica

The Chemical Brothers - For That Beautiful Feeling
Tři roky po albu "No Geography" se The Chemical Brothers vracejí s dalším materiálem. Jejich v pořadí desátá studiovka dostala titul "For That Beautiful Feeling" a pánové Tom Rowlands a Ed Simons na ni umístili celkem jedenáct tracků. Ve dvou z nich si s nimi zazpívá jejich nový objev, zpěvačka Halo Maud, v jednom se připojí Beck. Nahrávka je jakýmsi hudebním doprovodem retrospektivní knihy "Paused in Cosmic Reflection", která se v knihkupectvích objeví 26. října. Publikace shrne kariéru těchto elektronických legend prostřednictvím rozhovorů s uměleckými kolegy a kolegyněmi Noelem Gallagherem, Aurorou, zmíněným Beckem nebo Michelem Gondrym. Videa k prvním singlům jsou ke zhlédnutí tradičně na YouTube dua.


James Blake - Playing Robots Into Heaven
žánr: electronic / dance / experimental

James Blake - Playing Robots into Heaven
Téměř na den přesně po dvou letech připravil James Blake vydání své šesté řadovky. Jmenuje se "Playing Robots Into Heaven" a dle slov autora má být určitým návratem k elektronickým experimentům z počátku kariéry. Na rozdíl od předchozích alb na tomto nefigurují žádní hosté, v pilotním singlu "Big Hammer" ovšem Blake zhusta sampluje. Vedle tohoto tracku kolekce obsahuje dalších deset, klipy a další vizuální materiál najdete na YouTube profilu tohoto anglického muzikanta a producenta.


Olivia Rodrigo - Guts
žánr: pop / indie rock

Olivia Rodrigo - GUTS
Olivia Rodrigo vletěla před dvěma roky na hudební scénu jako tajfun a nejen za hity "Drivers License" a "Good 4 U" posbírala po celé planetě fůru ocenění a především fanoušků. Debut "Sour" se navíc probojoval do top 10 výročních žebříčků řady médií, přičemž Billboard a Rolling Stone ho dokonce umístil na příčku nejvyšší. Není tedy divu, že vydání dvojky "Guts" s sebou nese naprosto odlišná očekávání. Americká zpěvačka na dvanácti skladbách pokračovala ve spolupráci s Danem Nigrem z rockové formace As Tall As Lions (dělal také s Kylie Minogue, Caroline Polachek nebo Conan Gray). Podstatnou část složili a produkovali pouze ve dvojici, ve dvou z nich se k nim připojily Julia Michaels a Amy Allen, tři další spoluprodukovali ještě Alexander 23, Ian Kirkpatrick a Ryan Linvill. Co společnými silami připravili, zjistíte na YouTube zpěvačky. Pokud byste chtěli něco navíc, zvolte jednu ze čtyř barevných verzí na vinylu; každá z nich má ještě třináctou písničku, ale každá zcela jinou.


Róisín Murphy - Hit Parade
žánr: art pop / electro pop / experimentální pop

 Róisín Murphy - Hit Parade
Róisín Murphy se po vrací po třech letech se svým šestým sólovým albem, které nazvala "Hit Parade". Třináct písní tvořila společně s Stefanem Kozallou, kterého budete znát spíše pod pseudonymem DJ Koze. Nebyli ovšem na jednom místě; zatímco někdejší členka Moloko tvořila v Londýně, její německý kolega seděl ve studiu v Hamburku. Oba tak prý byli ve svém soukromí, což irské zpěvačce přineslo intimnější přístup ke skládání a možnost sdělit některá tajemství a Kozemu naprostou svobodu bez rozptylování její přítomností. Výsledek je pak prý radostný, protože Róisín nikdy nebyla šťastnější. Je to hudba vibrující, živá a explodující barvami. Co si pod tím představit, zjistíte na YouTube.


Ashley McBryde - The Devil I Know
žánr: country / rock

Ashley McBryde - The Devil I Know
Ashley McBryde si za své loňské album "Lindeville" vysloužila nominaci na Grammy a i řada médií jej řadila mezi nejlepší countryová díla roku. Americká zpěvačka z Arkansasu se tak dostala na špici hudební scény a tuto pozici bude hájit již čtvrtou řadovkou "The Devil I Know". Zatímco na předchozí kolekci se spojila s řadou hostů, tentokrát v jedenácti písničkách zůstala zcela sama se svojí kapelou. Mezi spoluautory nalezneme i její kolegy jako John Osbourne, Lainey Wilson, Hillary Lindsey nebo Nicolette Hayford, produkce se ujal matador Jay Joyce. Že by opět mohla sbírat nominace na různé ceny, si ověřte na jejím YouTube profilu.


Tip týdne

Courtney Barnett - End Of The Day
žánr: instrumentalní rock / ambientní rock

Courtney Barnett - End Of The Day
Australská zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Courtney Barnett, majitelka jednoho z nejvýraznějších a nejinvenčnějších hlasů současné hudební scény, o sobě dává opět vědět. Novinka pojmenovaná "End Of The Day" vznikla jako filmová hudba k dokumentárnímu filmu "Anonymous Club". Je meditativní, pomalu plyne a tvoří nejrůznější zvukové obrazy. Autorka zde dává přednost atmosféře, tónu a textuře před tradičními písňovými postupy. Kolekce obsahuje sedmnáct bezešvých improvizací, které se pohybují od jemných, klidných kousků až po živější, energičtější pasáže. Barnett zde využívá širokou škálu nástrojů, včetně kytary, basy, bicích, klavíru či syntezátorů. Upoutávky na tento film pro uši naleznete na jejím YouTube profilu.


Andy Taylor - Man’s A Wolf To A Man
žánr: rock / pop rock

Andy Taylor - Man’s A Wolf To A Man
Po neskutečných třiatřiceti letech navazuje kytarista a zpěvák Duran Duran Andy Taylor na svou druhou sólovku "Dangerous". K natáčení a vydání desky "Man’s A Wolf To A Man" zřejmě bohužel přispěla i vloni diagnostikovaná rakovina prostaty. Na desítce songů se vedle něj podílel třeba i Liam Keenan nebo člen Thin Lizzy Ricky Warwick. Vedle jeho hlasu uslyšíte i australskou hvězdu Tinu Arenu, s níž Taylor spolupracoval na její letošní desce "Love Saves", a zpěváka anglických Reef Garyho Stringera. Jak návrat k sólové kariéře dopadl, zjistíte na YouTube.


Česká filharmonie / Semyon Bychkov - Gustav Mahler: Symphony No. 1
žánr: vážná hudba

 Česká filharmonie / Semyon Bychkov - Gustav Mahler: Symphony No. 1
Semyon Bychkov společně s Českou filharmonií pokračuje dále v nahrávání symfonického díla Gustava Mahlera. Po "Symfoniích č. 2, 4 a 5" nyní sáhli po té první, tedy "Symfonii č. 1, D dur", zvané také někdy "Titan", která měla svoji premiéru v roce 1898 v Budapešti. Sám autor o ní prohlásil, že "symfonie by měla být jako svět, měla by zahrnovat všechno". Jak se to povedlo v tomto případě, zjistíte z ukázek na stránkách vydavatelství Pentatone.


Lauren Daigle - Lauren Daigle Part 2
žánr: současný křesťanský pop / soul

Lauren Daigle - Lauren Daigle Part 2
Lauren Daigle vydala v květnu svoji čtvrtou řadovku. Eponymní nahrávka bodovala na obou březích Atlantiku, ale už dopředu bylo jasné, že desítka písniček není vše, co měla jedna z největších hvězd současné křesťanské hudby pro své příznivce připravené. Aktuálně vydává druhou část s dalšími třinácti kousky, na nichž opět spolupracovala se slavným Mikem Elizondem. Orchestrální party znovu obstaral Rob Moose a perkuse Nate Smith. V případě spoluautorů dále pokračovala v kooperaci s Natalie Hemby, k níž se připojili například i Shane McAnally nebo Jason Ingram. Také v této části přivítala jednoho hosta, kterým je Gary Clark Jr. Že jí pozitivní nálada vydržela, si ověříte na jejím YouTube.


The Coral - Sea Of Mirrors
žánr: indie rock

The Coral - Sea Of Mirrors
The Coral je britská indierocková skupina. Vznikla v roce 1996 v Hoylake v Merseyside a proslavila se psychedelickými a experimentálními prvky, které kombinuje s chytlavými melodiemi a bohatými aranžemi. Letos přichází se třináctou řadovkou, které dala titul "Sea Of Mirrors". Deset skladeb dle slov autorů nese jejich klasické DNA v podobě kombinace indie rocku, alternativy, psychedelie a popu. Muzikanti zároveň přiznávají ovlivnění širokou škálou hudebních ikon včetně The Beatles, The Beach Boys, The Velvet Underground či Led Zeppelin. První ochutnávkou se stala singlovka "In The Night". Spolu s dalšími ukázkami ji naleznete na YouTube profilu kapely.


Oomph! - Richter Und Henker
žánr: moderní metal

Oomph! - Richter Und Henker
Nový zpěvák - nová éra! Přesně tímto heslem se řídí německá ikona Oomph!, která je na scéně od roku 1989. Pionýři Neue Deutsche Härte nyní vydávají své čtrnácté studiové album "Richter Und Henker". Na pódiu teď nově vedle CR4P a FLUXE stojí DER SCHULZ - jde o první velkou personální změnu v historii sestavy! Jak to kapele s novým frontmanem sluší a zní, posuďte sami po poslechu ukázek na webových stránkách JPC.de.


Kvelertak - Endling
žánr: black metal

Kvelertak - Endling
Na své páté řadovce "Endling" znějí Kvelertak mohutněji než kdy předtím. Norská metalová skvadra, která vznikla v roce 2007, vyzbrojila novinku masivními riffy, blackmetalovou zuřivostí a dosud nejambicióznější instrumentací. Jejich hudba je standardně kombinací black metalu, punku a hard rocku, nicméně aktuální nahrávka slibuje metalovou klasiku, která je divoká i zábavná. Přesvědčte se sami poslechem titulního songu, který najdete na YouTube skupiny. O svůj názor se s námi nezapomeňte podělit pod článkem!


EP a minialba

 • Kamille - K1
  Anglická skladatelka Camille Purcell je známá především jako autorka písniček pro jiné interprety, a to včetně hvězd typu Little Mix, Olly Murs, The Script, Dua Lipa, Anne-Marie nebo Sia. Svoji vlastní kariéru rozjela pod jménem Kamille v roce 2017 ípíčkem "My Head's a Mess" a od té doby vydala hned několik singlů. Ty poslední už patřily jejímu debutovému minialbu "K1" s osmi položkami. Na dvou z nich s ní spolupracovali Nile Rodgers, Tamera a Bellah. (YouTube)
 • V - Layover
  Členové korejského boybandu BTS se postupně vydávají na sólovou dráhu. Dalším je Kim Tae-hyung aka V. Jeho debutové EP nabídne celkem šest songů a většinu možná překvapí, že k-pop v nich vyměnil za r'n'b a neo soul. (YouTube)
 • Tyler Childers - Rustin’ In The Rain
  Minialbum se sedmičkou písniček si připravil na Grammy nominovaný hudebník mixující honky-tonk, neotradiční country a bluegrass. Přidali se k němu i Margo Price, Erin Rae, S.G. Goodman a Travelin' McCourys. (YouTube)
 • Enhypen - -You-
  Korejský boyband vydává nové ípíčko, které by mohlo být vlastně pouze singlem. Najdete na něm dvě jazykové verze "Bite Me" a song "Blossom". (YouTube)
 • Boynextdoor - Why
  Pokud byste měli korejských boybandů málo, máte tu jedny nováčky a jejich debut. (YouTube)
 • Lillie Mae - Festival Eyes
  Americká hudebnice, kterou si vzal na turné Robert Plant, vydává svoji čtvrtou minikolekci. (YouTube)


The Flower Kings - Look At You Now
žánr: progresivní rock

The Flower Kings - Look At You Now
Svým dvacátým albem se o slovo hlásí švédská progresivní kapela The Flower Kings, a načíná tak další kapitolu ve své dlouhé a úspěšné kariéře. Album "Look At You Now" je stominutová jízda plná bohatých kompozic, chytlavých melodií a náročných instrumentálních pasáží. Skupina navazuje na svou klasickou, progresivně rockovou tvorbu, ale zároveň se nebojí experimentovat s novými zvuky a přístupy. Posluchači zde najdou klenuté melodie i chytlavé riffy. Kolekce se tematicky věnuje oslavě života, lásky a naděje a podíleli se na ní všichni stálí členové kapely, tedy Roine Stolt (kytara, zpěv), Jonas Reingold (basová kytara, zpěv), Hasse Fröberg (klávesy, zpěv), Tomas Bodin (bicí, zpěv) a Michael Stolt (klávesy, zpěv). Na progresivní notu se můžete naladit na YouTube.


Angel Du$T - Brand New Soul
žánr: hardcore punk

Angel Du$T - Brand New Soul
Po pěti letech od vydání předchozí studiovky "Phoenix" se americká hardcore-punková banda Angel Du$T vrací s novým dílem "Brand New Soul". Předchází ho gloriola o doposud nejambicióznějším a nejpropracovanějším albu kapely. Ta v devíti skladbách navazuje na svou klasickou tvorbu, ale zároveň se nebojí experimentovat s novými zvuky a přístupy. Nakažlivé melodie a tvrdé riffy již představily úvodní singly "Love Slam" a "Very Aggressive". Tyto a další ukázky z desky si můžete poslechnout YouTube.


Různí - A Song For Leon
žánr: rock / country / americana / rhythm and blues

Různí - A Song For Leon
Je to už sedm let, co zemřel americký muzikant Leon Russell, který nahrával s těmi největšími hvězdami hudební scény, Ericem Claptonem počínaje a Eltonem Johnem konče. Jeho "A Song For You" patří k největším hitům všech dob, a tak není divu, že se někteří jeho kolegové rozhodli složit mu poctu. Na kompilaci "A Song For Leon" se v deseti písních sešli Margo Price, Orville Peck, U.S. Girls, Bootsy Collins, Pixies, Nathaniel Rateliff & The Night Sweats, Monica Martin, Hiss Golden Messenger, Bret McKenzie, Tina Rose, Amy Nelson, Jason Hill nebo třeba Durand Jones & The Indications. Jak jednotlivé skladby pojali, zjistíte na YouTube.


Heavy MakeUp - Heavy MakeUp
žánr: experimentální jazz folk

 Heavy MakeUp - Heavy MakeUp
Heavy MakeUp je nový projekt, jehož členy jsou americká písničkářka, držitelka Grammy a manželka Paula Simona Edie Brickell, trumpetista CJ Camerieri, který má na svém kontě Grammy hned dvě a vedle nich také spolupráci s Bon Iver, Sufjanem Stevensem, Stingem nebo právě zmíněným Simonem, a konečně Trever Hagen, který je také trumpetista a zároveň představitel elektronické hudby. Jak zjistíte na YouTube, výsledek se nese na velmi experimentální vlně.


Josef Špaček, Miroslav Sekera, SOČR - Bohuslav Martinů: Koncert pro housle a klavír, Houslová sonáta č. 3 (Supraphon)<
žánr: vážná hudba

 Josef Špaček, Miroslav Sekera, SOČR - Bohuslav Martinů: Koncert pro housle a klavír, Houslová sonáta č. 3
Zatímco Česká filharmonie se věnuje Gustavu Mahlerovi, houslista Josef Špaček a klavírista Miroslav Sekera za podpory Symfonického orchestru Českého rozhlasu, se rozhodli ponořit do díla Bohuslava Martinů z dob jeho pobytu ve Francii a Spojených státech. Zařadili mezi ně i poměrně málo hraný "Koncert pro housle, klavír a orchestr H 342". Více informací o zbylých dvou kompozicích a také ukázky z desky, naleznete na stránkách vydavatelství Supraphon.


Cryptopsy - As Gomorrah Burns
žánr: death metal

Cryptopsy - As Gomorrah Burns
Deathmealoví mohykáni z Montrealu připravili pro své fanoušky novinkovou desku. Osm nabušených skladeb, které na sbírce pojmenované "As Gomorrah Burns" najdete, přináší přesně to, na co jsou fanoušci u formací tohoto kalibru zvyklí: Nekompromisní zvuk, proklatě rychlé tempo a technickou dokonalost. Přesvědčte se sami a poslechněte si vybrané ukázky na YouTube kapely.


Puddle Of Mudd - Ubiquitous
žánr: moderní rock

Puddle Of Mudd - Ubiquitous
Rocková formace Puddle Of Mudd se pyšní více než dvacetiletou hudební historií. Letos pro své příznivce připravila sedmou studiovku "Ubiquitous". První počin těchto muzikantů po dlouhých čtyřech letech přináší jedenáct nových kousků, ze kterých frontman Wes Scantlin nejvic vypichuje song "Cash & Cobain". "Přesahuje hned několik rozličných žánrů a myslím, že se nám sakra povedl. Pokaždé když ho slyším, dostane mě zas a znova," prozradil. Jestli dostane i vás, zjistíte, když zamíříte na YouTube.


V krátkosti

 • Joan Osborne - Nobody Owns You
  Tři roky po albu "Trouble And Strife" se vrací americká folk-rocková písničkářka s novou studiovkou. Na tuctu písní spolupracovala s krajanem Benem Ricem, který nahrával také s Norah Jones, Jamesem Bayem nebo Jonas Brothers. (YouTube)

 • Romy - Mid Air
  Zpěvačka indierockových The xx se rozhodla vstoupit na sólovou dráhu a pro své debutové album, jež se nese na vlně tanečního popu, stvořila celkem jedenáct songů, v nichž jí byli nejbližšími partnery Stuart Price a Fred Again. Drobně vypomohli i Koreless, parťák z kapely Jamie xx a Beverly Glenn-Copeland. (YouTube)

 • Gaika - Drift
  Londýnský umělec pohybující se na pomezí elektroniky a alternativního r'n'b vzdává na své nové studiovce poctu svým vzorům. Mezi svými inspiracemi uvádí jména jako Prince, John Coltrane, Massive Attack, A$AP Rocky, Pink Siifu nebo Wu-Tang Clan. (YouTube)

 • Buju Banton - Born For Greatness
  Jamajský hudebník, který má na svém kontě Grammy i slušnou řádku nominací na ně, se po třech letech vrací se sedmnácti písněmi včetně tří, v nichž se k němu přidali Stephen Marley, Victoria Monét a Snoop Dogg. (YouTube)

 • Laufey - Bewitched
  Na Islandu nepůsobí pouze indie umělci, ale třeba taky jazzová muzikantka, která vloni svým debutem prorazila v Spojených státech. Nyní vydává druhé album, pro nějž v duchu tradičního popu složila šestnáct kousků. Už nyní má na metacritic 87 %. (YouTube)

 • Allison Russell - The Returner
  Kanadská zpěvačka, jež mixuje americanu s folkem, navazuje na předloňský debut "Outside Child". Desítku písniček jí pomáhali produkovat JT Nero a Drew Lindsey a mezi hosty nalezneme Brandy Clark, Brandi Carlile, Princovu vokalistku Lisu Coleman nebo Hoziera. (YouTube)

 • Patoranking - World Best
  Nigerijský dancehallový rapper a muzikant se po třech letech vrací se čtvrtou deskou. Obsahuje patnáct tracků, hostují v nich Popcaan, Ludacris, Kizz Daniel, Zion Foster, Victony, Gyakie, Diamond Platnumz a Beenie Man. (YouTube)

 • Steep Canyon Rangers - Morning Shift
  Držitelé Grammy již více než dvacet let ukazují, jak hrát bluegrass. Pokračují s tím i na nové studiovce, která je první, na níž se nepodílel hlavní zpěvák a kytarista Woody Platt. Výsledkem je větší vliv rocku. (YouTube)

 • 38 Spesh & Conway The Machine - Speshal Machinery
  Pro společnou nahrávku se spojila dvojice newyorských rapperů a do party se k nim dále vloudili třeba i Lloyd Banks, Elcamino, Benny The Butcher, Emanny a Che Noir. (YouTube)

 • Kah-Lo - Pain/Pleasure
  Nigerijská umělkyně, která se pohybuje na rozhraní elektronické hudby a housu, konečně vyslala do světa svou prvotinu. (YouTube)

 • The Handsome Family - Hollow
  Americké duo, které představuje poměrně neobvyklý žánr gothic country, letos slaví na hudební scéně třicet let. Dárkem pro všechny je jeho jedenáctá řadovka, která se pyšní 83 % na metacritic. (bandcamp)

 • Fleetwood Mac - Rumours Live
  Nahrávka z roku 1977 zachycuje britsko-americkou rockovou legendu (a její klasiky jako "Dreams", "Go Your Own Way" a "Rhiannon") v její nejlepší formě. (YouTube)

 • Jonathan Wilson - Eat The Worm
  Americký folkař se vrací s novým albem, které je oslavou jeho lásky k folku, rocku a psychedelice. (YouTube)

 • Kristin Hersh - Clear Pond Road
  Směsici rocku, folku a ambientní hudby přináší dvanáctá řadovka americké písničkářky. (YouTube)

 • ZZ Ward - Dirty Shine
  Americká blues-rocková písničkářka se vrací se třetím albem. Doplnili ji na něm také Vic Mensa, Jean Deaux a Aloe Blacc. (YouTube)

 • Anjimile - The King
  Pátou deskou se připomíná americká folková písničkářka z Bostonu. Produkčně jí vypomohli Justine Browne a Shawn Everett. (bandcamp)

 • The Grahams - The Grahams
  Po třech letech se vrací americké alt-popové duo. V jednom z deseti songů je doplnili Lucius. (YouTube)

 • The String Cheese Incident - Lend Me A Hand
  Třicetileté výročí slaví i jam band, jenž se rozhodl smíchat progresivní bluegrass a neo psychedelii. Slaví desátým albem s jedenácti kusy. (YouTube)

 • Alabaster DePlume - Come With Fierce Grace
  Anglický jazzový saxofonista a básník přivítal na svém novém počinu několik hostů. Jsou mezi nimi Tom Skinner, Momoko Girl, Falle Nioke, Donna Thompson a MettaShiba. (bandcamp)

 • Everclear - Live At The Whisky A Go Go
  Američtí alternativní rockeři oslavili 30. výročí svého vzniku v legendárním klubu Whisky, kde nahráli živé album plné jejich největších hitů. Užijte si jejich energickou show v pohodlí domova. (YouTube)

 • Conquer Divide - Slow Burn
  Druhé studiové album americké rockové kapely. (YouTube)

 • Dying Fetus - Make Them Beg For Death
  Devátá řadovka americké brutal-deathmetalové formace. (YouTube)

 • Low Cut Connie - Art Dealers
  Kapela, která je proslulá svou energií a živou show, přináší na tomto albu to nejlepší z rock 'n' rollu, soulu a boogie woogie. Nová kolekce vás roztančí i rozpláče. (YouTube)

 • Public Service Broadcasting - This New Noise
  Novinka přináší spolupráci s BBC Symphony Orchestra a výsledkem je velkolepá a úchvatná pocta síle rozhlasu. Výpravné kompozice vás vtáhnou do historie a současnosti rádia. (YouTube)

 • Sparklehorse - Bird Machine [Posthumous Release]
  Po dvanácti letech od smrti Marka Linkouse vychází jeho nové album plné experimentů a temnoty. (YouTube)

 • Tim Kinsella And Jenny Pulse - Giddy Skelter
  Spojení dvou muzikantských osobností přináší směsici rocku, elektroniky a hip hopu, inspirovanou pandemií coronaviru. (YouTube)

 • Vega - Battlelines
  Hardrockové album plné energických riffů, melodických melodií a chytlavých refrénů. (YouTube)

 • Karkwa - Dans la seconde
  Studiový návrat indie rockové formace z Montrealu po třinácti letech. (YouTube)

 • Sylosis - A Sign Of Things To Come
  Ostrovní heavymetalová sebranka a její šestá studiovka. (YouTube)


  Dále vychází

  88Camino - Little Prince Side: B
  A.R. Kane - A.R. Kive [A.R. Kane 1988-1989]
  Al Stewart - Songs On The Radio: The Complete U.S. Singles 1974-1981
  Alban Claudin - Room Of Reflection
  Art Of Shock - Shine Black Light
  Ásgeir - Time On My Hands (Lo-Fi Version)
  Benjamin Gustafsson - The Nature Within
  Billy Keane - Oh, These Days
  Birthh - Moonlanded
  Blackbird Angels - Solsorte
  Caro - Wild At <3
  Coach Party - Killjoy
  Daiistar - Good Time
  Deeper - Careful!
  Domkraft - Slowburner
  Durry - Suburban Legend
  Dying Fetus - Make Them Beg For Death / Deluxe
  Egokills - Egokills
  Eric Nam - House On A Hill
  Holm (Mikkel Holm Silkjær Of Yung) - Alien Health
  Childe - Stoned & Supremely Confident
  Irreversible Entanglements - Protect Your Light
  Jess Nolan - ’93
  Jobi Riccio - Whiplash
  John Fahey - Proofs And Refutations
  Jon Langston - Heart On Ice
  Julia Engelmann - Splitter
  Lancey Foux - Back2Datrap
  Lee Chae Yeon - The Move : Street
  Little Richard - I Am Everything (soundtrack)
  Logan Ledger - Golden State
  Maeve & Quinn - Another Door
  Mavica - Sometimes A Person Never Comes Back (But That’s Okay)
  Mirror Tree - Mirror Tree
  Monty Alexander - The Best Of MPS Years
  Motionless In White - Scoring The End Of The World / Deluxe
  Nanci Griffith - Working In Corners
  Nasty - Heartbreak Criminals
  Noah Gundersen - If This Is The End
  Noisy - Fast Fwd: To Friday [Vol. 1]
  Olympic - 60 (Supraphon)
  Pain Of Truth - Not Through Blood
  Plattenbau - Net Prophet
  Purple Kiss - Festa
  Royal Blood - Back To The Water Below (Deluxe Edition)
  Salvia - Revelation
  Soda Blonde - Dream Big
  Somni - Gravity
  Sophie Hutchings - A World Outside
  Stray Kids - Social Path (feat. Lisa) / Super Bowl
  Super Furry Animals - Phantom Power / Remastered
  Talking Kind - It Did Bring Me Down
  The Coral - Holy Joe’s Coral Island Medicine Show
  The Doors - Live At The Matrix
  The Hails - What’s Your Motive
  The Sweet Serenades - Everything Dies
  The Weeknd - Starboy / Deluxe
  The Wonder Years - The Greatest Generation: 10th Anniversary Edition
  Thom Southern - So Long My Friend
  Tone Stith - P.O.V.
  Törr - Kladivo na čarodějnice / 30Th Anniversary
  Trendz - Still On My Way
  Walter Etc. - When The Band Breaks Up Again
  Young K - Letters With Notes
  Yussef Dayes - Black Classical Music
  Zeus - Credo

  Vychází na vinylu:
  Alabaster Deplume - Come With Fierce Grace
  Alban Claudin - Room Of Reflection
  Allison Russell - The Returner
  Anjimile - The King
  Asking Alexandria - Where Do We Go From Here
  Beastie Boys - Hello Nasty (Deluxe Edition)
  Benjamin Gustafsson - The Nature Within
  Boris - Heavy Rocks (2002)
  Buju Banton - Born For Greatness
  Conquer Divide - Slow Burn
  Daiistar - Good Time
  Deeper - Careful!
  Dying Fetus - Make Them Beg For Death
  Elán - Elán 3000 / Reedice
  Elán - Hodina angličiny / Reedice
  Elán - Hodina pravdy / Reedice
  Elán - Tretie Oko / Reedice
  Everclear - Live At The Whisky A Go Go
  Fleetwood Mac - Rumours Live
  Gaika - Drift
  Holm (Mikkel Holm Silkjær Of Yung) - Alien Health
  Jalen Ngonda - Come Around And Love Me
  James Blake - Playing Robots Into Heaven
  Jobi Riccio - Whiplash
  John Fahey - Proofs And Refutations
  Kristin Hersh - Clear Pond Road
  Kvelertak - Endling
  Lauren Daigle - Lauren Daigle Part 2
  Logan Ledger - Golden State
  Mirror Tree - Mirror Tree
  Morphine - Like Swimming
  Morphine - The Night
  Motionless In White - Scoring The End Of The World / Deluxe
  Nasty - Heartbreak Criminals
  Olivia Rodrigo - Guts
  Oomph! - Richter Und Henker
  Reckless Kelly - Under The Table & Above The Sun
  Róisín Murphy - Hit Parade
  Romy - Mid Air
  Různí - A Mighty Wind: The Album
  Somni - Gravity
  Sophie Hutchings - A World Outside
  Sparklehorse - Bird Machine
  Steep Canyon Rangers - Morning Shift
  Super Furry Animals - Phantom Power / Remastered
  Sylosis - A Sign Of Things To Come
  The Coral - Holy Joe's Coral Island Medicine Show
  The Coral - Sea Of Mirrors
  The Cure - Show
  The Doors - Live At The Matrix
  The Flaming Lips - Great Hits Vol. 1
  The Flower Kings - Look At You Now
  The Chemical Brothers - For That Beautiful Feeling
  The String Cheese Incident - Lend Me A Hand
  Tim Kinsella & Jenny Pulse - Giddy Skelter
  Törr - Kladivo na čarodějnice / 30th Anniversary
  Yussef Dayes - Black Classical Music

  Reedice:
  Betty Davis - Betty Davis (Reissue)
  Betty Davis - Crashin’ From Passion (Reissue)
  Betty Davis - Is It Love Or Desire? (Reissue)
  Betty Davis - They Say I’M Different (Reissue)
  Coral - Holy Joe's Coral Island Medicine Show
  Coral - Sea Of Mirrors
  Das Damen - 1986: Keeps Me Wild (Reissue)
  Elán - Elán 3000 / Reedice
  Elán - Hodina Angličiny / Reedice
  Elán - Hodina Pravdy / Reedice
  Elán - Tretie Oko / Reedice
  John Came - Rhythmicon
  John Mayall & The Bluesbreakers - Live In 1967
  Moe. - Tin Cans And Car Tires (25th Anniversary)
  The Folk Implosion (Lou Barlow And John Davis) - Music For Kids (Deluxe Reissue)
  The Postal Service - Everything Will Change
  Tublatanka - Tublatanka

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Star Trek: Podivné nové světy - Podprostorová rapsodie 9/10
  Hudba v TV: Star Trek se v "Podprostorové rapsodii" pustil do muzikálu Speciální muzikálové epizody nejsou v televizní tvorbě ničím výjimečným. V téměř šedesátileté historii filmového a televizního světa Star Treku se však díky seriálu "Podivné nové světy" a dílu nazvanému "Podprostorová... čtěte zde
  Vydáno: 24.09.2023 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
  0
  Elán - 3000 (2LP reedice 2023) 6/10
  Recenze: Elán deskou "3000" stvrdil návrat po Rážově nehodě Mezi dvacátým a jednadvacátým stoletím nastal přelom nejen časový, ale pro Elán i faktický. Frontman skupiny Jožo Ráž měl velmi vážnou autonehodu, po které dva měsíce bojoval o holý život. To, že se kapela opravdu vrací na... čtěte zde
  Vydáno: 23.09.2023 09:00 v sekci Recenze
  0
  Burna Boy - I Told Them... 8/10
  Recenze: Nigerijský egomaniak s talentem od Boha Burna Boy je na albu "I Told Them..." výbornej Burna Boy je chlápek, který u nás kvůli zrušenému koncertu na Colours Of Ostrava nemá tu nejlepší pověst. A to je škoda. I když pro některé nebyl na festivalu jménem nejlákavějším, jeho talent a hudba, kterou představuje na... čtěte zde
  Vydáno: 22.09.2023 17:00 v sekci Recenze
  0
  Depeche Mode - My Favourite Stranger 7/10
  Video: "My Favourite Stranger" je setkáním Depeche Mode s tajemnou cizinkou... bez Depeche Mode Depeche Mode aktuálně zahajují americké pokračování turné k desce "Memento Mori". Odstartovali je ve čtvrtek v Mexico City, kde na tři večery obsadí věhlasný stadion Foro Sol. Souběžně se začátkem této série vystoupení... čtěte zde
  Vydáno: 22.09.2023 07:55 v sekci Audio / Video | Video
  0
  Pohled do českých hitparád - 37. týden 2023
  Olivia Rodrigo debutuje v českém albovém žebříčku těsně pod vrcholem Českým rádiovým éterem opět nejvíce zní singl Michaela Schulteho a R3haba "Waterfall", po dlouhých letech se na výsluní vrací i Divokej Bill, a to s písní "Lahůdky". Nejúspěšnější album má stále Stein27, kterého neporazila ani... čtěte zde
  Vydáno: 21.09.2023 18:00 v sekci Novinky | České hitparády
  0
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Olivia Rodrigo debutuje v českém albovém žebříčku těsně pod vrcholem (21.09.2023 18:00)
  - Róisín Murphy přijede v březnu do Prahy s novou deskou "Hit Parade" (21.09.2023 11:47)
  - Nové desky 37/2023 - od Thirty Seconds To Mars přes Demi Lovato po The Pretenders (20.09.2023 19:00)
  - Recenze: Olivia Rodrigo deskou "GUTS" skvěle navazuje na povedený debut (19.09.2023 08:00)
  - Nové desky 35/2023 - od Bratrů Ebenů přes Royal Blood po Icona Pop (06.09.2023 20:00)
  - Nové desky 34/2023 - od Burna Boye přes Alice Coopera po Ashnikko (30.08.2023 20:51)
  - Nové desky 33/2023 - od Birdy přes Hoziera po Jona Batisteho (23.08.2023 18:45)
  - Audio: The Chemical Brothers a Beck opět spojili síly. Singl "Skipping Like a Stone" se pyšní neúnavným rytmem (23.08.2023 16:36)
  - Nové desky 32/2023 - od Liama Gallaghera přes The Hives po Suzi Quatro s KT Tunstall (16.08.2023 22:00)
  - Andy Taylor z Duran Duran: "Nový lék na rakovinu mi prodlouží život o pět let" (16.08.2023 12:29)

  ALBUM TÝDNE 38/2023

  Kafka Band
  Der Process

  Kafka Band přichází s hudebním zpracováním třetího románu Franze Kafky, spisovatele, jehož dílo je i sto let od jeho úmrtí stále aktuální. Deska "Der Process" nám dává krásnou možnost dívat se na knihu o dost jinýma očima, než jsme běžně zvyklí. A je to svěží, leckdy nečekaný a velmi osobitý pohled.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  So 07.10.
  French 79 (FR) (Meet Factory, Praha)
  Čt 12.10.
  5 Secods of Summer (US) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
  Ne 15.10.
  Bad Nerves (UK) (Underdogs, Praha)
  St 18.10.
  Fall Out Boy (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
  St 18.10.
  PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
  Čt 19.10.
  PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
  Pá 20.10.
  City and Colour (US) / Ruby Waters (CAN) (MeetFactory, Praha)
  So 28.10.
  50 Cent (US) (O2 arena, Praha)
  Ne 29.10.
  dEUS (BE) (Rock Café, Praha)
  St 01.11.
  Cigarettes After Sex (US) (Velký sál Lucerna, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Justin Bieber Prince Vladimír Mišík The Prodigy Milly Honsová Madonna Lady Gaga Beyoncé Kryštof Ewa Farna Coldplay Adele AC/DC Sia The Cure Rihanna Taylor Swift Metallica Viktor Sheen Miley Cyrus
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu