shop.musicserver.cz
Mighty Sounds, letiště Čápův dvůr, Tábor, 8.-10.7.2022

Mighty Sounds, to je dávka punk rocku, jaká nemá v Česku obdoby

Vydáno: 15.07.2022 09:13 v sekci Naživo - Petra Hubáčková | foto: Petra Hubáčková

Druhý červencový víkend patřil festivalu Mighty Sounds. Do Tábora přijeli Social Distortion, Dropkick Murphys, Royal Republic, The Rumjacks nebo Agnostic Front. Jaké byly jejich koncerty? A co dalšího se během třídenní přehlídky událo? Dozvíte se v naší reportáži.

Den první - velkolepý start

United Flavour, Mighty Sounds, letiště Čápův dvůr, Tábor, 8.-10.7.2022
© Petra Hubáčková
Už první hvězda Mighty Sounds 2022 slibovala velkou show: Yellow Umbrella kombinující tradiční ska, reggae a 2-tone spolu s ruskými a španělskými motivy. Docela jsem na ně byla zvědavá - asi tak jako celní správa na obsah kufru mého auta -, kvůli čemuž jsem je nestihla. Nakonec jsem ale byla ráda, že se kontrola omamných a psychotropních látek neprotáhla na dýl. Mimochodem, dopadla dobře. A to jste si trávu mohli koupit přímo v areálu u oficiálního stánku.

Prvním vystoupením se pro mě na Mighty Stage stal set United Flavour. Energie zpěvačky Carmen proudila směrem ke srocujícím se návštěvníkům. Díky svému nezaměnitelnému charismatu si je podmanila skoro hned. Ještě než ona a její band skončily, na horní Jameson Stagei to rozparádili tuzemští štramáci The Rocket Dogz. Není divu, že se svou tvorbou slaví úspěchy i v zahraničí - jejich mix rock 'n' rollu, punku a rockabilly parádně nastartoval i opozdilce. Mimochodem, věděli jste, že frontman kapely Woody je i dvorním grafikem festivalu?

The Fialky, Mighty Sounds, letiště Čápův dvůr, Tábor, 8.-10.7.2022
© Petra Hubáčková
Po krátké pauzičce se milovníci punku nechali bavit od Fialek. The Fialky jsou na scéně bezmála dvacet let a skoro se dalo nahmatat, jak se muzikanti na fanoušky těšili. Podobně nadšeně se s lidmi zdravili i Fast Food Orchestra, kteří pro festivalový playlist oprášili celou řadu dlouho nehraných věcí.

O finále večera se dělily dvě zcela rozdílné formace: Social Distortion a Che Sudaka. Žánrově zcela odlišné a každá svému publiku předvedla poctivou show. Každopádně právě Social Distortion platili za jednu z hlavních hvězd festivalu a koncert to byl naprosto výtečný. Je to přesně ten typ kapely, která nastoupí na scénu, začne hrát a vám spadne brada. Bez zbytečných keců pánové v letech spustili nekompromisně mrazivý set pečlivě seskládaných songů, které vás zahltily (v tom nejlepším slova smyslu) a nepustily (ani když festival končil). Che Sudaka pak sice trošku bojovala se zvukem, ale i tak dokázala své žánrově zaměřené příznivce uspokojit. Velkolepý start Mighty Sounds!


Den druhý - energie, kam se podíváš

The Offenders, Mighty Sounds, letiště Čápův dvůr, Tábor, 8.-10.7.2022
© Petra Hubáčková
Ještě než začal sobotní program, informovali pořadatelé o změně: Stage Bottles kvůli covidu v týmu nezahrají a místo nich nastoupí na Jameson Stage The O'Reillys And The Paddyhats. Ještě před nimi to na hlavním pódiu rozbalili The Offenders. Právem na ně lidi pařili hlava nehlava. A The O'Reillys And The Paddyhats? Ti přinesli zase pořádnou nálož irského folk punku. S jedním ze zpěváků jsem se během večera chvíli bavila a byl z reakcí lidí a účasti na akci nadšený. Snad ještě víc než návštěvníci, kteří se mačkali ve stanu a nadšeně skákali.

Jako jedni z prvních večerních headlinerů nastoupilo Totální nasazení. Mnozí se pak šli posilnit na další hvězdy a mohli si dopřát takřka gastroporno. Všechny kalorie pak bezpochyby vyskákali u Acidez, a pokud ne u nich, tak u Agnostic Front na sto procent. Pánové jsou na scéně skoro čtyřicet let a jejich energii jim může závidět i spousta třicátníků. Skvělá komunikace s lidmi a vytříbeně naservírovaný crossover hardcore a thrash metalu vás prostě musel zaujmout.

Acidez, Mighty Sounds, letiště Čápův dvůr, Tábor, 8.-10.7.2022
© Petra Hubáčková
Trošku mě mrzelo, že jsem si nestihla poslechnout předchozí Prague Conspiracy nebo Queens Of Everything na ostatních scénách - program byl skutečně nacpaný k prasknutí. A to to nejlepší mělo teprve přijít!

Mimochodem doprovodný program ve formě dodatečných stageí byl taky super a tradiční ohňová show rovněž nesměla chybět. Přes den návštěvníci mohli obdivovat i krásy města Tábora a jeho historické centrum, spoustu kvalitních restaurací a malebných uliček anebo zoo.

Koncertu Antiflag předcházela bouřlivá a excentrická pódiová show Mark Foggo's Skasters. Následující set americké punk-rockové formace už ale bohužel přizdobil déšť, a tak se mnozí utíkali schovat pod křídla Jameson Stage, kde hráli Pirates Of The Pubs. Chřipka ani rýma neměly šanci - pár taktů této irské folk-rock-punk music a hned jsme měli suché svršky.

Royal Republic, Mighty Sounds, letiště Čápův dvůr, Tábor, 8.-10.7.2022
© Petra Hubáčková
Následující Švédy Royal Republic bych přirovnala až k extatickému zážitku. Jedním slovem - DOKONALOST! Energie prýštila ze scény přímo do publika, skupina sebe ani posluchače nijak nešetřila a celý koncert mi proběhl před očima snad v pár minutách. Opravdu jste neměli šanci se nudit nebo spustit oči ze scény. Mám velkou slabost pro kvalitní hudební projev a v tomhle případě jsem si přišla na své.

To s The Rumjacks jsme přeladili na celtic-punkovou notu, a komu se nechtělo čekat na Green Småtroll, jistě si nechal alespoň zdát něco veselého s atmosférou irské zakouřené hospůdky.


Den třetí - vyždímat ze sebe maximum

Mighty Sounds, letiště Čápův dvůr, Tábor, 8.-10.7.2022
© Petra Hubáčková
Finální den festivalu mi trochu znepříjemnila návštěva táborské nemocnice: Při sobotním focení se mi docela nešťastně podařilo narazit koleno na spojovací hák zábrany tvořící koridor a i přes perfektní péči zdravotníků ve festivalovém M.A.S.H. stánku jsem raději vynechala odpolední program a jela do špitálu.

Show Get The Shot jsem si ale nemohla nechat ujít, na pořádné hardcore sypačce jsem nebyla tak deset let. Po nafocení jsem ji sledovala z uctivé vzdálenosti. S lehkou nadsázkou jde říct, že takový moshpit jsem s ohledem na měřítko místa viděla snad jen na Slayer. Na Lucky Hazard Stage pak vystupovali The Twisted Rod. Rockabilly je na fesťák tohoto typu jako stvořené a této show nechyběla melodie, styl a ani perfektní image!

Na hlavní scéně měli už v té době hrát Polemic, ze zdravotních důvodů však nemohli dojet. Frontman Braňo Bajza totiž předchozí den na festivalu Pohoda spadl z pódia a pochroumal si ruku tak, že ho čeká operace. Snad bude brzy v pořádku.

The Baboon Show, Mighty Sounds, letiště Čápův dvůr, Tábor, 8.-10.7.2022
© Petra Hubáčková
Jednou z nejbizarnějších kapel současné tuzemské scény jsou určitě Gutalax. Na jejich setu nechyběli opět létající toaleťáky a hrozící WC štětky. Skoro prozaicky se v té době pořadatelé omlouvali za špatný stav toi-toiek: jeden hovnocuc se pokazil a další auta zapadla do bahna. Takovou synchronizaci prostě nevymyslíte.

Spokojené publikum pak padlo do rukou The Baboon Show. Mighty Stage prosytil Cecilčin mocný hlas a večerní party mohla začít. Směle pak pokračovala s Dub Pistols, u kterých si mnozí i solidně zatancovali. "Odběhla" jsem si pak na LANDMVRKS a žasla, kam se tato francouzské parta posunula.

Festival vyvrcholil koncertem Dropkick Murphys, jedné z největších punkových kapel současnosti. Hráli zhruba hodinu a půl a dokázali z příchozích vyždímat maximum.

Šestnáctý ročník festivalu Mighty Sounds si návštěvníci velice pochvalovali: od zázemí a organizaci před jídlo a pití (pivo za 55 korun sice žádné terno není, ale nic jiného se čekat nedalo) po to nejpodstatnější - program. Až na pár momentů jsme se všichni mohli těšit z pěkného a vyváženého zvuku, který nijak nekolísal, a docela slušného nasvícení pódií. Tak zase za rok!

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ben Cristovao, O2 arena, Praha, 1.10.2022
Naživo: "Dokážete cokoliv!" Ben Cristovao s hosty bavil O2 arenu skoro tři hodiny Zmíněným zvoláním se v téměř zaplněné vysočanské hale loučil Ben Cristovao potom, co se do ní po několikanásobném odkladu znovu vrátil. A protože je to týmový hráč, pozval si k tomu hromadu hostů. Obecně dobré dojmy tak... čtěte zde
Vydáno: 02.10.2022 14:43 v sekci Naživo
0
Adam Sedlák - Banger. 10/10
Recenze: "Banger." s Adamem Mišíkem zanechal stopu (pro někoho lajnu). Aspiruje na film roku Stopětiminutový snímek "Banger." měl premiéru již na karlovarském filmovém festivalu, kde zaujal kritiky. Na odezvu fanoušků si musel počkat na konec září. Hlavní role ztvárnili Adam Mišík, Marsell Bendig, Anna Fialová, Jan Révai... čtěte zde
Vydáno: 02.10.2022 09:00 v sekci Recenze
0
Longital - Dočista 8/10
Recenze: Longital sa na svojej novinke "Dočista" vracajú k elektronike a introvertnejšiemu umeleckému vyjadreniu Dominanta slovenskej alternatívnej scény Longital vydala 9. septembra nový album s názvom "Dočista". Na spoluprácu prizvala tentokrát anglického producenta elektronickej hudby a zvukového dizajnéra Andreja Baka. Témou platne je zbavovanie... čtěte zde
Vydáno: 01.10.2022 09:00 v sekci Recenze
0
Jack Savoretti, Roxy, Praha, 29.9.2022
Naživo: Excelentní Jack Savoretti si v Praze pochutnával na pivě Na svém kontě má už sedm řadovek, teprve ty dvě poslední ale vystoupaly až na vrchol britského albového žebříčku. Můžeme jej tedy považovat za nový objev? Spíše ne. Bohužel ani nedávné úspěchy nestačily na to, aby bylo v... čtěte zde
Vydáno: 30.09.2022 17:10 v sekci Naživo
0
Five Finger Death Punch - Afterlife 5/10
Recenze: Five Finger Death Punch na "Afterlife" za masivní rytmiku ukrývají autorskou prázdnotu Dva roky jsou ty tam a Five Finger Death Punch o sobě znovu dávají vědět novou deskou, první bez kytaristy Jasona Hooka, kterého v roce 2020 zastoupil Andy James. Naopak na producentské stoličce znovu usedl Kevin Churko, takže žádné... čtěte zde
Vydáno: 30.09.2022 08:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fast Food Orchestra a Vojtaano v říjnu vyrazí na společnou tour (22.09.2022 18:24)
- Živelní rockoví baviči Royal Republic znovu slibují pořádnou koncertní jízdu (21.09.2022 15:26)
- Video: Dropkick Murphys lákají na novou řadovku halekačkou "Ten Times More" (26.08.2022 16:43)
- Rozhovory: Polemic - Matěj Ruppert dodal "Štramákovi" kromě hlasu i skvělý herecký vklad v klipu (18.07.2022 08:00)
- Fotogalerie: Festival Mighty Sounds v obrazech (14.07.2022 05:01)
- Mighty Sounds letos láká na Dropkick Murphys, Royal Republic nebo Anti-Flag (27.06.2022 19:22)
- Polemic vymetli se "Štramákem" Matějem Ruppertem pražské bary (27.06.2022 09:00)
- Video: Fast Food Orchestra v "Jízdním řádu" apelují: "Když ti ujede vlak, vychutnej si pauzu" (25.06.2022 11:16)
- Video: Fast Food Orchestra s Vojtaanem házejí v písni "Jeden rok" minulost za hlavu (15.11.2021 10:41)
- Naživo: Splněný sen. Rock for People donesl do Hradce naději (24.08.2021 19:28)

ALBUM TÝDNE 39/2022

Suede
Autofiction

Kdysi dávno, v roce 1993, vyšlo jejich debutové album s prostým názvem "Suede". Začínalo písní "So Young", elektricky nabitou ódou na opojení mládím, kterou Brett Anderson zpíval ve stylu okouzlujícího romantického básníka. S "Autofiction" kapela znovu dokazuje, že je stále stejně bujará jako před třiceti lety.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 03.10.
Dean Lewis (AUS) (Roxy, Praha)
Pá 07.10.
The Neighbourhood (USA) (NTC Aréna, Bratislava)
Ne 09.10.
Allie X (US) (Rock Café, Praha)
Po 10.10.
All Them Witches (USA) (MeetFactory, Praha)
Po 10.10.
Il Divo (CH/FR/US) (O2 Universum, Praha)
Po 10.10.
Kaleo (ISL) + Belle MT (UK) (Forum Karlín, Praha)
So 15.10.
The Rasmus (FIN) (Forum Karlín, Praha)
Po 17.10.
Men I Trust (CA) (Rock Café, Praha)
Po 17.10.
Lime Cordiale (Futurum Music Bar, Praha)
Po 17.10.
50 Cent (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Lucie Vondráčková BTS Michal Prokop Viktor Sheen Madonna Slash Vojtaano Adele Queen Dua Lipa The Weeknd Ed Sheeran Mirai Pink Floyd The Beatles Olivia Rodrigo
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu