Po seriálu se Iveta Bartošová dočká také třídílného dokumentu. Ten slibuje <i>nebulvární</i> pohled

Po seriálu se Iveta Bartošová dočká také třídílného dokumentu. Ten slibuje nebulvární pohled

Vydáno: 07.04.2024 13:41 v sekci Novinky - Josef Martínek | foto: Alan Pajer
Ačkoli v závěru svého předčasně skončeného života čelila Iveta Bartošová mediální honbě, která její pěveckou kariéru zcela upozadila, s odstupem se začíná ukazovat, že u české veřejnosti přece jen zanechala hlubokou stopu. Zdá se dokonce, že její příběh byl v tuzemské pop music jedním z těch nejsilnějších.

Velký divácký ohlas měly první dvě řady seriálu "Iveta" režiséra Michala Samira, které v letech 2022 a 2023 uvedla exkluzivně streamovací platforma Voyo. První díl minulý týden s úspěchem v podobě milionové sledovanosti odvysílala také televize Nova. Diváci se mohou v jejím programu těšit i na zbývající již zveřejněné epizody, na které by poté na Voyu měla navázat očekávaná třetí série.

Mimo hraného projektu s Annou Fialovou v hlavní roli bude navíc k vidění také třídílný dokument "Málo mě znáš", jehož název je inspirován zpěvaččiným velkým hitem z osmdesátých let "Málo mě zná". Režíroval ho Michal Klein.

"Mám za to, že ten nejzásadnější rozdíl nacházíme v tom, že příběh Ivety Bartošové dříve vyprávěl bulvár a především muži. My jej naopak převyprávíme zejména prostřednictvím žen anebo lidí, kteří nemají důvod na její tragédii parazitovat," sdělil Klein pro TV Nova.

Naše největší komerční stanice zařadí dokument do vysílání 5. května po skončení zmíněných dvou řad seriálové "Ivety". Na Voyo se však objeví v předstihu už v neděli 7. dubna.

Od tragické sebevraždy Ivety Bartošové, označované za princeznu českého popu, uplyne 29. dubna deset let. O tom, že na ni fanoušci nezapomněli, svědčí také březnové vydání výroční edice jejího veleúspěšného alba "Ve jménu lásky" k jeho pětadvaceti letům. Nahrávka svého času nazývaná jako comeback století obsahuje hity "Nekonečná", "Tři oříšky" nebo "Před zradou chrání dál mě tvá láska".


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Karol Komenda a Michal Prokop - Spomínam 9/10
Video: Nejkrásnější československý duet loňského roku už má i klip. "Spomínam" Karola Komendy a Michala Prokopa ani s časovým odstupem neztrácí na síle O překrásném duetu Karola Komendy a Michala Prokopa jsme vás už před pár týdny informovali. Tehdy šlo jen o singl samotný, přičemž právě audio stránka je na této skladbě s decentním kytarovým sólem tím nejnádhernějším. Není... čtěte zde
Vydáno: 09.02.2026 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Alice Merton - Visions 8/10
Recenze: Sebevědomá, hitová i zábavná - Alice Merton na "Visions" konečně ví, co chce Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale... čtěte zde
Vydáno: 09.02.2026 10:04 v sekci Recenze
Die Alten Maschinen - Hello Goodbye! (The Very Best Of) 8/10
Recenze: Křepčí Die Alten Maschinen s "Hello Goodbye!" v křemíkovém nebi? Možná to kdysi byla idea spojená s jednorázovým projektem. Jedna z dalších tváří Moimira Papalescu. O sedmnáct let později můžete v rukách držet povedený komplet "Hello Goodbye!" téměř napěchovaný na maximální kapacitu... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2026 14:30 v sekci Recenze
Psí vojáci - Hořící holubi (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Jako v horečnatém snu. Psí vojáci na albu "Hořící holubi" zkoumali hranice vlastní hudby Pro jednoho kultovní dílo, pro jiného obtížně poslouchatelná experimentální věc. Pro desku kapely Psí vojáci "Hořící holubi" platí obojí. Navzdory kultovnímu statusu je tenhle počin v diskografii formace poněkud marginalizovaný.... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2026 08:00 v sekci Recenze
Apashe Live With Philharmonic Orchestra, O2 universum, Praha, 6.2.2026
Naživo: Apashe s Alinou Pash a dalšími v O2 universu ukázali, že spojení elektroniky se symfonickým orchestrem není nesmysl Neuvěřitelné čtyři hodiny trval program v pražském O2 universu, před jehož začátkem Apashe lákal, ať přijdeme včas, tedy už v 19:30, abychom zažili kompletní show. Náročný páteční večer proto končil až po 23. hodině a... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 13:43 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Hudba v TV: Třídílný dokument "Málo mě znáš" citlivě provází kariérou Ivety Bartošové (15.04.2024 15:00)
- Hudba v TV: "Iveta" v éře velkých úspěchů i osobních dramat: druhá řada seriálu zvedá laťku (05.05.2023 08:00)
- "Iveta" se vrací. Druhá řada seriálu mapujícího život Ivety Bartošové zamíří na VOYO již v květnu (25.04.2023 10:27)
- Podívejte se na trailer k minisérii o Ivetě Bartošové (12.04.2022 13:31)
- Život Ivety Bartošové míří na obrazovky jako třídílná minisérie (19.10.2021 19:16)
- K nedožitým pětapadesátinám Ivety Bartošové vychází hitový výběr "Knoflíky lásky" (30.03.2021 14:31)
- Recenze: "Krásná neznámá" je první deskou Ivety Bartošové po dvaceti letech, která dává smysl (25.04.2016 11:00)
- K nedožitým padesátinám Ivety Bartošové vyjde album plné rarit (19.03.2016 13:58)
- Recenze: Ani "Nekonečná" není reprezentativním výběrem Ivety Bartošové (18.05.2015 18:00)
- Publicistika: Od smrti Ivety Bartošové uplynul rok. Vzpomínáme na princeznu českého popu (29.04.2015 08:00)

ALBUM TÝDNE 06/2026

Alice Merton
Visions

Alice Merton svou kariéru před pár lety odpálila hitem "No Roots" a zlí jazykové by mohli tvrdit, že od té doby se na něj marně snaží navázat. Horší i lepší skladby, osahávání hudebního prostoru a snaha se tzv. najít ji ale dovedly až k její třetí řadovce "Visions". A ta se jí opravdu povedla.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)
Ne 22.02.
Motionless In White (US) (Forum Karlín, Praha)
St 25.02.
The Kooks (UK) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga The Cure Hraczki Madonna
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe