shop.musicserver.cz
Nové desky 4/2024 - od Jamese Arthura přes The Smile po Dymytry

Nové desky 4/2024 - od Jamese Arthura přes The Smile po Dymytry

Vydáno: 31.01.2024 21:27 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Fource PR

Na konci ledna už příval hvězd trošku zesílil, a tak se dočkají například fanoušci Jamese Arthura, The Smile, Dymytry nebo Toma Odella. K nim pak přibude rapper Benny The Butcher, d'n'b duo Sigma, Gruff Rhys, osvěžená Sarah Jarosz, rockoví Static-X, Alkaline Trio, Lucifer, indiepopoví Future Islands nebo New Model Army.

V pátek 26. ledna vyšly tyto nové tituly:

James Arthur - Bitter Sweet Love
žánr: pop / power pop

James Arthur - Bitter Sweet Love
James Arthur vloni oslavil vstup do klubu miliardářů Britského fonografického průmyslu za odpovídající počet streamů, a aby jeho čísla dále rostla, přichází se svou pátou deskou. Tu vydává po dvanácti letech od svého triumfu v X Factoru. Pojmenoval ji "Bitter Sweet Love" a přichystal pro ni třináct písniček a další tři bonusy v podobě akustických verzí. Podstatnou část z nich s ním napsali a natočili Jamie Graham a Steven Solomon a pouze v několika málo se k nim přidali ještě Wayne Hector a produkční duo Red Triangle. Výsledkem je poměrně energická popová nahrávka, z níž podstatnou část uslyšíte na zpěvákově YouTube profilu a patrně také na beznadějně vyprodaném koncertu v pražském Foru Karlín.


Future Islands - People Who Aren't There Anymore
žánr: synth pop / indie pop

Future Islands - People Who Aren't There Anymore
Američtí synthpopeři Future Islands s charismatickým Samuelem T. Herringem v čele se čtyři léta po kolekci s názvem "As Long as You Are" vracejí s další studiovkou. Jejich v pořadí sedmé album se jmenuje "People Who Aren't There Anymore" a tematicky se točí právě kolem frontmana. Respektive kolem jeho vztahu na dálku, který narušovaly (a nakonec i ukončily) řady covidových karantén. Nahrávku produkoval spolupracovník kapely Steve Wright, o povinnosti související s mixem se podělil s Chrisem Coadym. Dle slov kolegyně Kateřiny Spacek za srdceryvnost desky může "fakt, že Future Islands v nich dělají pravý opak toho, co dělali dosud: nikam nespěchají a dávají si záležet na každém nádechu, slabice a úderu do činelů". Zaposlouchejte a zakoukejte se do klipů na YouTube a posuďte sami, zda má pravdu.


The Smile - Wall Of Eyes
žánr: art rock / post punk

The Smile - Wall Of Eyes
"Wall Of Eyes" je druhé studiové album britského rockového tria The Smile, což je projekt Thoma Yorka (Radiohead), Jonnyho Greenwooda (Radiohead) a Toma Skinnera (Sons Of Kemet). Jejich debut z roku 2021 "A Light for Attracting Attention" byl velmi úspěšný a získal řadu ocenění. Novinka představuje další evoluci a muzikanti na ní dále rozvíjejí svůj jedinečný a originální zvuk. Snoubí se zde experiment s prvky rocku, jazzu. elektroniky, klasické hudby či folku. Producentem nahrávky byl Sam Petts-Davies, který s kapelou spolupracoval již na debutu. Vydání kolekce předcházely tři singly, které si můžete v podobě klipu a dalších ukázek poslechnout na YouTube profilu formace.


Dymytry - Five Angry Men
žánr: heavy metal

Dymytry - Five Angry Men
Jednou z nejočekávanějších desek tuzemské rockové scény je bezesporu novinka tvrďáků z Dymytry. Titul "Five Angry Men" je (jako jeho předchůdce) v angličtině a obsahuje deset kousků. "Je to náš nejrozmanitější počin, který posluchače překvapí," prozradil zpěvák Alen Ljubić, který podporuje ambice skupiny prorazit v zahraničí od roku 2021. A dodal: "Název alba odráží chaos dnešního šíleného světa. Možná, že jsme antihrdiny, o které nikdo nestál, ale třeba je všichni potřebují. Pod maskami jsme milí, ale sarkasmus a satira v našich textech ukrývá hněv, který všichni cítíme, a vztek, který naši hudbu pohání. Připravte se na zážitek, který překračuje hranice a očekávání. Víme, že si album najde cestu k posluchačům po celém světě. Je to pozvánka pro naši stále rostoucí fanouškovskou základnu, naši milovanou Angry Army." Klip k titulní skladbě najdete na YouTube profilu vydavatelství AFM Records.


Frank Carter & The Rattlesnakes - Dark X
žánr: punk rock / alternativní rock

Frank Carter & The Rattlesnakes - Dark Rainbow
"Dark Rainbow" je pátá řadovka britské kapely Frank Carter & The Rattlesnakes. A muzikanti na ní avizují změnu. Novinka je zvukově a obsahově výrazně odlišná od předchozích alb, která byla charakteristická tvrdým punkem a hardcorem. Ten skupina teď vyměnily za prvky rocku, alternativy, country a blues. O čem jsou témata nových skladeb a proč byl zvolen právě takový titul, popsal frontman Frank Carter: "Je to o tom, že vidíš svět v jeho plné kráse, včetně jeho temných stránek." Do naznačené hudební evoluce této punk-rockové party se můžete zaposlouchat na YouTube.


Benny The Butcher - Everybody Can’t Go
žánr: rap / soul

Benny The Butcher - Everybody Can’t Go
Necelé dva roky potřeboval Benny The Butcher na přípravu svého čtvrtého alba "Everybody Can’t Go". Nástupci nahrávky "Tana Talk 4" nachystal dvanáct tracků, které připravoval s nezvykle úzkým týmem producentů čítajícím pouze tři jména - The Alchemist, Corbett a Hit-Boy. Daleko bohatší je seznam hostů, které přímo uslyšíte. Zařadili se na něj Armani Caesar, Babyface Ray, Conway The Machine, Jadakiss, Kyle Banks, Lil Wayne, Peezy, Rick Hyde, Snoop Dogg, Stove God Cooks a Westside Gunn. Vydáním desky pochopitelně žije YouTube profil amerického rappera.


Tip týdne

Sarah Jarosz - Polaroid Lovers
žánr: country pop / alternativní folk

Sarah Jarosz - Polaroid Lovers
Americká mandolinistka a banjistka Sarah Jarosz, známá také coby členka I'm With Her, má na svém kontě už čtyři Grammy, většinou v žánrech jako folk, americana nebo american roots music. Na své sedmé řadovce "Polaroid Lovers" se však rozhodla vydat trošku jiným směrem. Dala se dohromady s americkým producentem, hudebníkem a autorem Danielem Tashianem, který získal slávu spoluprací s Kacey Musgraves, a společnými silami připravili jedenáct songů, které oscilují mezi country, popem, folkem, psychedelií, surf rockem a řadou dalších žánrů. S novým zvukem přišla třeba i elektrická kytara, kterou vedle Tashiana obstaral také Tom Bukovac, a baskytara Jeffa Pickera. Proč nás toto dílo tolik zaujalo, zjišťujte na YouTube hudebnice.


Gruff Rhys - Sadness Sets Me Free
žánr: psych-pop / indie folk

Gruff Rhys - Sadness Sets Me Free
Poměrně dlouho trvalo, než se osmé album někdejšího člena Super Furry Animals "Sadness Sets Me Free" vypravilo do světa. Gruff Rhys desítku písniček natočil již v březnu roku 2022 v pařížském studiu La Frette a společnost mu tam dělali třeba i Kate Stables, krajan Gavin Fitzjohn nebo někdejší člen The Flaming Lips Kliph Scurlock. Nutno ovšem konstatovat, že prodloužená příprava se velšskému hudebníkovi zjevně vyplatila, protože od kritiků sklízí samé nadšené reakce - na metacritic nasbíral 85 %. Zda budete s tímto hodnocením souhlasit, zjistíte prostřednictvím jeho YouTube profilu.


Tom Odell - Black Friday
žánr: intimní pop

Tom Odell - Black Friday
Tom Odell se vrací po roce a čtvrt od alba "Best Day Of My Life", které poprvé vydal na londýnském labelu UROK. Spolupráce s tímto vydavatelstvím pokračuje i v případě jeho šesté desky "Black Friday", kterou připravil převážně ve svém vlastním studiu v Londýně. Seděl na pohovce s kytarou a takto nahrával jednotlivé písničky, protože jiný způsob nefungoval. Inspiroval se tak u Kurta Cobaina, jenž používal tu samou metodu tvorby. Vzniklo tak celkem třináct kousků, které pak doplnily ještě smyčce a výsledek autor nyní sdílí na svém YouTube.


Anna Calvi - Peaky Blinders: Season 5 & 6 (Original Score)
žánr: alternativní rock

Anna Calvi - Peaky Blinders: Season 5 & 6 (Original Score)
Britská zpěvačka a kytaristka Anna Calvi vydala původní soundtrack k páté a šesté řadě seriálu "Peaky Blinders". "Peaky Blinders: Season 5 & 6 (Original Score)" obsahuje sedmatřicet skladeb, které jsou charakteristické pro její melancholický a atmosférický styl. Calvi je známá svými poutavými a tklivě melancholickými kompozicemi, které často dochucují rockové, folkové a klasické prvky. Její hudba je často popisována jako temná a okouzlující nebo vzrušující a dramatická. Tyto své silné atributy použila i zde. Kolekce obsahuje širokou škálu písní, od klidných a zamyšlených balad až po dramatické a akční. Mezi nejvýraznější kusy patří "You're Not God", "Tommy's Requiem", "Death Is a Kindness" a "Where Will You Go". Zaposlouchat se do ukázek můžete na YouTube profilu interpretky.


Sigma - London Sound
žánr: drum and bass / house / trap

Sigma - London Sound
Jak britské drumandbassové duo Sigma trošku prozrazuje názvem "London Sound", vrací se na svém třetím albu ke kořenům do londýnských klubů. Zvuk patnácti tracků míří právě tam a možná i to je důvod, že mezi hosty nyní nenajdeme žádné velké stars, ale spíše méně známé hudebníky a vokalisty. Patří mezi ně Crystal Fighters, Morgan, Ebenezer, Joe Devlin, B Live, Everyone You Know, Harvey White, Doktor, Watch The Ride, Josh Barry Gardna, Grace Grundy a Hannah Boleyn. Do víru britské metropole se tak můžete vydat i vy prostřednictvím jejich YouTube.


Vážná hudba

Fabiano Do Nascimento, Sam Gendel - The Room

Fabiano Do Nascimento, Sam Gendel - The Room
Americký saxofonista Sam Gendel se spojil s brazilským hudebníkem Fabianem Do Nascimentem, který hraje na sedmistrunnou kytaru. Takto v duu natočili pro album "The Room" celkem deset kusů, poskládaných převážně z tradicionálů. Stylově se pohybují někde na pomezí vážné hudby, jazzu, experimentálního folku a world music. Lepší obrázek si uděláte prostřednictvím bandcampu.

Philip Glass - Philip Glass Solo
Philip Glass - Philip Glass Solo
Skladatele filmové hudby, který má však velký respekt i u příznivců a interpretů vážné hudby, Philipa Glasse není třeba příliš představovat. Své nové album nahrál v době covidu pouze on sám, ve svém domácím studiu na svůj klavír. Jak pojal "Opening" z alba "Glassworks", třídílnou suitu "Metamorphosis", jednu z jeho nejdelších kompozic "Mad Rush" složenou po prvním projevu Dalajlamy, či třeba "Truman Sleeps" z oceňovaného filmu "Truman Show", zjistíte na jeho bandcampu.

Martin James Bartlett - La Danse
Martin James Bartlett - La Danse
Mladý talentovaný anglický klavírista Martin James Bartlett je podle vlastního vyjádření schopný interpretovat tanec pouze hrou, nikoli pohybem. Svoje nové, téměř čistě francouzské album tedy nazval "La Danse" a taneční rytmy v něm skutečně hrají dominantní roli, navíc v širokém časovém rozpětí od baroka až po 20. století. Ve skladbě "Le Ruban dénoué" Reynalda Hahna přizval ke spolupráci také vynikajícího francouzského pianistu Alexandra Tharauda. Více informací a náslech desky nabízí e-shop Presto Classical.

Piotr Anderszewski - Bartók, Janáček, Szymanowski
Pro své nové dílo si polský klavírista Piotr Anderszewski zvolil čistě středoevropský repertoár z prvních desetiletí 20. století. Druhou část Janáčkova slavného cyklu "Po zarostlém chodníčku" doplnil výběrem mazurek Karola Szymanowského a bagatelami Bély Bartóka. Ukázky najdete nastránkách Presto Classical.


Lyrical Lemonade - All Is Yellow
žánr: rap

Lyrical Lemonade - All Is Yellow
Že vám jméno Lyrical Lemonade nic neříká? Vůbec nic si z toho nedělejte, patrně nebudete sami. Jde totiž o projekt, za nímž se skrývá režisér videoklipů a hudební producent Colson Michael 'Cole' Bennett, a album "All Is Yellow" je jeho debutem. Když se ale podíváte na seznam hostů, kteří na jeho prvotině pracovali, zjistíte, že to rozhodně není žádný nýmand. Dokázal totiž na jednu desku dostat jména jako JID, Lil Durk, Kid Cudi, Chief Keef, Lil Yachty, Lil Tecca, The Kid Laroi, Lil Skies, Teezo Touchdown, Juicy J, Denzel Curry, Lil B, Latto, Swae Lee, Aminé, Snot, 6 Dogs, Juice Wrld, Cordae, Eminem, Gus Dapperton, Joey Bada$$, G Herbo, BabyTron, Lil Tracy, Corbin, Dave nebo Jack Harlow. Se čtrnácti tracky se seznamte na rapperově YouTube.


Kula Shaker - Natural Magick
žánr: psychedelický rock / raga rock

Kula Shaker - Natural Magick
Kula Shaker je britská psychedelická rocková kapela, kterou v roce 1996 založili Crispin Mills, Alonza Bevan, Paul Winterhart a Jay Darlington. Mezinárodně se proslavila svým debutovým albem "K" (1996) a následným "Peasants, Pigs & Astronauts"(1999), pak se ale rozpadla. V roce 2007 se muzikanti znovu sešli a od té doby vydali čtyři studiovky, včetně aktuální "Natural Magick". Ta podle jejich vyjádření značí návrat ke kořenům, které se vyznačovaly směsicí psychedelického rocku s folkem, popem a indické hudby. Čerstvý materiál je též potvrzením jakési symbiózy, která se vrátila do zajetých kolejí a po pětadvaceti letech natáčela opět v původní sestavě. K návratu klávesového kouzelníka Darlingtona dodal zpěvák a kytarista Mills: "Tato kapitola v životě skupiny je hodně poháněna živou energií a duchovním spojením s publikem, které s tím přichází. Všichni jsme se shodli, že písně by neměly být delší než tři minuty. Nejsou tam žádné eposy." Novou a stále extatickou vůni vonných tyčinek zalisovaných do hypnotických rytmů můžete nasát na YouTube.


John Leventhal - Rumble Strip
žánr: folk / country / blues

John Leventhal - Rumble Strip
Americký hudebník John Leventhal má na svém kontě už devatenáct nominací na Grammy, z nichž šest proměnil i v zisk zlatého gramofonku. Většina je za spolupráci na albech Shawn Colvin, Michelle Branch, Sarah Jarosz, The Blind Boys Of Alabama, Marka Cohna a především tedy jeho ženy Rosanne Cash. Nyní vydává svou první samostatnou desku "Rumble Strip". Natočil na ni šestnáct svých vlastních skladeb, často pojatých akusticky, pouze s kytarou. Ve dvou z nich se k němu přidala i jeho manželka. Fragmenty intimní zpovědi uslyšíte i na jeho YouTube.


New Model Army - Unbroken
žánr: punk rock

New Model Army - Unbroken
New Model Army jsou jednou z nejvlivnějších a nejvýznamnějších rockových formací v Británii. Proslavili se svými ostrými politickými texty a živelnými koncerty. Od roku 1984 vydali šestnáct řadovek včetně letošní "Unbroken". Tu natáčeli v londýnských Assault & Battery Studios a produkoval ji Ian Stanley. Výsledek je plný těžkých kytarových zvuků a věnuje zvláštní pozornost rytmické souhře mezi basou a bicími. Kapela posouvá hranice svého jedinečného zvuku a přitom zůstává věrná sama sobě. Album je pestrou sbírkou písní od společensko-politických poselství až po hluboce osobní postřehy. Osvědčená energie a zvuk ze staré školy se snoubí se současnou propracovaností a tvoří jeden z nejlepších počinů jejich dlouhé kariéry. to ostatně můžete posoudit sami poslechem ukázek na jejich YouTube profilu.


Alkaline Trio - Blood, Hair, And Eyeballs
žánr: punk rock / emo

Alkaline Trio - Blood, Hair, And Eyeballs
Americká punk-rocková banda Alkaline Trio vydává své desáté studiové album "Blood, Hair, And Eyeballs". To je současně poslední nahrávkou s bubeníkem Derekem Grantem, který oznámil svůj odchod z kapely ještě před vydáním aktuální novinky. Nahrávalo se ve studiíh Studio 606 za dohledu producenta Camerona Webba, jenž s muzikanty pracoval už na předchozím díle "Is This Thing Cursed?" z roku 2018. Z rádia můžete znát už čtyři singly a pilotní, eponymní kousek si společně s příslušným klipem můžete vychutnat na YouTube profilu skupiny. Co na něj říkáte?


Lucifer - V
žánr: heavy rock

Lucifer - V
Heavyrocková formace Lucifer ze Švédska se vrací na hudební scénu. Muzikanti vydávají pátou studiovku s jednoduchým titulem "V" a fanoušci na ní uslyší vlivy Blue Öyster Cult a Black Sabbath. Celá deska přináší devět songů a je umě protkaná vokálem Johanny Sadonis. Nenechte si utéct klip k jedné z nových skladeb "Maculate Heart", jenž najdete na YouTube profilu vydavatelství Nuclear Blast Records. O svůj názor se s námi nezapomeňte podělit v komentářích pod článkem!


V krátkosti

 • Torres - What An Enormous Room
  Americká indierocková zpěvačka vydává svou šestou studiovku. Je plná intimních písní o lásce, ztrátě a síle. (YouTube)

 • Ty Segall - Three Bells
  Americký multiinstrumentalista se na své patnácté řadovce pouští do experimentálního rocku, psychedelie a garage rocku. U nás je z toho Album týdne. (YouTube)

 • Katy Kirby - Blue Raspberry
  Americká písničkářka loni podepsala smlouvu s labelem ANTI- Records a nyní pod ním vydává svou druhou řadovku. Zkoumá na ní různé podoby romantických vztahů. (YouTube)

 • Bad Gyal - La Joia
  Španělská zpěvačka, vlastním jménem Alba Farelo Solé, působí na scéně od roku 2016, ovšem teprve nyní vydává své debutové album. Producentsky se na něm podílel třeba i Scott Storch a coby hosté Myke Towers, Anitta, Tommy Lee Sparta, Ñengo Flow, Tokischa, Young Miko, Morad a Quevedo. (YouTube)

 • Kevin Gates - The Ceremony
  Americký rapper se na své čtvrté řadovce obklopil kupou méně známých producentů, mezi kterými ční pouze CashMoneyAP, Drumma Boy a Starrah. V případě hostů byl daleko skromnější - postačili mu pouze dva: B.G. a Sexyy Red. (YouTube)

 • NewDad - Madra
  Svou prvotinu vydává také irská formace, která kombinuje indie rock, shoegaze, pop a lo-fi. Jedenáct songů posbíralo zatím na metacritics 78 %. (YouTube)

 • Kinga Glyk - Real Life
  Proč se o této jazzové baskytaristce hovoří jako o jedné z nejlepších z nové generace polských hudebníků, napovídá i to, že její novou nahrávku produkoval Michael League, pětinásobný držitel Grammy a člen Snarky Puppy. (YouTube)

 • William Elliott Whitmore - Silent, The Mind Breaks
  Americký hudebník se vrací po čtyřech letech. Desítku písniček tentokrát nasměroval ponejvíce do mixu alternativní country, old folku a americany. (YouTube)

 • Charlotte Sands - Can We Start Over?
  Americká zpěvačka, jejíž vokál už využili například Taking Back Sunday, Sleeping With Sirens, Mod Sun nebo Set It Off, se konečně hlásí s debutem a deseti songy. (YouTube)

 • Chatham County Line - Hiyo
  Po čtyřech letech se vrací zpět americké bluegrassové trio ze Severní Karolíny. Tracklist obsahuje jedenáct položek. (bandcamp)

 • Courting - New Last Name
  Anglický postpunkový kvartet se opět po čase hlásí s kolekcí devíti novinek. (YouTube)

 • Madeline Juno - Nur Zu Besuch
  Německá zpěvačka, která reprezentovala svoji zemi také v Eurovizi, přináší letos posluchačům čtrnáct písniček. (YouTube)

 • Slower (Feat. Members Of Fu Manchu, Kyuss, Monolord, Lowrider, And Kylesa) - Slower
  Debutová nahrávka nové superskupiny, která thrashové klasiky od Slayer podává v novém a neobvyklém kabátku. (YouTube)

 • Dead Poet Society - Fission
  Druhé studiové album americké rockové party. (YouTube)

 • Caligula's Horse - Charcoal Grace
  Australská progresivně metalová formace přichází se šestou řadovkou. (YouTube)

 • Blood Red Throne - Nonagon
  Novinka norské deathmetalové sebranky. (YouTube)

 • Madder Mortem - Old Eyes, New Heart
  Osmá studiovka progresivních metalistů. (YouTube)


  Dále vychází

  Angry Blackmen - The Legend Of Abm
  Ashley Kutcher - House On The Water
  Black Polish - Forest (Monsters Live In The Trees)
  Brad Stank - In The Midst Of You
  Craig Warden - The Dream Dreaming
  Dafina Zeqiri - The Absolute Vol. 1
  Das Body - True Vulture
  Dylan John Thomas - Dylan John Thomas
  Elena Setién - Moonlit Reveries
  Elisabeth Leonskaja - Robert Schumann, Edvard Grieg : Schumann & Grieg Piano Concerts
  Exorcine - Legend
  Eye Flys - Eye Flys
  Goth Babe - Lola
  Hiraes - Dormant
  John Ellison - Some Kind Of Wonderful
  Junodream - Pools Of Colour
  Large Brush Collection - Off Center
  Mall Girl - Pure Love
  Manticora - Mycelium
  Mol Sullivan - Goose
  Nas - Magic 3
  Nazareth - Loud & Proud! Anthology
  Nehan - An Evening With Nehan
  No-Man - Housekeeping: The Oli Years, 1990-1994
  Office Dog - Spiel
  Or Better Offer - Center
  Papooz - Resonate
  Quarters Of Change - Portraits
  Saxon - Eagle Has Landed Part 2 / Live
  Saxon - Eagle Has Landed Part 3 / Live
  The Gems - Phoenix
  The Umbrellas - Fairweather Friend
  Vitriol - Suffer & Become
  Youn Sun Nah - Elles

  Vychází na vinylu:
  Alkaline Trio - Blood, Hair, And Eyeballs
  Blood Red Throne - Nonagon
  Caligula's Horse - Charcoal Grace
  Dead Poet Society - Fission
  Dymytry - Five Angry Men
  Exorcine - Legend
  Hiraes - Dormant
  James Arthur - Bitter Sweet Love
  John Ellison - Some Kind Of Wonderful
  Kinga Glyk - Real Life
  Lapalux - Nostalchic
  M. Ward - Duet For Guitars #2
  M. Ward - Transfiguration Of Vincent
  Nas - Magic 3
  New Model Army - Unbroken
  Newdad - Madra
  The Beat - I Just Can't Stop It
  The Smile - Wall Of Eyes
  Tom Odell - Black Friday
  Vitriol - Suffer & Become
  Youn Sun Nah - Elles

  EP:
  Finnoguns Wake - Stay Young
  Matt Pond Pa X Alexa Rose - Call And Response
  Raffaella - Live, Raff, Love (Act II)
  Terra Twin - Head Leaking
  They Hate Change - Wish You Were Here…

  Reedice:
  Longwave - The Strangest Things
  Microstoria - Init Ding + _Snd
  Omen - Escape To Nowhere
  Peter Frampton - Where I Should Be
  Terry Adams (Of Nrbq) - Terrible
  The Beat - I Just Can't Stop It

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Poly Noir - K mýmu ohni nesedej 7/10
  Video: Temná country Polyho z Insanie se představuje komiksovým klipem "K mýmu ohni nesedej" Dark-country projekt frontmana Insanie Polyho nazvaný Poly Noir dostává konkrétnější kontury s prvním singlem - a rovnou titulním. Skladba "K mýmu ohni nesedej" totiž pojmenovala celé album, které by na značce Smile Music mělo vyjít... čtěte zde
  Vydáno: 18.05.2024 14:30 v sekci Audio / Video | Video
  Jan Váňa - A na Jordán dopadla tma 8/10
  Recenze: Jan Váňa předkládá na úsporném debutu "A na Jordán dopadla tma" sbírku zamlžených zrcadel pocitů a situací Písničkářství má na domácí scéně hluboce zapuštěné kořeny. Dříve byl jeho představitel často jinotajným mluvčím, který metaforami kličkoval mezi tím, co režim dovolil. Doba se změnila, sdělení postavené na textu ale... čtěte zde
  Vydáno: 18.05.2024 08:00 v sekci Recenze
  Akon, Forum Karlín, Praha, 16.5.2024
  Naživo: Akonův pražský koncert se ze splněného snu proměnil v noční můru Pomohl objevit Lady Gaga, natočil duet s Michaelem Jacksonem, stojí za hymnou šampionátu ve fotbale. Výčet toho, co se Akonovi během posledních dvaceti let podařilo, je úctyhodný a nebere konce. Jeho úspěchy ale zároveň neznamenají,... čtěte zde
  Vydáno: 17.05.2024 14:00 v sekci Naživo
  Moimir Papalescu - V podstatě jsem retro sám o sobě
  Rozhovory: Moimir Papalescu - V podstatě jsem retro sám o sobě Moimir Papalescu nepřehlédnutelně prostupuje domácí - převážně elektronickou - scénou. Působil či působí ve spoustě projektů, v poslední době se ale nejvíc přetřásá návrat formace Moimir Papalescu & The Nihilists. Bylo to... čtěte zde
  Vydáno: 17.05.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Thirty Seconds To Mars, Sportovní hala Fortuna, Praha, 15.5.2024
  Naživo: Thirty Seconds To Mars si v Praze napravili reputaci. Přivezli povedenou show Americké bratrské duo Thirty Seconds To Mars se po šesti letech vrátilo do holešovické sportovní haly, aktuálně zaštícené názvem Fortuna, a to v rámci turné nazvaného "Seasons". Jak se návrat povedl a jak znějí nové skladby z... čtěte zde
  Vydáno: 16.05.2024 10:18 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Video: Dymytry říkají "Adieu" minulosti, ne však budoucnosti (14.05.2024 10:57)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
  - Nové desky 12/2024 - od Elbow přes Shakiru po Janu Kirschner (27.03.2024 22:00)
  - Recenze: "Black Friday" je dalším solidním kouskem v diskografii Toma Odella (24.03.2024 09:00)

  ALBUM TÝDNE 20/2024

  The Valentines
  You All Look Beautiful When You Dance

  Trojice The Valentines z Hradce Králové se na hudební scéně pohybuje už od roku 2017. Po několika singlech a EP se letos konečně rozhodla svůj rukopis otisknout i do debutového alba, které nazvala "You All Look Beautiful When You Dance". A povedlo se - deska hudebně baví, přitom textově vybízí k zamyšlení.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Út 21.05.
  Reverend Peyton’s Big Damn Band (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Ne 26.05.
  Myles Smith (UK) (Rock Café, Praha)
  Út 28.05.
  Bruce Springsteen & The E Street Band (US) (Letiště Letňany, Praha)
  Po 03.06.
  Rakim (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Út 04.06.
  Sting (UK) (Amfiteátr Lochotín, Praha)
  St 05.06.
  Charlotte Sands (US) (Chapeau Rouge, Praha)
  Čt 06.06.
  Nickelback (CAN) (O2 Arena, Praha)
  Čt 06.06.
  ††† (Crosses) (US) (Roxy, Praha)
  Pá 07.06.
  Alfie Jukes (UK) (Café V Lese, Praha)
  So 08.06.
  Dropkick Murphys (US) (Velký sál Lucerna, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Queen Adele Kabát Sia Imagine Dragons Bono Taylor Swift Dua Lipa Rush Rammstein Mirai Beyoncé AC/DC Lady Gaga Coldplay Liam Gallagher
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu