shop.musicserver.cz
Macklemore, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 22.7.2023

Šetří už i Macklemore. Největší letošní show Colours Of Ostrava byla ošizená

Vydáno: 23.07.2023 21:55 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Marie Trávníčková / musicserver.cz

Velkou podívanou skončily útrapy Colours Of Ostrava a jejich letošních headlinerů. Sympatický Ben Heggarty byl informován o tom, co se stalo, a i když se snažil na dálku odpadlíky spolu s diváky pozdravit, na jméno Burna Boy mu bylo odpovědí jednoznačné bučení. On sám ale sklízel ovace. Nebo ne?

Live: Macklemore

místo: Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
datum: 22. července 2023
setlist: Chant, Thrift Shop, No Bad Days, White Walls, Same Love, Summer Days (Martin Garrix & Patrick Stump cover), Wing$, These Days (Rudimental cover), 1984, And We Danced, Dance Off, Glorious, Good Old Days, Can't Hold Us
Fotogalerie

Macklemore, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 22.7.2023
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
"On nebude hrát 'Downtown'?" podivil se při pohledu do setlistu asi nejeden rapperův fanoušek, když zjistil, že jeden z největších hitů bude pravděpodobně chybět. Nejspíš se mu nepovedlo domluvit se s Ericem Nallym, který v písni z alba "This Unruly Mess I've Made" extaticky zpívá refrény a na všech předchozích turné, kde se objevil, Macklemorea vždy zastínil. To bylo podezřelé.

A když po úvodní řeči Zlaty Holušové Macklemore spustil, řada věcí byla jinak, než jsme u něj zvyklí. Ten proslov byl mimochodem dost špatný, protože místo sebereflexe ředitelka bohužel jen pokračovala v nešťastné rétorice předchozích dní, bagatelizovala duhovou kauzu, kterou navzdory důkazům označila za vymyšlenou, nechala si zatleskat za Chinaski a místo kompenzace za díry v programu a nezvládnutou komunikaci jen svým zákazníkům oznámila, že dvě hvězdy posledního dne vystoupí, což asi mělo vynahradit dosavadní přešlapy. Jinými slovy - když si necháte postavit dům, firma vám ho udělá bez střechy a po otázce, kde je zbytek, to označí za smůlu, znamená to snad, že je to tím pádem v pořádku? Není. A je přece úplně jedno, kdo za to může. Tohle jste si přece nezaplatili.

Macklemore, Colours Of Ostrava, den 4, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 22.7.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Příjemné bylo, že v Ostravě zaznělo pár novinek z alba "Ben". Hned ta první, tedy "Chant", ve které ve studiové verzi hostuje Tones And I a její autor v ní reflektuje svou delší pauzu a pozici na scéně, ukázala, že koncert bude stát na Macklemorově živém rapu, obrovském nasazení a jeho pověstné ukecanosti.

Kromě své tradičně natahované představovačky kapely pronesl také: "Nic na internetu nenahradí živou muziku! Máme tady 45 000 lidí, kteří v jednu chvíli sledují živé umění! Díky vám všem za to, že jste se zvedli gauče a dorazili! Chápu, že sociální sítě jsou důležité, proto si udělejte pár fotek, natočte si mě (ideálně z té lepší strany) a postněte to do světa. Ať těch vašich pár followerů vidí, že váš život je o trošku lepší než ten jejich. Ale pak ten mobil schovejte a užijte si to teď a tady!". Načež hned na to nechal rozeznít hit "Summer Days", tedy stejnou píseň, na kterou se před pár lety na Szigetu tak nezapomenutelně připojil k vystoupení Martina Garrixe.

Macklemore, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 22.7.2023
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Také si trochu rýpl do svých kolegů: "Vím, že mám tu nejlepší práci na světě. A je to poprvé, co tady u vás hraju. Neexistuje, že bych to tady zrušil!". A do třetice: "Dneska jsem se v Ostravě poflakoval, dával jsem si ramen, a když jsem chtěl jít nakupovat, překvapilo mě, že tu máte skoro všude o sobotách zavřeno. Ale je to tady v Ostravě magické!" Na to mu o kousek dál stojící fanoušek odpověděl: "A tos ještě neviděl Opavu!"

Macklemore byl vždycky i skvělý hypeman, a tak si celý koncert neodpustil hlášky o tom, jak to tady miluje, oslími můstky uváděl následující songy, sbíhal schody, zdravil se s prvními řadami a v "Dance Off" nechal dvojici dobrovolníků z publika udělat taneční battle. Jako první začala slečna Tereza, ta se ale moc nepředvedla, její konkurent ovšem vystřihl hned dvě salta vzad a tím udělal dojem i na rodáka ze Seattlu.

Macklemore, Colours Of Ostrava, den 4, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 22.7.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Diváci také na molo házeli spoustu předmětů, v jednu chvíli tak na sobě rapper měl havajský věnec, sluneční brýle, králičí uši a ještě barevný náramek na ruce. "Vypadám jako vyžilý fotr na dovolené, který je švorc!" zasmál se sám sobě a bylo to od něj spontánní a upřímné.

On sám si ale několik převleků přivezl. V retrospektivní "1984" si vzal šátek, rukavici a bundu, vše samozřejmě poseté lesklými flitry, zatímco v nejstarší písni v programu, jeho prvním hitu "And We Danced", si na sebe dal paruku a královský plášť a připomněl, že to s tím šoumenstvím myslí vážně.

Macklemore, Colours Of Ostrava, den 4, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 22.7.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Diváky si tím vším okamžitě získal, byť bylo zřejmé, že by byli nadšení, i kdyby na tom pódiu jenom stál. On se však nezastavil a zatímco za zády mu plály plameny nebo vystřelovaly jiskry, pobíhal po všech stranách pódia a nechal za sebou vlát svou rozhalenou košili. Dokonce diváky v prvních řadách hned v úvodu postříkal vodní pistolí.

Bylo to zábavné, plné energie a radosti ze života. A k tomu všemu i plné hitů, kterých už držitel čtyř cen Grammy od své české premiéry na Hip Hop Kempu před jedenácti lety posbíral až až. Při "Can't Hold Us" dokonce vylezl divákům na ruce a při vystřelení tisíců konfet koncert zakončil. Ovšem brada spadla až ve chvíli, kdy už bylo po všem a on ještě znovu sešel dolů a podepsal komusi plakát. Po konci programu. Kolik takových umělců znáte? Klobouk dolů za jeho přístup k fanouškům.

Jeho celkově třetí tuzemská zastávka tedy byla plná euforie, ovšem podobně jako u OneRepublic to platilo bohužel pouze v případě, že to bylo poprvé, co jste Macklemorea viděli a v ideálním případě už jste měli i něco upito. Kdo už to štěstí strávit nějaký čas s tímto sympaťákem měl i někdy v minulosti, měl tento zážitek poznamenaný poměrně zásadním ALE.

Macklemore, Colours Of Ostrava, den 4, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 22.7.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Při svých předchozích turné totiž rapper, který se v roce 2020 málem předávkoval, s sebou měl nejen v úvodu zmíněného Erica Nallyho, ale i početnou živou kapelu plnou vokalistů, kteří zpívali či rapovali jeho refrény. Svého času tam pochopitelně nechyběl ani Ryan Lewis nebo breakdanceři. Letos na jaře mu na koncertech po Evropě sekundovala i zmíněná Tones And I. A to všechno už neplatí.

Macklemore, Colours Of Ostrava, den 4, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 22.7.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
V Ostravě si totiž pozorný divák mnohokrát mohl všimnout, že zatímco bubeník buší do škopků, jejich zvuk z reproduktorů neslyší a opačně. Nebo že když ten stejný muzikant vezme do ruky elektrickou kytaru, tak na ni například v "No Bad Days" vůbec nehraje, zatímco z reproduktorů zní kytara basová, která se však na scéně vůbec nenachází. I trumpeta a trombón se u úst jejich obsluhy nacházela bez ohledu na to, zda ještě v písni zněla či nikoliv.

A to všechno proto, že se pro toto turné Macklemore evidentně rozhodl ušetřit a vycestovat do světa s show, která je sice pořád ještě hezká na pohled, ale bohužel jede možná vůbec poprvé v jeho kariéře na half-playback. Právě proto je třeba bohužel říct, že ať už jste rappera viděli kdykoliv dříve, dostali jste větší porci poctivého obsahu, než bylo to, co předvedl v severomoravské metropoli. Přinejmenším u turné k albům "This Unruly Mess I've Made" a "Gemini" tomu tak vždycky bylo. Ačkoliv nám nedělá žádnou radost šlapat českým fanouškům Macklemora po kytičkách, bohužel je třeba říci, jak věci jsou. Jakkoliv zábavné bylo sledovat, co se na pódiu děje, bylo to oproti minulosti ošizené. A vlastně tak trochu i podvod. Škoda.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
The Prodigy, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.12.2023
Naživo: The Prodigy v Praze své umění rozmělnili, vzpomínka na Keitha Flinta mohla být emotivnější Když se po smrti Keitha Flinta tvrdě elektronická formace vrátila na scénu s turné nazvaným "Army Of The Ants", vypadalo to, že by do Prahy mohla přijet snad už i s novou, takto nazvanou deskou. Ta se ale zatím nekoná, a tak byla... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 17:15 v sekci Naživo
0
Bruce Dickinson - Afterglow of Ragnarok 8/10
Video: "Afterglow of Ragnarok" uvádí do světa "The Mandrake Project", připravovanou sólovku Bruce Dickinsona Frontman Iron Maiden Bruce Dickinson před časem oznámil vydání své sedmé sólové desky s názvem "The Mandrake Project" a nyní se pochlubil s prvním singlem "Afterglow of Ragnarok". K němu připojil také pár detailů k samotnému albu.... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 14:00 v sekci Audio / Video | Video
0
Pohled do českých hitparád - 48. týden 2023
Lost Frequencies a Viktor Sheen potvrdili vedoucí postavení v českých žebříčcích Začátek předvánočního času nepřinesl v domácích hitparádách žádné významné změny. Rádia podruhé ovládl Lost Frequencies se skladbou "The Feeling", albovému pořadí kraluje posedmé v řadě Viktor Sheen s titulem "Planeta... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
0
Hozier, Sportovní hala Fortuna, Praha, 6.12.2023
Naživo: Hozier ve Fortuně odehrál skvělou show. Zmínil i politiku a publikum učil irsky V rámci své "Unreal Unearth Tour" Hozier opět zavítal do Prahy. Irský sympaťák to rozbalil ve Sportovní hale Fortuna a diváky zaujal na celé dvě hodiny, které i tak utekly jako voda. Předskakovala mu britská kapela The Last Dinner... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2023 15:00 v sekci Naživo
0
Jethro Tull, Kongresové centrum, Praha, 5.12.2023
Naživo: Na koncertě Jethro Tull v Kongresovém centru vítězila nostalgie a nesoudnost Iana Andersona Z Jethro Tull se sice stal v zásadě sólový projekt jejich principála Iana Andersona, pořád je to ale obrovská značka, která táhne. Navíc v posledních dvou letech vydal(i) dvě docela slušná alba, na odchod do důchodu to tak u... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2023 08:29 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Lenny Kravitz zahraje na Colours of Ostrava (01.12.2023 11:01)
- Colours of Ostrava přivezou Queens of the Stone Age (15.11.2023 11:02)
- Sam Smith a další. Colours of Ostrava odtajnily část programu příštího ročníku (31.10.2023 07:11)
- Naživo: Lorde se na Szigetu měla místo třpytek vyválet radši v peří, Macklemore se opakoval. Zachránkyní pátého dne byla Caroline Polachek (18.08.2023 07:56)
- Fotogalerie: Macklemore, Lorde a Carolina Polachek na Szigetu potěšili svoje fanoušky (17.08.2023 13:11)
- Naživo: Festival Colours Of Ostrava skončil. V jeho finále zahráli Purple Disco Machine, Macklemore nebo Seun Kuti (25.07.2023 15:26)
- Fotogalerie: Poslední den Colours hrál všemi barvami (24.07.2023 10:02)
- Fotogalerie: Macklemore a jeho parta to na Colours parádně rozjeli (23.07.2023 20:16)
- Naživo: Je to v háji. I třetí den Colours Of Ostrava přišel o svou největší hvězdu (22.07.2023 15:38)
- Fotogalerie: Třetí den ostravských Colours ovládli Gilberto Gil, Tom Grennan a Ben Cristovao (22.07.2023 12:52)

ALBUM TÝDNE 49/2023

Katarzia
Šťastné dieťa

Původem slovenská zpěvačka Katarzia se sice usídlila u nás, na svůj rodný jazyk ale ani na aktuální desce "Šťastné dieťa" nezanevřela. Často si na ní klade otázku: Proč? Proč jsme na sebe v oblasti mezilidských vztahů tak přísní a proč v nich pořád chybujeme a selháváme?

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 16.12.
Bryan Adams (CAN) (O2 arena, Praha)
Út 19.12.
Tři sestry (CZ) / Horkýže Slíže (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 16.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Pá 19.01.
Divokej Bill (CZ) (O2 Arena, Praha)
Ne 28.01.
Slowdive (UK) (Divadlo Archa, Praha)
Út 30.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 06.02.
Pocta Haně Zagorové (O2 Arena, Praha)
Čt 08.02.
Cobrah (SWE) (Fuchs2, Praha)
Pá 16.02.
Nothing But Thieves (UK) (Forum Karlín, Praha)
So 17.02.
Black Foxxes (UK) (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Taylor Swift Lucie Vondráčková Viktor Sheen Ben Cristovao Kryštof Madonna The Beatles Ewa Farna Lady Gaga AC/DC Like She Barbara Haščáková Burian MC Erik a Barbara Sia Milly Honsová
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu