shop.musicserver.cz
Nové desky 25/2023 - od Kelly Clarkson přes Marka Ztraceného po Portugal. The Man

Nové desky 25/2023 - od Kelly Clarkson přes Marka Ztraceného po Portugal. The Man

Vydáno: 28.06.2023 20:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: Brian Bowen Smith

Pokud byste měli pocit, že s blížícími se prázdninami a nastupující festivalovou sezónou bude vycházet méně alb, pak vás z omylu vyvedou smutná Kelly Clarkson, slavící Marek Ztracený, psychedelici Portugal. The Man, taneční Jason Mraz, objev Eda Sheerana Maisie Peters a taky John Mellencamp či M. Ward.

V pátek 23. června vyšly tyto nové tituly:

Kelly Clarkson - Chemistry
žánr: pop rock / power pop

 Kelly Clarkson - Chemistry
Kelly Clarkson se v poslední době rozhodně nenudí. Její hudební talkshow patří k jedněm z nejúspěšnějších ve Spojených státech, po jedné sérii oddechu se vrátila do amerického The Voice a zároveň vydává svou desátou řadovku "Chemistry". Její příprava jí zabrala dva roky a výsledek je pochopitelně poznamenaných jejím rozvodem, který trval od roku 2020 do loňského března. Historicky první vítězka American Idol ve výsledku vybírala ze šedesáti songů, v nichž se s rozvodem srovnávala, a nakonec jich na desku umístila čtrnáct. Vedle ní se na nich podíleli například Carly Rae Jepsen, Gayle, MoZella, Aben Eubanks, Nick Jonas, Alex Hope, Sean Douglas a také čtveřice producentů. Tu tvořili osvědčená dvojice Jesse Shatkin a Jason Halbert a dva nováčci Jane Black a Eric Serna. Hosté, které na albu uslyšíte, nezpívají, ale hrají - na bubny Sheila E. a na banjo Steve Martin. Ukázky uslyšíte na zpěvaččině YouTube profilu.


Kim Petras - Feed The Beast
žánr: EDM / pop / taneční pop

 Kim Petras - Feed The Beast
Německá zpěvačka Kim Petras se letos díky hitu "Unholy", který nazpívala se Samem Smithem, stala teprve druhou transgender osobou, která získala Grammy. Není tedy divu, že se o její debut "Feed The Beast", jímž navazuje na dvojici mixtapeů, zvedl zájem několikanásobně. K již zmíněnému singlu, který celou desku uzavírá, přidala ještě čtrnáct dalších songů, které jí pomáhali skládat a produkovat Dr. Luke, Madison Love, Max Martin, Cirkut, Ryan OG, Ian Kirkpatrick, Aaron Joseph, The Monsters & Strangerz, ILYA, Jimmy Napes, Sarah Hudson, Griff nebo Ester Dean. Vedle Smitha se k ní za mikrofon postavili ještě Banks a Nicki Minaj. Stylově dílo nasměrovali převážně k EDM, což si ověříte na Kimině YouTube.


Marek Ztracený - Originál
žánr: pop

Marek Ztracený - Originál
Marek Ztracený o uplynulém víkendu odehrál tři zcela vyprodané koncerty v pražském Edenu, které navštívilo sto tisíc jeho fanoušků. V době příprav a zkoušek na tato vystoupení ale na svých sociálních sítích nečekaně oznámil vydání nového alba. To dostalo název "Originál", jímž mimo jiné odkazuje na jeden ze svých posledních velkých hitů, který samozřejmě na albu nechybí. Písničky pro něj vznikaly v uplynulých třech letech, tedy záhy po vydání nahrávky "Planeta jménem stres", oceněné zlatou i platinovou deskou. Muzikantova sedmá řadovka obsahuje celkem jedenáct položek a vznikla opět ve studiu hudebního producenta Dalibora Cidlinského jr. DC Sound na Frýdštejně. Autorem jak hudby, tak i textů je výhradně Ztracený. Závěr obstarává vánoční duet s Hanou Zagorovou "Vánoce jako dřív", tedy vůbec poslední skladba, kterou natočila. Ukázky z kolekce nabízí na svých stránkách vydavatelství Supraphon.


Portugal. The Man - Chris Black Changed My Life
žánr: alternative rock / psychedelic rock / indie rock

Portugal. The Man - Chris Black Changed My Life
Chris Black byl dlouholetý kamarád členů skupiny Portugal. The Man, který v květnu roku 2019 zemřel. A američtí indierockeři se pak rozhodli, že svou devátou řadovku věnují jemu. Nahrávku s emotivním názvem "Chris Black Changed My Life" produkovali především Jeff Bhasker a Asa Taccone, vypomohli jim ale také Tommy Danvers, Tyler Johnson, and Casey Bates. Od března ji postupně předznamenaly singl "Dummy", "Champ", "Thunderdome [W.T.A.]", "Summer of Luv" a "Plastic Island". kolekce vedle nich obsahuje ještě šest dalších songů a úplně komplet je k poslechu na YouTube bandu.


Jason Mraz - Mystical Magical Rhythmical Radical Ride
žánr: disco pop

 Jason Mraz - Mystical Magical Rhythmical Radical Ride
Jason Mraz se vrací po třech letech se svým osmým studiovým albem a ti, kdo mají rádi jeho surf rock, akustický folk pop a modrooký soul, budou nejspíš překvapení, co jim na "Mystical Magical Rhythmical Radical Ride" nabídne. On to už lehce naznačuje název, takže se v případě desíti skladeb připravte na taneční rytmy, pohyby boků, kolen a dalších končetin a na vše, co je spojené s disco popem. Sám hudebník nahrávku označuje jako návrat k popu a opět u toho byl i producent Martin Terefe, s nímž už spolupracoval na "We Sing. We Dance. We Steal Things." a jehož služeb od té doby využili třeba i a-ha, KT Tunstall, Train nebo James Blunt. Zda roztancuje i vás, zjistíte na Mrazově YouTube.


Tip týdne

Maisie Peters - The Good Witch
žánr: pop

 Maisie Peters - The Good Witch
Že vám jméno Maisie Peters nic neříká? Vůbec nic si z toho nedělejte, sami o ní píšeme prakticky poprvé, nicméně vůbec bychom se nedivili, kdyby jí za chvíli byl plný svět. Ono tomu vlastně už tak trochu je - od loňska totiž doprovází Eda Sheerana na jeho "+−=÷× Tour" a není divu - již dva roky patří pod křídla jeho labelu Gingerbread Man Records. Album "The Good Witch" je již druhým, které na této značce vydává, a patnáct písniček s ní tvořili například Joe Rubel, Oscar Görres, Matias Téllez, Two Inch Punch nebo The Nocturns, tedy lidé, kteří spolupracovali s Taylor Swift, DNCE, Allie X, Girl In Red a pochopitelně i s Edem Sheeranem. Ten sice není oficiálním hostem, ale do jedné skladby nazpíval podpůrné vokály. Na YouTube zpěvačky můžete přemýšlet, která to je.


M. Ward - Supernatural Thing
žánr: folk / americana

 M. Ward - Supernatural Thing
Poté, co vloni vzdali She & Him hold Brianu Wilsonovi z Beach Boys, se drsnější polovina dua M. Ward na albu "Supernatural Thing" vrací ke své sólové kariéře. Osamocený ovšem rozhodně nezůstal. V deseti písních se k němu totiž přidali First Aid Kit, Neko Case, Jim James, Shovels & Rope, Gabriel Kahane, Scott McMicken And The Ever-Expandinng a Kelly Pratt. Stylově se sice pohybuje stále na pomezí americany a folku, avšak jsou zde patrné i vlivy tradičního popu, jazzu a soulu. Mezi osm vlastních kousků zařadil i neobvyklou předělávku "I Can’t Give Everything Away" Davida Bowieho z alba "Blackstar" a ztvárnění "Story Of An Artist" Daniela Johnstona. Lepší obrázek si uděláte prostřednictvím hudebníkova bandcampu.


Coi Leray - Coi
žánr: hip hop / pop

 Coi Leray - Coi
Jedno z velmi očekávaných hiphopových alb prvního pololetí má na svědomí americká rapperka Coi Leray, která tak po roce a něco navazuje na svůj debut "Trendsetter". Zatímco předchůdce připravovala společně s armádou producentů, v případě těchto šestnácti tracků si vystačila pouze s týmem čítající vedle ní samotné trojici Akil King, Feli Ferraro a Johnny Goldstein. O něco umírněnější byla i v případě hostů, kterými jsou David Guetta, Saucy Santana, Giggs, Lola Brooke, Skillibeng a virtuálně také James Brown. Při samplování sáhla například i po hitu "It's My Party" od Lesley Gore. Vydáním žije její YouTube profil.


Amanda Shires, Bobbie Nelson - Loving You
žánr: tradiční pop / folk

 Amanda Shires, Bobbie Nelson - Loving You
Americká houslistka, písničkářka, manželka Jasona Isbella a členka jeho The 400 Unit a také superskupiny The Highwomen se na kolekci "Loving You" spojila s americkou klavíristkou Bobbie Nelson, sestrou Willieho Nelsona, aby společně nahrály deset písní především z Great American Songbook, jako například "Always On My Mind", "Summertime", "Dream A Little Dream Of Me" nebo "Over The Rainbow". Na druhé jmenované se podílel i zmíněný Willie Nelson, produkce se pak ujal Lawrence Rothman. Dílo je zároveň poctou Bobbie Nelson, která se bohužel jeho vydání nedočkala; zemřela v březnu loňského roku. První ukázky nahrála její mladší kolegyně na svůj YouTube kanál.


Albert Hammond Jr. - Melodies On Hiatus
žánr: indie rock / garage rock

 Albert Hammond Jr. - Melodies On Hiatus
Frontman The Strokes Albert Hammond Jr. se po pěti letech hlásí se svojí pátou sólovkou "Melodies On Hiatus". Vypadá to, že se mu za tu dobu nashromáždilo poměrně hodně materiálu, na počin totiž zařadil hned devatenáct kousků. Pravdou ovšem je, že jde o poměrně ucelené dílo, které tvořil společně s kanadskou skladatelkou Simon Wilcox, jež dále spolupracuje s Poppy, Allie X, The Used nebo s Lennon Stella. Na některých písních se autorsky podílel pochopitelně také dlouhodobý spolupracovník Hammonda a producent i této nahrávky Gus Oberg. Jak zjistíte na autorově YouTube, mezi hosty se zařadili rapper GoldLink, bubeník Arctic Monkeys Matt Helders, kytarista Billyho Idola Steve Stevens a dcera Andie MacDowell Rainey Qualley, která v hudebním světě používá pseudonym Rainsford.


EP a minialba

 • Bear’s Den - First Loves
  Britské folk-rockové duo navazuje na loňské úspěšné album "Blue Hours" čtveřicí nových písniček. Pokračuje jimi ve spolupráci s producentem Ianem Grimblem. (YouTube)

 • Bishop Briggs - When Everything Went Dark
  Skotská zpěvačka, vlastním jménem Sarah Grace McLaughlin, kombinuje indie pop a alternativu s electropopem. Čtyřroční pauzu po albu "Champion" vyplnila několika singly a šest z nich nyní vydává na svém třetím EP. (YouTube)

 • Charley - Timebombs
  Máte-li rádi energický ženský pop, pak určitě zkuste šestici skladeb australské muzikantky, která spolupracuje s lidmi z L.A. a Nashvillu. (YouTube)

 • The Soft Moon - Exister Remixed
  Luis Vasquez nechal zremixovat pět kousků ze svého loňského alba. Ujali se jich Phase Fatale, OTHR, Unhuman, Gael a Nørbak. (bandcamp)

 • Wallice - Mr Big Shot
  Americká písničkářka stylově se pohybující na pomezí indie, popu, rocku a bedroom popu vydává šest nových songů. (YouTube)

 • Kedr Livanskiy - K-Notes
  Ruská DJka, muzikantka a producentka Yana Kedrina se připomíná po dvou letech s pěticí lo-fi tracků. (bandcamp)


Wye Oak - Every Day Like The Last
žánr: indie rock / indie folk / dream pop

 Wye Oak - Every Day Like The Last
Pět let to trvalo, než americké indie-folkové duo Wye Oak nachystalo nástupce albu "The Louder I Call, The Faster It Runs". Andy Stack a Jenn Wasner svým příznivcům zkrátili čekání alespoň kompilací "Cut All the Wires: 2009–2011". Ačkoli do koncertní sestavy přibyl kontrabasista William Joseph Hackney, v devítce písní aktuální novinky "Every Day Like The Last" jej neuslyšíte. Na těch se podíleli pouze houslista Joseph Decosimo a Alan Good Parker na pedal steel. Kam se dvojice z Marylandu posunula, zjišťujte na jejím bandcampu.


Big Freedia - Central City
žánr: bounce / alternativní hip hop / EDM

 Big Freedia - Central City
Americký rapper Freddie Ross Jr. aka Big Freedia, který patří k představitelům queer komunity a také k průkopníkům stylu bounce založeném na mixu klubové hudby a hiphopu, konečně po devíti letech navazuje na svůj debut "Just Be Free". V mezidobí ovšem stačil spolupracovat například s takovými hvězdami jako Beyoncé, Kesha, Jon Batiste nebo Charli XCX a v posledních letech se připomínal hlavně několika ípíčky. Pro albovou dvojku přichystal celkem šestnáct skladeb s hosty jako Kamaiyah, Kelly Price, Lil Wayne, Boyfriend, Ciara, Sonyae, Faith Evans nebo The Soul Rebels. Jak to dopadlo, uslyšíte na jeho YouTube.


Různí - Il Boemo (soundtrack)
žánr: klasická hudba

 Různí - Il Boemo (soundtrack)
Dlouho očekávaný soundtrack k historickému filmu "Il Boemo" o českém hudebním skladateli Josefu Myslivečkovi se konečně dostává k posluchačům a ti se tak můžou na vlastní uši přesvědčit, že nahrávka zcela obstojí i bez obrazové složky. K jejímu vzniku se podařilo získat vynikající sólisty. Největší hvězdou je bezesporu aktuálně asi nejslavnější kontratenor Philippe Jaroussky, toho doplňují maďarská sopranistka Emöke Baráth, její slovenská kolegyně Simona Šaturová, kanadská mezzosopranistka Sophie Harmsen, tenorista Krystian Adam, hobojistka Katharina Andres a hornista Erwing Wieringa. O jejich doprovod se postaralo Collegium 1704 pod taktovkou dirigenta Václava Lukse. Ukázky znějí v e-shopu Presto Classical.


John Mellencamp - Orpheus Descending
žánr: rock

John Mellencamp - Orpheus Descending
S pětadvacátou studiovou deskou se hlásí o slovo hudebník John Mellencamp . Novinka je nástupcem rok starého díla "Strictly a One-Eyed Jack", které znamenalo autorův comeback na hudební scénu po pětileté odmlce. Během příprav novinky navíc rocker nebyl ve studiu úplně sám: společnost mu chvíli dělal i Bruce Springsteen a na kafe dojela i houslistka Lisa Germano, se kterou spolupracoval naposled v roce 1987. Výsledkem pilné práce je jedenáct kousků, jejichž ukázky najdete na stránkách internetového obchodu Amanzon.


V krátkosti

 • Geese - 3D Country
  Americká indierocková formace, jež má ve svém portfoliu dále i art punk a post punk, se rozhodla na své druhé řadovce kouknout na zoubek country, a to hned ve třech rozměrech. Asistoval jí při tom James Ford (Arctic Monkeys, Foals, Depeche Mode, Haim, Gorillaz) a zjevně se jim to vyvedlo - na metacritics se hodnocení blíží 80 %. (bandcamp)

 • Ayron Jones - Chronicles Of The Kid
  Americký kytarista a zpěvák, jehož mix blues, grunge, rocku a soulu jste si mohli vychutnat na loňském Rock For People, vydává novou desku. Produkoval mu ji kvartet John Varvatos, Marti Frederiksen, Scott Borchetta a Scott Stevens. (YouTube)

 • Dan Tyminski - God Fearing Heathen
  Člen Union Station Alison Krauss patří k prominentním bluegrassovým hudebníkům a jeho hlas s největší pravděpodobností budete znát také, protože je to právě on, kdo zpívá Aviciiho megahit "Hey Brother". K němu se mimochodem vrací i na aktuální čtvrté sólovce v čistě bluegrassové verzi. (YouTube)

 • Lunice - Open
  Kanadský DJ a polovina dua TNGHT, které dále tvoří Hudson Mohawke, po šesti letech navazuje na svůj debut "CCCLX" a v deseti kouscích míchá elektroniku s hiphopem a rapem. Doplnili ho tu Cali Cartier, Zach Zoya, Yuki Dreams Again, DAGR a držitel Grammy producent DRTWRK. (bandcamp)

 • Lastlings - Perfect World
  Australské elektronické duo se hlásí po třech letech s druhou deskou. Ve dvanácti skladbách zkoumá duševní a emocionální překážky, které přicházejí se zlomeným srdcem a romantickými ztrátami. (bandcamp)

 • Straight No Chaser - Yacht On The Rocks
  Nejsou sice tak známí jako Pentatonix, ale pokud máte rádi hudbu založenou pouze na lidském hlasu, neměli byste minout novou desku formace z Indiana University založenou na surf rocku. V mixu hitů od Toto je doplnil i jeden z jejich členů David Paich. (YouTube)

 • The Watson Twins - Holler
  Americké americana duo, které tvoří jednovaječné sestry, se vrací po pěti letech s novou kolekcí. (YouTube)

 • Tommy Prine - This Far South
  Syn velmi uznávaného skladatele, písničkáře a držitele čtyř Grammy Johna Prinea svým debutem dokazuje, že jablko nepadá daleko od stromu. (YouTube)

 • Andy Hall - Squareneck Soul
  Dobrista progresivní bluegrassové party The Infamous Stringdusters se opět hlásí sólo. V jedné z deseti písní ho doprovodil také Billy Strings. (YouTube)

 • Cable Ties - All Her Plans
  Třetí studiovka australské garagerockové kapely. (YouTube)

 • Cory Hanson (Of Wand) - Western Cum
  Třetí album amerického zpěváka a kytaristy z kapely Wand. (YouTube)

 • Jag Panzer - Hallowed
  Očekávaná studiovka americké powermetalové kapely. (YouTube)

 • Militarie Gun - Life Under The Gun
  Debutová deska hardcorové bandy z Los Angeles. (YouTube)

 • Skating Polly - Chaos County Line
  Nové dvojalbum americké rockové formace. (YouTube)

 • Trophy Eyes - Suicide And Sunshine
  Čtvrtá řadovka punkové skupiny z Newcastlu (YouTube)


  Dále vychází

  A.R. Kane - A.R. Kive [A.R. Kane 1988-1989]
  Amy Stroup - Since Frank
  Ani DiFranco - Little Plastic Castle (25th Anniversary Edition)
  Bettie Serveert - Palomine (30th Anniversary Deluxe Edition)
  Black Duck (Douglas McCombs, Bill Mackay, Charles Rumback) - Black Duck
  BusCrates - Control Center
  Candlebox - Live At The Neptune
  Casey Neill & The Norway Rats - Sending Up Flares
  Cody Lawless - Sunshine State Of A Happy Camper
  Corvair - Bound To Be
  Deathcollector - Death’s Toll
  Dee Calhoun - Old Scratch Comes To Appalachia
  Elijah Wolf - Forgiving Season
  Eloy - Echoes From The Past
  Emma Steinbakken - Home
  Gary Moore - The Sanctuary Years
  High Priest - Invocation
  Honey Revenge - Retrovision
  Charles Mingus - Changes: The Complete 1970s Atlantic Recordings
  JeGong - The Complex Inbetween
  Jenn Grant - Champagne Problems
  Johanna Samuels - Bystander
  Joyhauser - In Memoro
  Lloyd Cole - On Pain
  Lonely Cortell - Nothings Different (Ferris Wheel Nights Deluxe)
  Mammatus - Expanding Majesty
  Martin Frawley - The Wannabe
  McCoy Tyner - The Montreux Years
  Mental Cruelty - Zwielicht
  Modern Jazz Quartet - Modern Jazz Quartet
  Nat Myers - Yellow Peril
  Nickodemus - Soul & Science
  Niia - Bobby Deerfield
  Outlanders - Outlanders
  Pardoner - Peace Loving People
  Pecos & The Rooftops - Pecos & The Rooftops
  Power Trip - Live In Seattle
  Rare Americans - Strawberries: The Story Of Jongo Bongo
  Různí - Eurovision Song Contest Liverpool 2023 (DVD)
  Různí - Written In Their Soul: The Stax Songwriter Demos
  Sabina Sciubba (Of Brazilian Girls) - Sleeping Dragon
  Sid Simons - Beneath The Brightest Smiles
  Sonny Rollins - Go West!: The Contemporary Records Albums
  Stewart Copeland - Police Deranged For Orchestra
  The Lloyds - Attitude Check
  Valley - Lost In Translation

  Vychází na vinylu:
  Ayron Jones - Chronicles Of The Kid
  Black Duck - Black Duck
  BusCrates - Control Center
  Cable Ties - All Her Plans
  Candlebox - Live At The Neptune
  Corvair - Bound To Be
  Cory Hanson (Of Wand) - Western Cum
  Deathcollector - Death’s Toll
  Eloy - Echoes From The Past
  Eric Clapton - 24 Nights: Blues
  Eric Clapton - 24 Nights: Orchestral
  Eric Clapton - 24 Nights: Rock
  Eric Clapton - Definitive 24 Nights / Box Set
  Fear Factory - Mechanize
  Fear Factory - Re-Industrialized
  Flower Kings - The Sum Of No Evil
  Geese - 3D Country
  Charles Mingus - Changes
  Jason Mraz - Mystical Magical Rhythmical Radical Ride
  JeGong - The Complex Inbetween
  Johanna Samuels - Bystander
  John Lee Hooker - Live At Hunter College 1976
  John Mellencamp - Orpheus Descending
  Kelly Clarkson - Chemistry
  Kim Petras - Feed The Beast
  Little Feat - Dixie Chicken / Deluxe
  Little Feat - Sailin' Shoes / Deluxe
  Lloyd Cole - On Pain
  M. Ward - Supernatural Thing
  Madonna - Finally Enough Love: The Rainbow Edition
  Maisie Peters - The Good Witch
  Mammatus - Expanding Majesty
  Mccoy Tyner - The Montreux Years
  Mental Cruelty - Zwielicht
  Michael Bolton - Spark Of Light
  Militarie Gun - Life Under The Gun
  Modern Jazz Quartet - Modern Jazz Quartet
  Nat Myers - Yellow Peril
  Nickodemus - Soul & Science
  Outlanders - Outlanders
  Pardoner - Peace Loving People
  Pavol Hammel & Prúdy - Šľahačková Princezná
  Pete Townshend - Empty Glass
  Pete Townshend - Rough Mix
  Portugal. The Man - Chris Black Changed My Life
  Pyramaze - Bloodlines
  Sonny Rollins - Go West!: The Contemporary Records Albums
  Stewart Copeland - Police Deranged For Orchestra
  Straight No Chaser - Yacht On The Rocks
  Swans - The Beggar
  The Watson Twins - Holler
  Trophy Eyes - Suicide And Sunshine
  Tsjuder - Helvegr
  Valley - Lost In Translation
  Willie Nelson - The Great Divide
  Wye Oak - Every Day Like The Last

  EP:
  Emily James - Grey
  Hause Plants - Field Trip To Coney Island
  Lutalo - Once Now, Then Again (Reissue)

  Reedice:
  Eric Clapton - 24 Nights: Blues
  Eric Clapton - 24 Nights: Orchestral
  Eric Clapton - 24 Nights: Rock
  Eric Clapton - Definitive 24 Nights / Box Set
  Extreme - III Sides To Every Story
  Fear Factory - Mechanize
  Fear Factory - Re-Industrialized
  Flower Kings - The Sum Of No Evil
  Little Feat - Dixie Chicken / Deluxe
  Little Feat - Sailin' Shoes / Deluxe
  Madness - Keep Moving (EP)
  Pavol Hammel & Prúdy - Šľahačková princezná
  Raven - Stay Hard

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Koho neminout na letošním Metronome Prague? Šest tipů na hvězdy i černé koně
  Publicistika: Koho neminout na letošním Metronome Prague? Šest tipů na hvězdy i černé koně Pražský festival Metronome je pravidelnou přehlídkou neotřelých jmen: nabízí pečlivý výběr domácích interpretů i řadu mezinárodních hvězd. Letos pro vás máme opět několik tipů, které byste v programu neměli opomenout.... čtěte zde
  Vydáno: 18.06.2024 08:00 v sekci Publicistika
  Rock for People - Den čtvrtý, Park 360, Hradec Králové, 15.6.2024
  Naživo: Závěr Rock for People patřil Pendulum, Bombay Bicycle Club, The Darkness a dalším. Přinášíme i Top 10 toho nej z festivalu Tak je to za námi. Hradecká hudební přehlídka ve svém devětadvacátém ročníku udělala skoro všechno správně, znovu jí obrovsky přálo štěstí a ještě nedávno naprosto nemyslitelných více jak 40 tisíc fanoušků se domů... čtěte zde
  Vydáno: 17.06.2024 13:08 v sekci Naživo
  Aurora - What Happened to the Heart? 9/10
  Recenze: Bojovnice ve stříbrné zbroji Aurora se ptá: "What Happened to the Heart?" Kvalitou se novinka vyrovná zpěvaččinu debutu Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to... čtěte zde
  Vydáno: 17.06.2024 00:00 v sekci Recenze
  Yungblud, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 15.6.2024
  Naživo: Nezastavitelný Yungblud na Rock for People dokázal, že i nejmladší generace má své velké rockové hvězdy Poslední den, poslední headliner. Další ročník festivalu Rock for People je u konce a v jeho závěru dostala prostor možná překvapivá hvězda - šestadvacetiletý Yungblud, který se do Česka vrátil po dvou letech. Jak se s touto úlohou... čtěte zde
  Vydáno: 16.06.2024 11:28 v sekci Naživo
  DIIV - Frog In Boiling Water 9/10
  Recenze: DIIV se na velice povedeném a temném albu "Frog In Boiling Water" ptají, zda jste taky žába ve vroucí vodě Americká čtveřice DIIV se po pěti letech tvůrčího mlčení vrátila, aby posluchačům naservírovala svůj dosud nejtemnější počin. Ponurá deska "Frog In Boiling Water", plná metafor a shoegazeového zvuku, v mnohém následuje... čtěte zde
  Vydáno: 16.06.2024 09:46 v sekci Recenze
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Video: Marek Ztracený živákem "O pravdě" připomíná, jak si v Edenu zahrál se svým synem (14.06.2024 09:55)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)

  ALBUM TÝDNE 25/2024

  Aurora
  What Happened to the Heart?

  Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to nejlepší, aby v dnešní válkami a nenávistí zmítané době zažehla pochodeň naděje.

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Čt 20.06.
  Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
  Pá 21.06.
  Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
  So 22.06.
  Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
  Út 25.06.
  The Gaslight Anthem (US) (Roxy, Praha)
  St 03.07.
  Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
  St 03.07.
  Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 04.07.
  The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)
  Ne 07.07.
  Laid Back Country Picker (US) (Café V Lese, Praha)
  St 17.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 18.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Parkway Drive mp3.com Bring Me The Horizon Sia Avril Lavigne Rush Bono Taylor Swift Beyoncé Kabát Mirai Queen The Offspring Lucie Vondráčková Lady Gaga Billie Eilish
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe