shop.musicserver.cz
Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill

Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill

Vydáno: 05.06.2024 13:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan | foto: Universal Music

Prázdniny se kvapem blíží, u hudebních novinek to ale na nějaké slabší období nevypadá. Snažily se hlavně dámy v čele s Becky Hill, Bat For Lashes, Mayou Hawke, Martinou Pártlovou nebo Arooj Aftab. Konkurovat se jim snažili Crowded House, neúnavný Willie Nelson, Richard Thompson, tvrďáci Rhapsody Of Fire či Richard Hawley.

V pátek 31. května vyšly tyto nové tituly:

Becky Hill - Believe Me Now?
žánr: taneční pop

 Becky Hill - Believe Me Now?
Jednou z největších hvězd letošního ročníku Beats For Love bude anglická zpěvačka a skladatelka Becky Hill, která velmi rychle vystoupila ze stínu svého účinkování v The Voice UK. V Ostravě představí svoji druhou desku "Believe Me Now?", pro níž s různými hosty, producenty, skladateli a muzikanty nachystala hned patnáct písniček. Nejvíce práce odvedli Mnek, Karen Poole a Mark Ralph a k nim se navíc přidali třeba Lauren Aquilina, MJ Cole, Parisi, Frances, Mark Foser, Latroit, Jax Jones, Toddla T nebo Vula Malinga. Oficiálními hosty jsou pak Self Esteem, Sonny Fodera, Lewis Thompson, Rileasa a Chase & Status. Roztančit se můžete prostřednictvím YouTube profilu Becky Hill.


Bat For Lashes - The Dream Of Delphi
žánr: indie pop

 Bat For Lashes - The Dream Of Delphi
I Bat For Lashes letos v Česku uvidíme - zazpívá totiž na Colours of Ostrava. Neslyšeli jsme o ní relativně dlouhých pět let, Natasha Khan se totiž věnovala mateřství poté, co se jí v roce 2020 narodila dcera. Tato událost se pochopitelně hodně propsala také do témat deseti písniček, které pro novou desku složila a nahrála. Hlavními spolupracovníky byli méně známí hudebníci - houslista Jake Falby (Mutual Benefit, John Legend) a Tyler Karmen (DIIV, Alanis Morissette, Sharon Van Etten, MGMT). Není tedy divu, že se na novince od synth popu přesunula spíš k alternativnímu popu a elektronice. Ověřte si to třeba na jejím YouTube.


Crowded House - Gravity Stairs
žánr: indie rock

Crowded House - Gravity Stairs
Crowded House, australská rocková skupina, kterou založil v roce 1985 novozélandský zpěvák a skladatel Neil Finn, přichází se svým osmým studiovým albem "Gravity Stairs". Podle samotných autorů a producenta Stevena Schrama chtěli naq nahrávce zachovat snovou kvalitu, ale být více lyricky přímočaří. Jedenáctka skladeb signalizuje návrat k typickému zvuku kapely, jenž kombinuje chytlavé melodie, introspektivní texty a harmonické aranže. Název kolekci dalo kamenné schodiště poblíž místa, kde frontman Finn tráví dovolenou, který jej přirovnal ke své hudební mentalitě. Zároveň připustil, že se jedná o metaforu pro uvědomění si své vlastní smrtelnosti, tělesnosti a snahy se vyškrábat na vrchol onoho schodiště. První singl z alba, "Oh Hi", vyšel již v únoru a okamžitě si získal srdce fanoušků. Jak uvedený song, tak další ukázky z novinky naleznete na YouTube profilu formace.


Willie Nelson - The Border
žánr: country

 Willie Nelson - The Border
Je to teprve pár týdnů, co jsme vám představovali záznam koncertu na počest devadesátky nyní už jednadevadesátiletého Willieho Nelsona, a už tu tento nezlomný hudebník je s novou deskou nesoucí číslovku sedmdesát pět. Dostala název "The Border" a přináší celkem deset písniček. Čtyři z nich napsal sám Nelson se svým hlavním spolupracovníkem Buddym Cannonem, zbytek pochází z repertoáru a per jeho kolegů jako Rodney Crowell, Shawn Camp, Will Jennings nebo Mike Reid. Že americký hudebník rozhodně ještě nepatří do starého železa, se přesvědčíte na jeho YouTube.


Jon Foreman - In Bloom
žánr: indie folk / folk

Jon Foreman - In Bloom
Jon Foreman se po vydání svého sólového debutu "Departures" v roce 2021 na chvíli odmlčel, aby se věnoval své domovské formaci Switchfoot, nyní se rozhodl na něj navázat dvanáctkou nových písniček, již vydává pod názvem "In Bloom". Prakticky jediným spolupracovníkem v nich byl James McAllister, který se postaral o produkci i část nástrojů. Nemělo by vás tedy překvapit, že většina z nich zní takřka akusticky, což si ověříte i na jeho YouTube profilu, kde se také dozvíte, že dvojici hostů tvoří Joy Oladokun a Abby Holliday.


Richard Thompson - Ship To Shore
žánr: folk rock

Richard Thompson - Ship To Shore
Když legendární britský folkový písničkář a kytarista Richard Thompson začal psát písně pro své poslední album "Ship to Shore", instinktivně ho přitahovaly jeho vlastní hudebním kořeny. Je zde zastoupena skotská hudba, irské vlivy, jazz, country či klasika. To vše použil ve službách své tvorby a zaznamenal do své hluboké a rozmanité dvanáctipísňové kolekce. Ta je tentokráte mixem různých stylů, žánrů a období, ve kterých písně tvořil. Nicméně přes onu žánrovou roztříštěnost zůstává neomylně sám sebou. Thompson na nové kolekci zkoumá témata lásky, ztráty, naděje a vytrvalosti s poetickými texty a dojemnými melodiemi. Nakonec vše můžete posoudit poslechem ukázek na YouTube profilu interpreta.


Tip týdne

Arooj Aftab - Night Reign
žánr: pákistánský folk / bebop jazz

 Arooj Aftab - Night Reign
Třetí album "Vulture Prince" Arooj Aftab jsme před třemi roky přešli bez povšimnutí, avšak v případě jeho nástupce si to už nemůžeme dovolit. Pákistánsko-americká hudebnice si za něj totiž vysloužila hned dvě Grammy, které vloni rozšířila ještě jedna nominace. Svoji čtvrtou desku "Night Reign" už vydává ve zcela jiné pozici, a tak pro devítku skladeb získala řadu hostů, jako jsou Vijay Iyer, Shahzad Ismaily, Moor Mother, James Francies, Joel Ross Cautious Clay, Kaki King, Maeve Gilchrist nebo jazzové uskupení Chocolate Genius, Inc. Na harfu ji pak hraje třeba i skotská muzikantka Maeve Gilchrist, na perkuse Jamey Haddad, na kytaru Kaki King a na wurlitzer dokonce Elvis Costello. A všichni hrají její verzi pákistánského folku, do nějž se sem tam vmísí i jazz, konkrétně bebop. Proč si vysloužila hodnocení 87 % na metacritics a my ji zvolili Tipem týdne, zkoumejte na jejím YouTube profilu.


Rhapsody Of Fire - Challenge The Wind
žánr: symfonický power metal

Rhapsody Of Fire - Challenge The Wind
Italská symfonická powermetalová kapela Rhapsody Of Fire připravila pro své fanoušky další dílo své hudební ságy "The Nephilim's Empire Saga". Ta začala už před pěti lety s nahrávkou "The Eighth Mountain" a pokračovala dva roky nato s "Glory for Salvation". Novinka je v pořadí čtrnáctým studiovým albem formace a zmiňovanou hudební ságu uzavírá. Fanoušci na nahrávce najdou deset nových kousků, přičemž polovinu z nich už mohou znát. Ukázky některých ze singlů najdete na YouTube.


Martina Pártlová - První a poslední?
žánr: pop / folklór / world music

 Martina Pártlová - První a poslední?
Zpěvačka a muzikálová herečka Martina Pártlová, kterou známe také coby dlouhodobou hostující zpěvačku skupiny Čechomor nebo třeba z uskupení 3 v 1, vydává své debutové album. Nazvala jej s humorem svým vlastním "První a poslední?" a v deseti písních nás hudebně provede od balkánské vesnice až po sídliště Máj. Hudbu napsal producent Marcus Tran, o texty se postaral její partner Josef Vařeka. Nechybí mezi nimi ani úspěšný singl "Si to udělám sama" nebo třeba duet s Monikou Bagárovou "Co bylo za nás". První ukázky sdílí na svém YouTube a naživo si je budete moc vychutnat například i 7. prosince v pražském Foru Karlín.


Maya Hawke - Chaos Angel
žánr: indie folk

 Maya Hawke - Chaos Angel
Americká herečka, dcera Umy Thurman a Ethana Hawka a především písničkářka, po dvou letech navazuje na své druhé album "Moss" kolekcí deseti písniček, kterou nazvala "Chaos Angel". Vedle ní samotné jsou pod ní podepsaní především indiefolkový písničkář Christian Lee Hutson, Benjamin Lazar Davis působící například ve formaci Okkervil River nebo bubeník Bleachers Michael Riddleberger. Už pouze do jednotlivých skladeb zavítali například Sadie Sink, její bratr Levon nebo Jesse Harris. Vzhledem k tomu, že si deska na metacritics drží hodnocení přes 80 %, rozhodně nejde o propadák. Ověříte si to na jejím YouTube.


Ben Platt - Honeymind
žánr: folk pop

Ben Platt - Honeymind
Americký zpěvák Ben Platt, který díky své roli v muzikálu "Dear Evan Hansen" vyhrál, co mohl, včetně Grammy, Emmy nebo Tony, se po třech letech vrací s novou deskou "Honeymind" a opět si k jejímu nahrání vybral hudebníky, kteří jsou známí především na country a americana scéně. O produkci se s ním podělili Dave Cobb a Alex Hope, pod písničkami jsou podepsaní Jimmy Robbins, Laura Velz, Hillary Lindsey, Natalie Hemby, Ross Copperman, Ilsey nebo necountryoví TMS. Jediným oficiálním hostem je Brandy Clark, a jak zjistíte na zpěvákově YouTube, stylově zamířil na pomezí folku a popu.


Richard Hawley - In This City They Call You Love
žánr: pop

Richard Hawley - In This City They Call You Love
Po velkém úspěchu nahrávky "Standing At The Sky's Edge" se hudebník Richard Hawley vrací s novinkou "In This City They Call You Love". Držitel Grammy umístil na svou devátou studiovku dvanáct nových skladeb, ve kterých klade více důraz na hlasovou linku. Sám muzikant je označuje za jedny z nejlepších balad, jaké kdy napsal. Jednu z nich, "Prism In Jeans", najdete na jeho YouTube profilu.


Jan & Jiří Burian - Dobrý sen!
žánr: electronica / indietronica

Jan & Jiří Burian - Dobrý sen!
Album "Dobrý sen!" vzniklo jako společný výlet dvou Burianů - hudebníků. Otec Jan napsal texty a zpíval, syn Jiří je autorem hudby, navíc celou desku nahrál. Dvanáct nových a křehkých miniatur vzniklo z čiré radosti a pozorný posluchač se může dozvědět, co si přeje jedna z treperend, jak se dá změřit světlo a čeho je třeba se bát více než umělé inteligence. Pohybují se na pomezí elektroniky, alternativy, experimentalu a indie folku. První ukázky najdete na Supraphonline.


Thou - Umbilical
žánr: doom / sludge metal

Thou - Umbilical
Ačkoliv jsou jejich výsadou hlavně EP, nyní doom/sludgemetalová kapela Thou připravila našlapanou studiovku. Nahrávka s titulem "Umbilical" je jejich v pořadí šestou řadovkou. Obsahuje deset kousků, ve kterých muzikanti reflektují společnost a její aktuální témata. Nahrávku v celé její parádě si můžete poslechnout na profilu kapely na YouTube.


V krátkosti

 • Winnetka Bowling League - Sha La La
  Americký hudebník, skladatel a producent Matthew Koma, jehož služeb využili Zedd, Britney Spears, Keith Urban, Shania Twain nebo Pink), konečně po letech představuje plnohodnotný debut svého projektu Winnetka Bowling League Příznivci jeho indie popu se mohou těšit na deset písniček. (YouTube)

 • Ayra Starr - The Year I Turned 21
  Nigerijská zpěvačka, která si za svůj singl "Rush" letos vysloužila nominaci na Grammy, se vrací s druhým albem. Ve čtrnácti písničkách jí zahostovali Asake, Anitta, Coco James, Giveon, Seyi Vibez a Milar. (YouTube)

 • Bonnie McKee - Hot City
  Po dlouhých dvaceti letech navazuje na svůj debut americká zpěvačka, která v této dlouhé době vydala pouze EP "Bombastic" a několik málo singlů. Většinu z šestnácti tanečně laděných písniček s ní nahrála dvojice Oligee - Dave The Doctor a duo hostů tvoří Priyanka a Sophie Powers. (YouTube)

 • Aespa - Armageddon
  K-popový girlband, který si nedávno střihnul spolupráci s Jacobem Collierem a Chrisem Martinem, vydává po čtyřech minialbech své debutové LP. S desítkou písniček se pohybuje mezi hyper popem, r'n'b, hip hopem a taneční hudbou. (YouTube)

 • Terri Clark - Take Two
  Kanadská countryová zpěvačka si pro nahrání svého nového alba přizvala do studia spoustu slavných hostů, jako jsou Cody Johnson, Lainey Wilson, Ashley McBryde, Ben Rector, Lauren Alaina, Kelly Clarkson, Carly Pearce a Paul Brandt. (YouTube)

 • Keaton Henson - Somnambulant Cycles
  Prakticky přesně po roce od alba "House Party" vydává anglický hudebník, skladatel, básník a výtvarník kolekci čtrnácti skladeb, v nichž se pohybuje na rozhraní minimalismu, ambientu a elektroniky. Ve třech z nich se blýskli také Daniel Herskedal a Hinako Omori. (bandcamp)

 • Dave East, Mike & Keys - Apt 6E
  Trojice amerických rapperů se rozhodla společně nahrát album s patnácti tracky, v nichž je dále doplnili Kurupt, Shaggy, Buddy a Stacy Barthe. (YouTube)

 • Swamp Dogg - Blackgrass: From West Virginia To 125th St
  Ačkoli je bluegrass spíše stylem bělochů, tentokrát se do něj pustil kultovní country-soulový hudebník afroamerického původu. Doprovodili ho také Margo Price, Jenny Lewis a Vernon Reid. (YouTube)

 • Shaboozey - Where I've Been, Isn't Where I'm Going
  Americký představitel alternativní country, který spolupracoval na posledním albu Beyoncé nebo s Duckwrth, připravil pro své třetí album dvanáct písniček, v nichž mu zahostovali Noah Cyrus, Paul Cauthen a BigXthaPlug. (YouTube)

 • Pepe De Lucía & Paco De Lucía - Pepito Y Paquito
  Z archivu bratrské dvojice, která výrazně ovlivnila směřování flamenkové hudby, vychází album nabízející jednadvacet dosud neslyšených nahrávek z roku 1959. (YouTube)

 • Kameron Marlowe - Keepin' The Lights On
  Své druhé album vydává také účastník patnácté řady americké soutěže The Voice. Čtrnáct songů mu produkoval Dan Huff, a tak není divu, že se do jeho country zatoulal i rock. (YouTube)

 • +/- - Further Afield
  Po dlouhých deseti letech se s novou deskou vrací americké indietronikové trio. Deset skladeb v sobě nese dále i prvky indie rocku a experimentalu. (bandcamp)

 • Alan Vega - Insurrection
  Letos tomu bude pět let, co zemřel zakládající člen protopunkových Suicide a jeho archiv vydal nyní jedenáct skladeb, které by jeho fanoušci neměli minout. (YouTube)

 • Zolita - Queen Of Hearts
  Americká popová zpěvačka po čtyřech letech navazuje na svůj debut "Evil Angel". (YouTube)

 • Artms - Dall
  Pokud by vám aespa nestačila, máme tu pro vás ještě jeden debut k-popového girlbandu. (YouTube)

 • Lena - Loyal To Myself
  Kdo sleduje hudební scénu našich západních sousedů, tomu by určitě neměla uniknout šestá deska zpěvačky, která reprezentovala Německo v roce 2011 na Eurovizi. (YouTube)

 • Bernard Butler - Good Grief
  Známý skladatel a producent byl v posledních dlouhých pětadvaceti letech velmi zaneprázdněn řadou projektů včetně dvou alb s folkovým hudebníkem Samem Leem či druhé nahrávky McAlmont & Butler The Tears. Nyní přichází se svým třetím sólovým počinem. (YouTube)

 • Big Head Todd And The Monsters - Her Way Out
  Zkušení rockeři z Colorada se vracejí s novou studiovou nahrávkou, která je jejich patnáctým albem v pořadí. Jejich typický styl s prvky blues, rocku a psychedelie se na tomto albu snoubí s chytlavými melodiemi a energickými rytmy. (YouTube)

 • Buffalo Tom - Jump Rope
  Americká alternativní rocková kapela z Bostonu se vrací s novým albem, které navazuje na jejich bohatou diskografii. (YouTube)

 • Duff McKagan - Tenderness Live In Los Angeles
  Legendární rockový basák s bohatou historií se vrací s živým albem. Zazní nejen jeho autorské skladby, ale i pecky od jeho vedlejších projektů. Intimní a osobní cesta plná rockových pecek i dojemných balad, protknutá coververzemi, uchvátí energií a syrovostí živého vystoupení. (YouTube)

 • Idaho - Lapse
  Návrat po třinácti letech. To je novinka kanadských slowcoreistů plná melancholických melodií a nostalgické atmosféry. (YouTube)

 • Sam Jr. - Inner Shadow
  Druhá deska kanadského rockera navazuje na temnou a melancholickou atmosféru jeho debutu. Interpunktuje ji fuzzy tóny a industriální prvky a zabývá se tématy moderního života a jeho vlivu na psychiku. (YouTube)

 • The Bogmen - In My Kingdom
  Návrat hlásí legendární indierocková kapela z New Yorku. Po mnoha letech přichází s novým albem plným melodií a poezie. Její hudba prolíná kořeny s moderními prvky a osloví fanoušky s fantazií i duší. Unáší své posluchače do utopického světa, kde každý je králem na jeden den. (YouTube)

 • The Marías - Submarine
  Indiepopová kapela z Los Angeles přichází s druhým albem, který láká na únos posluchače do melodických melancholických vod a snové atmosféry. (YouTube)

 • Vetusta Morla - Figurantes
  Španělská indierocková kapela z Madridu se vrací se svým sedmým albem. Novinka slibuje hluboký hudební zážitek pro fanoušky alternativního rocku. (YouTube)

 • Habibi - Dreamachine
  Třetí studiovka americké psychedelic-rockové kapely. (YouTube)

 • Hellbutcher - Hellbutcher
  Novinka legendární švédské blackmetalové kapely. (YouTube)

 • Nightrage - Remains Of A Dead World
  Desátá studiovka původně řecké melodické deathmetalové kapely. (YouTube)

 • Odesza - The Last Goodbye Tour Live
  Záznam z turné amerického dua, vyhlášeného na poli elektronické hudby. (YouTube)

 • Anna Tivel - Living Thing
  Americká folková písničkářka pokračuje ve spolupráci s Shanem Leonardem i na dalším albu. (bandcamp)

  Dále vychází

  2In2Out - Living Stories
  Akira Kosemura & Lawrence English - Selene
  Anastasia Coope - Darning Woman
  Another Michael - Pick Me Up, Turn Me Upside Down
  Asadi - The Rogue Prince Of Persia (soundtrack)
  Austin Tolliver - Bad 4 U
  Babe Report - Did You Get Better
  Bad Nerves - Still Nervous
  Bed Maker - Bed Maker
  Black Diamonds - Destination Paradise
  Black Sabbath - Anno Domini: 1989
  Broken Head - The Morning Ends
  Can - Can Live In Aston 1977
  Dusk - Industrie
  Elio - Something In The Air
  Erasure - Cowboy / Mediabook
  Exodus - British Disaster: The Battle Of '89
  Georgia Webster - Signs
  Imogen Clark - The Art Of Getting Through
  Iris - Heart Of An Artist: Resurrection (Definitive Edition)
  Jessie Baylin - Strawberry Wind (Deluxe Edition)
  Jon Muq - Flying Away
  King Hannah - Big Swimmer
  Kurupi - No Esperes
  Le Destroy - Trashumanism
  Lisa Ann Schoenberg - Old Growth Playback
  Lowlives - Freaking Out
  Lucius - Wildewoman (The New Recordings)
  My Diligence - Death.horses.black
  Nestor - Teenage Rebel
  Neutrals - New Town Dream
  Nicola Benedetti, Benjamin Grosvenor, Sheku Kanneh - Mason
  Omar Montes - Lágrimas De Un Maleante
  Peter Bibby - Drama King
  Různí - 33 let v klidu - 33 legendárních hitů Country radia
  Rvfv - El Tiburón
  RXK Nephew - Till I’M Dead 2
  Shrapnel - In Gravity
  The Bird Calls - Old Faithful
  The Hope Conspiracy - Tools Of Oppression / Rule By Deception
  The Woggles - Time Has Come
  Tim Atlas - Enchanté
  Tyr - Best Of Napalm Years
  Unessential Oils - Unessential Oils [Debut of Plants And Animals' Warren Spicer]
  Různí - Illinoise: A New Musical (Original Cast Recording)
  Waltari - So Fine! (30th Anniversary Edition)
  Wormwood - Star

  Vychází na vinylu:
  Akira Kosemura & Lawrence English - Selene
  Alan Vega - Insurrection
  Anastasia Coope - Darning Woman
  Another Michael - Pick Me Up, Turn Me Upside Down
  Arooj Aftab - Night Reign
  Artms -
  Babe Report - Did You Get Better
  Bad Nerves - Still Nervous
  Banket - Bioelektrovízia
  Banket - Druhá Doba
  Bat For Lashes - The Dream Of Delphi
  Becky Hill - Believe Me Now?
  Ben Platt - Honeymind
  Bernard Butler - Good Grief
  Black Diamonds - Destination Paradise
  Black Sabbath - Anno Domini: 1989
  Buffalo Tom - Jump Rope
  Crowded House - Gravity Stairs
  Exodus - British Disaster: The Battle Of '89
  Habibi - Dreamachine
  Hellbutcher - Hellbutcher
  Helmet - Betty
  Jon Muq - Flying Away
  Keaton Henson - Somnambulant Cycles
  King Hannah - Big Swimmer
  Lena - Loyal To Myself
  Lowlives - Freaking Out
  Marias - Submarine
  Maya Hawke - Chaos Angel
  My Diligence - Death.horses.black
  Nestor - Teenage Rebel
  Neutrals - New Town Dream
  Nightrage - Remains Of A Dead World
  Pepe De Lucía & Paco De Lucía - Pepito Y Paquito
  Peter Bibby - Drama King
  R.E.M. - Fables Of The Reconstruction
  Rhapsody Of Fire - Challenge The Wind
  Richard Hawley - In This City They Call You Love
  Shaboozey - Where I've Been, Isn't Where I'm Going
  Shrapnel - In Gravity
  Škwor - Vyvolenej (Supraphon)
  The Marías - Submarine
  Thou - Umbilical
  Tyr - Best Of Napalm Years
  Willie Nelson - The Border
  Wormwood - Star

  EP:
  Feller - Universal Miracle Worker
  Half Waif - Ephemeral Being
  Hannah Bahng - The Abysmal
  Hollow Ship - Animated Music
  Myaap - Yop!

  Reedice:
  Bad Company - Burnin` Sky
  Banket - Bioelektrovízia
  Banket - Druhá Doba
  Gamma Ray - Land Of The Free
  Psychotic Waltz - Bleeding
  Psychotic Waltz - Social Grace
  R.E.M. - Fables Of The Reconstruction
  The Other Two - The Other Two & You

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
  Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
  Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
  Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
  Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
  Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
  Open'er festival, Den třetí, Letiště Gdynia-Kosakowo, Polsko, 5.7.2024
  Naživo: Skoro nahá Doja Cat ve třetím dni Open'eru vyzývala Poláky k souloži, Sam Smith letošní turné zmírnili Vysoké umění, ale i cílení na nejnižší pudy. Na polském Open'eru si každý najde to své. Především na něm ale narazíte na jména, na něž si spousta českých festivalů netroufne. Některá v Americe bourají žebříčky, jiná se... čtěte zde
  Vydáno: 16.07.2024 19:00 v sekci Naživo
  Kygo - Kygo 6/10
  Recenze: Kygo se na své eponymní desce ohlíží za desetiletou kariérou Za jednu dekádu si Kygo vydobyl slušnou pozici na elektronické taneční scéně. Jeho ve frázování zasekávané hitovky nejdříve působily svěže, pak ale začal znásilňovat staré fláky - někdy úspěšně, jindy ne. Bezejmenné album... čtěte zde
  Vydáno: 16.07.2024 08:30 v sekci Recenze
  Open'er festival, Den druhý, Letiště Gdynia-Kosakowo, Polsko, 4.7.2024
  Naživo: Dua Lipa na Open'eru napodruhé poroučela už i počasí. Ve druhém dni zazářila také Tinashe, zklamali Disclosure Polský monstrfestival Open'er pokračoval i ve svém druhém dni se samými velkými jmény. Po dvou letech se na stejné místo vrátila Dua Lipa a i tentokrát hrozila evakuace. Jenže letos nad festivalem drželi ochranou ruku snad i andělé.... čtěte zde
  Vydáno: 15.07.2024 18:00 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema (17.07.2024 11:05)
  - Naživo: Závěrečné dva dny Beats for Love roztancovali Alok či David Guetta (11.07.2024 11:41)
  - Nové desky 27/2024 - od Kasabian přes Zacha Bryana po Visions Of Atlantis (10.07.2024 13:00)
  - Nové desky 26/2024 - od Imagine Dragons přes Camilu Cabello po Steva Aokiho (03.07.2024 12:00)
  - Nové desky 25/2024 - od Kyga přes Gracie Ambrams po The Used (26.06.2024 11:30)
  - Recenze: Becky Hill na "Believe Me Now?" skvěle propojuje mainstream s klubovou taneční hudbou (24.06.2024 14:30)
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Eva Burešová vydává singl "Slzy", její nové sólové album "Meraki" se blíží (11.06.2024 19:11)
  - Video: Martina Pártlová se písničkou "Sbohem, pa, šátečku" (asi) loučí s projektem 3 v 1 (04.06.2024 12:12)

  ALBUM TÝDNE 29/2024

  Washed Out
  Notes From a Quiet Life

  Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Pá 19.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 20.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Pá 26.07.
  Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Ne 28.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Po 29.07.
  Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
  Čt 01.08.
  Let It Roll (Letiště, Milovice)
  St 07.08.
  Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
  Pá 09.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
  So 10.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Prince Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele mp3.com Taylor Swift Miley Cyrus Queen Dua Lipa Mirai Kesha Kabát Doja Cat Madonna Katy Perry The Beatles Judy Garland Beyoncé
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe