shop.musicserver.cz
Nové desky 22/2023 - od Foo Fighters přes Noel Gallagher’s High Flying Birds po Sophii Ellis-Bextor

Nové desky 22/2023 - od Foo Fighters přes Noel Gallagher’s High Flying Birds po Sophii Ellis-Bextor

Vydáno: 07.06.2023 08:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Marie Trávníčková

Na počátku června vévodí hudebním novinkám rockeři Foo Fighters a Noel Gallagher’s High Flying Birds. Doplní je stále roztančená Sophie Ellis-Bextor, countryové legendy Tanya Tucker a Kenny Rogers, matador Bob Dylan a John Mellencamp, folkový Rufus Wainwright, živák od Hollywood Vampires nebo dlouho odkládaní Rival Sons.

V pátek 2. června vyšly tyto nové tituly:

Foo Fighters - But Here We Are
žánr: post grunge / rock

Foo Fighters - But Here We Are
Američtí rockeři Foo Fighters v sobě nalezli ztracenou sílu. Překonali smutek ze smrti jejich bubeníka Taylora Hawkinse a jako důkaz, že mohou dále existovat a tvořit, předkládají své jedenácté album se vše říkajícím názvem "But Here We Are". Následník předchozího roztančeného "Medicine at Midnight" (2021) měl však původně znít zcela jinak. V plánu bylo natočení šílené progrockové nahrávky, jenže do celého ambiciózního záměru vstoupilo zmíněné úmrtí. Dlouho se nevědělo, co se značkou FF bude. První zvěsti o nové studiovce se objevily v únoru 2023, když rozhlasový DJ Chris Moyles na britském Radiu X tuto informaci mimoděk zmínil. Tehdy se ještě nevědělo, kdo Hawkinse nahradí. Veškeré party bicích nakonec nahrál dle očekávání samotný Dave Grohl. Deset nových skladeb přináší klasické a snadno rozpoznatelné hudební DNA Foos. Texty nesou brutálně upřímnou a emocionálně syrovou reakci na vše, co muzikanty za poslední dobu potkalo. Grohl se vyrovnává nejen se smrtí Hawkinse, ale i své matky Virginie, která zemřela také v roce 2022. V písni "Show Me How" si Dave střihl duet se svojí dcerou Violet. Na YouTube se můžete nejen podívat na klipy k prvním čtyřem singlům, ale i poslechnout ukázky z celé novinky.


Rufus Wainwright - Folkocracy
žánr: folk

Rufus Wainwright - Folkocracy
Kanadský zpěvák se na své jedenácté řadovce rozhodl vzdát hold folku. Pro počin s příhodným názvem "Folkocracy" si vybral celkem patnáct písniček různého původu, od tradicionálů přes skladby Peggy Seeger, Neila Younga či Charliho Monroea až po klasickou hudbu Franze Schuberta. Do nich ovšem ještě navíc přizval fůru svých hudebních přátel a kolegů. Po jeho boku zde tak zpívají a hrají Anohni, Andrew Bird, David Byrne, Brandi Carlile, Sheryl Crow, Madison Cunningham, Susanna Hoffs, Chaka Khan, John Legend, Anna McGarrigle, Van Dyke Parks, Nicole Scherzinger, Chris Stills a Chaim Tannenbaum. Co společnými silami upekli, okoštujte na Wainwrightově YouTube.


Noel Gallagher's High Flying Birds - Council Skies
žánr: alternativní rock

 Noel Gallagher’s High Flying Birds - Council Skies
Patrně vám to ani díky čtveřici ípíček nepřijde, ale od vydání donedávna poslední, v pořadí třetí desky od Noel Gallagher's High Flying Birds "Who Built the Moon?" uplynulo už šest let. Nastal tak nejvyšší čas představit jejího nástupce. Někdejší člen Oasis jej pojmenoval "Council Skies" a ve standardní verzi na něm fanoušci naleznou deset písniček. Většina se nahrávala v Noelově domácím studiu Lone Star, orchestrální party byly zaznamenány ve slavných Abbey Road Studios. Na třech písničkách, které formace začala připravovat již v roce 2021, se podílel i Johnny Marr. O produkci se pak Noel Gallagher podělil s Paulem Staceym, který se coby zvukový inženýr podílel již na debutu kapely. Proč o novince mluví jako o návratu zpět, zjistíte prostřednictvím YouTube skupiny. Skalní příznivci určitě budou koukat po deluxe edici s druhým diskem a čtrnácti bonusy, včetně remixů od Pet Shop Boys, Roberta Smitha nebo Davida Holmese, instrumentálních úprav a živých verzí.


Sophie Ellis-Bextor - HANA
žánr: nu-disco / taneční pop

Sophie Eliis-Bextor - HANA
Po poměrně dlouhých sedmi letech vydává Sophie Ellis-Bextor svoji sedmou studiovku "HANA", díky covidové kompilaci "Songs From The Kitchen Disco" a následnému živáku však měli fanoušci alespoň z části o zábavu postaráno. Nyní už se mohou těšit z dvanácti písniček, na nichž anglická zpěvačka spolupracovala pouze se svým krajanem Edem Harcourtem. Po nahrávkách "Wanderlust" z roku 2014 a o dva roky mladší "Familia" je to již jejich třetí spolupráce. Výsledkem je deska, kterou sama autorka popisuje jako "odraz a nový začátek" a stylově a tematicky ji charakterizuje jako "optimistickou, popovou, avšak stále trochu psychedelickou, progresivní a syntezátorovou". Co si pod tím představit, zjistíte na jejím YouTube.


Bob Dylan - Shadow Kingdom
žánr: folk rock

Bob Dylan - Shadow Kingdom
"Shadow Kingdom" je koncertní film z roku 2021 s americkou legendou, zpěvákem a skladatelem Bobem Dylanem v hlavní roli. Režírovala jej izraelsko-americká filmařka Alma Har'el a natáčelo se v Santa Monice v Kalifornii po dobu sedmi dní v roce 2021. Snímek představuje Dylana a jeho spoluhráče jako skupinu maskovaných hudebníků, kteří přehrávají třináct písní z první poloviny Bobovy kariéry a to právě v uvedeném intimním, klubovém prostředí. Výsledek měl premiéru prostřednictvím platformy živého vysílání Veeps.com, přičemž před vydáním bylo odhaleno jen velmi málo informací o jeho obsahu. Někteří diváci očekávali, že událost bude streamovaným koncertem, a byli překvapeni, když se ukázalo, že jde o stylizovaný černobílý umělecký film s předem nahranými scénami. Nyní vychází i soundtrack. Zvukové ukázky z uvedeného koncertu naleznete na Bobově YouTube profilu.


Avenged Sevenfold - Life Is But a Dream...
žánr: alternativní metal

Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream...
Jednu z nejočekávanějších desek letošního roku vydávají američtí metalisté Avenged Sevenfold. Na novinku s titulem "Life Is But a Dream..." si fanoušci museli počkat dlouhých pět let. S její produkcí kapele vydatně pomohl Joe Barresi, který je známý mimo jiné ze spolupráce s Tool či Judas Priest. Muzikanti se na novince ubírají do alternativnějších vod, a možná právě proto získalo album nadprůměrně vysoké hodoncení renomovaných médií. Udělejte si ale názor sami a na YouTube skupiny si poslechněte titulní skladbu nahrávky. O svůj názor se s námi nezapomeňte podělit v komentářích pod článkem.


Tip týdne

Jake Shears - Last Man Dancing
žánr: disco pop / acid house

Jake Shears - Last Man Dancing
V roce 2018 se Jake Shears potkal s Kylie Minogue, aby spolu natočili song "Voices". V té době šlo o solitérní kousek, další příběhy se zpěvák, známý jako frontman Scissor Sisters, teprve chystal vyprávět. Jejich téma vzniklo z teze, že "z nočního života se vytratila intimita". Jediné řešení k jejímu opětovnému návratu se pro Shearse nakonec stala jeho druhá sólovka. Dostala název "Last Man Dancing" a vedle zmíněného duetu s jeho australskou kolegyní obsahuje dalších jedenáct discopopových songů. V jednom hostuje rapper(ka) Big Freedia, zbytek je Jakeovým samostatným dílem. Kritika je z něj unešena - na serveru metacritic se průměrné hodnocení zastavilo na 85 %. Kolik procent byste dali vy, můžete odhadovat při sledování klipů na autorově YouTube.


Rancid - Tomorrow Never Comes
žánr: punk

Rancid - Tomorrow Never Comes
"Tomorrow Never Comes" je desátou studiovou deskou americké punk-rockové formace Rancid. Jde o jejich první desku po dlouhých šesti letech, kdy vyšlo LP "Trouble Maker". Produkci novinky opět obstaral Brett Gurewitz, jinak též zakladatel vydavatelství Epitaph Records a kytarista Bad Religion. Z rádií můžete znát singly "Tomorrow Never Comes", "Don't Make Me Do It" nebo třeba i "Devil in Disguise". Ochutnávky najdete na YouTube profilu skupiny. Naživo si u nás čerstvé skladby budete moci poslechnout 25. června na festivalu Mighty Sounds v Táboře.


Hollywood Vampires - Live In Rio (DVD/Blu-ray)
žánr: rock

Hollywood Vampires - Live In Rio
Johnny Depp, Alice Cooper, Joe Perry a Tommy Henriksen - tento kvartet tvoří rockovou superskupinu Hollywood Vampires. Už v roce 2015, kdy vznikla, vystoupilo její osazenstvo na mnoha velkých koncertech. A právě záznam jedné z těchto show odehraných v Riu vychází na DVD a Blu-ray. Ukázku z "Live In Rio" si můžete vychutnat na YouTube kanálu earMusic. Co na ni říkáte? Napište nám do komentářů.


Tanya Tucker - Sweet Western Sound
žánr: country

Tanya Tucker - Sweet Western Sound
Americká countryová muzikantka Tanya Tucker zažila svůj druhý velký comeback před čtyřmi lety - poté, co jí její velká obdivovatelka Brandi Carlile společně se svými spoluhráči Philem a Timem Hanserothovými napsala a nahrála album "While I'm Livin' ". Za to si o rok později společně odnesly hned dvě ceny Grammy. Nyní na tuto spolupráci opět navázaly a výsledkem je novinka "Sweet Western Sound" s desítkou songů, na nichž se tentokrát daleko více podílela i sama zpěvačka. K nim navíc přibyli i Billy Joe Shaver, poměrně překvapivě Bernie Taupin a pochopitelně i Shooter Jennings, který stejně jako v případě předchůdce vypomohl i s produkcí. Kolik gramofonků z toho kouká tentokrát? Nad tím dumejte při sledování YouTube této rodačky z Texasu.


John Mellencamp - Orpheus Descending
žánr: rock

John Mellencamp
Netrvalo dlouho a melancholický srdcerváč John Mellencamp je zpět. Po loňském počinu "Strictly a One-Eyed Jack" přichází s novinkou "But Here We Are". Album s jedenácti skladbami je jeho dvacátou pátou studiovou kolekcí. On sám ji označuje jako svou dosud nejosobnější nahrávku. Dle jeho slov se ve skladbách zaměřuje na sociální problémy, které tento americký muzikant sám nadále vášnivě obhajuje. Na svůj YouTube profil umístil pilotní singl "Hey God" i další ukázky.


Rival Sons - Darkfighter
žánr: blues rock / hard rock

Rival Sons - Darkfighter
Losangeleští Rival Sons, kteří byli dvakrát nominováni na cenu Grammy, přicházejí s další řadovkou. Ta nese název "Darkfighter" a produkoval ji dlouholetý spolupracovník skupiny a několikanásobný držitel Grammy Dave Cobbe. Novinka je první společnou nahrávkou od roku 2019 a vzhledem k tomu, v jaké době vznikla, rezonují jí silná témata, jako je ztráta identity, pomíjivost existence a naopak potřeba zachování radosti a střízlivého pohledu. Pilotním singlem se stala výbušná "Nobody Wants to Die", kterou doprovází klip režírovaný Elim Sokhnem. Sám frontman Jay Buchanan k ní dodává: "Žijete svůj život s vědomím, že vám nad hlavou visí Damoklův meč. Jste si plně vědomi pomíjivosti své existence, ale nemůžete na to pořád myslet, jinak vám to posere život. Několik let jsem pracoval v márnici jako servisní poradce, řídil jsem a otevíral pohřební vozy. Zúčastnil jsem se i tří pohřbů denně. Někdy byly přeplněné, jindy jsem tam byl jen já, kněz a díra v zemi. Nezáleží na tom, kdo jste byli; jen hudba zněla jako doprovod k vašemu odchodu." Zmíněné video a další ukázky z alba najdete na YouTube.


EP a minialba

 • Nathaniel Rateliff & The Night Sweats - What If Is
  Americká formace, kterou jsme mohli vidět i na ostravských Colours. se po necelých dvou letech od studiovky "The Future" připomíná s pěticí novinek, které produkoval Brad Cook (Suki Waterhouse, Bon Iver). V jedné z nich si zahostoval také Charlie Gabriel. (bandcamp)

 • Young The Giant - Both Sides
  Kalifornští alternativní rockeři vloni vydali album "American Bollywood". Z něj nyní vybrali dvojici písniček a ty nahráli v nových úpravách. "Dancing In The Rain" se dočkala živé verze, "The Walk Home" živé a akustické podoby a k nim navíc přihodili ještě svoje pojetí hitu "Boths Sides Now" od Joni Mitchell. (YouTube)


Ben Folds - What Matters Most
žánr: indie pop / komorní pop / alternativní rock

Ben Folds - What Matters Most
Poměrně dlouho jsme o americkém hudebníkovi Benu Foldsovi neslyšeli. Pokud nebudeme počítat čtyři roky starou knihu "A Dream About Lightning Bugs" nebo hostování v seriálu "The Wilds", pak jeho posledním počinem je už jedenáct let stará deska "The Sound Of The Life Of The Mind" jeho Ben Folds Five. Čerstvý počin dostal jméno "What Matters Most" a rodák ze Severní Karolíny pro něj složil celkem deset skladeb (respektive třináct, pokud si najdete deluxe edici). Produkčně se na nich podílel Joe Pisapia, kterého známe z nahrávek od k.d. lang, Guster nebo Williama Tylera. Ve dvou z nich si navíc zahostovali anglická písničkářka dodie a americké electro-folkové trio Tall Heights. Výsledek autor sdílí na svém YouTube.


Kenny Rogers - Life Is Like A Song
žánr: country

Kenny Rogers - Life Is Like A Song
Jsou to již více než dva roky, co nás opustila velká countryová hvězda Kenny Rogers. I tento muzikant po sobě zanechal bohatý archiv dosud nevydaných nahrávek a právě z těch vzniklo album "Life Is Like A Song". Stalo se zároveň jeho první nevánoční kolekci s novým materiálem po deseti letech od "You Can't Make Old Friends". Mezi jedenácti písničkami, které mu složila řada jeho hudebních přátel z dob minulých, najdete i "Wonderful Tonight" Erica Claptona nebo "Goodbye" Lionela Richieho. Ve studiu je s ním natáčeli takoví instrumentalisté, jako je bendžista Ilya Toshinsky, kontrabasista Viktor Krauss, kytarista Bryan Sutton nebo další kytarista Tom Bukovac. Ve třech písních přivítal i trojici svých kolegyň, z nichž bezpochyby nejslavnější je Dolly Parton, kterou doplnily ještě Kim Keyes a Jamie O'Neal. Většinu z nich uslyšíte také na Rogersově YouTube.


Ben Harper - Wide Open Light
žánr: folk / blues

Ben Harper - Wide Open Light
Necelý rok trvalo, než Ben Harper připravil nástupce své loňské studiovky "Bloodline Maintenance". Elpíčko s číslem sedmnáct pojmenoval "Wide Open Light" a jedenáct songů na něj opět po čase připravoval s někdejším spoluhráčem Relentless7 Jasonem Mozerskym a s bluesovým kytaristou Dannym Kalbem, který ovšem vloni v listopadu zemřel. Jediným hostem se stal jeho dlouholetý kamarád Jack Johnson. Jak zjistíte na jeho YouTube profilu, většinu z desky nahrál pouze s akustickou kytarou.


Metro Boomin - Spider-Man: Across The Spider-Verse (soundtrack)
žánr: hiphop / filmová hudba

Metro Boomin - Spider-Man: Across The Spider-Verse (soundtrack)
Minulý týden vstoupil do světových kin nový animovaný snímek ze světa Marvelu "Spider-Man: Across The Spider-Verse" a nyní se k nám dostává také soundtrack k němu. Scénickou hudbu měl na svědomí Daniel Pemberton, ovšem my vám představíme písničkový výběr. Jeho produkci tvůrci svěřili americkému producentovi a DJi Lelandu Tylerovi Waynemu, který si říká Metro Boomin. Ten ve třinácti skladbách nezůstal sám - postupně se k němu připojili Swae Lee, Lil Wayne, Offset, ASAP Rocky, Roisee, Future, Lil Uzi Vert, JID, James Blake, Nav, A Boogie wit da Hoodie, Ei8ht, Don Toliver, Wizkid, Beam, Toian, Coi Leray, 21 Savage, 2 Chainz a Nas. Z tohoto seznamu je jasné, že převážná část je postavená na hiphopu. Ověřit si to můžete na YouTube.


Beach Fossils - Bunny
žánr: indie rock

Beach Fossils - Bunny
Už je to bezmála šest let, co nám newyorský indierockový kvartet Beach Fossils představil v Praze naživo své tehdejší album "Somersault". Nyní na něj muzikanti konečně navazují novinkou s poetickým jménem "Bunny". Nachystali na ni celkem jedenáct songů, v nichž opět míchají indie rock s dream popem, surf rockem a lehkým nádechem country. Většinu z nich si složili a produkovali sami. Jak to dopadlo, zjistíte na jejich YouTube profilu.


V krátkosti

 • Moneybagg Yo - Hard To Love
  Americký rapper z Memphisu si pro svůj nový mixtape, který navazuje na předloňskou studiovku "A Gangsta's Pain", přichystal hned dvacet tracků. Hostují v nich Future, Fridayy, Lil Durk, YTB FATT nebo GloRilla, produkce se ujali Skywalker OG, Yung Dee, T-Head nebo Drumgod. (YouTube)

 • Bully - Lucky For You
  Její čtvrté album označuje kritika jako to nejkompletnější. Je to dílo spalující a neomylně poznamenané zkušenostmi a bolestmi autorky, přičemž si stále zachovává masivní zvuk, kterým se Alicia Bognanno stala známou. (YouTube)

 • Cowboys In The Campfire - Wronger
  Tommy Stinson vytvořil duo se svým dobrým kamarádem Chipem Robertsem a výsledkem je dost možná nejameričtější album, jaké kdy tento zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista a producent natočil. (YouTube)

 • Jelly Roll - Whitsitt Chapel
  Ačkoli zpěvák z Nashvillu působí na hudební scéně už od roku 2010 a na svém kontě má přes patnáct alb, se svým mixem country, rocku, rapu a hiphopu prorazil teprve letos, když za hit "Son Of A Sinner" sesbíral hned tři ceny CMT. O to víc nyní upozornil na letošní novinku, kde mu navíc zahostovali Struggle Jennings, Yelawolf, Lainey Wilson a Brantley Gilbert. (YouTube)

 • Lanterns On The Lake - Versions Of Us
  Na album s číslem pět a devět nových songů se mohou těšit příznivci anglické indierockové partičky, kterou v mezidobí opustil bubeník Oliver Ketteringham. Náhradu si ovšem sehnali více než adekvátní - ve studiu se k nim totiž připojil Phil Selway z Radiohead. (bandcamp)

 • Big Time Rush - Another Life
  Před dvěma roky se na scénu po sedmi letech vrátil americký boyband, který vznikl v roce 2009. Nyní, deset let od zatím poslední desky "24/Seven", završuje comeback i novou studiovkou s desítkou položek. (YouTube)

 • Cowboy Junkies - Such Ferocious Beauty
  Kanadská folk-rocková formace, která stylově fluktuuje mezi alternativou, country, rockem, blues, jazzem a post punkem, se ani ne po roce vrací s novou deskou. Tu namířili ještě k indie rocku. (YouTube)

 • Lonestar - Ten To 1
  Americkou countryovou formaci před dvěma roky opustil hlavní zpěvák Richie McDonald, kterého nahradil Drew Womack ze skupiny Sons Of The Desert. Zřejmě i proto se kvartet nyní rozhodl znovu nahrát svých deset největších hitů. (YouTube)

 • DZ Deathrays - R.I.F.F
  Australská punk-rocková skvadra se po dvou letech hlásí o slovo se třináctkou pecek. Jejich produkce se ujal méně známý Nathan Sheehy. (bandcamp)

 • Half Moon Run - Salt
  Čtyři roky, proložené kompilací a živákem, potřebovali na přípravu své čtvrté řadovky kanadští indierockeři. Jedenáctku písní okořenili elektronikou, popem i folk rockem. (bandcamp)

 • The Aces - I’ve Loved You For So Long
  Čistě ženská indiepopová formace z města Provo v Utahu navazuje po třech letech na albovou dvojku "Under My Influence" jedenáctkou novinek. Produkce se znovu ujal Keith Varon (Nightly, FEVER 333, Zara Larsson). (bandcamp)

 • Protomartyr - Formal Growth In The Desert
  Šestá řadovka americké post-punkové kapely. Její členové tvrdí, že slovo poušť v názvu je spíše metaforou nebo symbolem, které nás v životě obklopují. "Životní úseky jsou plná emocionálních pouští, které jakoby postrádají život," říkají. (YouTube)

 • Gringo Star - On And On And Gone
  Máte-li rádi surf rock a garage rock s příměsí psychedelie, poslouchejte novou studiovku kvartetu z Atlanty. (bandcamp)

 • Tigercub - The Perfume Of Decay
  Třetí deska anglické rockové formace, která předskakuje Royal Blood. (YouTube)

 • Bongzilla - Dab City
  Novinka americké stonermetalové bandy. (YouTube)

 • Stray Kids - 5 Star
  K-popová formace, z níž vzešel Woojin, po třech měsících od debutu v japonštině potěší i své korejsky mluvící fanoušky. Připravila jim nášup hned dvanácti songů. (YouTube)

 • Generationals - Heatherhead
  Americké indiepopové duo se připomíná po čtyřech letech. (bandcamp)

 • Gloryhammer - Return Of The Kingdom Of Fire
  Čtvrtá řadovka britsko-švýcarské powermetalové kapely. (YouTube)

 • The Revivalists - Pour It Out Into The Night
  Rockeři z New Orleans opět otevírají pomyslné dveře své dílny a vypouštějí z ní své páté album. Tradičně je plné rock 'n' rollu, který vás chytne a nepustí. (YouTube)

 • Body Type - Expired Candy
  Australská post-punková čtveřice se odvázala a na novince se přiklání k popu s větším smyslem pro svobodu a též s hromadou škodolibosti. (YouTube)

 • Omnium Gatherum - Slasher
  EP melodické deathmetalové sebranky z Finska. (YouTube)

 • Louise Post - Sleepwalker
  Dlouho očekávané debutové sólové album spolufrontmanky alt-rockových ikon devadesátých let Veruca Salt. (YouTube)

 • The Alarm - Forwards
  Mike Peters se skupinou velšských rockerů oslavil své uzdravení a návrat k hudbě novým albem. (YouTube)

 • Buckcherry - Vol. 10
  Dvacet čtyři let od debutové stejnojmenné nahrávky udržuje kapela nominovaná na Grammy své soukolí v chodu a hlásí se se svojí desátou řadovkou. (YouTube)


  Dále vychází

  Anvil - Juggernaut Of Justice / Limited
  Arthur Moon - Chaos! Chaos! Chaos! Side B
  Baxter Dury - I Thought I Was Better Than You
  Black Sabbath - Live Evil / 40Th Anniversary / Super Deluxe
  Brandt Brauer Frick - Multi Faith Prayer Room
  Cisco Swank - More Better
  Cloudland Canyon - Cloudland Canyon
  Comet Gain - The Misfit Jukebox
  Corey Kent - Blacktop
  Desmond Dekker - Essential Artist Collection
  Dieth - To Hell And Back
  Dr. John - Dr. John: Montreux Years
  Einar Solberg - 16 / Limited
  Ermhoi - Junebug Rhapsody
  Extranauts - The Alchemist
  Foo Fighters - But Here We Are (Mc)
  Gal Pal - This And Other Gestures
  Gorgeous - Sapsucker
  Grentperez - When We Were Younger
  Hellwitch - Annihilational Intercention
  JD Darling - Looking Forward Thinking Back
  Juan Waters - Wandering Rebel
  Kiltro - Underbelly
  Lamron - Forever
  Linda Gail Lewis - A Tribute To Jerry Lee Lewis
  Louise - Greatest Hits
  Ludovico Einaudi - Undiscovered Vol. 2
  Marcia Griffiths - Essential Artist Collection
  McKinley Dixon - Beloved! Paradise! Jazz!?
  Nathan Micay - To The God Named Dream
  Necrofier - Burning Shadows In The Southern Knight
  Nickelback - Get Rollin’ (Deluxe)
  Norah Jones - Little Broken Hearts / Deluxe
  Passion Pit - Gossamer (Expanded Edition)
  Purr - Who Is Afraid Of Blue?
  Reckless Son - Reckless Son
  Roger Waters - The Lockdown Sessions
  Ron Pope - Inside Voices
  Ruen Brothers - Ten Paces
  RVG - Brain Worms
  Sam Blasucci (Of Mapache) - Off My Stars
  Samwoy - Awkward Party
  Scrawny - Out Of The Noise
  Silbermond - Auf Auf
  Speakers Corner Quartet - Further Out Than The Edge
  Sylvester - Disco Heat: The Fantasy Years 1977-1981
  Terry Ohms - Rock Songs
  The Royston Club - Shaking Hips And Crashing Cars
  The Stools - R U Saved?
  The Suffers - It Starts With Love (Deluxe)
  Tom Waits - Closing Time (50th Anniversary Reissue)
  Toosii - Naujour
  Vulture Feather - Liminal Fields
  Wicca Phase Springs Eternal - Wicca Phase Springs Eternal
  Witch - Zango

  Vychází na vinylu:
  Ashnikko - Weedkiller
  Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream...
  Bailey Zimmerman - Religiously
  Baxter Dury - I Thought I Was Better Than You
  Beach Fossils - Bunny
  Ben Folds - What Matters Most
  Ben Harper - Wide Open Light
  Big Time Rush - Another Life
  Black Sabbath - Live Evil / 40th Anniversary / Super Deluxe
  Bob Dylan - Shadow Kingdom
  Body Type - Expired Candy
  Bongzilla - Dab City
  Brandt Brauer Frick - Multi Faith Prayer Room
  Bully - Lucky For You
  Desmond Dekker - Essential Artist Collection
  Dieth - To Hell And Back
  Donald Byrd - Slow Drag
  Donna Summer - Love To You / Limited Pride Edition
  Dr. John - Dr. John: Montreux Years
  DZ Deathrays - R.i.f.f
  Einar Solberg - 16 / Limited
  Entombed - Uprising
  Five Finger Death Punch - Wrong Side Of Heaven And The Righteous Side Of Hell, Vol. 2
  Foo Fighters - But Here We Are
  Generationals - Heatherhead
  Gloryhammer - Return Of The Kingdom Of Fire
  Hellwitch - Annihilational Intercention
  Hollywood Vampires - Live In Rio
  Jack Johnson - In Between Dub
  Jake Shears - Last Man Dancing
  Jelly Roll - Whitsitt Chapel
  John Mellencamp - Orpheus Descending
  Kenny Rogers - Life Is Like A Song
  Lacrimosa - Einsamkeit
  Ludovico Einaudi - Undiscovered Vol. 2
  Marcia Griffiths - Essential Artist Collection
  McCoy Tyner - Time For Tyner
  McKinley Dixon - Beloved! Paradise! Jazz!?
  Necrofier - Burning Shadows In The Southern Night
  Nicki Minaj - Pink Friday: Roman Reloaded
  Norah Jones - Little Broken Hearts / Deluxe
  Norah Jones - Little Broken Hearts
  Old Crow Medicine Show - Live At Third Man Records
  Omnium Gatherum - Slasher
  Purr - Who Is Afraid Of Blue?
  Puscifer - Money Shot Your Re-Load
  Rancid - Tomorrow Never Comes
  Rival Sons - Darkfighter
  RM - Indigo
  Roger Waters - The Lockdown Sessions
  Ruen Brothers - Ten Paces
  Rufus Wainwright - Folkocracy
  RVG - Brain Worms
  Sam Blasucci - Off My Stars
  Scorpions - Animal Magnetism
  Scorpions - Blackout
  Scorpions - Fly To The Rainbo
  Scorpions - Humanity - Hour I
  Scorpions - In Trance
  Scorpions - Love At First Sting
  Scorpions - Lovedrive
  Scorpions - Savage Amusement
  Scorpions - Taken By Force
  Scorpions - Tokyo Tapes
  Scorpions - Virgin Killer
  Scorpions - World Wide Live
  Silbermond - Auf Auf
  Sophie Ellis-Bextor - HANA
  Steve Hackett - Dark Town
  Steve Hackett - Guitar Noir
  Tanya Tucker - Sweet Western Sound
  Tereza Mašková - Svět je málo růžový
  The Alarm - Forwards
  The Stools - R U Saved?
  Toots And The Maytals - Sweet And Dandy
  Witch - Zango
  Zach Bryan - Summertime Blues

  EP:
  Craig Strickland - Lost In The Rewind
  Drew Parker - At The End Of The Dirt Road
  Feeo - Ah, Hunger!
  Hallan - The Noise Of A Firing Gun
  Laura Wolf - Shelf Life
  Renao - A Space Between Orange & Blue
  Swim School - Duality

  Reedice:
  Entombed - Uprising
  Delain - We Are The Others
  Christina Aguilera - Aguilera
  Karel Gott - Láska bláznivá / Karel (Gott) zpívá Karla (Svobodu)
  Madness - The Rise & Fall
  Norah Jones - Little Broken Hearts
  Peter Lipa - Nola

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Nightwish - Perfume Of The Timeless 8/10
  Video: Nightwish se vracejí s osmiminutovým klipem "Perfume Of The Timeless" Finská metalová hvězda Nightwish před pár dny oznámila vydání svého desátého alba "Yesterwynde", které vyjde 20. září. Za ústřední téma kolekce formace tentokrát zvolila čas a právě tato veličina se objevuje i v prvnímu... čtěte zde
  Vydáno: 25.05.2024 08:00 v sekci Audio / Video | Video
  Kamasi Washington - Fearless Movement 9/10
  Recenze: Kamasi Washington se na "Fearless Movement" inspiroval otcovstvím. Nahrál jiskřivě strhující opus Saxofonistovi Kamasimu Washingtonovi můžeme vyčítat možná až přepjaté megalomanství, těžko ale zpochybnit fakt, že jde o nepřehlédnutelnou osobnost. A to nejen vzhledem. Na svých dlouhohrajících albech zatím nešlápl vedle,... čtěte zde
  Vydáno: 24.05.2024 17:30 v sekci Recenze
  The Beach Boys - Byl zázrak, že jsme v roce 1969 mohli v Československu zahrát
  Rozhovory: The Beach Boys - Byl zázrak, že jsme v roce 1969 mohli v Československu zahrát Ve své době se v Americe těšili větší popularitě než The Beatles, vytvořili unikátní sound, posouvali hranice práce ve studiu. The Beach Boys se stali jedním ze symbolů šedesátých let. Už 24. května zamíří na streamovací... čtěte zde
  Vydáno: 24.05.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Benson Boone - Fireworks & Rollerblades 8/10
  Recenze: Benson Boone na "Fireworks & Rollerblades" ukazuje svůj (nejen) skladatelský talent Americký zpěvák Benson Boone na svém debutu "Fireworks & Rollerblades" pracoval několik let, během nichž sice vydal pár singlů, ale song "Beautiful Things" si nechal až na opravdový start své kariéry. Skladba záhy oběhla celou planetu... čtěte zde
  Vydáno: 23.05.2024 17:00 v sekci Recenze
  Připravte se na pražský koncert Bruce Springsteena aneb Bossových sedm strhujících živáků
  Nejvíc nej: Připravte se na pražský koncert Bruce Springsteena aneb Bossových sedm strhujících živáků Když na pódium vstoupí Bruce Springsteen s E Street Bandem za zády, začíná zážitek. Ačkoliv letos The Boss oslaví pětasedmdesátiny, nijak nezpomaluje - stále hrává i tříhodinové koncerty. Než vystoupí 28. května v pražských... čtěte zde
  Vydáno: 23.05.2024 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)
  - Mezi rappery se do české albové top desítky vetřela countryová Beyoncé (11.04.2024 08:00)
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Nejdřív Benson Boone, teď Artemas. Český digitální žebříček ukazuje, že pop se vrací do hry (04.04.2024 08:00)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)

  ALBUM TÝDNE 21/2024

  Billie Eilish
  Hit Me Hard And Soft

  Už ve dvaadvaceti letech se její polička prohýbá pod tíhou Grammy, Oscarů a mnoha dalších prestižních ocenění. Vstupenky na koncert v Praze, který se uskuteční za více než rok, fanoušci vykoupili za pár minut. Nyní Billie Eilish vyslala do světa své třetí album "Hit Me Hard And Soft".

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Ne 26.05.
  Myles Smith (UK) (Rock Café, Praha)
  Út 28.05.
  Bruce Springsteen & The E Street Band (US) (Letiště Letňany, Praha)
  Po 03.06.
  Rakim (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Út 04.06.
  Sting (UK) (Amfiteátr Lochotín, Praha)
  St 05.06.
  Charlotte Sands (US) (Chapeau Rouge, Praha)
  Čt 06.06.
  Nickelback (CAN) (O2 Arena, Praha)
  Čt 06.06.
  ††† (Crosses) (US) (Roxy, Praha)
  Pá 07.06.
  Alfie Jukes (UK) (Café V Lese, Praha)
  So 08.06.
  Dropkick Murphys (US) (Velký sál Lucerna, Praha)
  Ne 09.06.
  Troye Sivan (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Justin Bieber Prince Vladimír Mišík The Prodigy Adele Sia Bono Rush Queen Taylor Swift Beyoncé Kabát Dua Lipa Mirai mp3.com Billie Eilish AC/DC Lady Gaga Liam Gallagher Nicki Minaj
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu