shop.musicserver.cz
Nové desky 16/2023 - od Enter Shikari přes Everything But The Girl po Tiësta

Nové desky 16/2023 - od Enter Shikari přes Everything But The Girl po Tiësta

Vydáno: 25.04.2023 18:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Matěj Vaněček / musicserver.cz

Vedle jarního Record Store Day se spoustou rarit a vinylů vycházejí také novinky od Enter Shikari, Tiësta, The Mars Volta, Rodrigo Y Gabriela či Jethro Tull. Po bezmála čtvrt století jsme se dočkali i alba od Everything But The Girl, sólovkou nás překvapí Agust D z BTS a Ian Hunter se obklopil spoustou slavných kolegů.

V pátek 21. dubna vyšly tyto nové tituly:

Enter Shikari - Kiss For The Whole World
žánr: rock

Enter Shikari - Kiss For The Whole World
Necelé tři roky po poslední nahrávce "Nothing Is True & Everything Is Possible" vydávají britští rockeři Enter Shikari album "A Kiss for the Whole World". Není nutné asi nijak zvlášť vyzdvihovat, že jde o jednu z nejočekávanějších desek populární scény, což potvrdil už singl "(pls) set me on fire", který si můžete poslechnout tady. Frontman skupiny Rou Reynolds novinku charakterizoval jako návrat ke kořenům: "Tahle kapela, která je zároveň tvořena i mými nejbližšími přáteli, se sešla na staré farmě, na míle daleko od všeho. Mimo síť a připravena znovu objevit sama sebe. Tohle album je poháněno Sluncem, nejmocnějším objektem v naší sluneční soustavě. A myslím, že ta energie je dost znát i na zvuku. Je to kolekce písní, které představují výbušné znovuspojení s tím, co Enter Shikari jsou. Začátek našeho druhého dějství." Další ochutnávku v podobě klipu k titulní skladbě desky najdete na YouTube.


Everything But The Girl - Fuse
žánr: trip hop / indie pop / electronica

Everything But The Girl - Fuse
Bezmála čtvrt století museli fanoušci čekat, než Everything But The Girl navážou na své desátou řadovku "Temperamental". Ačkoli natáčení novinky "Fuse" spadlo do poloviny roku 2021, Ben Watt i Tracey Thorn tvrdí, že nejde o covidové nebo lockdownové album. Desítku písniček sice autoři megahitu "Missing" nahrávali potají ve svých domácích studiích, ovšem především proto, aby mírnili očekávání. Jejich motivem by měla být hravost, moderní zvuk i troška experimentu. Podle prvních reakcí se jim to povedlo velmi dobře a komplet sbírá veskrze pozitivní reakce. Zda s nimi budete souhlasit, zjistíte na YouTube profilu dua. Album vychází také v deluxe edici s přiloženým Blu-ray diskem, na kterém najdete mix Dolby Atmos.


Tiësto - Drive
žánr: trance / EDM / future house

Tiësto - Drive
Tři roky po albu "The London Session" se DJ a producent Tiësto vrací opět v plné síle. Jeho sedmou studiovku "Drive" předznamenalo hned několik singlů, z nichž nejvíce vynikly multiplatinové "The Business", "The Motto", ve kterém se o vokály postarala Ava Max, "Hot In It" postavený na projevu Charli XCX a konečně "10:35", v němž si stejnou roli střihla Tate McRae. To pochopitelně nejsou všichni hosté. Zmíněnou trojici zpěvaček doplnili A Boogie Wit Da Hoodie, Karol G, AR/CO a Freya Ridings. V úplném výčtů chybějí už pouze Black Eyed Peas, od nichž si holandský hudebník vypůjčil pouze jejich hit "Pump It". Na produkci se pak podíleli i Ryan Tedder, Lostboy, Hightower nebo Goldfingers. Kolik písní z "Drive" už znáte z áčkových rotací rádií, si ověříte na Tiëstově YouTube profilu.


Tip týdne

Agust D - D-Day
žánr: k-pop

 Agust D - D-Day
Jedním z nejočekávanějších alb ve světě je "D-Day" od zpěváka s pseudonymem Agust D. Pokud byste náhodou vůbec netušili, o koho jde, pak vězte, že se za tímto jménem skrývá Suga z k-popového boybandu BTS. Po dvou mixtapech z roku 2016 a 2020 se nyní hlásí s plnohodnotným debutem a desítkou tracků. Ke spolupráci na nich si přizval několik kolegů, a tak se po jeho boku na desce objevili parťák z BTS J-Hope, krajanka IU, před pár týdny zesnulý japonský pionýr elektronické hudby Rjúiči Sakamoto a s ním Woosung z formace The Rose. Zda je pozdvižení kolem výsledného počinu oprávněné, zjišťujte na YouTube.


Jethro Tull - Rökflöte
žánr: progresivní rock / folk rock

Jethro Tull - Rökflöte
Britská rocková legenda Jethro Tull, která se zformovala v roce 1967 v anglickém Blackpoolu, vydává svou třiadvacátou řadovku. Jmenuje se "Rökflöte" a vychází rok od předchozí "The Zealot Gene". Doba mezi oběma se mimochodem řadí mezi nejkratší od roku 1980. Tentokrát hlavní skladatel flétnista a zpěvák Ian Anderson kolekci zasvětil postavám pohanským bohům norské mytologie. Původní myšlenkou bylo natočit plně instrumentální dílo, kde by prim hrála, jak napovídal původně zamýšlený název "Rock Flute", právě flétna. Dvanáct kompozic se nese v typickém zvuku, který tato kapela přinesla do rockové hudby. Videa k singlům a další ukázky naleznete na YouTube profilu formace.


The Heavy - Amen
žánr: alternativní rock

The Heavy - Amen
Britští alt-rockeři The Heavy se vracejí po čtyřech letech. Své šesté album pojmenovali jednoduše "Amen". Vznikalo v Rockfield Studios a produkoval jej Tchad Blake (The Black Keys, U2). Frontman Kelvin Swaby k nezvyklé prodlevě mezi vydanými nahrávkami omluvně sdělil: " Vím, trvalo to dlouho, než se k vám nové věci dostaly, ale jsme neuvěřitelně šťastní, že se to podařilo. Novinka je pro nás důkazem, že není třeba se vzdávat. Láska je tmelem ve všech dobách, nejen v těch nejjasnějších a nejtemnějších. Bez nikoho z vás bychom to nedokázali, takže děkujeme a samozřejmě... AMEN." Desítka songů přináší vzrušující vír R&B riffů, lesních rohů a gospelových harmonií ze 60. let. Jaký to vše má drive, můžete posoudit na YouTube.


The Mars Volta - Que Dios Te Maldiga Mi Corazon
žánr: progresivní rock

The Mars Volta - Que Dios Te Maldiga Mi Corazon
"Que Dios Te Maldiga Mi Corazón" je osmé studiové album progresivní rockové kapely The Mars Volta. Obsahuje kompletní akustickou verzi předchozího, eponymního alba vydaného v loňském roce. Omar Rodríguez-López a Cedric Bixler-Zavala, kteří v minulosti svůj osobitý progresivní rock rozšiřovali o punk, latinské vlivy a další experimenty, tentokrát jako by vše odhodili, a naznačují tak novou etapu tohoto uskupení. Kytarista Omar k čerstvé úpravě dodává: " Uvědomil jsem si, že teď už můžu konečně udělat takovou desku. Prostě jsem to musel udělat. A byla to super zábava. Mám pocit, že The Mars Volta konečně začíná. Je to i důvod, proč bylo poslední album pojmenováno tak, jak bylo. Konečně jsme ze sebe všechno svlékli a dospěli k tomu, co bylo na počátku naší myšlenkou. Tato akustická verze pochází z našeho nitra, má svůj vlastní význam a filozofii a také svůj vlastní důvod na existenci." Do ořezané podoby, vzdávající hold latinským vlivům, se můžete zaposlouchat na YouTube.


Dominic Miller - Vagabond
žánr: jazz

 Dominic Miller - Vagabond
Americký kytarista Dominic Miller je známý především jako dvorní spolupracovník Stinga, s nímž hraje a koncertuje již od roku 1991. Mimo něj spolupracoval ještě s dalšími hvězdami jako Chris Botti, Phil Collins, Level 42, Katie Melua nebo Eddi Reader. Občas nicméně rozehraje svůj muzikantský um i sólově, přičemž mnohdy se věnuje jazzu. Nejinak je tomu i v případě letošní desky "Vagabond", pro kterou připravil celkem osm svých vlastních kompozic. Ukázky z nich najdete na stránkách vydavatelství ECM a my pouze dodáme, že album je k sehnání také na vinylu.


MTV Unplugged

Tento týden se nám sešly hned dva koncerty z obnovené koncertní série MTV, kterou kdysi u nás pojmenovali jako "na půl šťávy". Shodou okolností je mají na svědomí dvě kapely, které jsme mohli v nedávné době vidět naživo i v České republice.

První záznam mají na svědomí britští Bastille. Jejich "MTV Unplugged" vychází u příležitosti Record Store Day. Set odehráli v roce 2021 v londýnské Porchester Hall, na seznamu tehdy měli celkem patnáct písniček. Jako poctu jednomu z nejslavnějších vystoupení, ne-li tomu vůbec nejproslulejšímu, do něj zařadili i svoji verzi "Come As You Are" od Nirvany. Nejen tu uvidíte na YouTube skupiny.

O rok později si svůj akustický koncert střihli američtí Twenty One Pilots. Přehráli celkem devět songů, poskládaných ze starších hitů dua i několika novinek. Podílel se na nich také producent Greg Wells a především samotné publikum, které Tyler Joseph a Josh Dun náležitě zapojili. Jak přesně? Zjišťujte na jejich YouTube.


Texas Hippie Coalition - The Name Lives On
žánr: heavy metal

Texas Hippie Coalition - The Name Lives On
Americká heavymetalová partička Texas Hippie Coalition přichází po čtyřech letech se studiovkou "The Name Lives On". Nahrávka obsahuje deset nových kousků a dle dosavadních ohlasů je to jízda od začátku do konce. Fanoušci to mohli tušit už při poslechu pilotního singlu "Hell Hounds". Pokud jste ještě to štěstí neměli, můžete to napravit návštěvou profilu skupiny na bandcampu. O svůj názor se s námi nezapomeňte podělit v komentářích pod článkem.


Rodrigo y Gabriela - In Between Thoughts…A New World
žánr: flamenco nuevo / instrumentální rock

 Rodrigo Y Gabriela - In Between Thoughts…A New World
Mexické kytarové duo Rodrigo y Gabriela už definitivně přerostlo hranice své domoviny - jeho poslední, v pořadí páté album "Mettavolution" získalo před třemi roky Grammy v kategorii Nejlepší současná instrumentální nahrávka. Rodrigo Sánchez a Gabriela Quintero tedy mají novinkou "In Between Thoughts…A New World" na co navazovat. Ve vlastní produkci pro ni přichystali celkem devět skladeb, kde se opět potkává moderní pojetí flamenca s rockem, popem, jazzem, elektronikou a alternativou. Zda si opět sáhnou po nějakém gramofonku, spekulujte na jejich YouTube kanálu.


Nathan Connolly - The Strange Order Of Things
žánr: pop rock / indie rock

 Nathan Connolly - The Strange Order Of Things
Irského hudebníka Nathana Connollyho známe především coby kytaristu Snow Patrol. Albem "The Strange Order Of Things" se nyní vydává také na sólovou dráhu. Napsal a nahrál pro něj celkem deset songů na pomezí pop rocku a indie rocku. Jejich produkce se ujal Rocky O'Reilly z irského dua Oppenheimer a na domácí scéně zůstal i v případě prvního z hostů, kterým je písničkářka Ailbhe Reddy. Tím druhým je frontman skotské formace Biffy Clyro Simon Neil. Kam se ve výsledku vydal, zjistíte na jeho bandcampu.


EP a minialba

 • Tenille Townes - Train Track Worktapes
  Kanadská countryová zpěvačka si nedávno střihla společnou píseň s Bryanem Adamsem, avšak tu na jejím nejnovějším EP nehledejte. Mezi pěticí čistě countryových skladeb ale naleznete coververzi "Landslide" od Stevie Nicks. (YouTube)
 • Swizz Beatz - Hip Hop 50: Vol. 2
  Kasseem Daoud Dean patří již více než deset let mezi prominentní americké rapové producenty. Čas od času se blýskne vlastní tvorbou, což dokazuje i šest čerstvých tracků. O rap se postarali například Nas, Lil Wayne, Jadakiss, Benny The Butcher, Fivio Foreign, Lil Durk, A Boogie Wit Da Hoodie a Jay Electronica. (YouTube)
 • The Infamous Stringdusters - A Tribute To Flatt & Scruggs
  Americká bluegrassová skupina si za své poslední tribute album, na kterém vzdávala poctu Billu Monroeovi, odnesla cenu Grammy. Není tedy divu, že podobný koncept znovu zopakovala - tentokrát připomíná duo Flatt & Scruggs, tedy muzikanty, kteří patřili do Monreova doprovodného bandu. (YouTube)
 • Bunny Michael - Angels Everywhere
  Pětice novinek americké rapperky Melisy Rincón. (YouTube)


Ian Hunter - Defiance Part 1
žánr: rock

Ian Hunter - Defiance Part 1
Ian Hunter je rokenrolový průkopník a člen Mott the Hoople. Na hudební scéně se pohybuje více než šest desetiletí a aktuálně přemítá o své hudební cestě a těší se na další kapitolu své legendární kariéry. Tou je nahrávka "Defiance Part 1". Zpěvák a multiinstrumentalista v jedné osobě je známý tím, že na svých deskách využívá výpomoci známých hostů. Výjimkou není ani ta nejnovější. V desítce skladeb se po jeho boku objevují takoví hvězdní muzikanti jakou Slash, Robert Trujillo, Ringo Starr, Mike Campbell, Joe Elliott, Johnny Depp, Jeff Beck, Taylor Hawkins, Duff McKagan a další. Prvním singlem z alba se stala "Bed of Roses", ve které účinkují právě bývalý Beatle a kytarista od Tomma Pettyho. Společně s dalšími ukázkami z novinky je v podobě videa k vidění na Ianově YouTube.


Youngboy Never Broke Again - Don’t Try This At Home
žánr: trap / rap

 Youngboy Never Broke Again - Don’t Try This At Home
Americký rapper Youngboy Never Broke Again vás na svém šestém albu poučí, co nemáte dělat doma. A že má tento seznam dosti bohatý, dokazuje neskutečných třiatřicet položek, které na desku "Don't Try This At Home" umístil. Toto číslo ale zdaleka přesahuje jiný údaj, a sice počet producentů, kteří mu pomáhali. Tím hlavním byl Cheese, k němu se přidalo dalších sedm desítek méně známých jmen. V případě hostů však zůstal o mnoho skromnější. Přímo za mikrofonem se vedle něj vystřídali Mariah The Scientist, Nicki Minaj, Post Malone a The Kid Laroi. Vydáním pochopitelně tepe rapperovo YouTube.


The 69 Eyes - Death Of Darkness
žánr: gothic rock

The 69 Eyes - Death Of Darkness
Fanoušci gotické rockové formace The 69 Eyes z Finska se konečně dočkali nového studiového materiálu. Jmenuje se "Death Of Darkness" a muzikanti se ani trochu nebojí přiznat, že s ní cílí na rádia. Už s první ochutnávkou "Drive" se jim to povedlo a s dalšími singly jakbysmet. Nahrávka obsahuje celkem deset kousků a kromě CD vychází i na vinylu ve dvou barevných variantách a samozřejmě i digitálně. Klip k výše uvedené vlaštovce a další videa si můžete prohlédnout na jejich YouTube profilu.


Daniel Matejča - Eugène Ysaÿe: Šest sonát pro sólové housle (Supraphon)
žánr: vážná hudba / komorní hudba

Daniel Matejča - Eugène Ysaÿe: Šest sonát pro sólové housle
"Prvním úkolem umělce je zapomenout sám na sebe." Tento ve své době odvážný výrok je připisován Eugénu Ysaÿovi, který jako skladatel i interpret výrazně přispěl k modernizaci houslové hry. V roce 1923 se ho při recitálu Josepha Szigetiho hluboce dotkla Bachova "Houslová sonáta g moll" a v několika dalších hodinách naskicoval celý cyklus šesti sonát jako pandán k Bachovým "Sonátám a partitám". Každou sonátu ušil na míru některému ze svých slavných kolegů a jeho hráčskému stylu. Technicky se v nich pohybuje na hranicích možností nástroje a stejně jako tehdy pro dedikanty (Szigeti, Thibaud, Enescu, Kreisler, Crickboom, Quiroga) i pro dnešní interprety představuje nejvyšší výzvu. Sto let po vzniku cyklu zvedl tuto hozenou rukavici výjimečný mladý český virtuos Daniel Matejča, vítěz Eurovision Young Musicians, Telemannovy houslové soutěže a Jugend musiziert. Jak zjistíte na stránkách vydavatelství Supraphon, doplnil je ještě o "Obsession II" Jany Vöröšové, jež je jimi inspirovaná.


V krátkosti

 • St. Paul & The Broken Bones - Angels In Science
  Americký soulový oktet, který jsme mohli vidět například i na ostravských Colours, se po roce vrací s novou studiovkou. Tucet písní tentokrát dostal na starosti Grammy oceněný zvukový inženýr Matt Ross-Spang (Jason Isbell, Lucero, Drive-By Truckers, Margo Price). (YouTube)

 • Hunter Hayes - Red Sky
  Čtyři roky trvala příprava nového kompletu americkému zpěvákovi z Louisiany, který si v mezidobí střihl účast ve třetí řadě The Masked Singer. Za tu dobu se mu nakupilo dost materiálu, takže se jeho fanoušci mohou těšit na patnáct songů. (YouTube)

 • All Hands_Make Light - Darling The Dawn
  Projekt, v němž se potkali Ariel Engle (La Force, Patrick Watson, Broken Social Scene) a Efrim Manuel Menuck (Godspeed You! Black Emperor, Thee Silver Mt. Zion), vydává své debutové album. Sedm skladeb se nese ve stylu alternativy, free folku, experimentalu a post punku. (bandcamp)

 • Jain - The Fool
  Francouzská popová zpěvačka Jeanne Louise Galice svými prvními deskami zaujala posluchače i mimo území galského kohouta, nicméně se pak na chvíli odmlčela. Její třetí řadovka s jedenáctipoložkovým tracklistem vychází po poměrně dlouhých čtyřech letech. (YouTube)

 • Revolution Saints - Eagle Flight
  Čtvrtá řadovka americké superskupiny v nové sestavě: zpěvák a bubeník Deen Castronovo (Journey) a noví členové kytarista Joel Hoekstra (Whitesnake, Trans-Siberian Orchestra) a baskytarista Jeff Pilson (Foreigner, ex-Dokken). (YouTube)

 • Trapper Schoepp - Siren Songs
  Americký písničkář kombinující rock a americanu se po covidovém albu "May Day" vrací s dvanáctkou songů. Natáčel je mimochodem ve studiu Johnnyho Cashe. Produkce se ujali John Jackson (The Jayhawks, Ray Davies) a Patrick Sansone (Wilco). (bandcamp)

 • Zombie Juice - Love Without Consequences
  Člen rapových Flatbush Zombies pro svůj debut složil celkem deset tracků. Jako hosté v nich rapují ještě Devin The Dude, Curren$y, Power Pleasant nebo Meechy Darko. (YouTube).

 • Ivan Neville - Touch My Soul
  Americká hudebník a syn Aarona Nevilla se vrací po téměř dvou dekádách. Na této cestě mu pomáhají jeho otec, Bonnie Raitt, Michael MacDonald, Trombone Shorty, David Shaw, Ben Jaffe, Charlie Gabriel nebo Doyle Bramhall II. (YouTube)

 • Axel Rudi Pell - Ballads VI
  Balady hrají v historii rockové hudby velmi zvláštní roli. Dokumentují emocionální stránku žánru a ukazují, že za (téměř) tvrdou hrudí každého rockera bije měkké srdce. Nová kompilace obsahuje celkem třináct pomalých songů made by ARP, přičemž pět z nich je zcela nových. (YouTube)

 • Blood, Sweat & Tears - What The Hell Happened To Blood, Sweat & Tears?
  Soundtrack k politickému dokumentu o vzestupu a pádu populární rockové skupiny. Přibližuje, kterak byli muzikanti v roce 1970 vydíráni ministerstvem zahraničí, aby cestovali po východním bloku. Bylo ale výsledné turné výprodejem, nebo ironickým kontra kulturním triumfem? (YouTube)

 • Easy Star All-Stars - Ziggy Stardub
  Formace, která je známá tím, že předělává do reggae podoby slavná alba od umělců jako The Beatles, Pink Floyd, Michael Jackson nebo Radiohead, tentokrát sáhla do diskografie Davida Bowieho. K muzikantům se připojili například i Macy Gray, Maxi Priest, The Skints nebo SunDub. (YouTube)

 • Gustavo Dudamel, Los Angeles Philharmonic Orchestra - Thomas Ades: Dante
  Do Dantova pekla Thomase Adèse nás zavede Losangeleská filharmonie pod vedením Gustavo Dudamela. (Presto Calssical)

 • Anthem - Crimson & Jet Black
  Novinka legendární japonské heavymetalové bandy zpívaná zcela v angličtině. (YouTube)

 • Magnus Rosén Band - It's Time To Rock The World Again
  Kolekce autorských skladeb a coververzí bývalého člena metalových Hammerfall. (YouTube)

 • Alfa Mist - Variables
  Anglický nujazzový producent se vrací s pátou řadovkou. Hostují Kaya Thomas-Dyke a Bongeziwe Mabandla. (bandcamp)

 • Silver Moth - Black Bay
  Stuart Braithwaite z Mogwai založil novou skupinu a toto je její debut. Něco pro fandy post rocku. (bandcamp)

 • Esther Rose - Safe To Run
  Country-folková písničkářka si na své nové album přizvala i Hurray For The Riff Raff. (bandcamp)

 • Portrayal Of Guilt - Devil Music
  Čtvrtá řadovka hardcore-punkového tria z Austinu. (YouTube)

 • Through Fire - Devil’s Got You Dreamin’
  Novinka od omažského kvarteta, na kterém jeho členové dokazují, že hard rock nemusí mít hranice a pravidla. Zvuk posouvají a obohacují nejen o vlivy elektroniky. (YouTube)

 • Dozer - Drifting In The Endless Void
  Švédští stoneři se tímto dlouho očekávaným počinem vracejí na scénu ve velkém stylu. (YouTube)


  Dále vychází

  40 Watt Sun - Inside Room
  Alice Howe - Circumstance
  Alma - Time Machine
  Angus McSix - Angus McSix And The Sword Of Power
  Baba Ali - Laugh Like A Bomb
  Bella White - Among Other Things
  Benefits - Nails
  Bernice - Cruisin'
  Broken Social Scene - You Forgot It In People (20th Anniversary)
  Brother May - Pattern With Force
  Bruckner - Zerrissen
  Cinder Well - Cadence
  Dorthia Cottrell (Of Windhand) - Death Folk Country
  Dr. Dre - The Chronic
  Dragonchild (Da Mekonnen Of Debo Band) - Dragonchild
  Dream Isioma - Princess Forever
  Edkh - Conspirashit
  Fennesz And Ozmotic - Senzatempo
  Fuego Base - Biggest Since Camby
  G33Kpunk - Better
  Glorybots - Radiation Skies
  Grave Pleasures - Plagueboys
  Hannah Grae - Hell Is A Teenage Girl
  Holiday Ghosts - Absolute Reality
  Charles Curtis, Alan Licht, And Dean Roberts - May 99
  Joan - Superglue
  John Cxnnor X The Devil’s Trade - Live At Roadburn
  Jordy - Boy
  Kassi Valazza - Kassi Valazza Knows Nothing
  King's Singers - When You Wish Upon A Star (100 Years Of Disney Songs)
  Lael Neale - Star Eaters Delight
  Margarita Witch Cult - Margarita Witch Cult
  Mark Barrott - Jōhatsu
  Matt Ox & Surf Gang - Oxygen
  Mauro Picotto - From The 80s Til Now
  Mezzrow - Summon Thy Demons
  Pearl & The Oysters - Coast 2 Coast
  Predatory Void - Seven Keys To The Discomfort Of Being
  Roger Eno - The Turning Year - Rarities
  Rose City Band - Garden Party
  Různí - Almost Famous (Original Broadway Cast Recording)
  Stars - Capelton Hill Deluxe
  Sublime - $5 At The Door (Live At Tressel Tavern, 1994)
  Summer Salt - Campanita
  The National Honor Society - To All The Distance Between Us
  The Pearl Hearts - Love, Chaos
  The Rishis - August Moon
  The White Stripes - Elephant (Deluxe)
  Todd La Torre - Rejoice In The Suffering
  Triple Fast Action - Triple Fast Action
  Valley Queen - Chord Of Sympathy
  Waking Dreams - Sliding Lines
  Wolfnaut - Return Of The Asteroid
  Yeat - Aftërlyfe (Deluxe)
  Zedned - Zedned (Deluxe)

  Vychází na vinylu:
  40 Watt Sun - Inside Room
  Albert King - Born Under A Bad Sign
  Alfa Mist - Variables
  All Hands_Make Light - Darling The Dawn
  Angus Mcsix - Angus Mcsix And The Sword Of Power
  Anthem - Crimson & Jet Black
  Axel Rudi Pell - Ballads VI
  Baba Ali - Laugh Like A Bomb
  Bella White - Among Other Things
  Benefits - Nails
  Bernice - Cruisin'
  Cinder Well - Cadence
  Crosses - Permanent.radiant
  Dizzy Reece - Star Bright
  Dominic Miller - Vagabond
  Dozer - Drifting In The Endless Void
  Dr. Dre - The Chronic
  Easy Star All-Stars - Ziggy Stardub
  Emerson, Lake & Palmer - Brain Salad Surgery
  Enter Shikari - Kiss For The Whole World
  Esther Rose - Safe To Run
  Everything But The Girl - Fuse
  Gamma Ray - Blast From The Past
  Gamma Ray - Skeletons & Majesties
  Grave Pleasures - Plagueboys
  Gustavo Dudamel, Los Angeles Philharmonic Orchestra - Thomas Ades : Dante
  Holiday Ghosts - Absolute Reality
  Chet Faker - It Could Be Nice / Down To Earth
  Ian Hunter - Defiance Part 1
  Ivan Neville - Touch My Soul
  Jain - The Fool
  Jethro Tull - Rökflöte
  Joan - Superglue
  John Williams - Memoirs Of A Geisha
  Johnny Coles - Little Johnny C
  Kent - Hagnesta Hill
  Kent - Isola
  Lael Neale - Star Eaters Delight
  Lakecia Benjamin - Phoenix
  Liars - Sisterworld (Vinyl Reissue)
  Margarita Witch Cult - Margarita Witch Cult
  Meshuggah - Obzen
  Mezzrow - Summon Thy Demons
  Pearl & The Oysters - Coast 2 Coast
  Pharoah Sanders - Welcome To Love
  Portrayal Of Guilt - Devil Music
  Predatory Void - Seven Keys To The Discomfort Of Being
  Revolution Saints - Eagle Flight
  Rodrigo y Gabriela - In Between Thoughts…A New World
  Silver Moth - Black Bay
  Smashing Pumpkins - Atum
  St. Paul & The Broken Bones - Angels In Science
  Sublime - $5 At The Door
  Summer Salt - Campanita
  Texas Hippie Coalition - The Name Lives On
  The Heavy - Amen
  The National Honor Society - To All The Distance Between Us
  The Pogues - Stiff Records B-Sides
  Through Fire - Devil’s Got You Dreamin’
  Todd La Torre - Rejoice In The Suffering
  Tori Amos - Little Earthquakes (B-Sides And Rarities)
  Townes Van Zandt - A Far Cry From Dead
  Václav Neckář - Václav Neckář zpívá pro mladé (Supraphon)
  Vladimír Mišík - Špejchar 1969-1991 I-II (Supraphon)
  White Lies - Ritual
  White Stripes - Elephant / 20th Anniversary
  Wolfnaut - Return Of The Asteroid

  EP:
  Bestfriend - Places I’ve Left
  Christof Van Der Ven - Haul
  Kids - Life In The City Pt. 1
  Léa Sen - You Of Not, Pt. 2
  Melanie MacLaren - Tourist
  Morgan Evans - Life Upside Down
  Nukuluk - Superglue
  Redveil - Playing W/ Fire

  Record Store Day:
  Allman Brothers Band - Syria Mosque: Pittsburgh, Pa January 17, 1971 (Vinyl Release)
  Anna Of The North - Crazy Life Deluxe
  Arooj Aftab - Live In London (Vinyl Release)
  Beach House - Become (EP)
  Billy Joel - Live At The Great American Music Hall 1975
  Björk - The Fosorra Remixes (EP)
  Blur - Blur Presents The Special Collectors Edition (Vinyl Release)
  Brian Eno - Forever Voiceless
  Captain Beefheart And The Magic Band - I’m Going To Do What I Wanna Do: Live At My Father’s Place 1978 (Vinyl Release)
  David Byrne - The Complete Score From The Catherine Wheel (Vinyl Release)
  Diiv - Live At The Murmrr Theatre (Vinyl Release)
  Dio - Live In Fresno 1983
  Dirty Projectors + Björk - Mount Wittenberg Orca (Expanded Edition)
  Dolly Parton - The Monument Singles Collection: 1964-1968
  Duran Duran - Carnival Rio!
  Foals - Life Is Dub
  Garbage - Witness To Your Love (EP)
  Grateful Dead - Boston Garden, Boston, Ma 5/7/77 (Vinyl Release)
  Hüsker Dü - Tonite Longhorn
  Chet Baker - Chet (Vinyl Reissue)
  Jason Isbell & Amanda Shires - The Sound Emperor (EP)
  Joan Jett And The Blackhearts - Up Your Alley (Vinyl Reissue)
  Kae Tempest - Nice Idea (EP)
  'Macho Man' Randy Savage - Be A Man (Vinyl Reissue)
  Madonna - American Life Mixshow Mix (In Memory Of Peter Rauhofer)
  Midlake - Live At Roundhouse
  Miles Davis - Turnaround: Rare Miles From The Complete On The Corner Sessions (Vinyl Release)
  Nas - Made You Look: God’s Son Live 2002
  Ol’ Dirty Bastard - Return To The 36 Chambers: The Dirty Version (Vinyl Release)
  Our Lady Peace - Collected: 1994-2022
  Paul McCartney & Wings - Red Rose Speedway (Vinyl Reissue)
  Pearl Jam - Give Away
  Poe - Hello (Vinyl Reissue)
  Ramones - Pleasant Dreams (The New York Mixes)
  Raphael Saadiq - The Way I See It (Vinyl Reissue)
  Různí - Nuggets: Original Artyfacts From The First Psychedelic Era, 1965-1968 (50Th Anniversary Edition)
  Scott Weiland - 12 Bar Blues (Vinyl Release)
  Sigur Rós - Kveikur (Vinyl Reissue)
  Soul Asylum - Mtv Unplugged (Vinyl Release)
  Sparks - A Woofer In A Tweeter’s Clothing (Vinyl Reissue)
  Sparks - Sparks (Vinyl Reissue)
  Stevie Nicks - Bella Donna Live 1981 (Vinyl Release)
  The 1975 - Live With The BBC Philharmonic Orchestra (Vinyl Release)
  The Black Keys - Live At Beachland Tavern March 31, 2002
  The Cranberries - Wake Up And Smell The Coffee (Vinyl Reissue)
  The Cure - Show (2023 Remaster)
  The Donnas - Early Singles 1995-1999 (Vinyl Reissue)
  The Pogues - The Stiff Records B-Sides (1984-1987) (Vinyl Release)
  The Sisters Of Mercy - The Reptile House (Vinyl Reissue)
  Todd Rundgren - A Wizard, A True Star (Vinyl Reissue)
  Tom Tom Club - Tom Tom Club (Expanded Edition)
  Tori Amos - Little Earthquake Rarities (Vinyl Release)
  Travis - The Invisible Band (Vinyl Release)
  U2 - Two Hearts Beat As One / Sunday Bloody Sunday Ep
  Van Halen - Live: Right Here, Right Now (Vinyl Reissue)
  Violent Femmes - Violent Femmes (Vinyl Reissue)
  Wilco - Crosseyed Stranger
  Yes - Live At Knoxville Civic Auditorium

  Reedice:
  40 Watt Sun - Inside Room
  Dr. Dre - The Chronic
  Gamma Ray - Blast From The Past
  Todd La Torre - Rejoice In The Suffering
  Václav Neckář - Václav Neckář zpívá pro mladé (Supraphon)
  Vanilla Fudge - Mystery
  Vladimír Mišík - Špejchar 1969-1991 I-II (Supraphon)

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Akon, Forum Karlín, Praha, 16.5.2024
  Naživo: Akonův pražský koncert se ze splněného snu proměnil v noční můru Pomohl objevit Lady Gaga, natočil duet s Michaelem Jacksonem, stojí za hymnou šampionátu ve fotbale. Výčet toho, co se Akonovi během posledních dvaceti let podařilo, je úctyhodný a nebere konce. Jeho úspěchy ale zároveň neznamenají,... čtěte zde
  Vydáno: 17.05.2024 14:00 v sekci Naživo
  Moimir Papalescu - V podstatě jsem retro sám o sobě
  Rozhovory: Moimir Papalescu - V podstatě jsem retro sám o sobě Moimir Papalescu nepřehlédnutelně prostupuje domácí - převážně elektronickou - scénou. Působil či působí ve spoustě projektů, v poslední době se ale nejvíc přetřásá návrat formace Moimir Papalescu & The Nihilists. Bylo to... čtěte zde
  Vydáno: 17.05.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Thirty Seconds To Mars, Sportovní hala Fortuna, Praha, 15.5.2024
  Naživo: Thirty Seconds To Mars si v Praze napravili reputaci. Přivezli povedenou show Americké bratrské duo Thirty Seconds To Mars se po šesti letech vrátilo do holešovické sportovní haly, aktuálně zaštícené názvem Fortuna, a to v rámci turné nazvaného "Seasons". Jak se návrat povedl a jak znějí nové skladby z... čtěte zde
  Vydáno: 16.05.2024 10:18 v sekci Naživo
  Pohled do českých hitparád 19. týden 2024
  Pop už v albovém žebříčku nehraje druhé housle. Taylor Swift dovršuje hattrick a boduje i Dua Lipa Česká rádiová hitparáda konečně hlásí nového vítěze. Mnohaměsíční stálice typu Dua Lipa, Ofenbach nebo Michael Schulte střídá americký zpěvák Teddy Swims se songem "Lose Control". V albech potřetí triumfuje Taylor Swift.... čtěte zde
  Vydáno: 16.05.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
  Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina
  Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina Na velké hvězdy chudší týden nabízí především novinku Kings Of Leon, kterým sekunduje s ípíčkem plných hostů Orville Peck, australské duo Angus & Julia Stone, popový písničkář Alec Benjamin, punk-rockoví Hot Water Music,... čtěte zde
  Vydáno: 15.05.2024 13:36 v sekci Novinky | Nové desky
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
  - Nové desky 12/2024 - od Elbow přes Shakiru po Janu Kirschner (27.03.2024 22:00)
  - Twenty One Pilots se v dubnu 2025 vrátí do Prahy (27.03.2024 15:02)
  - Nové desky 11/2024 - od Justina Timberlakea přes The Black Crowes po Kacey Musgraves (20.03.2024 21:00)

  ALBUM TÝDNE 20/2024

  The Valentines
  You All Look Beautiful When You Dance

  Trojice The Valentines z Hradce Králové se na hudební scéně pohybuje už od roku 2017. Po několika singlech a EP se letos konečně rozhodla svůj rukopis otisknout i do debutového alba, které nazvala "You All Look Beautiful When You Dance". A povedlo se - deska hudebně baví, přitom textově vybízí k zamyšlení.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  So 18.05.
  King Gizzard & The Lizard Wizard (AU) (Forum Karlín, Praha)
  Út 21.05.
  Reverend Peyton’s Big Damn Band (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Ne 26.05.
  Myles Smith (UK) (Rock Café, Praha)
  Út 28.05.
  Bruce Springsteen & The E Street Band (US) (Letiště Letňany, Praha)
  Po 03.06.
  Rakim (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Út 04.06.
  Sting (UK) (Amfiteátr Lochotín, Praha)
  St 05.06.
  Charlotte Sands (US) (Chapeau Rouge, Praha)
  Čt 06.06.
  Nickelback (CAN) (O2 Arena, Praha)
  Čt 06.06.
  ††† (Crosses) (US) (Roxy, Praha)
  Pá 07.06.
  Alfie Jukes (UK) (Café V Lese, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Queen Kabát Adele Sia Imagine Dragons Bono Taylor Swift Dua Lipa Rush Rammstein Mirai Beyoncé AC/DC Lady Gaga Liam Gallagher Coldplay
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu