Newyorský rapper Lil Tjay přijíždí poprvé do Česka

03.02.2023 14:24 - Tisková zpráva | foto: Red Triangle

Teprve jednadvacetiletý newyorský rapper Lil Tjay vystoupí premiérově v České republice. V rámci Born 2 Be Great Tour přiveze svoji show 9. dubna do pražské Malé sportovní haly.

Lil Tjay odstartoval kariéru už v šestnácti letech, kdy začal vydávat své nahrávky na Soundcloudu. Singly jako "Resume", "Brothers" a "Leaked" získaly spoustu fanoušků a během krátké doby mu přinesly miliony přehrání. Jeho debutové album "True 2 Myself" se dostalo až na 5. místo amerického žebříčku Billboard 200. Lil Tjay přežil v roce 2022 téměř smrtelné postřelení a na tento rok slibuje spoustu nové hudby, která bude atakovat hitparády po celém světě. Vstupenky jsou v prodeji na GoOut.cz. Stání u pódia pořídíte za 1 490 Kč + poplatky, klasické stání pak za 990 Kč + poplatky.

Lil Tjay
© Red Triangle
Než se z Lil Tjaye stal idol internetu s mnohamilionovými streamy, byl to jen kluk z Bronxu. Při pozornějším poslechu jeho songů najdete životopis kluka, který přežil hříchy dospělých ještě předtím, než se stal plnoletým. Lil Tjay, vyrůstající v newyorské čtvrti prosycené kulturou gangů, si nakonec vysloužil roční pobyt ve vězení. Po propuštění se zavázal k hledání legálních cest ke svým hudebním snům a studio se mu stalo záchranou a osudem.

Jeho první nahrávka přinesla bezcitnou, ale chytlavou skladbu "Resume", která doslova přes noc zaznamenala tisíce přehrání. Brzy poté mu energická skladba "Brothers" vynesla první internetový hit. Od té doby spolupracoval s několika významnými interprety, jako jsou YG, Pop Smoke, Tory Lanez a 6LACK. Se 6LACKem pak vydal průlomový singl "Calling My Phone", který se dostal na vrchol několika streamovacích žebříčků. Na tuto virální skladbu pak v dubnu 2021 navázal svým očekávaným druhým albem "Destined 2 Win", které se stejně jako jeho debut vyšplhalo až na 5. místo žebříčku Billboard 200.

Lil Tjay hlásá, že rok 2023 bude velkým rokem plným nové hudby. Rokem Born 2 Be Great Tour. Rokem první návštěvy této globální hvězdy rapu v ČR. Buďte u toho!DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY