shop.musicserver.cz
Nové desky 47/2022 - od Ringa Starra přes Stormzyho po Lipa

Nové desky 47/2022 - od Ringa Starra přes Stormzyho po Lipa

Vydáno: 30.11.2022 17:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Universal Music

V pátek nebyl pouze Black Friday, ale také Record Store Day, a zahraniční interpreti tak mírně pauzírovali... na rozdíl od těch domácích. Vedle živáku Ringa Starra, Stormzyho a vánočního Cliffa Richarda se tak můžeme těšit na Lipa, Musicu Folkloriku s Martinem Hrbáčem, Ondráš s Jiřím Slavíkem, Visací zámek anebo Andreu Šulcovou.

V pátek 25. listopadu vyšly tyto nové tituly:

Ringo Starr - Live At The Greek Theater 2019
žánr: pop rock

Ringo Starr - Live At The Greek Theater 2019
Ringo Starr se svým All-Starr Bandem - s Gregem Roliem (Santana), Stevem Lukatherem (Toto), Hamishem Stuartem (Average White Band) a Colinem Hayem (Men At Work) - nahrál v říjnu 2019 v ikonickém řeckém divadle v Los Angeles sérií písní. Záznam teď vychází pod názvem "Live At The Greek Theater 2019". Krom osvědčených kousků, hitů, které tyto umělce s jejich kapelami proslavily, a dalších slavných písní nahrávka obsahuje i Starrovu "Don't Pass Me By" což byla první píseň, kterou kdy napsal, a poprvé ji natočili a vydali The Beatles 22. listopadu 1968. Samozřejmě nechybějí signifikantní skladby "Yellow Submarine" a "(With A Little) Help From My Friends". Přestože bylo původně oznámeno vydání pouze na vinylu, nakonec je nyní připraveno i CD a DVD. Ukázky jsou už nyní na YouTube.


Stormzy - This Is What I Mean
žánr: rap

Stormzy - This Is What I Mean
Prakticky přesně tři roky trvala aktuálně nejznámějšímu anglickému rapperovi Stormzymu příprava jeho nového počinu. Nahrál pro něj dvanáct tracků a v nich mu byli nejčastějším spolupracovníkem překvapivě Jacob Collier a Debbie Ehirim. K němu se pak přidali třeba ještě Nao, Sampha, MS Banks, India Arie, Amaarae, Grades a Tems. Produkci dominovali Prgrshn, P2J, Joel Peters a Cutts. Že tato spolupráce Stormzymu zafungovala, dokazují první ohlasy, které album hodnotí takřka shodně 8/10. Zda s nimi budete souhlasit, zjišťujte na rapperově YouTube.


Lipo - Příběhy
žánr: pop rap

Lipo - Příběhy
Liberecký muzikant a interpret hitů jako "Jednou jsem slíbil", "Svoboda" nebo "Ležím v tvé blízkosti" Lipo se po čtyřech letech vrací. Jeho nová studiovka dostala prozaický název "Příběhy" a posluchačům přináší hned jedenáct skladeb. Autor si k jejich natáčení pozval i několik hostů - na nahrávce tak jeho hlas doprovázejí třeba Jelen, Kryštof nebo Kateřina Marie Tichá. "Lipo úspěšně kombinuje budoucnost a aktuální témata ve snadno srozumitelných skladbách, které fungují napříč generacemi," popisují výsledek tiskové materiály. Zda s těmito slovy budete souhlasit, si můžete ověřit sledováním videoklipů na hudebníkově YouTube.


Jiří Slavík, VUŠ Ondráš - Cesta světla / České a moravské koledy a zpěvy vánoční
žánr: vánoční hudba

Jiří Slavík, VUŠ Ondráš - Cesta světla / České a moravské koledy a zpěvy vánoční
"…A to světlo svítí ve tmě a tma je nepohltila," slova evangelisty Jana dala název nejen vánočnímu cyklu, ale vystihují jeho nejhlubší sdělení; vracejí náš pohled od třpytivých pozlacených ozdobiček k samému jádru vánočních svátků, tedy k příběhu narození Ježíše. Lidové koledy, které často vystihují poetiku tohoto příběhu i příběhů lidí, kteří byli u toho, zněly hlavou zkušenému mladému jazzmanovi a skladateli s lidovými kořeny Jiřímu Slavíkovi, když nás z jara roku 2020 pandemie uzavřela v našich domovech. "Nikdo nevěděl, kdy bude zase možné scházet se, společně hrát a zpívat. Ty písně se rázem staly zdrojem naděje, naděje na světlo," vzpomíná. Jeho zamýšleným interpretem byl od počátku VUS Ondráš - muzikanti a zpěváci ukotvení v lidové hudbě, ale otevření a ochotní vykročit mimo žánrové hranice. Jak to celé dopadlo, se dozvíte na stránkách Supraphonu.


Tip týdne

Andrea Šulcová - Opportunities
žánr: indie folk / americana / blues folk

Andrea Šulcová - Opportunities
Česká písničkářka Andrea Šulcová vydává své debutové album "Opportunities", které výrazně čerpá ze současného amerického písničkářství na pomezí folku a americany. Producentem nahrávky je Petr Ostrouchov a členy kapely jsou spolu s ním muzikanti z okruhu Blue Shadows - kytarista Josef Štěpánek, basisté Jaromír Honzák a Matěj Belko, bubeník Martin Novák a pianista Vít Křišťan, kteří se podíleli na nedávných deskách Vladimíra Mišíka nebo Miroslava Kemela. Andrea se na vlastní písňovou tvorbu soustředila poté, co absolvovala jazzová studia v Praze i v Grazu a co se na hudební scéně etablovala jako vyhledávaná flétnistka (Concept Art Orchestra). Ve dvanácti autorských, anglicky psaných skladbách reflektuje velmi osobní a intimní prožitky z posledních čtyř let svého života, během nichž překonala vážnou nemoc a na delší dobu musela pozastavit svoji profesní činnost. Ukázky najdete na webu vydavatelství Animal Music.


Sword - III
žánr: heavy metal

Sword - III
Osazenstvo kanadské heavymetalové bandy Sword o sobě nedalo už pěknou řádku let (čtyřiatřicet!) vědět. A muzikanty by určitě ještě nedávno nenapadlo, že by se někdy k uším posluchačů mohly dostat skladby, které v osmdesátých letech nahrávací společnost odmítla. Právě těchto osm kousků najdete na novém CD "III". Ukázku v podobě vypalovačky "(I Am) In Kommand" najdete na YouTube profilu skupiny. Co na ni říkáte?


Tom Petty & The Heartbreakers - Live At The Fillmore 1997
žánr: rock

Tom Petty & The Heartbreakers - Live At The Fillmore 1997
Samozřejmě, Tom Petty je už nějaký čas v hudebním nebi, fanoušci si jej ale nyní mohou připomenout archivním živákem "Live At The Fillmore 1997". A bylo z čeho vybírat. Tom s kapelou tenkrát v roce 1997 odehrál dvacet večerů na legendárním místě Fillmore v San Franciscu. Šest z těchto koncertů bylo profesionálně natočeno a z těchto záznamů byla nyní pořízena tato kompilace, která obsahuje nejvrcholnější body ze všech těchto vystoupení. Obsahuje přearanžované a osobité verze vlastních hitů a mnoho coververzí, jimiž Petty vzdal hold umělcům, kterými byl ovlivněn. Luxusní edice na čtyř CD obsahuje padesát osm skladeb, z nichž třicet pět jsou předělávky. Celkem se jedná o více než čtyři hodiny hudby. Box je doplněn dvaatřicetistránkovým bookletem s dosud neviděnými fotografiemi a třemi kytarovými trsátky. Ochutnávat můžete na YouTube.


Cliff Richard - Christmas With Cliff
žánr: vánoční hudba / pop

Cliff Richard - Christmas With Cliff
Anglický zpěvák Cliff Richard letos v říjnu oslavil už dvaaosmdesáté narozeniny, ale na hudební důchod stále nemyslí. Dva roky po albu "Music... The Air That I Breathe" se rozhodl nahrát vánoční desku "Christmas With Cliff". Společně s producenty Chrisem Waldenem a Samem Hollanderem na ni vybral celkem třináct svátečních songů poskládaných z anglických moderních koled. Za zády mu přitom seděl Budapešťský filmový orchestr a sbor. Jak to dopadlo, zjistíte na zpěvákově YouTube.


Musica Folklorica a Martin Hrbáč - Rok na Slovácku
žánr: folklór

Musica Folklorica a Martin Hrbáč - Rok na Slovácku
Originální poetika obrazů Františka Pavlici a um cimbálové Musiky Folkloriky se protínají v jakémsi hudebním kalendáři nazvaném "Rok na Slovácku". Musica Folklorica sestavila a nahrála ke každému obrázku sadu písní. Vznikl tak originální počin, který předkládá unikátní vizuální i hudební odkaz jedinečného moravského regionu. Na nahrávce uslyší posluchači také Martina Hrbáče, Josefa Kútného, Martina Prachaře, Annu Pavlincovou, Veroniku Malatincovou, Sáru Slovákovou, dětský sbor, sbor sólistů a ženský sbor Oskoruša. Více informací a ukázky všech skladeb najdete na stránkách vydavatelství Indies Scope.


V krátkosti

 • David Foster & Katharine McPhee - Christmas Songs
  Celkem sedm vánočních písní nahrál slavný kanadský producent David Foster se svojí manželkou Katharine McPhee. V jedné z nich jim pak zahostoval i trumpetista Chris Botti. (YouTube)

 • AViVA - Broken Hearts
  Australská hudebnice po albech nazvaných jednoduše "Volume I a II" přichází se třetím počinem. Přichystala na něj celkem deset songů ve stylu alternativního popu. (YouTube)

 • Quando Rondo & Youngboy Never Broke Again - 3860
  Dvojice rapperů natočila svoji společnou desku s minimálním příspěvkem dalších kolegů. Jediným hostem byl Lul Timm. (YouTube)

 • Harry Connick Jr. - Make It Merry
  Známý kanadský zpěvák se také rozhodl přispět dvanácti kousky do letošní vánoční pohody. Má to však jeden drobný háček; nahrávka je aktuálně dostupná pouze přes Apple Music. (YouTube)

 • Ben Frost - 1899 (soundtrack)
  Jedním z aktuálních hitů Netflixu je německý mysteriózní seriál "1899". Hudbu k němu složil australsko-islandský hudební skladatel a producent Ben Frost a na stejnojmenném soundtracku ji rozdělil do třinácti kompozic. (bandcamp)

 • Elder - Innate Passage
  Progresivně-psych-stonerrockoví mistři se vracejí se svým šestým albem. Je na něm všechno, co byste od nich očekávali. (YouTube)

 • Mauro Remiddi - Moonbird
  Videoopera, hybridní dílo, které spojuje kino, video-art a hudbu s režií vizuálního umělce a filmaře Ra di Martino. (YouTube)

 • Visací zámek - Made In Strahov
  Živák se záznamem pražského koncertu, kterým tuzemská punková legenda oslavila čtyřicet let existence. (YouTube)

 • Andy Bell - Untitled Film Stills (EP)
  Někdejší člen Ride a Beady Eye je v poslední době velmi aktivní a na svém novém EP se rozhodl předělat čtveřici písniček z repertoáru Yoko Ono, Arthura Russella, Pentangle a The Kinks. (bandcamp)

 • Marcus Paquin - Our Love
  Frontman kanadské indiepopové formace Silver Starling ze rozhodl vydat na sólovou dráhu. Svůj debut namířil na pomezí indie, popu, rocku a jazzu. (bandcamp)

 • Vanessa Wagner - Mirrored
  Francouzská klavíristka po klasických autorech tentokrát sáhla po skladatelích současných. Do klaviatury se jí dostala díla autorů jako Philip Glass, Nico Mulhy, Moondog, Ryuchi Sakamoto nebo Sylvain Chauveau. (bandcamp)

 • Lee Aaron - Elevate
  Oceňovaná rocková skladatelka, producentka a kanadská zpěvačka se v roce 2016 po desetileté přestávce vyplněné rodinnými povinnostmi vrátila na scénu s množstvím originálního materiálu. Nyní svým posluchačům překládá další, mnohem energičtější přírůstek do obnovené kapitoly své slavné kariéry. (YouTube)


  Dále vychází

  Addie Brik - That Dog Don’t Hunt
  Alex Chilton - Live In London: Encore Edition
  Alice - Eri Con Me
  Black Lava - Soul Furnace
  Blackrain - Untamed
  David Bowie - Divine Symmetry
  David Crosby & The Lighthouse Band - David Crosby & The Lighthouse Band Live At The Capitol Theatre
  Detraktor - Full Body Stomp
  Duo Červánek - Život s trampskou písničkou
  Eli Smart - Aloha Soul
  Elvis Costello & The Imposters - The Boy Named If (Alive At Memphis Magnetic)
  Fazil Say - Johann Sebastian Bach: Goldberg Variations
  Gaye Su Akyol - Anadolu Ejderi
  Induction - Born From Fire
  La Muerte - Sortilegia
  League Of Distortion - League Of Distortion
  Lora Logic  - Logically Yours
  Midori, Jean-Yves Thibaudet - Ludwig Van Beethoven : Complete Violin Sonatas
  Nazghor - Seventh Secular Crusade
  Paul Desmond - Complete RCA Albums Collection
  Peter Vukmirovic Stevens And Penny Rimbaud - S Lence
  Rabit - What Dreams May Come True
  Rae Morris - Rachel@pianoland
  Různí - Trampské hity
  Různí - Známé / Neznámé 4.
  Spiritworld - Deathwestern
  The Doors - Paris Blues
  Tina Turner - Break Every Rule (Special Edition)
  Tina Turner - Break Every Rule
  Wajeed - Memoirs Of Hi-Tech Jazz

  Vychází na vinylu:
  Ace Frehley - Origins Vol. 2
  Al Di Meola - Kiss My Axe
  Al Di Meola - Orange And Blue
  Alex Chilton - Live In London: Encore Edition
  Alice - Eri Con Me
  Alt-J - Relaxer
  Asia - Heat Of The Moment, Live In Tokyo 2007
  Avril Lavigne - Love Sux
  Black Lava - Soul Furnace
  Blackrain - Untamed
  Brandi Carlile - In These Silent Days
  Bryan Ferry - Taxi
  Captain Beefheart & Magic Band - Clear Spot
  Cliff Richard - Christmas With Cliff
  Craig David - 22
  Daft Punk - Homework (Remixes)
  Detraktor - Full Body Stomp
  Dexys - One Day I'm Going To Soar
  Dilated Peoples - 20/20
  Dragonette - Twennies
  Duran Duran - All You Need Is Now
  Duran Duran - Astronaut
  Duran Duran - Future Past / Complete Edition
  Duran Duran - Red Carpet Massacre
  Elder - Innate Passage
  Emerson, Lake And Palmer - Black Moon
  Fleetwood Mac - Alternate Collection / Box Set (RSD 2022)
  G.B.H - City Baby Attacked By Rats (RSD 2022)
  Gaye Su Akyol - Anadolu Ejderi
  Grateful Dead - Wembley Empire Pool, London, England 4/8/72 (RSD 2022)
  Chet Baker - Chet Baker Sings
  Chet Baker - Sings Again
  Chicago - Born For This Moment
  Ian Dury & The Blockheads - Do It Yourself
  Jerry Lee Lewis - Killer Keys Of Jerry Lee Lewis
  Johnny Hallyday - Best Of Live
  Justice - A Cross The Universe
  Justice - Planisphere
  La Muerte - Sortilegia
  League Of Distortion - League Of Distortion
  Lee Aaron - Elevate
  Lenny - Heartbreak Culture
  Machine Head - Of Kingdom And Crown
  Masahiko Togashi, Don Cherry And Charlie Haden - Song Of Soil
  Meshuggah - Koloss
  Meshuggah - Nothing
  Monster Truck - Warriors
  Motörhead - Löst Tapes Vol.3 (Live In Malmö 2000)
  Rae Morris - Rachel@pianoland
  Reef - Glow
  Rick Astley - Love This Christmas / When I Fall In Love
  Různí - Americana Collected
  Různí - Wild West - Country Album
  Slade - Merry Xmas Everybody / Single
  Snoop Dogg - Coolaid
  Spiritworld - Deathwestern
  Steve Hackett - Genesis Revisited Live - Seconds Out & More
  Stormzy - This Is What I Mean
  Sword - III
  Team - Team 3
  The Farm - All Together Now / Single
  Tina Turner - Break Every Rule
  Tom Petty & The Heartbreakers - Live At The Fillmore 1997 / Box Set
  Tom Petty & The Heartbreakers - Live At The Fillmore 1997
  Type O Negative - Origin Of The Feces
  Undertones - Love Parade (RSD 2022)
  Vanessa Wagner - Mirrored

  EP:
  Eli Smart - Aloha Soul
  PPJ - Trindade
  Ruth Lyon - Direct Debit To Vogue
  Somadina - Heart Of The Heavenly Undeniable
  Uèle Lamore - Multiply
  Walt Disco - Always Sickening

  Reedice:
  2Manydjs - As Heard On Radio Soulwax Pt. 2
  Al Di Meola - Kiss My Axe
  Al Di Meola - Orange And Blue
  Bára Zmeková - Lunaves (Reedice + Bonusy)
  Black Lips - Good Bad Not Evil (15th Anniversary Deluxe Edition)
  Bryan Ferry - Taxi
  Enhypen - Border: Day One (Dawn Version)
  Enhypen - Border: Day One (Dusk Version)
  Fleetwood Mac - Alternate Collection / Box Set (Rsd 2022)
  Jean Michel Jarre - The Concerts In China
  Jim Croce - You Don't Mess Around With Jim / 50th Anniversary
  Sigur Rós - ( ) 20th Anniversary
  Team - Team 3
  The Flaming Lips - Yoshimi Battles The Pink Robots: 20Th Anniversary Edition
  Tim Buckley - Greetings From L.A.
  Tomorrow X Together - Dream Chapter: Eternity (Port Version)
  Tomorrow X Together - Dream Chapter: Eternity (White Version)
  Tomorrow X Together - Dream Chapter: Magic (Version #1)
  Tomorrow X Together - Dream Chapter: Magic (Version #2)
  Tomorrow X Together - Minisode 1: Blue Hour
  Type O Negative - Dead Again

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Marcell - Do Londýna jsme si přijeli pro zvuk bicích, pochvala od The 1975 potěšila (2/2)
  Rozhovory: Marcell - Do Londýna jsme si přijeli pro zvuk bicích, pochvala od The 1975 potěšila (2/2) Ve druhé části obsáhlého rozhovoru pro musicserver jsme s Marcellem probrali jeho minulost v podobě No Distance Paradise. Vzpomněli jsme také několik klíčových koncertů i okamžiky, které vedly k tomu, že dnes působí rovněž jako... čtěte zde
  Vydáno: 31.01.2023 18:30 v sekci Publicistika | Rozhovory
  0
  České kolo Eurovize odstartovalo. O postup bojují Markéta Irglová, Pam Rabbit nebo Vesna
  Publicistika: České kolo Eurovize odstartovalo. O postup bojují Markéta Irglová, Pam Rabbit nebo Vesna Česká televize poslední lednové pondělí během streamu představila pětici adeptů na reprezentaci naší země v mezinárodním soutěžním klání Eurovize. Následně bylo spuštěno hlasování, které poběží týden. Bude tuzemské... čtěte zde
  Vydáno: 31.01.2023 08:30 v sekci Publicistika
  0
  Arakain, O2 universum, Praha, 28.1.2023
  Naživo: Arakain to se čtyřicítkou na krku v O2 universu stále brousil jako za mlada Arakain je bezesporu českou metalovou legendou, a že i po čtyřiceti letech přitahuje fanoušky, dokázalo dopředu vyprodané O2 universum. Tento speciální koncert měl být dovršením oslav výročí, a proto sliboval mnohé. Jak celá akce... čtěte zde
  Vydáno: 30.01.2023 20:20 v sekci Naživo
  0
  Několik videoklipů z roku 2022, které by vám neměly uniknout
  Publicistika: Několik videoklipů z roku 2022, které by vám neměly uniknout Stejně jako každý rok i loni na nás z televizních, mobilních či počítačových obrazovek blikala mimo jiné spousta hudebních videoklipů. Určitě by se jich skvělých našlo mnoho, ale třeba vás některé z našeho článku minuly.... čtěte zde
  Vydáno: 30.01.2023 15:15 v sekci Publicistika
  0
  Sam Smith - Gloria 8/10
  Recenze: Sam Smith na albu "Gloria" prožívá osobní manifestaci Sam Smith prošel dlouhou vývojovou cestou. Hledání vlastní identity se však zdá být u konce - jeho vyvrcholením je čtvrtá studiová deska "Gloria". Všechny vývojové změny se výrazně otiskly do jednotlivých skladeb. Hudební revoluce... čtěte zde
  Vydáno: 30.01.2023 08:30 v sekci Recenze
  0
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 3/2023 - od Måneskin přes Katatonii po Mirai (25.01.2023 14:30)
  - Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2022 podle musicserveru (15-11) (25.01.2023 08:00)
  - Nové desky 2/2023 - od VV z HIM přes Margo Price po Obituary (18.01.2023 08:00)
  - Rozhovory: Andrea Šulcová - Pokud věříte, že se věci stanou, jak mají, uvidíte nové příležitosti v každém dni (03.01.2023 08:00)
  - Recenze: Stormzy na albu "This Is What I Mean" odhaluje svou křehkou duši (02.01.2023 12:00)
  - Nové desky 50/2022 - od Nikol Bókové přes Weezer po Circa Survive (23.12.2022 08:00)
  - Nové desky 49/2022 - od Sama Rydera přes SZA po Ninu Hagen (14.12.2022 12:50)
  - Rozhovory: Lipo - Angažovanost komplikuje umělci život. Před tím, co se mě dotýká, ale nemohu zavírat oči (12.12.2022 16:00)
  - Nové desky 48/2022 - od Ollyho Murse přes NOFX po Andreu Corr (08.12.2022 07:00)
  - Video: "Nikdo nemá být sám" Lipa a Lenky Nové je jiná vánoční píseň (05.12.2022 09:11)

  ALBUM TÝDNE 05/2023

  Sam Smith
  Gloria

  Sam Smith prošel dlouhou vývojovou cestou. Hledání vlastní identity se však zdá být u konce - jeho vyvrcholením je čtvrtá studiová deska "Gloria". Všechny vývojové změny se výrazně otiskly do jednotlivých skladeb. Hudební revoluce se sice nekoná, ta osobní však bez diskuzí ano.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Čt 09.02.
  The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
  Út 21.02.
  George Ezra + special guest: Passenger (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
  Ne 12.03.
  Easy Life (US) (Roxy, Praha)
  Út 14.03.
  Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Ne 26.03.
  Damien Rice (IRL) (Divadlo Hybernia, Praha)
  Út 04.04.
  Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
  Pá 07.04.
  We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
  So 15.04.
  Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
  Ne 16.04.
  Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)
  Po 17.04.
  Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Manowar Lucie Vondráčková Adele Beyoncé Madonna Viktor Sheen Slash Lady Gaga The Weeknd BTS Michal Prokop Mirai Vojtaano Kryštof Ed Sheeran Queen
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
  Zavřít reklamu