shop.musicserver.cz
Nové desky 4/2022 - od MØ přes Jethro Tull po Sebastiána Yatru

Nové desky 4/2022 - od MØ přes Jethro Tull po Sebastiána Yatru

Vydáno: 02.02.2022 08:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: MØ

Muzikanti pro nás připravili další velmi pestrý týden. Dočkáme se electropopové MØ, indierockových Eels, vytouženého návratu Jethro Tull, instrumentálního hard rocku Stevea Vaie, Jónsiho filmové hudby, latino popu Sebastiána Yatry, americany Anaïs Mitchell, j-popu Hikary Utady a představíme Jamieho Webstera.

V pátek 28. ledna vyšly tyto nové tituly:

- Motordrome
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: electropop / indie pop

MØ - Motordrome
Dánská muzikantka vystupující pod libozvučným pseudonymem vydává svá alba zatím ve čtyřletých cyklech. A tak je tu po debutu "No Mythologies to Follow" z roku 2014 a jeho následovníkovi "Forever Neverland" z roku 2018 kolekce s pořadovým číslem tři. Dostala název "Motordrome" a sama autorka ji popisuje jako dílo, které reprezentuje obrovské změny v jejím životě. "Je jak o radosti, tak o smutku, které prožíváte ve chvílích, kdy se rozhodnete svůj život změnit," říká. Na desetiskladbovou nahrávku upozornila MØ už loni v květnu singlem "Live to Survive", v červenci následoval kousek "Kindness". Když v listopadu oznámila termín vydání, přihodila ještě další dvě ochutnávky - "Brad Pitt" a "Goosebumps" - a páteční emisi doprovodila do světa píseň "New Moon". Na klipy k nim se podívejte na jejím YouTube kanále.


Jethro Tull - The Zealot Gene
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: progresivní rock

Jethro Tull - The Zealot Gene
"The Zealot Gene" je první studiové album od Jethro Tull za více než dvě desetiletí. Kolekce se začala formovat již v roce 2017 a v mnoha ohledech se snaží vzepřít konvencím v době, kdy koncertování a natáčení čelí takovým nejistotám jako nikdy. Leader, zpěvák, flétnista a hlavní mozek kapely Ian Anderson tak reaguje na fakt, že kvůli koronavirovou musel se skupinou náhle ukončit turné a všechny plány na vydání novinky stále oddalovat. Hudebně se výsledek opírá o osvědčené vzorce kytara - has - flétna, k textům pak samotný autor říká toto: "Ačkoli mám opravdovou zálibu v pompéznosti a pohádkovém vyprávění Svaté knihy, stále cítím potřebu zpochybňovat a vyvozovat z textu někdy nesvaté paralely. Dobří, špatní a vyloženě oškliví zvedají hlavu, ale jsou prošpikováni prvky lásky, respektu a něhy." Desce předcházely singly "Shoshana Sleeping" a "Sad City Sisters". Klipy k nim si společně s dalším skladbami můžete vychutnat na YouTube profilu Jethro Tull.


Sebastián Yatra - Dharma
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: latino pop / reggaeton

Sebastián Yatra - Dharma
Stejně jako řada jeho kolegů i kolumbijský zpěvák Sebastián Yatra se stále výrazněji prosazuje také na mezinárodní scéně, o čemž vypovídá například i to, že nazpíval titulní song "Two Oruguitas" k animáku "Encanto". Nicméně nyní přichází se svojí vlastní, v pořadí třetí řadovkou "Dharma", s níž navazuje na tři roky staré album "Fantasía". Mezi sedmnácti písněmi nechybí ani jeho první bilingvální hit "Runaway", v němž se k němu připojili Daddy Yankee, Natti Natasha a Jonas Brothers. Ti rozhodně nebyli jedinými hosty kolekce - doplnili je Rosario, Jorge Celedón, Elena Rose, Justin Quiles, L-Gante, Lenny Tavárez, Mariah, Aitana, Álvaro Diaz, Rauw Alejandro, Manuel Turizo, Guaynaa a Myke Towers. Pokud máte rádi latino pop, návštěva Sebastiánova YouTube profilu by pro vás měla být povinností.


Anaïs Mitchell - Anaïs Mitchell
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: folk / americana

Anaïs Mitchell - Anaïs Mitchell
Pokud by vás zajímalo, co dělali Thomas Bartlett aka Doveman, multiinstrumentalista Josh Kaufman, Aaron Dessner a bubeník JT Bates, když zrovna netočili s Taylor Swift, pak si musíte poslechnout eponymní album americké písničkářky Anaïs Mitchell, která se sólově vrací po dlouhých deseti letech. Nicméně před dvěma roky se připomněla i coby členka cenou Grammy ověnčeného tria Bonny Light Horseman, jehož dalším členem je právě Kaufman. Není tedy divu, že produkce deseti skladeb se ujal on a s vybranými aranžemi mu navíc vypomohl ještě Nico Muhly. Výsledkem je album na pomezí indie, folku a americany, které autorka sdílí na svém bandcampu.


Our Lady Peace - Spiritual Machines Ii
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock

Our Lady Peace - Spiritual Machines Ii
"Spiritual Machines II" je desátá řadovka kanadské alternativní rockové kapely Our Lady Peace. Římská číslice v názvu prozrazuje, že se jedná o pokračování artrockového koncepčního alba z roku 2000. Kolekce, již produkoval Dave Sitek, tematicky navazuje na svého předchůdce a opírá se o knihu Raye Kurzweila z roku 1999 "The Age of Spiritual Machines", kterou nyní rozšiřuje o autorovo proroctví na další roky. Na nahrávce se podílel i zakládající člen souboru kytarista Mike Turner, jenž odešel po natočení alba "Gravity" (2002). Novince předcházelo vydání dvou singlů "Stop Making Stupid People Famous" s Pussy Riot a "Future Disease". K vidění a poslechu jsou na YouTube profilu skupiny.


EP a minialba

 • Maddie & Tae - Through The Madness Vol. 1
  Hned osm kousků pro první část svého nového alba nahráli Maddie Font a Tae Kerr. S produkcí jim vypomohli Derek Wells a Jimmy Robbins, kteří už sklízeli úspěchy za desky Dan + Shy, Lady A, Kelsea Ballerini nebo Carly Pearce. Přímo za mikrofonem je pak doplnily ještě Lori McKenna a manželka Chrise Stapletona Morgane Stapleton. Příznivci country si užijí na YouTube dua.
 • Ben Böhmer And Rob Moose - The Apparitions
  Německý DJ Ben Böhmer, jehož známe především z jeho progresivně housových nahrávek, loni vydal album "Begin Again", které zaznamenalo po světě poměrně velký úspěch. Všiml si ho i dvojnásobný držitel Grammy, americký houslista a aranžér Rob Moose, kterého známe například z nahrávek od Taylor Swift, The National, St. Vincent, Bon Iver nebo Punch Brothers, a rozhodl se, že čtyři skladby přepracuje k obrazu svému. Že to dopadlo výborně, zjistíte na bandcampu.
 • Brent Cobb - And Now, Let’s Turn To Page…
  Opět po dvou letech se devíti songy, jejichž stopáž nepřesáhne půl hodiny, připomene americký písničkář z Georgie. Ke spolupráci znovu vyzval svého bratrance Davea Cobba, který má na svém kontě několik Grammy za desky Brandi Carlile, Chrise Stapletona a Jasona Isbella. Jak zjistíte na YouTube, tentokrát si americanu přikořenili tradiční country.
 • HRVY - Views From The 23rd Floor
  Na debut amerického zpěváka Harveye Leigh Cantwella jeho fanoušci stále čekají, a tak určitě vezmou zavděk i třetím ípíčkem s pěti písněmi. Jejich produkce se ujal Dominic Lyttle, jehož služeb už využili třeba JLS, Ella Henderson, Sam Feldt nebo Möwe. Pop a r'n'b tentokrát osvěžily fragmenty latino popu a k-popu. Ověřit si to můžete na YouTube.

Dále stojí za pozornost:
Jacques Greene - Fantasy: kanadský hudebník a jeho pětice elektronických skladebbandcamp
Nija - Don't Say I Didn't Warn You: americká zpěvačka kombinující r'n'b, hip hop a popYouTube


Steve Vai - Inviolate
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Steve Vai - Inviolate
Po dlouhých pěti letech přichází ikonický kytarista Steve Vai s novým albem. To nese název "Inviolate" a jde o jeho desátý sólový zářez. Autor postupně odhaloval jeho tajemství v podobě ukázek, a to i poté, co loni musel kvůli chirurgickému zákroku přerušit turné. Nyní je zpět v nebývalé síle. Na obalu je sám muzikant s tříkrkou kytarou. Byť se může zdát, že se jedná o grafickou hříčku, opak je pravdou. Nástroj je plně funkční, nazývá se Hydra a na základě Steveova steampunkového návrhu šelmy jej vytvořili designéři ve studiu Hoshino. Kytarista jej poprvé představil ve skladbě "Teeths of Hydra" a vy se na to můžete podívat na YouTube.


Hikaru Utada - Bad Mode
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: j-pop / EDM / r'n'b / electronica

Hikaru Utada - Bad Mode
Po čtyřech letech se s novým albem vrací Hikaru Utada, a i když má dílo anglický název "Bad Mode", nazpívala japonská hvězda nemalou část ve svém rodném jazyce. Desítku písniček, které deluxe verze rozšíří o další čtyři, začala propagovat již v roce 2019 singlem "Face My Fears", v němž se k ní přidali Skrillex a Poo Bear. Zbytek desky pak složila s trojicí Sam Shepherd, A. G. Cook a Nariaki Obukuro. Už jejich jména prozrazují, že se stylově drží v mixu popu, elektronické taneční hudby a r'n'b. Část alba již sdílí prostřednictvím svého YouTube profilu


Big Big Train - Welcome To The Planet
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: progresivní rock

Big Big Train - Welcome To The Planet
"Welcome To The Planet" od britské progrockové kapely Big Big Train vychází pouhých šest měsíců po vydání kritikou uznávané kolekce "Common Ground" na vlastním labelu English Electric Recordings a pouhé dva měsíce po tragickém úmrtí zpěváka Davida Longdona. Jak příznačné se dnes jeví prohlášení zakládajícího člena Gregoryho Spawtona, který vysvětloval krátkou dobu mezi alby slovy: "Zkušenosti z pandemie nám ukázaly, že musíme čas na Zemi využít co nejlépe. S ohledem na to a s novými členy skupiny na palubě, kteří nám dali tvář, jsme se rozhodli pro rychlý návrat do studia." Muzikanti si zachovávají své progresivní kořeny, které jako vždy koření vlivy ze všech sfér hudby. První singly si můžete poslechnout na YouTube profilu formace.


Tip týdne

Jamie Webster - Moments
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: britský folk rock

Jamie Webster - Moments
Anglický písničkář Jamie Webster se pomalu stává jedním z nejznámějších fanoušků fotbalového klubu FC Liverpool. Jeho vystoupení před finále Ligy mistrů v letech 2018 a 2019 ho pasovalo do role semioficiálního hudebníka slavného klubu, slavný se pak stal především ve chvíli, když si s ním zazpíval i trenér Jürgen Klopp. Nyní vydává svoji druhou řadovku "Moments" s desítkou songů, které se daly charakterizovat jako britský folk rock nebo třeba jako power folk. Proč začíná v Anglli vyprodávat středně velké sály i mimo své rodné město, kde na něj chodí desetitisíce lidí, zjistíte na jeho YouTube.


Eels - Extreme Witchcraft
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie rock

Eels - Extreme Witchcraft
Eels vydávají své čtrnácté studiové album "Extreme Witchcraft" na vlastním labelu E Works Records. Lídr skupiny skupiny Mark Oliver Everett alias E desku produkoval společně s producentem a kytaristou Johnem Parishem (PJ Harvey), a navázali tak na svou společnou práci v roce 2001, kdy spolu takto tvořili "Souljacker". Jako první náboj vystřelili dynamický singl "Good Night On Earth", který je poháněný správně špinavým kytarovým riffem a ukazuje, že Mark Everett stále překypuje novými nápady. Novinku této neotřelé sméčky si můžete poslechnout na YouTube .


The Tempations - Tempations 60
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: soul / rhythm and blues

The Tempations - Tempations 60
Původní klasickou sestavu legend soulu a detroitského vydavatelství Motown The Tempations sice dnes reprezentuje už pouze Otis Williams, ale i tak může se skupinou slavit šedesáté výročí vzniku. Sympatické je, že se nespokojili pouze se speciálním koncertem nebo nadupanou kompilací, ale tuto událost připomínají také novým albem "Temptations 60". Pod dvanáctkou písniček jsou vedle zmíněného frontmana a dalšího dlouholetého člena Rona Tysona podepsáni také hiphopový muzikant K. Sparks, Smokey Robinson, někdejší bubeník Journey Narada Michael Walden, Dave Darling (The Brian Setzer Orchestra) nebo méně známý Thomas "TC" Campbell. Jak to pánové umějí rozbalit, zjistíte na jejich YouTube.


Mark Guiliana - Music For Doing
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativa / electronica

Mark Guiliana - Music For Doing
Máte-li chuť na trochu alternativy, pak je tu pro vás album "Music For Doing" bubeníka Marka Guiliana, který si zahrál po boku takových hvězd a uskupení, jako jsou Avishai Cohen, Brad Mehldau, David Bowie, Meshell Ndegeocello, Lionel Loueke, Dhafer Youssef či Tigran Hamasyan. Osm instrumentálních kusů postavených především na bicích nástrojích, vyslal v alternativním a experimentálním pojetí do různých stylů od jazzu, přes elektroniku až po rock. Lepší obrázek si uděláte sami prostřednictvím jeho bandcampu.


Pinegrove - 11:11
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie rock / americana / emo

Pinegrove - 11:11
"Čas věnovaný optimismu a naší společnosti potvrzuje naši lidskou povinnost pečovat jeden o druhého, i když tady nejsou lidé, od kterých tuto péči očekáváme. Co když musíme být sami sobě spásou?" Takto představuje nové album frontman skupiny Pinegrove Evan Stephens Hall. Co pod to skryl, můžete zjistit v jedenácti písních, které kapela poprvé nenatáčela doma, ale využila zázemí studií v Marlboro a Woodstocku ve státě New York. O mix se pak postaral Chris Walla, známý coby někdejší člen Death Cab For Cutie. Kam se formace nově posunula, zjistíte na jejím YouTube.


V krátkosti

 • Maverick Sabre - Don’t Forget To Look Up
  Irský hudebník přichystal pro své čtvrté album celkem tucet písní, s nimiž mu vypomohl producent Linden Jay (Joji, Doja Cat). Jak zjistíte i na jeho YouTube, před mikrofonem s ním stanuli Demae a Sasha Keable.
 • Eric Gales - Crown
  Máte-li rádi blues rock, pak určitě neminete nové album amerického kytaristy a zpěváka z Tennessee. Určitou zárukou kvality bude i fakt, že jsou pod ním producentsky podepsaní dva jeho kolegové Joe Bonamassa a Josh Smith. Kytarové orgie hledejte na Galesově YouTube.
 • Karel Ančerl - Live Recordings (Supraphon)
  Hned na patnáct CD vydal archiv Českého rozhlasu záznamy koncertů České filharmonie pod taktovkou Karla Ančerla. Podrobné informace a především, co všechno na této bohaté kolekci uslyšíte, najdete na stránkách vydavatelství Supraphon.
 • Adam Shoenfeld - All The Birds Sing
  Kytaru tohoto amerického hudebníka jste mohli slyšet už na více než dvoustovce alb a koncertech countryových hvězd jako Big & Rich, Jason Aldean nebo Tim McGraw a nyní i na jeho vlastním debutu. Jak uslyšíte na jeho YouTube, pustil se na něm do country rocku.
 • Amber Mark - Three Dimensions Deep
  Ačkoli má na svém kontě americká hudebnice už jednu nominaci na Grammy za Nejlepší nazvučené album, představujeme vám nyní její právoplatný debut. Zaujme všechny, kdo mají rádi trochu alternativy v r'n'b. Okuste ji třeba na YouTube.
 • Beirut - Artifacts
  Po třech letech, tedy o rok dříve než obvykle, se vrací indierocková formace ze Santa Fe a rozhodně své fanoušky nešidí. Nachystala jim hned šestadvacet písniček, do nichž opět vmíchala různé vlivy world music. Všechny uslyšíte na jejich bandcampu.
 • Jónsi - Tom Clancy's Without Remorse (soundtrack) Válečný snímek Toma Clancyho "Without Remorse" doprovodil svými kompozicemi islandský skladatel a zpěvák (a frontman Sigur Rós) Jónsi. Soundtrack nyní po roce od světového uvedení vychází v Česku, k poslechu je i na YouTube.
 • Bad Suns - Apocalypse Whenever
  Čtvrté studiové album "Apocalypse Whenever" amerických rockerů bylo koncipováno jako soundtrack k filmu, který ještě neexistuje. Pro konceptualizaci příběhu skupina vytvořila náladový panel inspirovaný filmy jako "Terminátor 2: Soudný den", "Blade Runner" a "HER". Ukázky najdete na YouTube.
 • North Mississippi Allstars - Set Sail
  "Set Sail" je třináctá řadovka North Mississippi Allstars. Ta předchozí, "Up and Rolling" z roku 2019 , byla mimochodem nominována na cenu Grammy za nejlepší současné bluesové album. Nová kolekce pokračuje v tradici kapely vracet se ke kořenům blues a zároveň vykazovat pozoruhodnou rozmanitost. Více na YouTube kanálu formace.
 • Earthless - Night Parade Of One Hundred Demons
  Američtí stoner-psychedeličtí rockeři vydávají album "Night Parade Of One Hundred Demons" inspirované prastarou japonskou legendou. Jejich pátá kolekce obsahuje pouze dvě písně, z nichž jedna má více než 40 minut. Koukejte a poslouchejte na YouTube skupiny.
 • Lady Wray - Piece Of Me
  Šest let trvala soulové zpěvačce příprava její třetí desky a jejích dvanácti písniček. Do jejich nahrávání zapojila i svého otce a dceru. Ochutnávku naleznete na YouTube.
 • Leo Sayer - Northern Songs
  Pokud by vás zajímalo, jak lze předělat devatenáct písniček Beatles, pokud se jich ujme anglicko-australský sedmdesátník, můžete to zkusit prostřednictvím jeho YouTube. Zjistíte i to, jak by podle něj mohla znít "Eleanor Rigby", kdyby se ji Brouci nahráli s Michaelem Jacksonem.
 • NLE Choppa - Me Vs. Me
  Americký rapper vydání svého nového mixtapeu odkládal poměrně dlouho, nicméně nyní je tu a s ním i šestnáct skladeb a hosté jako Young Thug, Polo G, G Herbo a Moneybagg Yo. Vydáním žije jeho YouTube.
 • Samm Henshaw - Untidy Soul
  Anglický hudebník, kterého si vybrali coby předskokana například James Bay, Chance The Rapper nebo Tori Kelly, přichází konečně se svým debutem. Jak zjistíte i na jeho YouTube, v šestnácti písničkách na pomezí soulu, r'n'b a popu mu vypomohli Maverick Sabre, Tobe Nwigwe a Keyon Harrold.
 • Spaceface - Anemoia
  Dva někdejší členové The Flaming Lips Jake Ingalls a Matthew Strong pokračují ve spolupráci i v novém projektu postaveném na psychedelickém rocku a nyní vydávají jeho druhé album, kam si přizvali Mikaelu Davis, LABRYS a Meggie Lennon. Komplet vše uslyšíte na bandcampu.
 • St. Paul & The Broken Bones - The Alien Coast
  Americká soul-rocková skupina, kterou jsme mohli vidět i na ostravských Colours, se připomíná po necelých čtyřech letech s novou deskou. Že i tito muzikanti se posunuli trochu více k psychedelii, si ověříte na jejich bandcampu.
 • Evergrey - Before The Aftermath (Live)
  Taky progresivně metaloví Evergrey během uplynulých měsíců uzávěr a zákazů znatelně trpěli steskem po pódiích a svých fanoušcích. "Právě proto jsme se rozhodli streamovat živák z Gothenburgu. Chtěli jsme vnést do života nás a i všech okolo trochu pozitivního myšlení," prozradil frontman Tom Englund. Ukázky najdete na YouTube.
 • Youn Sun Nah - Waking World
  O tom, že Jižní Korea není pouze k-pop, ale vznikají zde i jazzové nahrávky, které stojí za pozornost, se nás již nějaký čas snaží přesvědčit hudebnice, která studovala hudbu v Paříži. Vzniklo zde i jedenáct kompozic jejího nového alba, které sdílí na YouTube.


  Dále stojí za pozornost

  PinkPantheress - To Hell With It (Remixes): první hity vítězky ankety BBC Sound of 2022 v remixechYouTube
  The Longest Johns - Smoke & Oakum: angličtí folkaři a také hvězdy TikTokuYouTube
  Celeste - Assassine(s): návrat francouzských post-metalistů po pěti letechYouTube
  Simone Felice - All The Bright Coins:člen The Felice Brothers sóloYouTube
  Kid Loco - Born In The 60’s:francouzský DJ a jeho návrat do šedesátekYouTube
  Kyle - It’s Not So Bad: americký zpěvák kombinující r'n'b a hip hop potřetíYouTube
  Dawn Of Solace - Flames Of Perdition: novinka z dílny finské ikony Tuomase Saukkonena a jeho death- a gothicmetalového projektuYouTube


  Dále vychází:

  Aaron Lewis - Frayed At Both Ends
  Ado - Kyogen
  Adria Kain - When Flowers Bloom
  Afourteen - Black Flamingo
  Alvabot - Harmonic Dystopia
  Andrew Star - Infinity (Alternate World)
  AZ - Do Or Die II (Deluxe)
  Babyface Ray - Face
  Maya Shenfeld - In Free Fall
  Black Flower - Magma
  BlocBoy JB & Tay Keith - Bacc 2 Da Bloc
  Buzzard Canyon - Drunken Tales Of An Underachiever…The Saga Continues
  Bye Bye Tsunami - Bye Bye Tsunami
  Cloakroom - Dissolution Wave
  Combo Chimbita - Iré
  Cosmic Order - Inner Temple
  Crystal Ball - Crysteria
  Dark Meditation - Polluted Temples
  Deathcrash - Return
  Deeper Graves - The Colossal Sleep
  Depleted Uranium - Origins
  Doe Boy - Oh Really
  Dro Kenji - With Or Without You
  Drug Couple - Stoned Weekend
  Elena Setién - Unfamiliar Minds
  Gentlemen's Crow - Apparitions
  Grave Next Door - Sanctified Heathen
  Hazemaze - Blinded By The Wicked
  Heir Corpse One - Fly The Fiendish Skies
  Highasakite - Mother
  Holm (Mikkel Holm Silkjær Of Yung) - Why Don't You Dance
  Chino Cappin - Permanently Scarred
  Iceboy Violet - The Vanity Project
  Immanuel Wilkins - The 7th Hand
  Kaaris & Kalash Criminel - Svr
  Kings And Liars - Transition Animals
  Kraemer - All The Way
  Kush Arora X Orogen X Titus 12 - Magma Pulse
  Lana Lane - Neptune Blue
  Lou Canon - Reimagine The Body
  Man With A Mission - Break And Cross The Walls I
  Mathis Picard - Live At The Museum
  Maya Shenfeld - In Free Fall
  Michelle - After Dinner We Talk Dreams
  Modern Nature - Island Of Noise
  Monoscopes - Painkillers And Wine
  Morgan Wade - Reckless (Deluxe Edition)
  Mother Mother - Inside (Deluxe Edition)
  Mothermary - I Am Your God
  Nasson - Scars
  Nathan Leigh & The Crisis Actors - All Myths Are Remixes
  Nightnight - Love Decayed
  Pengshui - Destroy Yourself
  PJ Harvey - Let England Shake - Demos
  Rick Ross - Richer Than I Ever Been (Deluxe)
  Russ Rankin (Of Good Riddance) - Come Together Fall Apart
  Různí - Mainstream Funk: Funk, Soul, Spiritual Jazz 1971-1975
  Ryan Culwell - Run Like A Bull
  Sad Daddy - Way Up In The Hills
  Sam Moss - Blues Approved
  Scarlet Rebels - See Through Blue
  Scruffpuppie - Letters To Nobody
  Siamese - Home Instrumental
  Silverlane - Inside Internal Infinity
  Since99 - 99 Overall 2
  Sinéad Harnett - Ready Is Always Too Late
  Slumberjack - Dichotomy
  Styles Haury - One Life Ain’T Enough
  Sweet Alibi - Make A Scene
  Tangent - Tangent
  Tara Nome Doyle - Vaermin
  Tension - Decay
  The Fruit Bats - Sometimes A Cloud Is Just A Cloud: Slow Growers, Sleeper Hits And Lost Songs (2001-2021)
  The Furniture - The Furniture
  The Longest Johns - Smoke & Oakum
  The Quill - Live, New, Borrowed, Blue
  Thyla - Thyla
  Toxpack - Zwanzig. Tausend Volt
  Tyler Mitchell - Dancing Shadows
  Uèle Lamore - Loom
  Urge Overkill - Oui
  V**gra Boys - Welfare Jazz (Deluxe Edition)
  Wasuremono - Let’s Talk P. 2
  Willie & The Bandits - When The World Stood Still

  Vychází na vinylu:
  Aaron Lewis - Frayed At Both Ends
  Anteloper - Kudu (Vinyl Reissue)
  Bad Suns - Apocalypse Whenever
  Beirut - Artifacts
  Big Big Train - Welcome To The Planet
  Black Flower - Magma
  Celeste - Assassines
  Combo Chimbita - Iré
  Crystal Ball - Crysteria
  Dawn Of Solace - Flames Of Perdition
  Dexter Gordon - Daddy Plays The Horn
  Earthless - Night Parade Of One Hundred Demons
  Eels - Extreme Witchcraft
  Elena Setién - Unfamiliar Minds
  Eric Gales - Crown
  Evergrey - Before The Aftermath (Live) 2Cd+Brd
  Gewalt - Paradies
  Grateful Dead - Fillmore West, San Francisco, 1.3.69
  Hazemaze - Blinded By The Wicked
  Heir Corpse One - Fly The Fiendish Skies
  Highasakite - Mother
  Hikaru Utada - Bad Mode
  Holm (Mikkel Holm Silkjær Of Yung) - Why Don't You Dance
  Jamie Webster - Moments
  Jethro Tull - The Zealot Gene
  John Coltrane - Crescent
  Lady Blackbird - Black Acid Soul
  Lady Wray - Piece Of Me
  Marvin Gaye - What's Going On (50Th Anniversary)
  Melissa Etheridge - One Way Out
  Michelle - After Dinner We Talk Dreams
  Modern Nature - Island Of Noise
  North Mississippi Allstars - Set Sail
  Ornette Coleman - The Complete Ornette Coleman
  Pengshui - Destroy Yourself
  PJ Harvey - Let England Shake - Demos
  Russ Rankin (Of Good Riddance) - Come Together Fall Apart
  Sad Daddy - Way Up In The Hills
  Sebastián Yatra - Dharma
  Simone Felice - All The Bright Coins
  Slade - Slade Alive!
  Soft Cell - *Happiness Not Included
  St. Paul & The Broken Bones - The Alien Coast
  Steel Panther - Balls Out
  Steve Vai - Inviolate
  Tangent - Tangent
  Tara Fuki - Motyle
  Tara Nome Doyle - Vaermin
  Tension - Decay
  The Magnetic Fields - The House Of Tomorrow (Vinyl Reissue)
  Tom Petty & Heartbreakers - Angel Dream
  Trivium - In The Court Of The Dragon (Coloured)
  Uriah Heep - Salisbury
  Uriah Heep - Very 'eavy, Very 'umble
  Vienna Philharmonic, Daniel Barenboim - New Year's Concert 2022
  Youn Sun Nah - Waking World

  EP:
  800 Throats - Day Of The Woman
  Away - Self:antiself
  Bipolar Club - Issue
  Brian Michael Henry - The Horror! The Horror!
  Burial - Antidawn (Physical Release)
  Carsen Gray - Each Moment
  Mantic Ritual - Crusader
  Maria Domark - Flawless: Reloaded
  Quinzequinze - V?rua
  Secondhand Depression - Secondhand Depression
  Squirrel Flower - Planet
  Wylie Hopkins - On The Way Out

  Reedice:
  Aborym - Kali Yuga Bizarre
  Saxon - Crusader
  Saxon - Denim And Leather
  Saxon - Destiny
  Saxon - Innocence Is No Excuse
  Saxon - Power & The Glory
  Saxon - Rock The Nations
  Saxon - Saxon
  Saxon - Strong Arm Of The Law
  Saxon - The Eagle Has Landed (Live)
  Saxon - Wheels Of Steel
  Thomas Leer And Robert Rental - The Bridge (Reissue)
  Vildhjarta - Masstaden Forte
  Vildhjarta - Thousand Of Evil

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Colours Of Ostrava - den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.-20.7.2024
  Naživo: Úvod Colours Of Ostrava zachraňovali hlavně kytaroví mistři Festival Colours Of Ostrava máme na musicserveru rádi dlouhá léta, však na něj také pravidelně jezdí velká část redakce. A vždycky se na něj upřímně těší. Je ale naší prací upozorňovat nejen na úspěchy, ale také na... čtěte zde
  Vydáno: 18.07.2024 17:37 v sekci Naživo
  Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
  Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
  Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
  Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
  Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
  Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
  Open'er festival, Den třetí, Letiště Gdynia-Kosakowo, Polsko, 5.7.2024
  Naživo: Skoro nahá Doja Cat ve třetím dni Open'eru vyzývala Poláky k souloži, Sam Smith letošní turné zmírnili Vysoké umění, ale i cílení na nejnižší pudy. Na polském Open'eru si každý najde to své. Především na něm ale narazíte na jména, na něž si spousta českých festivalů netroufne. Některá v Americe bourají žebříčky, jiná se... čtěte zde
  Vydáno: 16.07.2024 19:00 v sekci Naživo
  Kygo - Kygo 6/10
  Recenze: Kygo se na své eponymní desce ohlíží za desetiletou kariérou Za jednu dekádu si Kygo vydobyl slušnou pozici na elektronické taneční scéně. Jeho ve frázování zasekávané hitovky nejdříve působily svěže, pak ale začal znásilňovat staré fláky - někdy úspěšně, jindy ne. Bezejmenné album... čtěte zde
  Vydáno: 16.07.2024 08:30 v sekci Recenze
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema (17.07.2024 11:05)
  - Nové desky 27/2024 - od Kasabian přes Zacha Bryana po Visions Of Atlantis (10.07.2024 13:00)
  - Nové desky 26/2024 - od Imagine Dragons přes Camilu Cabello po Steva Aokiho (03.07.2024 12:00)
  - Nové desky 25/2024 - od Kyga přes Gracie Ambrams po The Used (26.06.2024 11:30)
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)

  ALBUM TÝDNE 29/2024

  Washed Out
  Notes From a Quiet Life

  Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Pá 19.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 20.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Pá 26.07.
  Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Ne 28.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Po 29.07.
  Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
  Čt 01.08.
  Let It Roll (Letiště, Milovice)
  St 07.08.
  Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
  Pá 09.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
  So 10.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Taylor Swift Adele Kabát mp3.com Dua Lipa Mirai Miley Cyrus Queen Kesha Doja Cat Madonna The Beatles Katy Perry Judy Garland Tom Morello
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe