John Frusciante ohlásil další sólovku. Album "Maya" vyjde v září

John Frusciante ohlásil další sólovku. Album "Maya" vyjde v září

Vydáno: 06.07.2020 10:59 v sekci Novinky - Ondřej Kocáb | foto: Ben Gibbs Photography
Tento rok měl být pro Red Hot Chili Peppers zlomový. Ohlášení návratu Johna Fruscianteho zpět na pozici kytaristy vyvolalo velké emoce. Ačkoliv byl totiž Josh Klinghoffer kvalitní náhradou, nevznikla během jeho éry žádná deska budící takový zájem jako kdysi "Blood Sugar Sex Magik" nebo "Californication".

Po přesunu všech koncertních plánů na příští rok se ovšem Frusciante namísto nahrávání dvanácté studiovky domovské formace vrátil k sólové tvorbě, které se s pauzami věnuje již od roku 1994. Letos už ostatně vyšly dvě díla jeho elektronického projektu Trickfinger. Hned zkraje roku to bylo EP "Look Down, See Us", v dubnu následovalo dalších šest písní s titulem "She Smiles Because She Presses the Button".

Další počin však bude následovníkem desáté studiovky "Enclosure" z roku 2014. Bude se jmenovat "Maya" a vyjde v září prostřednictvím labelu Timesig na CD a 2LP. Bližší informace zatím nejsou známé, podle všeho by se ale Frusciante měl odklonit od house music, jíž se věnoval jako zmiňovaný Trickfinger. Prostor přesto nejspíš dostane mnoho elektroniky.

"Miloval jsem elektroniku po dlouhou dobu a byl to můj oblíbený žánr již při tvorbě 'Californication' s Red Hot Chili Peppers. Fascinovaly mě samply, syntezátory, bicí a já si s tím vším hrál. Pak jsem kolem roku 2007 objevil vybavení z počátků 80. let jako 303, 707, 909 a další a zjistil jsem, že mi naprosto vyhovuje. Plno věcí jsem totiž najednou mohl nahrát ve stereu a následně vše naráz vypálit na CD nebo na kazetu. Z toho jsem měl velkou radost, jelikož jsem do té doby pracoval pouze se čtyřpásmovým rekordérem," svěřil se.

"Vrátil jsem se do kapely, jelikož jsem věděl, že mám volnost pokračovat i v elektronické hudbě. Měl jsem v plánu nějaká vystoupení přes léto, nicméně vše bylo zrušeno, takže doufám, že se všechny aktivity s RHCP vydaří příští rok," popsal pak okolnosti vzniku nové sólovky. A proč se album bude jmenovat "Maya"? "Podle mé kočky, která nedávno zemřela kvůli rakovině. Dostal jsem ji už při nahrávání 'Stadium Arcadium' v roce 2006 a od té doby tu vždy byla vedle mě při tvorbě, poslouchání a cvičení," vysvětlil.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Depeche Note Symphonic Tribute, Multifunkční aula Gong, Ostrava, 12.4.2026
Naživo: Symfonici s projektem Depeche Note vytvořili v ostravském Gongu černé nebe K jakémukoli spojení klasických muzikantů s populární hudbou je namístě přistupovat s mírnou obavou. Ne vždy dává smysl oblékat pop nebo rock do symfonického hávu. Orchestrální pocta Depeche Mode s názvem Depeche Note ale v... čtěte zde
Vydáno: 14.04.2026 13:00 v sekci Naživo
Kreator, Carcass, Exodus, Nails, Forum Karlín, Praha, 12.4.2026
Naživo: Kreator a spol. přivezli do Fora Karlín metalový večírek pro starší a pokročilé Němečtí veteráni Kreator platí v metalovém světě za pojem. Bez diskuze. Přední představitelé evropského thrashe ani po více než čtyřiceti letech na scéně nezahálejí a letos vydali novou, vcelku solidní desku "Krushers of the... čtěte zde
Vydáno: 14.04.2026 08:20 v sekci Naživo
Take That 7/10
Hudba v TV: Dokument "Take That" nevypráví jen o hudbě, ale hlavně o přátelství a jeho vývoji Jejich plakáty zdobily pokojíčky mnoha fanynek. Take That během své kariéry ušli kus cesty a přežili nejednu z nástrah showbyznysu. Letošní dokument se na důležité milníky v jejich kariéře dívá s odstupem a rovná nejen... čtěte zde
Vydáno: 13.04.2026 14:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Arlo Parks - Ambiguous Desire 8/10
Recenze: Arlo Parks na své třetí studiovce "Ambiguous Desire" sází na taneční rytmus a svobodu Se začátkem dubna přišla nová éra britské hudebnice Arlo Parks. Deska "Ambiguous Desire" přináší intimní zpověď čerpající z osobních zážitků této muzikantky a básnířky. Tentokrát zní o něco roztančeněji a působí jako... čtěte zde
Vydáno: 13.04.2026 00:00 v sekci Recenze
Michal Horák - Jsem asi boomer 8/10
Recenze: Deska "Jsem asi boomer" ukazuje, že Michal Horák stále umí být vtipný, ale už i dospělý Písničkář Michal Horák se nebojí riskovat. Předvádí to i na své čtvrté řadovce "Jsem asi boomer", na níž střídá žánry, hosty i slovní hříčky. Novinka přesto drží pohromadě a působí jako jeho dosud nejosobnější... čtěte zde
Vydáno: 12.04.2026 16:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Bývalý kytarista Red Hot Chili Peppers Josh Klinghoffer čelí obvinění ze zabití z nedbalosti (14.07.2024 15:28)
- Naživo: Finále Mad Cool Festivalu obstarali Red Hot Chili Peppers, mile překvapili The Rose, nemile naopak mizerná dvojice M.I.A. a Ava Max (27.08.2023 13:58)
- Na okraj: Festivalová revoluce je tady! Téma budoucnosti hudebních přehlídek bude znít - trávník? (01.08.2023 08:00)
- Josh Klinghoffer: "Nová alba od Red Hot Chili Peppers jsem nedoposlouchal" (09.04.2023 11:25)
- Nové desky 5/2023 - od Korn přes Johna Fruscianteho po Shaniu Twain (08.02.2023 19:00)
- Recenze: John Frusciante na dvojalbume ". I :" a ": I I ." predkláda zvukový experiment (nielen) pre audiofilov (07.02.2023 08:00)
- John Frusciante z Red Hot Chili Peppers vydá příští rok elektronické (dvoj)album (11.12.2022 12:38)
- Video "Californication" od Red Hot Chili Peppers dosáhlo na YouTube miliardy zhlédnutí (09.12.2022 11:07)
- Red Hot Chili Peppers si na benefičním koncertě střihli hit "Smells Like Teen Spirit" od Nirvany (03.11.2022 09:21)
- Nové desky 41/2022 - od Tove Lo přes Red Hot Chili Peppers po Richarda Müllera (20.10.2022 08:00)

ALBUM TÝDNE 15/2026

Arlo Parks
Ambiguous Desire

Se začátkem dubna přišla nová éra britské hudebnice Arlo Parks. Deska "Ambiguous Desire" přináší intimní zpověď čerpající z osobních zážitků této muzikantky a básnířky. Tentokrát zní o něco roztančeněji a působí jako její deníkový záznam. Jak si v něm umělkyně vede?

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 15.04.
Balu Brigada (NZ) (MeetFactory, Praha)
Po 20.04.
Tame Impala (AUS) (O2 arena, Praha)
Po 20.04.
Witch Fever (UK) (Klub Varšava, Praha)
Po 20.04.
Ditz (UK) (Café V lese, Praha)
Čt 23.04.
Aries (US) (Rock Café, Praha)
Čt 23.04.
Gala Concert Of Hollywood Stars (US) (Obecní dům, Praha)
So 25.04.
Concert with Music From Stranger Things (US) (Nová spirála, Praha)
Ne 26.04.
LØLØ (US) (Café V lese, Praha)
Út 28.04.
Archers (US) (Bike Jesus, Praha)
Út 28.04.
Gustavo Santaolalla (AG) (Hudební divadlo Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Prince Justin Bieber Madonna Coldplay Ewa Farna Beyoncé Lady Gaga The Cure
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe