TOPlist
shop.musicserver.cz
Post Office Eddieho Stevense konečně vydají svůj debut "The Marylebone Greenwave". Pomohla i Sia

Post Office Eddieho Stevense konečně vydají svůj debut "The Marylebone Greenwave". Pomohla i Sia

Vydáno: 22.04.2015 14:56 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Za tímto specifickým názvem - Post Office - se ukrývá přesně sehrané duo Eddie Stevens a Daniel Darriba, které s přestávkami natáčelo svou dlouho očekávanou prvotinu "The Marylebone Greenwave". Ta vyjde v září tohoto roku u labelu Minority Records ve formátech 2LP, CD a digitální download. Deska se natáčela hned v několika studiích (R.M.S. (Fulham), Metropolis (Chiswick) a Plankton HQ (Kensal Town)) a do její finalizace nadvakrát zasáhla práce na kompletu "Moruša: Biela" a "Moruša: Čierna" Jany Kirschner, zejména s druhou, potemnělou částí má styčné experimentální plochy.

Post Office svůj debut pojmenovali po londýnském mýtu The Marylebone Greenwave, kdy se taxikáři snaží projet úsek z King's Cross k nadjezdu v Marylebone na jeden zátah, bez jediného zastavení na červenou. Prý to je i podle policistů možné, nikdo to však zatím nedokázal oficiálně prokázat a často je tato snaha cílem rozličných sázek. Samotné album je zároveň koncepčním, pojednává o životním cyklu, zahrnujícím důležité momenty od narození po závěrečnou epizodu v podobě smrti. Celé vyprávění začíná fascinací zrození nového lidského života, přes mladistvou nerozvážnost, poblázněnou pubertu a bodový zlom, kdy skládáte onu zkoušku dospělosti. V následné fázi se pozastavuje nad určitou jednotvárností každodenního života, pocitem bezmoci, nenaplněnými sny a ambicemi nebo nevydařenými vztahy, které ona červená stopka razantně ukončila. "Mr. Trebus" je inspirován skutečným příběhem o muži, který bojoval o to, aby mu bylo ponecháno právo hromadit odpadky a staré harampádí ve svém domě, výstřednost v kontrastu s blížícím se stářím. Tato kompozice je předzvěst poslední kapitoly, tu symbolicky naplňuje smrt.

"The Marylebone Greenwave" je tak pomyslně (odpovídajícím způsobem) i hudebně rozděleno do tří pasáží. Úvod patří zvukovému laborování na hraně acid jazzu, kdy zde o sebe narážejí klasické hudební přístupy s použitím soudobé techniky a samplování. "Dawn At Refuge Des Oulettes De Gaube" a "Ascent Of The Young" tak překvapí svými dramatickými zvraty a promyšlenými rytmickými vsuvkami. "Tiny Overnight" plní funkci hudebního intermezza před prostřední vokální částí, o ní podrobněji níže. Závěr posléze patří poklidnějším atmosférám a houšti emocí v rovinách ambientu a IDM. Dominantou je čtrnáct minut trvající kolos "Mr. Trebus", v němž zazní i hlasové ornamenty Sary Underwood. "Time Regained" je typicky potemnělá noční ouvertura s náznakem neo klasiky.

Mezi hosty alba se objevují celkem nečekané osobnosti. Například kytarista a zpěvák Dedi Madden, jeho jméno se objevuje pod skladbou "Rest", je i jejím spoluautorem. Mnohem větší pozornost však na sebe s největší pravděpodobností strhne kompozice "Pin Out My Eyes", za níž je schována Sia Furler. Přesně ta, které patřil rok 2014 díky velmi povedené desce "1000 Forms Of Fear" a dvojici singlů "Chandelier" a "Elastic Heart", ty se dočkaly i strhujících videoklipů, jež mají stále vysokou sledovanost. K dobru se počítá i její neotřelá sebeprezentace; slovní spojení Sia Furler se loni nejčastěji zadávalo do všech světových vyhledávačů. Dále se natáčení "The Marylebone Greenwave" účastnili Dave de Rose (bicí), Rob Mullarkey (baskytara), Tom Chant (saxofon), Barnaby Dickenson (trombón), Trevor Mires (trombón), Neil Yates (trubka, křídlovka), Martin Shaw (trubka, křídlovka), Guy Barker (trubka, křídlovka), Graeme Flowers (trubka, křídlovka), Clare Moss (lesní roh) a Dave Lee (lesní roh).

Eddie Stevens je i u nás známý klávesový hráč, experimentátor, skladatel a aranžér. Mezi jeho spolupracemi naleznete nejenom živé hraní s kapelami Freakpower (projekt Normana Cooka aka Fatboy Slima), Moloko nebo Zero 7. Podílel se i na vzniku materiálu Róisín Murphy v začátcích její sólové dráhy a podepsal se na zvuku alba "Some People Have Real Problems" zmíněné Sii. V současnosti je partnerem Jany Kirschner, s ní se prvně setkal v době vzniku desky "Krajina Rovina".


  • Sia a ma problemy sama se sebou (john, 23.04.2015 17:06) Reagovat

    A tak by se skutecne nemela plest do cizich hudebnich entit

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Camouflage, Barrák Music Club, Ostrava, 28.3.2025
Naživo: Synthpopoví Camouflage se v Ostravě ukázali jako výborná živá kapela Německá skupina Camouflage vyjela na turné k neuvěřitelnému čtyřicátému výročí existence. Retrospektivní show postavená na největších hitech pod názvem "Rewind To The Future And Goodbye" se odehrála i v ostravském klubu Barrák.... čtěte zde
Vydáno: 29.03.2025 19:30 v sekci Naživo
Anastacia, O2 universum, Praha, 28.3.2025
Naživo: Anastacia oslavila v O2 universu pětadvacet let na scéně a ohromila svým hlasem Anastacia už se na scéně nějaký ten rok pohybuje. Může se to zdát neuvěřitelné, ale od vydání jejího debutu "Not That Kind" uplynulo rovné čtvrtstoletí. Současné turné nazvala po své prvotině spíše symbolicky - zazněla z ní... čtěte zde
Vydáno: 29.03.2025 11:57 v sekci Naživo
musicserver je hudební všežravec. Jen ta dechovka nám chybí
Blogísek ultrapopaře: musicserver je hudební všežravec. Jen ta dechovka nám chybí Na musicserveru vyjde každý měsíc přibližně tři sta článků. A i když se nemůžeme věnovat všemu a všem - hudby prostě vzniká strašná spousta -, každý žánr u nás má dveře otevřené. I proto mě občas překvapí, jak... čtěte zde
Vydáno: 29.03.2025 08:00 v sekci Publicistika | Blogísek ultrapopaře
Olympic - Bombarďák 7/10
Recenze: Olympic zůstává i na třiadvacáté desce pořád "Bombarďák" "Mám to rád. Napořád. To nejde vzdát." Tímhle sloganem z titulní skladby by mohlo být opředeno klidně celé novinkové album "Bombarďák". I po více než šedesáti letech existence se dá stvořit šťavnatá nahrávka plná energie.... čtěte zde
Vydáno: 28.03.2025 09:30 v sekci Recenze
Mňága a Žďorp, Lucerna Music Bar, Praha, 26.3.2025
Naživo: Mňága a Žďorp na svém prvním letošním koncertě v Praze představila "Podivné rybičky" Skupina z Valmezu se po nahrávání nové desky, která by měla vyjít v září, ukázala po čtvrt roce fanouškům. Část jarní šňůry odstartovala právě v pražském Lucerna Music Baru, který bez problémů vyprodala. Během... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2025 20:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Groove Brno rozšiřuje program o Dirty Loops, Giacoma Turru či Janu Kirschner a láká na uvolněnou pohodu u Brněnské přehrady (11.03.2025 10:18)
- Video: Klára Vytisková s Janou Kirschner radí, že máte věci nechat plynout jako "Řeku" (08.02.2025 19:36)
- Nejvíc nej: Rok 2024 v hudbě podle Honzy Průši (26.01.2025 10:00)
- Nejvíc nej: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2024 podle musicserveru (5-1) (24.01.2025 15:00)
- Video: Píseň Jany Kirschner "Malá zem" se s jedinečným vizuálním doprovodem dostala na další úroveň působivosti (23.01.2025 16:49)
- Recenze: Kylie Minogue na "Tension II" spojila to nejlepší z předchozích projektů do jedinečné fúze (28.10.2024 00:00)
- Minirecenze: Sia jede na "Reasonable Woman" na volnoběh (16.09.2024 16:30)
- Video: Kráčet s těmi, co jdou s námi, i s těmi proti nám. Jana Kirschner a Juraj Benetin lákají na film "Vlny" (02.07.2024 16:00)
- Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
- Recenze: Fascinující "Unravel" zrcadlí niterný svět Manon Meurt (29.04.2024 00:00)

ALBUM TÝDNE 12/2025

Steven Wilson
The Overview

Sledovat hudební cestu Stevena Wilsona může být pěkné drama. Doslova nevíte, co vás čeká za každým rohem. Od No Man po Porcupine Tree, od Blackfield až k nevyzpytatelné sólové kariéře. Všechno je to nesmírné dobrodružství. A to zřejmě nekončí s aktuálním počinem "The Overview", jenž na to jde zase odjinud.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 30.03.
Avantasia (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 31.03.
Benjamin Clementine (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 01.04.
Baby Lasagna (CH) (MeetFactory, Praha)
Út 08.04.
Dizzee Rascal (UK) (Roxy, Praha)
So 12.04.
Twenty One Pilots (US) (O2 arena, Praha)
Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Viktor Sheen Disturbed The Weeknd Pink Floyd Madonna Lady Gaga Beyoncé Taylor Swift Coldplay Lucie Vondráčková Hugo Toxxx Ed Sheeran Kabát Dua Lipa Queen Mirai
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím