Sheryl Crow je stálicí na hudebním poli. Její nahrávky si konstantně udržují vysokou kvalitu a laťku výkonnosti nepodlezla ani s novinkou "Feels Like Home". Spíš našla sebe samu ve stylu, kolem kterého nepatrně obšlapuje celou kariéru. V americkém country.
7/10
Sheryl Crow - Feels Like Home
Vydáno: 09.09.2013
Celkový čas: 44:35
Skladby: Shotgun, Easy, Give It To Me, We Oughta Be Drinking, Callin' Me When I'm Lonely, Waterproof Mascara, Crazy Ain't Original, Nobody's Business, Homesick, Homecoming Queen, Best Of Times, Stay At Home Mother
Vydavatel: Warner Brothers
Již na svém povedeném debutu "Tuesday Night Music Club" se díky fotce na obalu pasovala do role country girl v riflové košili. V podstatě jí chyběl už jen kovbojský klobouk. I nadále ve své kariéře pokračovala ve stylu pop-rock-folkovém, ve kterém nebyla nouze ani o country výlety. Mimo jiné vzpomeňme třeba na duet s Kidem Rockem "Picture" nebo - když už jsme u debutového alba - nachází se tam i skladba "No One Said It Would Be Easy" s nepopiratelným vlivem stylu, který Amerika tak miluje.
Aktuální nahrávka jako by byla jasným znamením, kam se kariéra této stále atraktivní slečny bude dál ubírat. Na tomto tuctu skladeb spolupracovala s producentem Justinem Niebankem. Zatímco první polovina alba vyjma singlu "Easy" nezní tak líbivě a uhlazeně, zlom nastává s baladou "Waterproof Mascara". Nádhernou, křehkou písní s bolavým textem o rodině bez táty. Naštěstí tuto silnou depresi přeruší poučná "Crazy Ain't Original". Vždyť všechny věci na světě, i ty sebevíc bláznivější a originálnější, už byly někdy udělány, vymyšleny, zrealizovány.
V devadesátých letech se Crow poměrně silně hlásila k rocku a ani tady mu není zcela nevěrná. Vždyť taková "Nobody's Business" uhání vpřed jak dobře trénovaný dostihový kůň a důrazný bluesový groove dodává skladbě šťávu přesně takovou, jakou tato deska potřebuje. Jinak by se album mohlo ukolébat v množství balad, které, ač jsou povedené (jako píseň "Homesick"), by taky mohly uspat.
Bohužel život není jen o radostech, ale stále častěji i o bolestech. Crow si jak těch duševních, tak tělesných užila ve svém životě přehršli a vrací se k nim v textech i melodiích. Songy jako "Homecoming Queen" ovšem nejsou jen bezcílným bloumáním, ale nabízejí také naději, šanci do budoucna, světýlko na konci tunelu.
Závěrečná "Stay At Home Mother" jako by samotné Sheryl radila :
Zůstaň u těchto písní, tohoto stylu, takto Ti to sluší nejvíc. Crow vtiskla do své nové tvorby znovu, tak jako častokrát předtím, mnoho životních situací a stavů, a její skladby se tak možná stávají autobiografičtějšími víc, než by si sama přála. Síla jí ale nechybí, silné melodie jakbysmet a textové náměty, tak jak je přináší sám život, bývají mnohem rozmanitější a uvěřitelnější než před více jak dvaceti lety, kdy svou kariéru sólové zpěvačky teprve začínala.
Nemá cenu psát o nějaké nahrávce roku, ale album rozhodně patří k těm lepším, co
Sheryl Crow natočila. Je hodně celistvé, nenachází se na něm žádný vyložený ať už dramaturgický nebo stylový úlet a není ani paušálně depresivní nebo rozjuchané. Je barevné, vrstevnaté a rozhodně nezklame širokou fanouškovskou základnu této okaté rodačky z Missouri.