shop.musicserver.cz
Nové desky 18/2022 - od Halestorm přes Sigrid po Arcade Fire

Nové desky 18/2022 - od Halestorm přes Sigrid po Arcade Fire

Vydáno: 10.05.2022 17:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: Sigrid

Tento týden se nabaží především příznivci tvrdší hudby. Své novinky nachystali Halestorm, Simple Plan, Vypsaná fiXa, Three Days Grace, Arcade Fire, Warpaint nebo The Feeling. Této přesile se bude snažit konkurovat taneční Sigrid, synthpopoví Soft Cell, písničkářka Sharon Van Etten, Emeli Sandé a s coververzemi Awolnation.

V pátek 6. května vyšly tyto nové tituly:

Halestorm - Back From The Dead
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock / metal

Halestorm - Back From The Dead
Rocková formace Halestorm připravila pro své příznivce páté studiové album. Novinka s titulem "Back From The Dead" obsahuje jedenáct skladeb, přičemž titulní kus se stal i pilotním singlem a můžete ho znát z rádií. Samozřejmě k němu vzniklo i video. Jako druhou ochutnávku pro vás máme song "The Steeple". Klip najdete také na YouTube.com. Co na něj říkáte? Na našem shopu si desku můžete koupit na CD i různě barevných vinylech.


Emeli Sandé - Let's Say For Instance
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / disco / soul / r'n'b

 Emeli Sandé - Let's Say For Instance
Emeli Sandé po třech letech navazuje na album "Real Life" a na jeho nástupci se jménem "Let's Say For Instance" rozhodně nešetřila. Zařadila na něj celkem šestnáct písniček, u jejichž tvorby se dle vlastních slov cítila svobodněji a přirozeněji jak textově, tak hudebně. Prozkoumá v nich nová zvuková teritoria, prostřednictvím fragmentů klasické hudby, disca a nostalgického r'n'b. S tímto jí vypomohli producenti Fred Ball, Henri Davies, Naughty Boy, Booker T nebo Ollie Green. Co si pod tím vším představit, zjistíte na zpěvaččině YouTube kanálu. CD v běžné i deluxe edici si můžete koupit v našem shopu.


Sigrid - How To Let Go
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / electro pop / taneční pop

 Sigrid - How To Let Go
Budete-li hledat aktuálně nejvýraznější zástupkyně norské hudební scény, pak mezi nimi bude velmi vysoko figurovat jméno Sigrid Solbakk Raabe, která 5. června zazpívá i v pražském klubu Roxy. A posune se opět o něco výše, protože zpěvačka se hlásí s druhým albem "How To Let Go", na kterém mírně změnila styl. Oproti synthpopovému debutu "Sucker Punch" totiž vítězka BBC Sound Of 2018 přeběhla k tanečnímu popu. Dvanáct písniček nahrála především se svou krajankou Caroline Ailin a dánským producentem, který si říká Sly a mimo ni má ve svém portfoliu i , Duu Lipu nebo Shawna Mendese. K nim se pak přidali ještě John Hill, Martin Sjølie nebo Emily Warren. Poměrně překvapivými hosty jsou britští Bring Me The Horizon a i jejich duet najdete na YouTube. Cédéčko i vinyl si můžete koupit na shopu musicserveru.


Arcade Fire - We
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie rock

Arcade Fire - We
"We" je v pořadí šesté album kanadské rockové kapely Arcade Fire. Sedm kompozic je rozděleno do dvou celků a MY, z nichž každý vyjadřuje trochu jiná témata. Jestliže strana "I" evokuje a ztělesňuje naši schovávanou úzkost a nedostatek fyzického spojení, "We" zachycuje naději z nových možností a povznášející vzrušení ze společenské a osobní oddanosti jeden druhému. Celkově se jedná o čtyřicetiminutový epos o silách, které se nás snaží odtáhnout od lidí, které milujeme. Zajímavostí je účast hostujícího Petera Gabriela v části "Unconditional II (Race and Religion)". Ukázky z novinky naleznete na YouTube profilu formace, CD i LP pořídíte na našem shopu.


Laibach - Wir Sind Das Volk
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: muzikál / world music

Laibach - Wir Sind Das Volk
Laibach představují opět tak trochu jinou tvář. Album "Wir Sind Das Volk" se skládá z hudby k divadelní inscenaci kapely "Wir Sind das Volk" ("My jsme lidé"), která měla premiéru na HAU v Berlíně v roce 2020. Představení je inspirované dílem Heinera Müllera, který je vnímán jako jeden z nejvlivnějších autorů a básníků píšících v německém jazyce od Bertolta Brechta. Ukázku najdete na YouTube profilu skupiny, skalní fanoušci si mohou cédéčko koupit v našem shopu.


Soft Cell - *Happiness Not Included
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: synth pop / new wave / electronic

Soft Cell - *Happiness Not Included
Téměř dvacet let od vydání studiovky "Cruelty Without Beauty" se duo Soft Cell hlásí znou o slovo. Čerstvý počin dostal název "*Happiness Not Included" a Marc Almond a Dave Ball na něj zařadili tucet songů, které popisují jako "balanc mezi světlem a stínem, nadějí a zoufalstvím, mezi osobním a univerzálním". Co tím tito legendární představitelé synth popu myslí, vám může napovědět první singl z alba pojmenovaný "Purple Zone". K jeho natočení si dvojice přizvala své kolegy z Pet Shop Boys. Na doprovodné video se můžete podívat na YouTube, CD či vinyl si můžete pořídit na shopu musicserveru.


Tip týdne

Jack Harlow - Come Home The Kids Miss You
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hip hop

 Jack Harlow - Come Home The Kids Miss You
Americký rapper Jack Harlow v poměrně rychlém sledu přichystal svému debutu "Thats What They All Say" nástupce v podobě alba "Come Home The Kids Miss You". Příprava patnácti tracků mu zabrala zhruba rok a půl a opět se na nich podílela řada producentů, autorů a hostů, často i ve více rolích. Přímo za mikrofon se k němu postavil Pharrell Williams, Drake, Justin Timberlake a Lil Wayne. V roli spoluautorů a producentů pak nalezneme jména jako Snoop Dogg, Timbaland, FnZ, 2forwOyNE, JetsonMade, Oz, Chahayed, BabeTruth, Pabón, Boi-1da nebo Frankie Bash. První ukázky nebo třeba i píseň, jíž se do názvu dostala jeho hudební kolegyně Dua Lipa, najdete na jeho YouTube.


Simple Plan - Harder Than It Looks
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pup punk

Simple Plan - Harder Than It Looks
Pop-punkoví matadoři Simple Plan na své šesté řadovce "Harder Than It Looks" objevují pop a hip-hop. Dohromady s již dobře známou hudební esencí kapely tvoří tento mix přímočaré dílo. V jednom z deseti čerstvých kousků, písni "Ruin My Life", dokonce uslyšíte i hostujícího Derycka Whibleyho. Tuto skladbu najdete navíc i na YouTube profilu skupiny. O svůj názor se s námi nezapomeňte podělit v komentářích pod článkem! A pokud chcete mít doma CD či jeden z barevných vinylů, koupit je můžete na shopu musicserveru.


Vypsaná fixa - Kusy radosti
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Vypsaná fixa - Kusy radosti
Pardubičtí rock'n'rolloví rebelové z Vypsané fixy vydávají "Kusy radosti", svou desátou řadovku s tuctem nových písní. Alespoň jednu z nich "Už dlouho nemluvíš" budete znát jistě i z rádií. Nahrávka vznikla v průběhu minulého roku ve studiích Sono, Jámor a Gui-tón pod společným dohledem producentů Dušana Neuwertha a Ondřeje Ježka. Za všemi texty stojí frontman a kytarista Márdi. Obal a celou grafiku vytvořil kytarista Mejla. Album je zároveň první v nové sestavě - formaci definitivně opustil basák Mejn a místo něj nastoupil Kryštof Mašek. Zpěvák k výslednému počinu prozradil: "Z rozervaný doby jsme nakonec vytrhli naše 'Kusy radosti' a slepili je dohromady. Udělali jsme pořádně to, co umíme nejlíp." Posuzovat kvalitu novinky můžete i z cédéčka, které si můžete koupit v našem shopu.


Sharon Van Etten - We’ve Been Going About This All Wrong
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie rock / indie pop

 Sharon Van Etten - We’ve Been Going About This All Wrong
Americká písničkářka Sharon Van Etten je v poslední dobou docela na roztrhání. Vedle hostování na albech svých hudebních přátel, jako je Angel Olsen, Deep Sea Diver, Xiu Xiu nebo Superchunk, nezanedbává ani svoji vlastní kariéru a vydává šestou řadovku "We’ve Been Going About This All Wrong". Desítku písniček nahrávala společně s Danielem Knowlesem, jinak členem dreampopového dua The Know. Co si pro své fanoušky připravila, uslyšíte na jejím YouTube.


Silverstein - Misery Made Me
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: posthardcore / metalcore

Silverstein - Misery Made Me
Rok po vydán úspěšné hymnické desky "A Beautiful Place To Drown" přicházejí kalifornští Silverstein se svou desátou řadovkou. Ta nese název "Misery Made Me". Jedenáctipísňová kolekce zachycuje duševní stav kapely, která čelí celosvětové nejistotě z pandemického stavu a nakonec ji přijímá. Po návratu z turné k dvacátému výročí vzniku se skupina náhle ocitla v izolaci a to se podepsalo na tvorbě nahrávky, na které se nacházejí jak hymnické songy, tak s největší pravděpodobností největší hudební experimenty v její kariéře. Nakonec poslechnout a posoudit můžete na YouTube.


Awolnation - My Echo, My Shadow, My Covers And Me
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock / pop rock

 Awolnation - My Echo, My Shadow, My Covers And Me
Američtí Awolnation se rozhodli chvíli odpočinout od vlastní tvorby a pro album "My Echo, My Shadow, My Covers And Me" natočili celkem jedenáct coververzí, k nimž si navíc přizvali fůru hostů různých stylů. Ve studiu je postupně doplnili Beck, Jewel, Tim McIllrath z Rise Against, Taylor Hanson z Hanson, Conor Mason z Nothing But Thieves, Brandon Boyd z Incubus, Portugal.The Man, Grouplove, Elohim, Midland a Hyro The Hero. Jak zjistíte i na jejich YouTube, ve výběru jim uvízly Madonnina "Material Girl", "Take A Chance On Me" Abby, "Beds Are Burning" od Midnight Oil, "Maniac" z filmu "Flashdance", "Wind Of Change" Scorpions nebo třeba "Drive" od The Cars. Cédéčko si můžete koupit třeba u nás.


Sheryl Crow - Sheryl (soundtrack)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / rock / blues / americana

 Sheryl Crow - Sheryl (soundtrack)
Síť televizních kanálů Showtime natočila dokument o Sheryl Crow s jednoduchým názvem "Sheryl", který měl svoji premiéru v pátek 6. května. Je postavený především na výpovědi samotné muzikantky, k níž se připojili Keith Richards, Laura Dern, Joe Walsh, Emmylou Harris nebo Brandi Carlile. Ve snímku zazní pochopitelně i spousta písniček, které nyní vycházejí na stejnojmenném soundtracku. Na dvou CD jich najdete celkem pětatřicet od těch nejstarších jako "Run Baby Run" až po zbrusu nové jako "Forever", "Still The Same" nebo předělávku songu Rolling Stones "Live With Me". Jejich seznam nabízí Supraphonline a trailer je k dispozici na YouTube.


EP a minialba

 • The Black Crowes - 1972
  Americká rocková parta si dala mezi roky 2015 až 2019 pauzu a nyní se vrací se šesticí předělaných songů z roku 1972. Do výběru se jim dostaly "Rocks Off" od The Rolling Stones, "The Slider" od T.Rex, "You Wear It Well" Roda Stewarta, "Easy To Slip" Little Feat, "Moonage Daydream" Davida Bowieho a "Papa Was a Rollin' Stone" od The Temptations. Ukázky znějí například na webu Amazonu.
 • Anna Calvi - Tommy
  Fanoušci hudebnice, která má na svém kontě již tři nominace na Mercury Prize a jednu na Brit Award, čekají na její čtvrté album již pět let. Že se blýská na lepší časy, napoví čtyři čerstvé kousky, které produkoval opět Nick Launay, známý také ze spolupráce s Arcade Fire, Nickem Cavem nebo Yeah Yeah Yeahs. Kam se Anna za poslední čas posunula, zjistíte na jejím bandcampu.
 • The Juliana Theory - Still The Same Kids Pt. 1
  Americké emo-rockové duo, které se vloni vrátilo na scénu s deskou "A Dream Away", dál pokračuje v natáčení a výsledkem toho je pět nových písní, které sdílí prostřednictvím svého webu.

Dále stojí za pozornost:
Rachael Dadd - Flux Alchemy Part 1: anglická písničkářka a s ní This Is The Kit, Maja Lena, Marcus Hamblett nebo Dear Laika
Max Frost - Flying Machines: americký popový zpěvák a jeho první šestice songů po debutu "Gold Rush"


Three Days Grace - Explosions
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Three Days Grace - Explosions
Kanadská rocková formace Three Days Grace přináší sedmou studiovku "Explosions". Jde zároveň o třetí album vydané s novým zpěvákem Mattem Waistem. Najdete na něm dvanáct skladeb, a pokud si chcete alespoň některé z nich poslechnout, navštivte YouTube.com. Dejte nám vědět, jak se vám nové songy líbí!


The Feeling - Loss. Hope. Love
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

The Feeling - Loss. Hope. Love
Na pozadí hvězdného soundtracku k úspěšném muzikálu "Everybody's Talking About Jamie", který složil zpěvák a frontman skupiny The Feeling Dan Gillespie Sells, vydává nyní kapela po šesti letech odmlky albovou novinku " Loss. Hope. Love". Ta přichází po vydání eponymního alba a po době, kdy se Dan chtěl věnovat psaní písní pro lidi s jinými osudy, čímž mu byl nápomocen právě muzikál. Volání rodu však nakonec zapůsobilo - "There Is No Music" se stala nejen první jejich společnou skladbou po letech, ale i hlavním singlem, který celou studiovku předznamenal. Společně s dalšími si jej můžete poslechnout na jejich YouTube profilu


Warpaint - Radiate Like This
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie rock

Warpaint - Radiate Like This
"Radiate Like This" je dlouho očekávaná nahrávka kalifornských indierockerek Warpaint - je totiž jejich první po téměř šesti letech letech. Jako největší překážku ve společné tvorbě členky souboru svorně uvádějí "děti, zaměstnání, turné, sólová alba a v neposlední řadě mezikontinentální vzdálenosti". Jestliže předchozí album "Heads Up" z roku 2016 zastihlo kapelu ve stadiu dospívání, na tom čerstvém jejich příběh pokračuje a ony plně pučí do vyspělosti a krásy. Do krystalicky čistých melodií zakomponovaly svoji vlastní neotřelou životní mytologii. Jejích pulzující nápady protkané energií můžete poslouchat na jejich YouTube.


The Waterboys - All Souls Hill
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock / folk rock

The Waterboys - All Souls Hill
Legendární folková skupina The Waterboys neztrácí čas. Zatímco v roce 2020 vyrazila na cestu s kritikou uznávaným počinem "Good Luck Seeker", už letos se hlásí s dalším. Jmenuje se "All Souls Hill" a jediný původní člen kapely Mike Scott jej popisuje jako "tajemný, nadpozemský, působivý a emocionální". Dál komentuje: "Zvládl jsem to se starými i novými Waterboys a koproducentem, brilantním zvukovým guru Simonem Dinem. Devět písní vypráví příběhy, prozkoumává snové krajiny a vrhá chladný, ale nadějný pohled na lidské drama." Výsledkem se můžete nechat unášet na YouTube profilu formace.


Ella Mai - Heart On My Sleeve
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: r'n'b

 Ella Mai - Heart On My Sleeve
Ella Mai si za svůj eponymní debut vysloužila nominaci na Grammy, což jí vyneslo například i roli předskokanky Ariany Grande, Bruna Marse nebo Kehlani. Její druhá řadovka "Heart On My Sleeve" nabídne celkem patnáct písniček, jejichž produkci si vzal na starost opět její objevitel DJ Mustard. K němu se dále přidali ještě Gyltryp, Boi-1da, The Rascals, D'Mile, Sir Nolan nebo Meko Yohannes. Jak se dozvíte z ukázek na jejím YouTube profilu, svůj hlas k ní připojili Roddy Rich, Latto a Lucky Daye.


Belle And Sebastian - A Bit of Previous
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie pop / folk rock

Belle and Sebastian - A Bit of Previous
Jedenáctá řadovka skotské skupiny Belle And Sebastian je dle vlastních slov jejích členů klasickým albem plným "melodií, které nedostanete z hlavy, a textů, které vás přimějí se usmívat, ale také přemýšlet nebo být melancholičtí". Tucet songů tedy přináší oblíbenou směs indie popu a folk rocku, mezi nimi však jeden přece jen vyčnívá. Jde o píseň nazvanou "If They’re Shooting At You", kterou kapela vydala krátce po zahájení takzvané "speciální vojenské operace". Veškerý výtěžek z jejího přehrávání a prodeje jde na aktivity Červeného kříže na Ukrajině. Pro více informací a poslech zamiřte na bandcamp.


V krátkosti

 • Aaron Raitiere - Wide Dreamer
  Spoluautor hitu "I'll Never Love Again" z filmu "A Star Is Born" a písní pro hudebníky jako Travis Tritt, Ashley Monroe nebo Midland, to zkouší také sám. Není tedy divu, že mu spolupráci oplatili Shane McAnally, Natalie Hemby a především Miranda Lambert a Anderson East, kteří nahrávku produkovali. (YouTube)

 • !!! (Chk Chk Chk) - Let It Be Blue
  Americký dance-punkový / disco-rockový band se po třech letech od vydání alba "Wallop" vrací. Svou devátou řadovku označuje za své dosud "nejeklektičtější" dílo. (YouTube)

 • George Winston - Night
  Americký multiinstrumentalista a skladatel na svém novém albu určeném pro noční poslech nabízí svoje vlastní skladby i předělávky jiných autorů jako Leonard Cohen, Allen Toussaint nebo Shoukichi Kina. (YouTube)

 • Alison Wonderland - Loner
  Australská hudebnice, DJka a zpěvačka uvedla první singly ze třetí desky již před dvěma roky. Nyní je tu celé album, na němž rozvíjí motiv zranitelnosti a odpoutanosti v klasickém mixu elektronické taneční hudby, future bass, chilwave a electropopu. (YouTube).

 • John Scofield - John Scofield
  Americký jazzový kytarista a držitel několika Grammy vydává eponymní desku se třinácti instrumentálními skladbami. Mezi své vlastní zařadil i kompozice, jejichž autory jsou Keith Jarrett, Hank Williams, Harry Warren, Arthur Johnson nebo Jimmy Van Heusen. (stránky vydavatelství ECM)

 • Matt Simons - Identify Crisis
  Po třech letech se vrací americký hudebník z Brooklynu, aby se pokusil navázat na své hity "Catch & Release" a "We Can Do Better". Část novinek jistě uslyšíme i během jeho setu v roli předskokana pražského koncertu 2Cellos. (YouTube)

 • Black Star - No Fear Of Time
  Po dlouhých čtyřiadvaceti letech se vrátili Talib Kweli a Yasiin Bey (dříve známý coby Mos Def) ke svému projektu Black Star. Druhé album s devíti tracky produkoval Madlib, hosty byli Black Thought a Yummy Bingham. (Luminary)

 • Suki Waterhouse - I Can’t Let Go
  Anglická herečka a modelka, kterou můžeme znát třeba z filmu "S láskou, Rosie" nebo seriálu "Bílá princezna", si už od roku 2016 pohrává také s hudební kariérou. Teď debutuje albem, jehož produkce se ujal Brad Cook (Bon Iver. Waxahatchee, Ani DiFranco). (YouTube).

 • Sabrina Claudio - Based On A Feeling
  Americká zpěvačka s kubánsko-portorickými kořeny se se nám představuje prostřednictvím svého čtvrtého alba s jedenácti songy. Pokud by se vám její alternativní podoba r'n'b zalíbila, navštivte třeba letošní jazzový festival v Montreux. (YouTube)

 • Alexis Ffrench - Truth
  Britský klavírista spojující soul a klasickou hudbu se vrací po čtyřech letech posílený o Leonu Lewis a Jin Oki. (YouTube)

 • Lil Gotit - The Cheater
  Hned devatenáct tracků stačil za necelý rok vytvořit rapper z Atlanty, ale na druhou stranu mu vypomohli Lil Keed, Ty Dolla $ign, Toosie nebo CEO Trayle. (YouTube).

 • Govi - Where Do We Fall
  Havajský hudebník s kořeny v Německu a jeho tucet kompozic v mixu ambientu, elektroniky a new age. (YouTube)

 • Ibeyi - Spell 31
  Francouzsko-kubánské duo míchající soul, downtempo, elektroniku, r'n'b a trip hop a Jorja Smith, Berwyn a Pa Salieu coby hosté. (bandcamp)

 • Red Snapper - Everybody Is Somebody
  Britská acidjazzová formace a s nimi Natty Wylah. (bandcamp)

 • Christian Death - Evil Becomes Rule
  Sedmnáctá studiovka kmotrů death rocku přináší jedenáct nekompromisních kousků. (YouTube)


  Dále vychází:

  Absolutely Free - How To Repaint Clouds (Boiled)
  Alune Wade - Sultan
  Artemas - I’m Sorry I’M Like This
  Astor Piazzolla - The American Clavé Recordings
  Bad Planning - Et Fortes
  Ben Craven - Monsters From The Id
  Bill Fay - Still Some Light: Part 2
  Black Eye - Black Eye
  Bottler - Journey Work
  Brave Rival - Life’s Machine
  Brennen Leigh - Obsessed With The West
  C Dunan - Alluvium
  Caitlin Cobb-Vialet - Endless Void
  Calling Cadence - Calling Cadence
  Cleaver - No More Must Crawl
  Cliffdiver - Exercise Your Demons
  Cody Frost - Teeth
  Cosmic Putrefaction - Crepuscular Dirge For The Blessed Ones
  Depressed Mode - Death Walks Among Us
  Desire (Feat. Jonny Jewel) - Escape
  Doug Henthorn - Three
  Dubstar - Two
  Duo Jatekok - Plays Rammstein
  Flor - Future Shine
  Francesco Lurgo - Sleep Together Folded Like Origami
  Future - I Never Liked You (Deluxe)
  Fuzz Meadows - Orange Sunshine
  Gabi Demartino - Paintings Of Me
  Gianni Brezzo - Tutto Passa
  Graham Nash - Graham Nash: Live
  Haunter - Discarnate Ails
  Hermitude - Mirror Mountain
  Honza Vyčítal & Greenhorns - Honza Vyčítal 80 & Greenhorns 55
  Christian Death - Evil Becomes Rule
  I Am Snow Angel - Lost World
  I Am The Night - While The Gods Are Sleeping
  Ibaraki (Feat. Trivium’s Matthew Kiichi Heafy) - Rashomon
  Idk - Simple.
  Jakub Józef Orliński, Michał Biel - Farewells - Polish Songs
  Jani Liimatainen - My Father's Son
  Jeff Scott Soto - Complicated
  Jens Lekman - The Linden Trees Are Still In Blossom (Digital Release)
  Jim Lindberg (Of Pennywise) - Songs From The Elkhorn Trail (Physical Release)
  John Tsung - Empire Postcards
  Jon Natchez (Of The War On Drugs) - Luzzu (soundtrack)
  Jordan Reyes And Robert Stokowy - Northern: Ashroud Is My Country
  Joyfultalk - Familiar Science
  Kaila Vandever - Regrowth
  Kaleidobolt - This One Simple Trick
  Karen Dalton - Shuckin' Sugar [Unreleased Live Songs]
  Kelz - 5am And I Can’t Sleep
  Kisskadee - Black Hole Era
  Knucks - Alpha Place
  Leyla McCalla - Breaking The Thermometer
  Life, Sex & Death - Silent Majority
  Lil Zay Osama - Trench Baby 3
  Lu Silver - Luneliness
  Maria Chiara Argirò - Forest City
  Maryze - 8
  Mental Care Foundation - III
  Molten Chains - Orisons Of Vengeance
  Moonraker - The Forest
  Motor Sister - Get Off
  N8Noface - Homicide
  Neil Young - Royce Hall 1971
  Nitty Gritty Band - Dirt Does Dylan
  Noah Deemer - The Sleepwalker
  Norma Tanega - I’m The Sky: Studio And Demo Recordings, 1964-1971
  Onyria - Feed The Monster
  Ou - One
  Pink Mountaintops - Peacock Pools
  Posthuman Abomination - Mankind Recall
  Puppy - Pure Evil
  Pure Reason Revolution - Above Cirrus
  Reef - Shoot Me Your Ace
  Rise To The Sky - Every Day, A Funeral
  Rolling Blackouts Coastal Fever - Endless Rooms
  Rowan - Does It Make You Happy?
  Running Touch - Carmine
  Saâda Bonaire - 1992
  Sadurn - Radiator
  Savage Republic - Tragic Figures (40th Anniversary Edition)
  Sea Power - Everything Was Forever (Physical Release)
  Starchaser - Starchaser
  Stöner (Feat. Brant Bjork, Nick Oliveri & Ryan Güt) - Totally…
  Stoney & Meatloaf - Everything Under The Sun (The Motown Recordings)
  Strange Parade (Members Of Radar Brothers, Brian Jonestown Massacre) - The Watchers
  Sunflower Bean - Headful Of Sugar
  Tenebro - L’Inizio Di Un Incubo
  Terror - Pain Into Power
  The Americans - Stand True
  The Builders And The Butchers - Hell & High Water
  The Mary Veils - Esoteric Hex…
  The Shipbuilders - Spring Tide
  The Vision Ablaze - Embers
  The Wilful Boys - World Ward Word Sword
  This Is Oblivion - This Is Oblivion
  Thorium - Danmark
  Timothy B. Schmit (Of The Eagles) - Day By Day
  Tommaso Moretti - Inside Out
  Turbo World - My Challenger
  Ufomammut - Fenice
  Upon A Burning Body - Fury
  Vague - Out Soon
  Valorie Miller - Only The Killer Would Know
  Vero - Unsoothing Interior
  Wilma Vritra - Grotto
  Windwaker - Love Language
  Wo Fat - The Singularity
  Zakoor - Life Cycle

  Vychází na vinylu:
  Alexis French - Truth
  Alison Wonderland - Loner
  Annihilator - Never, Neverland
  Arcade Fire - We
  Blaze Bayley - Blood And Belief
  Daft Punk - Alive 1997
  Daft Punk - Homework
  Def Leppard - Pyromania (The Vinyl Collection)
  Def Leppard - Retro Active (The Vinyl Collection)
  Desaster - The Arts Of Destruction
  Duo Jatekok - Plays Rammstein
  Eddie Vedder - Ukulele Songs
  Feeling - Loss. Hope. Love.
  Freddie Hubbard - Breaking Point
  Gerald Wilson - Moment Of Truth
  Girls Against Boys - House Of Gvsb
  Halestorm - Back From The Dead
  Ibaraki - Rashomon
  Japanese Breakfast - Sable
  Karma To Burn - Karma To Burn
  Kim Wilde - Come Out & Play (Coloured)
  Kylie Minogue - Infinite Disco (Coloured) / Limited
  Les Baxter - The Soul Of Drums
  Magma - Köhntarkösz
  Motor Sister - Get Of
  Mudhoney - Piece Of Cake
  Ou - One
  Pure Reason Revolution - Above Cirrus
  Reef - Shoot Me Your Ace
  Rick Astley - Whenever You Need Somebody (2022 Remaster)
  Richard Müller - Baal
  Různí - Eighties Collected
  Různí - Seventies Collected
  Různí - Sixties Collected
  Sabaton - Symphony To End All Wars
  Sandrider - Sandrider
  Santana - Blessing And Miracles
  Sigrid - How To Let Go
  Simple Plan - Harder Than It Looks
  Soft Cell - *happiness Not Included
  Steve Hackett - Genesis Revisited Band & Orchestra
  The Who - A Quick One
  The Who - My Generation
  Thorium - Danmark
  Three Days Grace - Explosions
  U.D.O. - Game Over
  Us3 - Hand On The Torch
  Warpaint - Radiate Like This
  XTC - Mummer

  EP:
  Armagideon Time - Crime As Theatre
  Aundrey Guillaume. - Energy
  Blond In Car - Different Dream
  Blunt Chucks - Blunt Chucks
  Boyish - My Friend Mica
  Clay - Breathing Into Bloom
  Deep Tan - Diamond Horsetail
  Flight Mode - Torshov, ’05
  Gabriella Marinaro - Inner Space
  Gilt - Conceit
  Haunted By Silhouettes - No Man Isle
  Kelly Hoppenjans - Can’t Get The Dark Out
  King Yosef - The Ever Growing Wound
  Krush Puppies - Love Kills The Demons
  Léa Sen - You Of Now Pt. 1
  Love & Pain - It Comes In Waves
  Mack Keane & Esta - Intersections
  Nico Georis - Desert Mirror
  Ogi - Monologues
  Wallice - 90s American Superstar

  Reedice:
  Alt - Altitude (Deluxe)
  Blaze Bayley - Blood And Belief
  Desaparecidos - Read Music/speak Spanish
  Go West - Go West (2022 Remaster)
  Go West - Go West (Super Deluxe Edition 4Cd+1Dvd)
  Kikagaku Moyo - Kikagaku Moyo
  Kikagaku Moyo - Kumoyo Island [Final Album]
  Miles Buddy - Live
  Miles Davis Quintet - Relaxin’ With The Miles Davis Quintet
  Rick Astley - Whenever You Need Somebody (2022 Remaster)
  Richard Müller - Baal
  Richard Thompson - Grizzly Man (soundtrack)
  Terry Allen And The Panhandle Mystery Band - Bloodlines
  Terry Allen And The Panhandle Mystery Band - Smokin The Dummy

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Tereza Vítů - Zůstaň 7/10
  Video: Někdy potěší, že herečky začnou zpívat. Jako třeba Tereza Vítů ve skladbě "Zůstaň" Když se nějaká modelka, moderátorka, nebo (díky bohu alespoň) herečka rozhodne vedle své hlavní profese pustit také na hudební dráhu, většinou to nedopadne dobře. Devět z deseti podobných pokusů zůstane pouze v naší interní... čtěte zde
  Vydáno: 24.04.2024 16:00 v sekci Audio / Video | Video
  Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride
  Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride Aktuálnímu týdnu hudebních novinek vévodí Taylor Swift, nejen ona ale vydala nové album. Rockery a metalisty potěší kromě Pearl Jam i Billy Morrison s deskou plnou hvězd či My Dying Bride. S čerstvou muzikou se hlásí i cellista... čtěte zde
  Vydáno: 24.04.2024 10:00 v sekci Novinky | Nové desky
  Caleb Landry Jones - Hey Gary, Hey Dawn 10/10
  Recenze: Magnum opus. Caleb Landry Jones natočil bezchybnou desku "Hey Gary, Hey Dawn" Bezmála rok a půl po předešlé řadovce "Gadzooks Vol. 2" se americký zpěvák a herec Caleb Landry Jones vrací s dalším hudebním materiálem. Jeho nové album "Hey Gary, Hey Dawn" se ale od těch předchozích přece jen trochu liší.... čtěte zde
  Vydáno: 23.04.2024 16:00 v sekci Recenze
  Pearl Jam - Dark Matter 8/10
  Recenze: Pearl Jam na "Dark Matter" překypují nadšením a mladickou energií S aktuální "Dark Matter" mají Pearl Jam na kontě tucet studiových alb. Novinka kapely ze Seattlu naštěstí nepatří k těm tuctovým. S pomocí mladého producenta se zasloužilí rockeři, kteří už před pár lety vstoupili do... čtěte zde
  Vydáno: 23.04.2024 08:00 v sekci Recenze
  Fletcher, SaSaZu, Praha, 21.4.2024
  Naživo: Fletcher v SaSaZu obstarala zvuk, diváci zase obraz Popová, byť naživo spíše už pop-rocková zpěvačka Fletcher při své první návštěvě Prahy vyprodala klub SaSaZu. Ten nejprve od osmé večer na půl hodinky opanovala alternativně rocková dvojice Arxx z Brightonu, připomínající... čtěte zde
  Vydáno: 22.04.2024 16:00 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Recenze: Povedeným albem "Evolution" pokračuje Sheryl Crow s lehkostí na své cestě (07.04.2024 08:00)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
  - Nové desky 12/2024 - od Elbow přes Shakiru po Janu Kirschner (27.03.2024 22:00)
  - Nové desky 11/2024 - od Justina Timberlakea přes The Black Crowes po Kacey Musgraves (20.03.2024 21:00)
  - Album, které už nemělo být: Sheryl Crow se vrací s novinkou "Evolution" (20.03.2024 20:16)
  - Nové desky 10/2024 - od Ariany Grande přes Judas Priest po Norah Jones (13.03.2024 21:10)
  - Nové desky 9/2024 - od Jacoba Colliera přes Kaiser Chiefs po Liama Gallaghera s Johnem Squirem (06.03.2024 20:41)

  ALBUM TÝDNE 17/2024

  Mark Knopfler
  One Deep River

  Po nejdelší pauze mezi sólovými alby - konkrétně po šesti letech - je tu nezaměnitelný zpěvák a kytarista Mark Knopfler se svou desátou deskou "One Deep River". A jak se dalo čekat, všechno je u něj jako vždy na svém místě, nic se nezměnilo. Díkybohu.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  St 08.05.
  Tate McRae (US) (Forum Karlín, Praha)
  So 11.05.
  Rammstein (DE) (Letiště Letňany, Praha)
  Ne 12.05.
  Ari Abdul (US) (Rock Café, Praha)
  St 15.05.
  30 Seconds To Mars (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
  St 15.05.
  Willie & The Bandits (UK) (Zasekávák, Praha)
  Čt 16.05.
  The Matt Schofield Trio (UK) (Palác Akropolis, Praha)
  Čt 16.05.
  Danny Brown (US) (Roxy, Praha)
  Čt 16.05.
  Akon (US) (Forum Karlín, Praha)
  So 18.05.
  King Gizzard & The Lizard Wizard (AU) (Forum Karlín, Praha)
  Út 21.05.
  Reverend Peyton’s Big Damn Band (US) (Lucerna Music Bar, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Taylor Swift Adele Queen Kabát Sia AC/DC U2 Rush Beyoncé Bono Mirai Lady Gaga Liam Gallagher Linkin Park Imagine Dragons Dua Lipa
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu