© bandzone.cz/abanquet Pražská formace
A Banquet vzala nahrávání své prvotiny zodpovědně. Očekávaná placka
vznikala pod dohledem Stevea Albiniho, producenta
Nirvany,
Pixies,
PJ Harvey nebo
Manic Street Preachers.
Muzikanti se netají, že si touto spoluprací splnili velký sen. A nejen svůj, ale snad každé další kapely. S producentem strávili týden v Chicagu ve špičkovém studiu Electrical Audio. Vzniklo zde celkem šest písní.
"Bylo tam všechno tak, jak je to popisováno v hudebních biografiích rockových legend. Všechno - analog a pásy, obří místnosti, klavírní křídla, aparáty a efekty, o kterých člověk v životě neslyšel, lounge room s kulečníkem a stovkama VHSek o kapelách a samozřejmě teaboy, technici a Steve Albini! Prostě muzeum grunge!" vyprávějí zasněně členové kapely.
Studiem Electrical Audio prošla celá řada legendárních jmen, které utvářely podobu moderní hudby. Obligátní a očekávatelnou otázku, jaké to bylo nahrávat s Nirvanou, si ale prý kluci z A Banquet nakonec odpustili.
"On [Albini] popravdě není zrovna ukecanej a potom, co jsme na lednici našli nějakej vzkaz, kde stálo: 'Is it ok if I annoy you w/ questions about Nirvana? (Nevadilo by, kdybych tě otravoval otázkami na Nirvanu?)', jsme usoudili, že se na tyhle kapely moc vyptávat nebudem," směje se frontman Mathieu.
Zásadní roli v tom, že se začínající kapely ze středy Evropy ujal
Steve Albini, má český producent
Boris Carloff. Byl to totiž právě on, kdo při jedné ze svých cest za oceán Albiniho seznámil s tvorbou mladých
A Banquet.
"S Borisem jsme si skvěle sedli jak hudebně, tak lidsky, nahrávali jsme s ním náš první singl a debutové EP a za poslední rok se z nás stali opravdu dobří přátelé. Vděčíme mu za hodně," říká Mathieu. Ne náhodou se tak Carloff bude na novince podílet i nadále. V jeho kompetenci se bude nahrát v Praze s kapelou zbylých pět písní.