Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 9. týden

Nové desky pro 9. týden

Vydáno: 01.03.2009 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Fanoušci irských U2 už jistě chladí šampaňské - novinka "No Line On The Horizon" totiž míří do obchodů. Kamiony se s nimi sveze například britský post-punkový objev White Lies, opravdoví tvrďáci Hammerfall či německý idol Sasha. Menšími dodávkami z Česka pak posviští alternativci FruFru.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 2. března vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

U2 - No Line On The Horizon (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

U2 - No Line On The Horizon
Pouze dvě alba letošního jara na sebe strhávají stejnou pozornost a očekávaní - první z nich jsou Depeche Mode a druzí U2 (řazeno podle abecedy). Zatímco na první jmenované si musíme ještě více jak měsíc počkat, fanoušci Irů se již dočkali. "No Line On The Horizon" vznikalo poněkud ztuha. Představy Bona a spol. se jaksi nesetkaly s těmi Grammy oceněného producenta Ricka Rubina, a tak všechen materiál, který s ním připravili, letěl do koše a U2 začali od znova s osvědčenými Brianem Enem a Danielem Lanoisem. Z této spolupráce nakonec vzešlo více jak padesát songů, z nichž jedenáct se vylisovalo na CD. Podle prvních ohlasů, k nimž přispěl i musicserver v rubrice Čerstvě staženo, navazuje "No Line On The Horizon" na předposlední "All That You Can't Leave Behind" a U2 se podle prvních recenzí trefili minimálně do vkusu kritiků. Jestli to bude tak i ve vašem případě, můžete zjišťovat na MySpace.com profilu U2, kam kapela nahrála desku v celé své kráse.


White Lies - To Lose My Life... (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: post-punk / indie rock

White Lies - To Lose My Life...
Máte rádi The Killers či Glasvegas? Pak by vás jistě neměla minout nová kapela White Lies a jejich debut "To Lose My Life...". Není to tak dávno, co se toto trio nazývalo ještě Fear Of Flying, ale před dvěma lety se rozhodli, že změní styl a s ním přijde i nový název. Podobnost s výše zmíněnými kapelami není rozhodně náhodná; jejich první kousek totiž produkovalo stejné producentské duo Ed Buller a Max Dingel. Těm se povedlo z White Lies udělat kapelu, kterou anketa BBC Sound Of 2009 zařadila na druhé místo nejočekávanějších letošních nováčků a nutno dodat, že svoji reputaci, jež je předcházela, pánové již náležitě potvrdili. V Británii, kde "The Lose My Life..." vyšlo v lednu, dobyli vrchol albové hitparády. Čtyři jednohubky z desky ochutnávejte na MySpace.com White Lies.


Leaves' Eyes - We Came With The Northern Winds - En Saga I Belgia (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: symfonický metal

Leaves' Eyes - We Came With The Northern Winds - En Saga I Belgia
Norská formace Leaves' Eyes v čele s charismatickou zpěvačkou Liv Kristine připravila obsáhlý koncertní set. Než vyjde nová řadová deska "Njord", mohou se fanoušci nabažit DVD "We Came With The Northern Winds - En Saga I Belgia", jež přináší materiál o celkové stopáži dosahující šesti hodin. První disk bude obsahovat dokument shrnující historii kapely a videoklipy a na druhém je zaznamenaná koncertní show. Tu členové kapely odehráli 20. října roku 2007 na belgickém festivalu Metal Female Voices Fest. Tamějšímu publiku předvedli vskutku velkolepou podívanou, kde nechyběla ani vikingská loď. Dodejme, že jako speciální bonus bude balíček obsahovat záznam koncertu na dvou CD. Na stránkách YouTube.com nalezente trailer a na MySpace.com profilu kapely několik skladeb k náslechu.


FruFru - Až přiletí tučňák (Indies Scope)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativa

FruFru - Až přiletí tučňák
S podtitulem Čekání na tučňáka není to samé jak čekání na Godota se po třech letech vrací s novým počinem třebíčská skupina FruFru. "Až přiletí tučňák" přináší vedle nového bubeníka opět roztodivný hudební koktejl, který vyzobává z různých žánrů od jazzu až po elektroniku to nejlepší a vkládá je do rockového základu ala FruFru. Oproti předchozí desce se příznivci kapely dočkají nového zvuku a ženských vokálů. První mají na svědomí například trubka Františka Kučery a akustické nástroje jako cello, housle a kviton. Nadále zůstávají pro kapelu typický zpěv Václava Bartoše a steeldrumy importované z amerických geth. Zmíněné ženské hlasy pak opatřily Dorota Bárová ze skupiny Tara Fuki a Gabriela Vermelho z kapely Maraca.


Hammerfall - No Sacrifice, No Victory (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: heavy metal

Hammerfall - No Sacrifice, No Victory
Hammerfall těší příznivce metalové hudby už téměř čtrnáct let a nyní vydávají své nové řadové album "No Sacrifice, No Victory". V pořadí sedmá studiovka obsahuje jedenáct skladeb, na kterých muzikanti pracovali s producentem Andym La Rocquem. Součástí tracklistu je i coververze songu "My Sharona", původně od skupiny The Knack z pozdních sedmdesátých let. Na MySpace.com stránkách kapely si můžete poslechnout první skladbu alba "Any Means Necessary" a na stejné adrese naleznete i příslušný videoklip, jehož přípravy probíhaly v Bělehradu. Dodejme, že Hammerfall vyjíždí na turné, v rámci kterého se objeví i u nás. Společně se Sabaton a Bloodbound vystoupí nejprve 15. dubna v Praze a poté 20. dubna ve Zlíně.


Sasha - Good News On A Bad Day (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop

Sasha - Good News On A Bad Day
Ze sousedního Německa se u nás v poslední době prosazují především skupiny, zatímco zpěváci a zpěvačky takřka výjimečně. Sasha nebo taky před časem Dick Brave budiž takovou světlou výjimkou. Jeho nový počin dostal název "Good News On A Bad Day" a tento sympatický zpěvák na něm představuje výsledek vlastního autorství a producentské práce Edo Zankina, který se podílel již na deskách Herberta Grönemeyera a Xaviera Naidoo. Prvním singlem byla zvolena písnička "Please, Please, Please", jejíž ukázku nahrál Sasha na své MySpace.com


Negative - In The Eye Of The Hurricane (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: glam-rock

Negative - In The Eye Of The Hurricane
Od vydání poslední desky finských rockerů Negative "Karma Killer" neuplynulo ani půl roku a muzikanti posílají na pulty obchodů své první DVD "In The Eye Of The Hurricane". Pětičlenná formace zdokumentovala téměř dovouhodinový koncert, který se konal ve finském městě Tampere. Muzikanti kromě toho do balíčku přidali druhý disk plný bonusového materiálu. Divák zde nalezne řadu videoklipů, rozhovor se členy kapely a dokument pořízený během turné. Pokud vás DVD nadchne, můžete okusit kouzlo hudby Negative na vlastní kůži. 20. března mají naplánovanou návštěvu pražského klubu Lucerna Music Bar.


Per Gessle - Party Crasher (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop

Per Gessle - Party Crasher
Ač se to zdá být neskutečné, od první a zároveň poslední sólové, anglicky zpívané nahrávky mužské poloviny Roxette "The World According To Gessle" letos uběhne již dlouhých dvanáct let. Od té doby vydal dvě alba Roxette, tři sólovky ve švédštině a několik věcí dalších projektů. Nyní se rozhodl na prvotinu navázat a výsledkem je "Party Crasher", který nese mnoho znaků tvorby Roxette. Ve Skandinávii je titul na pultech obchodů již od konce listopadu loňského roku a k nám se dostává především díky plánovanému koncertu, jenž se uskuteční 23. dubna v pražské Lucerně. Dvě písničky z této novinky hrají na Gessleho stránkách.


Mind Odyssey - Time To Change It (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock / metal

Mind Odyssey - Time To Change It
Po téměř deseti letech se k milovníkům rocku vrací projekt Mind Odyssey se svým pátým albem "Time To Change It". Na produkci nástupce "Signs" z roku 1999 pracovali všichni tři členové kapely - tedy zpěvák Mario Le Mole, bubeník Dan Uhden a v neposlední řadě kytarista Victor Smolski, známý z formace Rage. Muzikanti slibují posluchačům rázný a svižný metal, který nabízí k otestování na svém MySpace.com, kam umístili jednu z nových písní "Riding And Ruling".


Moja reč - Dual Shock (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hip hop

Moja reč - Dual Shock
Slovensko se konečně dočká prvního hip hopového dvou diskového CD. Na svědomí jej mají veteráni česko-slovenské hip hopové scény Moja reč a název "Dual Shock" je v tomto kontextu více než výmluvný. Rozdělení na dva disky je poměrně účelové: první má totiž na svědomí banda spiklenců Komplot, zatímco druhé se blýská beaty a produkcí od takových lidí jako je DJ Wich, Trafor, Abe, Dtonate či Emeres. Druhou skupinu hostů tvoří ti, co přispěli svými rapy a vokály. Tady se to hemží jmény jako James Cole, Hugo Toxxx, H16, Zverina, Pio Squad či Ivanhoe. Hlavní roli ale samozřejmě stále hraje dvojice Supa a Delik. Několik tracků z "Dual Shock" nabízí Moja reč v přehrávači na svém webu.


Kamelot - Mořská sůl (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folk / pop

Kamelot - Mořská sůl
Novinkovým albem "Mořská sůl" Roman Horký a jeho Kamelot právě završují první dvacítku studiových desek. Fanoušci skupiny, která letos oslaví již sedmadvacet let své existence, se opět mohou těšit na písničky z pera lídra skupiny, jehož v jedné z nich podpořil jako host Wabi Daněk. Nová deska je úzce svázaná s jarně-rekordním turné skupiny. A proč turné s takovýmto přívlastkem? Jarní proto, že na něj Kamelot vyráží počátkem března a rekordní, protože během stošesti dní chce kapela odehrát minimálně stovku koncertů.


V krátkosti - Mluvené slovo

Nahrávací společnost Popron Music, přichází tento týden hned s dvěma tituly, které by mohly oslovit ty, kteří radši mluvené slovo.

  • Prvním z nich je určen pro početnou skupinu těch, kteří si oblíbili "Příběhy dobrého vojáka Švejka" Jaroslava Haška. Po již legendárním zvukovém zpracováním Janem Werichem se do stejného úkolu pustilo hned deset excelentních českých herců, kteří na stejném počtu nahrávek celý příběh převypráví. První várku mají na svědomí Josef Somr, Bohumil Klepl a Petr Nárožný
  • Podivuhodné příběhy žáků Kopyta a Mňouka z psacího stroje Miloslava Švandrlíka baví děti už přes pětatřicet let. Před časem se jim ale podařilo prostřednictvím herců Tomáše Matonohy a Pavla Lišky změnit podobu z tištěné na zvukovou. Na loňský titul "Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka" nyní stejná dvojice navazuje dalším pokračováním "Kopyto a Mňouk … další příhody".

Dále vychází:

Alexandrovci - Kalinka / The Famous Folk Songs (Supraphon)
Arch Enemy - Manifesto Of Arch Enemy (EMI)
Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta (Supraphon)
Bee Gees - Odessa [Deluxe Edition] (Warner Music)
Burning - Rewakening (Mystic Production)
Criminal - White Hell (Mystic Production)
Dark Tranquility - Manifesto Of Dark Tranquility (EMI)
Dr Hook - Best Of (EMI)
Keith Emerson/Glenn Hughes/Marc Bonilla - Boys Club (Warner Music)
Gott & Bílá - Duety + Bonus/2009 (EMI)
Ike And Tina Turner - The Collection (EMI)
Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka (Popron Music)
Kenny Rogers - Very Best Of (EMI)
Kmetoband - Bubamara (EMI)
Kmetoband - Vagabund (EMI)
Lacuna Coil - Manifesto Of Lacuna Coil (EMI)
Leif Ove Andsnes - Shadow Of Silence (EMI)
Leoš Janáček - Příhody lišky Bystroušky (Supraphon)
Mantic Ritual - Executioner (Warner Music)
Miloslav Švandrlík - Kopyto a Mňouk… další příhody (Popron Music)
Muzikál - Mona Lisa (EMI)
Nevermore - Manifesto Of Nevermore (EMI)
Philipe Jaroussky - Opium (EMI)
R.A. Dvorský - Sám s děvčetem v dešti / To Nejlepší (Supraphon)
Ravel - L'Enfant Et Les Sortileges Etc (EMI)
Runrig - The Collection (EMI)
Rush - Retrospective III [1989-2007] (Jewelcase) (Warner Music)
Rush - Retrospective III [1989-2007] Cd/Dvd (Warner Music)
Různí - Manifesto Of Metal For The Mas (EMI)
Různí - Opera 2009 (EMI)
Sentenced - Manifesto Of Sentenced (EMI)
Silvain Blassel - J.S. Bach: Goldberg Variationen (Warner Music)
Tichá Dohoda - Underpop / Reedice 2009 (Supraphon)
Visceral Damage - Icon Of Massive Murder (Mystic Production)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • Bono (Mirek, 01.03.2009 13:05) Reagovat

    Ano, můžeme si připít s U2 na nové album. Na pořádnou oslavu to sice není, ale na druhou stranu sklaní fans budou určitě slavit, protože doby, kdy se vydávaly alba po dvou či třech letech jsou nenávratně pryč. Jakoby se opakoval rok 97, kdy DM a U2 shodně po delší pauze vydavají alba. Pro řadu lidí, je tento rok velice slibný, pokud se i U2 dostaví do Prahy (DM jsou již jistí). Obě kapely budou pro mne vrcholem tohoto roku.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Slash ft. Myles Kennedy and The Conspirators - The River Is Rising 8/10
Video: Prostý, ale funkční rock: Slash láká na nové album písní "The River Is Rising" Guns N' Roses koncertují na plné obrátky a čas od času vypustí do éteru nějaký ten (staro)nový song. Jeden by řekl, že ikonický kytarista Slash bude plně vytížen, a boční projekty půjdou stranou. Jenže chyba lávky. Svoje hudební... čtěte zde
Vydáno: 25.10.2021 12:24 v sekci Audio / Video | Video
0
Lana Del Rey - Blue Bannisters 8/10
Recenze: Lana Del Rey si dvě desky ročně dovolit může. Na "Blue Bannisters" vypráví svůj vlastní příběh Lana Del Rey si ze zlých jazyků nikdy těžkou hlavu nedělala. Poslední rok se ale možná přece jen něco změnilo. Fiasko kolem děrované roušky, nařčení z rasismu, komentáře vzhledu - kdo ji chtěl bít, hůl si snadno našel. Zřejmě... čtěte zde
Vydáno: 25.10.2021 00:00 v sekci Recenze
10
Marie Rottrová - Pozhasínej 8/10
Audio: "Pozhasínej" Marie Rottrové je nezvykle civilní vánoční písničkou Předvánoční čas přichází. Pokud vás o tom ještě neinformovaly čokoládové figurky Mikulášů v supermarketech, pak stačí poslechnout si novou píseň Marie Rottrové. "Pozhasínej" se objeví na vinylové edici výběru "Lady Soul",... čtěte zde
Vydáno: 24.10.2021 08:43 v sekci Audio / Video | Audio
5
Psychedelická žravá hydra Grateful Dead na cestě k opravdové hudbě pro opravdové lidi
Slavná alba: Psychedelická žravá hydra Grateful Dead na cestě k opravdové hudbě pro opravdové lidi Až dosud se náš pravidelný seriál pod hlavičkou Slavná alba vždycky soustředil na jednu desku. Tentokrát učiníme výjimku a pokusíme se, opřeni o cyklus BBC, ve stručnosti zrekapitulovat vývoj kapely Grateful Dead od "Anthem of the... čtěte zde
Vydáno: 23.10.2021 15:52 v sekci Recenze | Slavná alba
0
Kateřina Marie Tichá a Bandjeez, Malostranská beseda, Praha, 21.10.2021
Naživo: Kateřina Marie Tichá a Bandjeez se postarali o emocemi nabitý večer Na své první album si Kateřina Marie Tichá počkala pár let. Stejně tak ani jeho křest neproběhl ihned, v Malostranské besedě k němu došlo až rok a měsíc po jeho vydání. Publikum však desku "Sami" znalo slovo od slova, a v... čtěte zde
Vydáno: 23.10.2021 09:01 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 41/2021 - od Coldplay přes Santanu po Kelly Clarkson (20.10.2021 08:00)
- Nové desky 40/2021 - od Kryštof přes We Are Scientists po Oh Wonder (13.10.2021 08:00)
- Video: Déma v novém klipu vzdává hold malíři Bohumilu Konečnému (06.10.2021 17:56)
- Nové desky 39/2021 - od Brandi Carlile přes Asking Alexandria po Ministry (06.10.2021 13:15)
- Video: Přesýpací hodiny v klipu "As I Try Not To Fall Apart" od White Lies jsou neúprosné (01.10.2021 10:16)
- Nové desky 38/2021 - od Mig 21 přes Poppy po Vladimíra Mišíka (29.09.2021 17:05)
- Nové desky 37/2021 - od Daughtry přes 2Cellos po Toma Hodge & Floexe (22.09.2021 17:05)
- Nové desky 36/2021 - od Kacey Musgraves přes Manic Street Preachers po Metalliku (14.09.2021 08:00)
- Nové desky 35/2021 - od Imagine Dragons přes Iron Maiden po Rudimental (08.09.2021 08:00)
- Nové desky 34/2021 - od Halsey přes CHVRCHES po OneRepublic (01.09.2021 08:00)

ALBUM TÝDNE 43/2021

Lana Del Rey
Blue Bannisters

Lana Del Rey si ze zlých jazyků nikdy těžkou hlavu nedělala. Poslední rok se ale možná přece jen něco změnilo. Fiasko kolem děrované roušky, nařčení z rasismu, komentáře vzhledu - kdo ji chtěl bít, hůl si snadno našel. Zřejmě i proto tu máme její letošní druhou desku. Naštěstí je album "Blue Bannisters" skvělé!

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 06.11.
Paul Kalkbrenner (DE) (Forum Karlín, Praha)
Út 09.11.
Ota Balage (CZ) - Balage 60 (O2 Universum, Praha)
Út 30.11.
Tata Bojs (O2 Universum, Praha)
Pá 10.12.
The Hives (SWE) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 31.12.
Rage Against The Machine (USA) (O2 Arena, Praha)
Pá 28.01.
Ozzy Osbourne (UK) + Judas Priest (UK) (O2 Arena, Praha)
Pá 28.01.
Kaleo (ISL) + Belle MT (UK) (Forum Karlín, Praha)
Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 05.02.
BirdPen (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
Út 08.02.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Coldplay Kryštof Adele Madonna Lady Gaga Ewa Farna Rihanna Metallica Ed Sheeran Karel Gott BTS Billie Eilish AC/DC Vladimír Mišík Dua Lipa Ozzy Osbourne Jelen Beyoncé Marie Rottrová Mirai
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu