Swingující Stewart podruhé ve stejné řece

Vydáno: 05.12.2003 05:00 v sekci Recenze - Pavel Parikrupa | foto: facebook interpreta

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky - to v případě Roda Stewarta neplatí. Již podruhé přichází se svéráznou sbírkou coververzí starých populárních písní, tentokrát pod dlouhým názvem "As Time Goes By - The Great American Songbook Vol. 2". Pojďme si zaswingovat!

6/10

Rod Stewart - As Time Goes By - The Great American Songbook Vol. 2

Celkový čas: 53:48

Skladby: Time After Time, I'm In The Mood For Love, Don't Get Around Much Anymore, Bewitched, Bothered & Bewildered (Duet with Cher), 'Till There Was You, Until The Real Thing Comes Along, Where Or When, Smile, My Heart Stood Still, Someone To Watch Over Me, As Time Goes By (Duet with Queen Latifah), I Only Have Eyes For You, Crazy She Calls Me, Our Love Is Here To Stay

Vydavatel: BMG

Devadesát procent recenze na album Roda Stewarta "As Time Goes By - The Great American Songbook Vol. 2" by se klidně dalo opsat z recenze na minulou desku "It Had To Be You... The Great American Songbook" a nic by se nestalo. Přesně před rokem Rod Stewart vyslechl volání svého srdce a udělal si radost albem coververzí starých swingových a jazzových standardů a odedávna populárních písní, jež slýchával již v útlém věku. Bylo to trochu riskantní, za což je potřeba Roda ocenit - přece jen nebylo tak úplně jasné, zda si jeho pokus najde své cílové publikum. Nakonec výsledek předčil i nejodvážnější očekávání.

Ačkoliv kritiky "It Had To Be You..." byly poměrně vlažné, deska byla nominována na Grammy a zaznamenala velmi dobrý komerční ohlas. Říkejme tomu všelijak, třeba nalezení parkety, kalkul či kování želízka za tepla, ale do roka a do dne tu máme pokračování v podobě "As Time Goes By - The Great American Song Book Vol. 2", které mimochodem krátce po vydání prudce vystartovalo na třetí příčku albové hitparády Billboardu. Že by se Rod až tak dobře cítil v dokonale padnoucím obleku a s big bandem za zády?

Což o to, zase se to poslouchá příjemně, měkoučký sound a mírně nakřáplý Stewartův hlas zvou k příjemným chvilkám s lehce jazzovými melodiemi - taková "Smile" je přímo neodolatelná, stejně jako "'Till There Was You" (tu kdysi nahráli i Beatles), ale je to úplně stejné jako minule. Jediná změna je v zařazení dvou duetů s Cher a Queen Latifah.

Co bude dál? Za rok další stejná deska, sázka na jistotu, malá domů? V historickém katalogu je ještě ohromné kvantum nahrávek, které si zpěvák může vzít do parády. Kritikové a zhrzení fandové starého Stewarta můžou prskat, ale bylo by jim to málo platné (stejně jako uživatelům Maca, protože si tuhle desku na svém Applu nepřehrají z důvodu té moc legrační protikopírovací ochrany). Rod povolí hedvábnou kravatu, obejme další blonďatou krásku a hrábne do kapes pro hrst bankovek, co utržil za zpívání oblíbených písní. Vám by nebylo dobře?

  • A proč ne ? (David Macků, 05.12.2003 13:44) Reagovat

    CD jsem neslyšel, ale pokud je s tím Rod úspěšný, tak mu, starému pardálovi, tleskám, protože to je lepší, než aby se do smrti snažil běhat po pódiu v kalhotech z leopardí kůže a mňančel Da ya think I´m sexy. Také není nejmladší a asi to bude jediné řešení co dál, protože rockera ze sebe asi dělat věčně nemůže.

    Rodem Stewartem asi nikdy nebudu, ale těmi dlouhonohými blondýnkami bych se nechal někdy obklopit (na delší dobu než je stopáž Passion).

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Die Alten Maschinen - Hello Goodbye! (The Very Best Of) 8/10
Recenze: Křepčí Die Alten Maschinen s "Hello Goodbye!" v křemíkovém nebi? Možná to kdysi byla idea spojená s jednorázovým projektem. Jedna z dalších tváří Moimira Papalescu. O sedmnáct let později můžete v rukách držet povedený komplet "Hello Goodbye!" téměř napěchovaný na maximální kapacitu... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2026 14:30 v sekci Recenze
Psí vojáci - Hořící holubi (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Jako v horečnatém snu. Psí vojáci na albu "Hořící holubi" zkoumali hranice vlastní hudby Pro jednoho kultovní dílo, pro jiného obtížně poslouchatelná experimentální věc. Pro desku kapely Psí vojáci "Hořící holubi" platí obojí. Navzdory kultovnímu statusu je tenhle počin v diskografii formace poněkud marginalizovaný.... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2026 08:00 v sekci Recenze
Apashe Live With Philharmonic Orchestra, O2 universum, Praha, 6.2.2026
Naživo: Apashe s Alinou Pash a dalšími v O2 universu ukázali, že spojení elektroniky se symfonickým orchestrem není nesmysl Neuvěřitelné čtyři hodiny trval program v pražském O2 universu, před jehož začátkem Apashe lákal, ať přijdeme včas, tedy už v 19:30, abychom zažili kompletní show. Náročný páteční večer proto končil až po 23. hodině a... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 13:43 v sekci Naživo
Peter Lipa - Je to stále tak (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Peter Lipa se na albu "Je to stále tak" pootevřel mainstreamu, nahrávka šlape i po letech Na sólový debut "Neúprosné ráno" čekal Peter Lipa dlouho. Pozici měl už tehdy stabilní a deska ji jen potvrdila a upevnila. Následující kolekce "Je to stále tak", která vyšla o čtyři roky později, má tak ve zpěvákově diskografii... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 08:00 v sekci Recenze
Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu
Rozhovory: Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu Domácí Blitz Union jsou známí spíše v zahraničí, ale postupně si budují základnu i u nás. V půlce ledna vydali desku "Evolution", na které najdeme jedenáct songů. Nově hrají v pěti členech, přičemž dva jsme mohli vidět v... čtěte zde
Vydáno: 06.02.2026 08:10 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Výběr "Ultimate Hits" představuje Roda Stewarta mladé generaci (26.07.2025 10:00)
- Naživo: Rod Stewart koncertoval v Praze věku i minulosti navzdory (04.07.2024 21:59)
- Fotogalerie: Rod Stewart okouzlil Prahu (04.07.2024 08:24)
- Nejvíc nej: Od rocku přes disco až po dojemné balady aneb Sedm hudebních tváří Roda Stewarta (25.06.2024 08:00)
- Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe (28.02.2024 22:30)
- Sir Rod Stewart se po téměř osmi letech vrátí do pražské O2 areny (01.09.2023 11:53)
- Nové desky 45/2021 - od Taylor Swift přes Roda Stewarta po Mirai (17.11.2021 19:00)
- The Faces po více než čtyřiceti letech chystají novou desku (26.09.2021 15:13)
- Nové desky 48/2019 - od Coldplay přes Becka po Robbieho Williamse (27.11.2019 06:44)
- Nové desky 39/2018 - od Chic přes Kodaline po Cypress Hill (02.10.2018 10:26)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Prince Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Lady Gaga Hraczki The Cure Ewa Farna Madonna
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe