Benátská! s Impulsem 2025: Rekordní závěr 31. ročníku dokázal překonat i nepřízeň počasí

Benátská! s Impulsem 2025: Rekordní závěr 31. ročníku dokázal překonat i nepřízeň počasí

Vydáno: 27.07.2025 18:16 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Benátská! s Impulsem
31. ročník festivalu Benátská! s Impulsem byl završen rekordním sobotním dnem, který překonal loňský rekord přes 40 tisíc návštěvníků. Sobotní program v čele s Ewou Farnou, slovenskou legendou Palo Haberou & TEAM a výjimečnou rapovou scénou dokázal uspět i přes nepřízeň počasí. Liberecký Vesecký areál se tak stal svědkem triumfálního zakončení festivalu, který podle reakcí návštěvníků i pořadatelů dosáhl své zatím nejlepší úrovně.

Rekordní návštěvnost a nejlepší ročník v historii

"Celková návštěvnost byla už před koncerty Ewy Farne a Pala Habery s TEAMEm přes 40 tisíc. Ještě nemáme všechno započteno, ale už nyní to je 10% nárůst oproti loňsku," řekl spolumajitel Petr Pečený během koncertu Pala Habery, s kterým v tu dobu zpívalo celé publikum hit "Je to vo hviezdach".

"Reakce lidí jsou nadšené, hodnotí to jako nejlepší ročník Benátské. Podařilo se dramaturgicky sestavit tak rozmanitý a přitom vybalancovaný program, že si bylo neustále co užívat. Čím dál víc se nám daří vyladit to tak, aby si tu opravdu každý přišel na své. A už nyní nás napadají další vylepšení a budeme muset zase zvětšovat areál a pódia," dodal Pečený.

Ewa Farna: Absolutní Slavice rozproudila publikum

Hlavní hvězda sobotního večera Ewa Farna předvedla koncert, který definitivně potvrdil její postavení mezi nejúspěšnějšími českými interpretkami současnosti. Absolutní vítězka ankety Český slavík přivezla na Benátskou! svoje největší hity z dvacetileté kariéry včetně toho úplně prvního - "Měls mě vůbec rád" - a ukázala, proč je její album "UMAMI" z roku 2021 označováno za popový manifest nastupující generace. Její energický výkon a bezprostřední kontakt s publikem vytvořily jeden z nezapomenutelných momentů celého festivalu.

Palo Habera & TEAM: Slovenská legenda v jediném českém koncertě roku

Slovenská hudební ikona Palo Habera se skupinou TEAM předvedla koncert před nejpočetnějším publikem celého festivalu. Hit za hitem - "Je to vo hviezdach", "Reklama na ticho", "Držím ti miesto", "Krátke lásky" nebo "Kým pri mne spíš" - vytvořily nezapomenutelnou atmosféru, kterou nebylo potřeba podpořit žádnými efekty. Síla textů, které fanoušci znali nazpaměť a zpívali z plných plic, sama o sobě dokázala vytvořit magickou atmosféru. V jejich jediném potvrzeném koncertě v Česku v roce 2025 tak čtyřicetiletá kariéra této legendární skupiny, která definovala celou jednu éru československé populární hudby byla oslavena s nadšením desetitisíců fanoušků.

Rapová scéna: Největší hiphopový zážitek festivalu

Speciální rapová scéna po celý den praskala ve švech a vytvořila uvolněnou, přitom ale energií nabitou atmosféru. Publikum znalo texty slovo od slova a interakce interpretů s fanoušky byla výjimečně osobní a autentická. Unikátní společná show Yzomandiase a PTK byla vrcholem večera a ukázala sílu současné české rapové scény.

Calin, vítěz kategorie hip hop v anketě Český slavík, přivedl publikum do varu svými hity "Pistácie" a "Hannah Montana". Spolu se Steinem27 od svých fanoušků po společné písničce dostali růže, což oba interpreti komentovali s humorem, že jsou jediní muži, kteří dostávají kytky.

Marpo prokázal, proč patří k nejzkušenějším interpretům žánru, zatímco Redzed a Refew doplnili pestrou mozaiku současného českého rapu a ukázali jeho různorodost od old school stylu až po moderní přístupy.

Počasí nezkazilo atmosféru

Sobotní program nabídl výjimečnou pestrost interpretů. Kamil Střihavka and the Leaders! si svou píseň "Když se snáší déšť" užil se svými fanoušky doslova, protože v tu chvíli také pršelo. Podobně jako v pátek, kdy déšť neodradil fanoušky od sledování koncertu Liz Mitchell & Boney M, ani sobotní nepřízeň počasí nezmenšila nadšení návštěvníků.

Poděkování partnerům a návštěvníkům

"Chtěli bychom poděkovat nejen interpretům za to, jaké zážitky návštěvníkům přinesli. Dále návštěvníkům, kteří si naplno užívali všechny koncerty, i když třeba zrovna lilo. Ale také našim partnerům: Rádiu Impuls, TCN Energie, Adifex a Libereckému kraji, bez nichž by to takhle krásně nešlo," uzavřel Petr Pečený.

První jména dalšího ročníku Benátské!

Od pátečních 12.30 probíhal exkluzivní předprodej vstupenek na příští ročník za symbolickou cenu 2026 Kč. Prvními potvrzenými hvězdami pro rok 2026 jsou Chinaski, Škwor, Mig 21, Sofian Medjmedj, Wohnout a Kreyson s Láďou Křížkem, což naznačuje, že i příští ročník nabídne pestrou směs žánrů a generací.

31. ročník festivalu Benátská! s Impulsem tak opět dokázal spojit hudební legendy s nastupujícími talenty a vytvářet nezapomenutelné zážitky pro fanoušky všech generací a hudebních preferencí.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka?
Nejvíc nej: Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka? Když jsem začínal psát o muzice, čtenáři i interpreti řešili, jestli danému albu bude udělena šestka, nebo sedmička. Jenže jak hudby vychází čím dál víc, skutečně důležitým faktorem není výsledné číslo, ale to, že se o... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 20:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera Po minulém hvězdném týdnu jako by se do hudebních novinek vrátil vánoční čas. Budou vám tedy muset stačit psychrockeři Kula Shaker, chameleon Labrinth, indie rockeři Cast, punk-rockoví Buzzcocks, americký rapper Don Toliver nebo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Pavel Klusák - Ženská práce 8/10
Hudba v tisku: Dvojím pohledem: Kniha "Ženská práce" Pavla Klusáka vypráví příběhy žen, bez nichž by rock a pop vypadaly jinak Dnes už se nad tím ani nepozastavíme. Popové divy ohromují velké haly, holky s kytarou bouří v klubech, rapperky přinášejí jedinečný pohled na svět, producentky dotvářejí hudební jazyk jiných. Ještě relativně nedávno to bylo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Kensington - First Rodeo 9/10
Recenze: Velkolepý comeback Kensington se vydařil. "First Rodeo" připomíná otevření balíčku chipsů První místo v nizozemské albové hitparádě a natřikrát vyprodaná hala Ziggo Dome. Vzhledem k síle comebackových singlů s novým zpěvákem Jasonem Dowdem se dalo čekat, že velkolepý návrat na scénu nebude propadák. Ostře sledovaná... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 15:00 v sekci Recenze
Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy
Nejvíc nej: Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy Belgický hudebník a producent proslul mixováním klasické a elektronické hudby. Léta s ním spolupracuje třeba videoherní společnost Ubisoft, která jeho díla použila do trailerů her jako "Assassin's Creed" nebo "Far Cry". Už 6. února... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Mimozemšťanky ve fast foodu. Pam Rabbit a Ewa Farna v klipu k "baby noaco" hrají servírky (28.01.2026 15:04)
- Naživo: Stále tu s námi je. Pocta Davidu Stypkovi vyvrcholila závěrečným pondělním koncertem (14.01.2026 13:00)
- Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu (14.12.2025 17:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)
- Na okraj: Český slavík 2025 přinesl šok v kategorii zpěváků a dojal poctou Aničce Slováčkové (22.11.2025 00:21)
- Dva Edeny jsou pro Ewu Farnou málo, a tak přidává třetí (18.11.2025 12:10)
- Video: Calin a Ewa Farna přinášejí v "Ať je klid" nečekané španělské vibrace. Bomba se ale nekoná (14.11.2025 18:15)
- Na Benátské! s Impulsem zahrají Roxette (12.11.2025 10:09)
- Publicistika: Dvaadvacet poznatků z hudební branže aneb Co přinesl letošní Prague Music Week (10.11.2025 19:00)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Prince Vladimír Mišík The Prodigy Lady Gaga Beyoncé The Cure Ewa Farna Madonna Hraczki
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe