Dymytry - Na slepý koleji

Dymytry se ocitli "Na slepý koleji"

Vydáno: 04.12.2024 18:29 v sekci Video - Hana Bukáčková | foto: se svolením Dymytry
To, co se v poslední době kolem Dymytry děje, si snad muzikanti nemohli ani vysnít. Po tom, co je opustil zpěvák Protheus a vyrazil na sólovou dráhu, nad nimi a jejich budoucností visel otazník. Jenže pevnou půdu pod nohama jim poskytl Václav Noid Bárta.

Ten k milému překvapení všech dokonce skončil na bronzové příčce v anketě Česky slavík. A to právem. Listopad byl jeho. S Dymytry vydali desku "V dobrým i zlým", která prý už dosáhla platinového prodeje, uspořádal koncert ke dvaceti letům na scéně a s kapelou zakončil již třetí ročník Mega Monster Meetingu v O2 areně se přízněnými rockovými formacemi.

Aby toho nebylo málo, tak na nás skupina hrne jeden klip za druhým. Již sedmé video z aktuální nahrávky rockeři natočili k songu "Na slepý koleji", k němuž hudbu složili Jiří Dymo Urban a Julian Breucker a slova napsali Petr Harazin a Tomáš Zajíc. A skladba a video se těší velké oblibě.

Každý se někdy dostane do problémů a možná se dotkne i pomyslného dna, chlast ale nic nevyřeší, naopak si zaděláváme na větší průšvih, kdy do toho můžeme víc spadnout.

"Píseň, která si vás našla i získala sama, a my jsme za to moc rádi! Pivo a kořalka k bigbítu budou vždycky neodmyslitelně patřit, ale z vlastní zkušenosti víme, jak křehká může bejt hranice mezi zábavou a prů.erem. Takže všem, kdo svádí boj s tímhle démonem, držíme palce!" vydala prohlášení skupina na svých sítích.

V klipu ztvárnil hlavní postavu herec malých rolí Ivo Hrbáč, kterého můžete znát z hromady muzikálů, včetně scény Hudebního divadla Karlín, kde účinkuje i Noid. Ale do povědomí se dostal také díky oblíbenému seriálu "Policie Modrava". Pomyslnou vedlejší roli zhmotnil démon jménem závislost. A když máme za dveřmi Mikuláše, tak se v klipu objevují i bubáci - krampusáci.

Příběh klipu, při jehož tvorbě za kamerou stáli Jan Murga a Tomáš Hůza, samozřejmě spojují prostřihy na kapelu. Klip je v červeném podbarvení, což díky této použité agresivnější barvě umocňuje sdělení.

Co se týká hudební stránky, skvěle působí spodní, až blicí zpěv, který ukazuje Noidovu opravdu velkou hlasovou paletu a tvárnost. Je dobře, že se vrátil k tvrdší muzice, protože tohle spojení má opravdu koule.

8/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)
- Nové desky 35/2025 - od Suede přes Primal Fear po Roba Thomase (10.09.2025 14:00)
- Video: Noid a Marpo svádějí boj o "Území nikoho" (25.07.2025 14:41)
- Rozhovory: Václav Noid Bárta - Dymytry se trefili do okamžiku, kdy jsem se toužil vrátit k tvrdé muzice. Přitom jsem chtěl zpívání pověsit na hřebík (11.07.2025 08:00)
- Video: Václav Noid Bárta se v rockové baladě "Hory mezi námi" ohlíží do minulosti (12.06.2025 15:33)
- Video: Dymytry novým klipem dokazují, že spolu drží "V dobrým i zlým" (13.11.2024 14:05)
- Publicistika: Basinfirefest 2024 rozezní Spálené Poříčí. Koho určitě nevynechat? (23.06.2024 08:00)
- Video: Dymytry říkají "Adieu" minulosti, ne však budoucnosti (14.05.2024 10:57)
- Nové desky 4/2024 - od Jamese Arthura přes The Smile po Dymytry (31.01.2024 21:27)
- V Dymytry bude místo Prothea zpívat Noid. Začíná nová éra (18.12.2023 14:42)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Taylor Swift Madonna Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe