Škwor, Amfiteátr, Jihlava, 7.6.2024

Škwor si v Jihlavě vychutnal závěr svého turné "Sobě věrnej"

Vydáno: 09.06.2024 18:15 v sekci Naživo - Milan Menčík | foto: se svolením kapely Škwor

Škwor u nás v současnosti patří k nejpopulárnějším rockovým partám. Své aktuální turné nazvané "Sobě věrnej" jel na jaře po halách, s jedinou výjimkou - jihlavští fanoušci si museli počkat až do začátku června, aby se na svou oblíbenou kapelu mohli přijít podívat do místního amfiteátru.

Live: Škwor

místo: Amfiteátr, Jihlava
datum: 7. června 2024
Titulní fotografie je pouze ilustrační, na koncertě jsme neměli fotografa.

Důvod ojedinělého místa v rámci celé šňůry byl jednoduchý. Jihlava v současnosti nedisponuje hokejovou halou, protože po zbourání Horáckého zimního stadionu na jeho místě roste úplně nová multifunkční aréna. Proto musel Škwor se svým posledním vystoupením jarní tour počkat až do 7. června, kdy už je přece jen větší šance, že počasí dovolí většímu množství fanoušků na koncert přijít a pořádně si ho užít. Přesto až do poslední chvíle nebylo jasné, jestli nepřijde nějaká bouřka, protože mraky se nad prostorami bývalého letního kina honily dost nepěkně ještě po začátku vystoupení hlavní hvězdy.

Večerní program začal už před sedmou hodinou vystoupením formace Wotazník, na kterou navázala kapela Černá. Před jedenadvacátou hodinou už ale bylo všechno připraveno a nachystáno na show skupiny, která před čtvrtstoletím začínala ještě jako Skwar.

Na začátku kariéry formace svou tvorbu postavila na výrazné vulgaritě a opravdu tvrdé muzice. Sprostých slov však na posledních deskách výrazně ubylo a zpěvák Petr Hrdlička mluví mezi písničkami tak málo, aby mohl tuhle svou květomluvu alespoň trochu vyvážit.

Daleko důležitější je ale muzika, kterou má tato pražská kapela zhruba posledních deset let opravdu hodně dobrou. Půl roku stará deska "Sobě věrnej" je toho pádným důkazem. Pánové se během asi stominutového vystoupení nebáli z ní zahrát podstatnou část, což vůbec nevadilo, ba naopak. Jako otvírák posloužila právě titulní skladba, pak už muzikanti hráli z celého svého bohatého repertoáru, který čítá už jedenáct desek, pokud nepočítáme debutovou desku "Mayday", kterou nahráli ještě pod původním názvem.

Nový kytarista Jan Chudan vnesl do hudby kapely čerstvou krev a nový vítr ve spojitosti s opravdovým kytarovým i autorským umem, ale ostatní členové v Jihlavě nijak nezaostávali. Zvuk sice na začátku trošku pokulhával, ale během několika prvních písní si sedl, a koncert tak mohl postupně plynout a gradovat.

Obrovské množství ohňových efektů, výborná světla a také projekce na LED obrazovkách (obzvlášť silně působily ty při protiválečné skladbě "Příkaz zněl jasně") udělaly z celého koncertu pastvu nejen pro uši, ale i pro oči.

Fanoušci se začali chytat hned od začátku a nebýt kolapsu jednoho z nich v závěru vystoupení, proběhl by celý koncert bez ztráty kytičky. Dvě poslední písně - "Síla starejch vín" (tu poctivě odzpíval celý vyprodaný amfiteátr) a "Sraž nás na kolena" - celý večer skvěle završily.

Už za měsíc čeká rockové příznivce na stejném místě koncert kapely Kabát k jejím pětatřicetinám a vystoupení Škwor mu bylo více než povedeným předskokanem.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lewis Capaldi - Survive 8/10
Minirecenze: Lewis Capaldi přináší na EP "Survive" comeback bez vaty Hudební i životní cesta Lewise Capaldiho by nedojala snad jen člověka se srdcem z kamene. Nijak zvlášť pohledný mladík s obrovským smyslem pro humor a psychickými i fyzickými problémy si svými písněmi dokázal podmanit spoustu... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 50. týden 2025
David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter Týden před Vánocemi zatím českým žebříčkům kralují jiné hity než ty sváteční. Do čela rádiového přehledu se dostali David Guetta, Teddy Swims a Tones And I zásluhou "Gone Gone Gone", na prvním místě pořadí digitálních... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 09:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rozhovory: Kuba Ryba (Rybičky 48) - Rádi bychom zaujali místo naší největší rockové kapely. Kabáti tu věčně nebudou (24.11.2025 13:00)
- Na okraj: Český slavík 2025 přinesl šok v kategorii zpěváků a dojal poctou Aničce Slováčkové (22.11.2025 00:21)
- Škwor míří zpátky do O2 universa a poté vyrazí "Blíž k vám" (01.10.2025 13:44)
- Naživo: Kabát na Vysočina Festu v Jihlavě potvrdil roli megahvězdy, Wanastowi Vjecy zklamali (06.07.2025 12:00)
- Na okraj: Kdo a proč sbírá hlasy v Českém slavíku aneb Velká výsledková analýza (30.11.2024 13:00)
- Farna, Ztracený, Kabát a Calin. Český slavík má znovu stejné vítěze (29.11.2024 23:36)
- Naživo: Kabát vzal fanoušky vyprodanými O2 arenami až k Satanovi. Na pódium lítaly i podprsenky (10.11.2024 18:53)
- Recenze: Škwor po roce připomínají vyprodaná O2 universa prostřednictvím koncertních nosičů (25.10.2024 18:00)
- Nika Tenda z čela českého albového žebříčku nesesadili Coldplay ani Škwor (16.10.2024 20:00)
- Nové desky 40/2024 - od Coldplay přes Support Lesbiens po The Smile (10.10.2024 10:30)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe