shop.musicserver.cz
Niall Horan, Tommy Lefroy, Sportovní hala Fortuna, Praha, 17.3.2024

Niall Horan si v Praze ječící dav dívek omotal kolem prstu

Vydáno: 18.03.2024 19:30 v sekci Naživo - Jaromír Koc | foto: Live Nation

Niall Horan se během jednoho roku již podruhé představil v České republice. Už loni patřilo jeho vystoupení na festivalu Colours Of Ostrava mezi ta povedená a své hudební nadání spojené s pokorou a úžasnou bezprostředností v Praze potvrdil. Davy šílely, fanynky omdlévaly a já se dobře bavil.

Live: Niall Horan

support: Tommy Lefroy
místo: Sportovní hala Fortuna, Praha
datum: 17. března 2024
setlist: Nice To Meet Ya, Small Talk / Edge of Seventeen, On The Loose, On A Night Like Tonight, The Show, Since We're Alone, If You Leave Me, Black And White, Put A Little Love On Me, This Town, You Could Start A Cult, Heaven, Must Be Love, Stockholm Syndrome (One Direction song), Fire Away, Meltdown, Mirrors, Still, Save My Life, Slow Hands
Fotografie jsou od managementu interpreta - na koncertě jsme neměli fotografa.

Být členem boybandu, to není žádný med. Když kariéra chlapecké formace skončí a cesty jednotlivých členů se rozdělí, většina z nich má touhu prosadit se i samostatně. To byl samozřejmě případ i One Direction. Všech pět někdejších členů se vrhlo na sólovou dráhu, přičemž prim hrál okamžitě Harry Styles a skvěle odstartoval i Zayn. A docela se vedlo i Niallu Horanovi, kterého jsem ale v tomto směru považoval tak trochu za outsidera. Po včerejším koncertu jsem tento postoj značně poupravil.

Niall Horan (Prague show)
© Christian Tierney
Už při poslechu aktuální desky "The Show", se kterou přijel v neděli konečně i do Prahy, jsem s velkou libostí vnímal, jak Niall hudebně vyrostl. Zatímco jeho debut "Flicker" jsem bral jako pokus po One Direction ještě alespoň něco utržit, na "Heartbreak Weather" už bylo cítit, že se Horan právě v příjemném popu s nádechem rocku našel. A hlavně hudba na této nahrávce začala být opravdová, upřímná a díky tomu, že byl autorem i všech písní, bylo to celé prostě jeho.

Asi i proto jsem s velkým napětím očekával, co tento Ir předvede naživo. Sportovní hala Fortuna byla sedmnáctý březnový večer zaplněna na stání tak z devadesáti procent a nějaká ta volná místa bylo možné vidět i na ochozech. To je na interpreta, který v Česku hrál v létě loňského roku a od té doby vlastně nic nového nevydal, velmi dobrý výsledek. Tentokrát ale nebyl součástí festivalu, ale hvězdou večera a měl i svého předskokana.

Tím bylo seskupení Tommy Lefroy, tedy dívčí duo, které sice funguje v Londýně, ale tvoří jej kanadská zpěvačka Tessa Mouzourakis a její americká kolegyně Wynter Bethel. Holky, které obě hrají velmi obstojně na kytaru, mají na kontě dvě EP, z nichž za doprovodu bubeníka zahrály sedm songů. A bylo to moc fajn. Fantasticky jim totiž ladí hlasy, živé bicí dávají písním pořádné grády a songy "Flight Risk", "Trashfire" nebo "The Cause" všechny správně naladily na hlavní hvězdu.

Niall Horan začal téměř přesně, jen pár minut po půl deváté, krátkým intrem v duchu poslední desky "The Show". Nechyběla tedy opona, na kterou se promítaly barevné titulky jako z amerických filmů let šedesátých, jež avizují speciální a jedinečnou one-night-only show. A do toho nechyběl kouř, plno světel a pomalu se zvedající látka, za kterou se skrývala šestičlenná doprovodná kapela. A taky řev publika. Takový, že z něj máte husinu až na zadku. Když se Niall následně objevil, křik ještě zintenzivněl, a tak první tóny hitu "Nice To Meet Ya" nebylo vlastně vůbec slyšet.

Niall Horan (Prague show)
© Christian Tierney
A bylo vymalováno. Bylo jasné, že tohle bude prostě fajn a ti, kteří do haly Fortuna dorazili, dostanou přesně to, za co zaplatili. A věděl to i Niall. Sázel jeden hit za druhým, publikum s ním zpívalo každý verš, a i když je bývalý člen OD zvyklý na mnohé, bylo z jeho reakcí jasně znát, že je překvapený a i dojatý, jak moc dobře fanoušci jeho písně znají a mají rádi.

Užíval si to. A užívala si to i kapela. Šestičlenné doprovodné seskupení bylo se zpěvákem skvěle sehrané. Prim hrály dvě dámy - jedna za klávesami, druhá střídala housle s akustickou kytarou. Navíc Nialla během písní i vokálně doprovázely, takže v mnoha případech songy zněly snad ještě lépe než ze studia. Ale došlo i na technické problémy. Před titulní písní poslední desky Niall zjistil, že klávesy nefungují, a tak museli hudební základ písně "The Show" pustit ze záznamu. Až takhle byli na vše připraveni.

Celkově bylo znát, že tým kolem zpěváka má celý koncert perfektně nachystaný. Nebylo totiž slabého místa. A vše se obešlo bez jakýchkoli efektů, halou nelétaly žádné kytičky, nekonala se pyrotechnika, nebylo potřeba prostě nic navíc, jen obrovská LEDka v pozadí a po každé straně pódia jedna menší, aby všichni viděli, co se děje na pódiu.

Niall sázel jednu tutovku za druhou: "On The Loose", "Black And White" nebo baladu "Put A Little Love On Me", během toho pravidelně komunikoval s publikem. Zajímalo ho, zda má každý dost místa, zda někomu není špatně a hlavně děkoval. Děkoval pravidelně, upřímně, s dojetím a velkou pokorou.

Pomyslnou druhou polovinu koncertu odstartoval loňským hitem "Heaven", které zpívalo snad více publikum než on sám. Následovala "Must Be Love", kdy se v hale rozsvítily tisíce mobilů, které se pohybovaly do rytmu. Niall kromě zpívaní a hraní na kytaru stihnul udělat i pár fanouškům radost. Jednomu se podepsal na plakát, jakési Markétě, která slavila 17. narozeniny, popřál hudební gratulací a na své si přišly i přítomní Irové, kteří stejně jako Horan právě slavili svátek Sv. Patrika, na jehož počest si třicetiletý zpěvák nasadil na hlavu zelený klobouk.

Niall Horan (Prague show)
© Christian Tierney
Pomyslným vrcholem večera byla trojice písní "Meltdown", tedy stále aktuální hit, dále song "Mirrors" a především nádherná balada "Still", během které jsem v očích přítomných viděl i slzy. Při posledních tónech této písničky se Niall rozloučil a následně zmizel za oponou, která pomalu sjížděla dolů.

Ale to by tu nesměl být ten řev. Snad dvě minuty trvající křik zástupů náctiletých dívek, které na koncert dorazily krom České republiky i ze Slovenska, Maďarska, Polska, ale i z Anglie. S přídavkem se samozřejmě počítalo. Zpěvák přidal z debutu "Flicker" svižnou "Save My Life" a samozřejmě asi největší dosavadní hit "Slow Hands", na jehož konci se rozloučil s českou vlajkou v ruce.

Všem ještě jednou moc poděkoval, s pokorou sobě vlastní přiznal, že si uvědomuje, že si fanoušci museli ušetřit nejen na lístek, ale i na cestu na koncert, na jídlo či něco z jeho merche a všem vzdal holt, že si pro toto vybrali právě jeho. Zároveň slíbil, že to nebude trvat dalších čtrnáct let, než se do Prahy vrátí.

Doufám, že to nebude trvat ani pět let, než zase přijede. V Praze totiž předvedl skvěle připravenou show, která nebyla určená pouze pro jeho skalní fandy či náctileté dívky, které ho platonicky milují. Niall dovezl vystoupení, které naopak dokázalo zaujmout i ty, kteří mohli na koncert jít třeba jen ze zvědavosti a znali z rádií maximálně dvě písně. I ti totiž odcházeli nadšeni. Já jsem toho jasným důkazem.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 20. týden 2024
Vítěznou Taylor Swift v českém albovém žebříčku stíhá Travis Scott, uspěl i výběr z Eurovize Nejhranější skladbou v českých rádiích zůstává "Lose Control" od Teddyho Swimse, tou nejstreamovanější se stále pyšní Artemas zásluhou "I Like The Way You Kiss Me". Albům počtvrté kraluje Taylor Swift, dotírá na ni ale Travis... čtěte zde
Vydáno: 22.05.2024 17:30 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna
Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna Tento týden vás čeká příval hudebních novinek, kterému vévodí zejména Billie Eilish a její britský kolega Zyan se stylově netradiční nahrávkou. Doprovází je Cage The Elephant, matador Slash, Ani DiFranco, sólovka Beth Gibbons z... čtěte zde
Vydáno: 22.05.2024 11:00 v sekci Novinky | Nové desky
Znouzectnost - The End...? 7/10
Recenze: "Temnota je na vzestupu." Znouzectnost na albu "The End...?" předvídá konec Plzeňská Znouzectnost je takovou domácí klubovou jistotou, na kterou se dá spolehnout. Tentokrát o sobě ale nedala vědět celých deset let a fanoušci si její originální punk mohli užívat pouze na koncertech. S novou porcí hudby... čtěte zde
Vydáno: 21.05.2024 17:00 v sekci Recenze
The Valentines - Vždycky se v hloubi duše najde nějaký černý místo, který vyškrábne trochu múzy
Rozhovory: The Valentines - Vždycky se v hloubi duše najde nějaký černý místo, který vyškrábne trochu múzy Královéhradecká parta The Valentines přišla po řadě singlů s debutovým albem "You All Look Beautiful When You Dance". Slyšet na něm můžeme kytary, synťáky, ale také indie i moderní pop s osmdesátkovými zvuky. Výsledek svádí k... čtěte zde
Vydáno: 21.05.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Billie Eilish - Hit Me Hard And Soft 9/10
Recenze: Billie Eilish na "Hit Me Hard And Soft" (opět) definuje sama sebe. Výsledkem je její nejlepší album Už ve dvaadvaceti letech se její polička prohýbá pod tíhou Grammy, Oscarů a mnoha dalších prestižních ocenění. Vstupenky na koncert v Praze, který se uskuteční za více než rok, fanoušci vykoupili za pár minut. Nyní Billie Eilish... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2024 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Melodické skladby indierockového dua Tommy Lefroy se rozezní Futurem (09.05.2024 15:28)
- Niall Horan vydá v dubnu reedici alba "The Show". Přidá živé nahrávky i duet s Johnem Legendem (15.03.2024 15:12)
- Naživo: David Guetta ve třetím dni Szigetu vzýval devadesátky, Mimi Webb si odbyla maďarskou premiéru a tajná toitoika byla nalezena (13.08.2023 21:23)
- Fotogalerie: David Guetta roztančil na Szigetu desítky tisíc lidí (13.08.2023 14:15)
- Naživo: Druhý den ostravských Colours ovládli geniální Jacob Collier a magická Ewa Farna (21.07.2023 20:04)
- Fotogalerie: Druhý den se Colours rozzářily s Ewou, Niallem a Jacobem (21.07.2023 13:17)
- Niall Horan v březnu 2024 zazpívá Praze (20.07.2023 15:53)
- Nové desky 23/2023 - od Nialla Horana přes Extreme po Janelle Monáe (14.06.2023 20:00)
- Video: Niall Horan ve videoklipu k "Heaven" roztančí i jeptišky (28.02.2023 16:27)
- Colours of Ostrava rozezpívají Niall Horan a Jacob Collier (20.12.2022 14:38)

ALBUM TÝDNE 21/2024

Billie Eilish
Hit Me Hard And Soft

Už ve dvaadvaceti letech se její polička prohýbá pod tíhou Grammy, Oscarů a mnoha dalších prestižních ocenění. Vstupenky na koncert v Praze, který se uskuteční za více než rok, fanoušci vykoupili za pár minut. Nyní Billie Eilish vyslala do světa své třetí album "Hit Me Hard And Soft".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 26.05.
Myles Smith (UK) (Rock Café, Praha)
Út 28.05.
Bruce Springsteen & The E Street Band (US) (Letiště Letňany, Praha)
Po 03.06.
Rakim (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 04.06.
Sting (UK) (Amfiteátr Lochotín, Praha)
St 05.06.
Charlotte Sands (US) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 06.06.
Nickelback (CAN) (O2 Arena, Praha)
Čt 06.06.
††† (Crosses) (US) (Roxy, Praha)
Pá 07.06.
Alfie Jukes (UK) (Café V Lese, Praha)
So 08.06.
Dropkick Murphys (US) (Velký sál Lucerna, Praha)
Po 10.06.
Machine Head (US) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Prince Vladimír Mišík The Prodigy Adele Queen Sia Taylor Swift Kabát Dua Lipa Bono Rush Mirai mp3.com Imagine Dragons Beyoncé Billie Eilish AC/DC Lady Gaga Liam Gallagher
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu