shop.musicserver.cz
<i>Ženy B-Side Bandu</i> natočily videoklip k písni "Polštáře". Je to milá oslava rodinné harmonie

Ženy B-Side Bandu natočily videoklip k písni "Polštáře". Je to milá oslava rodinné harmonie

Vydáno: 08.03.2024 10:00 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Marek Reinoha
Brněnský B-Side Band završil své snažení a s novým čistě autorským albem "Tam a zpět" se staví na vlastní nohy. A jak napovídá rychlé předvánoční vyprodání speciální podpultové edice desky i trojice koncertů na domovské scéně Metro Music Baru v Brně, na něž vstupenky vymizely tak rychle, že musela kapela přidat čtvrté vystoupení. Na Mezinárodní den žen navíc big band představí poslední videoklip k písni "Polštáře". Ten oproti pětici předchozích vznikl poněkud netradičně.

Obrazové ztvárnění klipu si totiž vzaly na starosti ženy B-Side Bandu a na pomoc si s sebou vzaly svoje děti, které v písni rovněž zpívají. Pořádnou kopu dětí. Samotní muzikanti tak nové video uvidí až ve chvíli oficiální premiéry, která je naplánovaná na pátek 8. března, Mezinárodní den žen.

Přípravu klipu "Polštáře" a jeho realizaci si vzala na starost režisérka Hana Mikolášková, která je manželkou saxofonisty a aranžéra B-Side Bandu Petra Kovaříka. "Chtěla jsem klipem poděkovat za naše děti / našim dětem, které jsou pro nás i pro jejich táty z B-Side Bandu nevyčerpatelným zdrojem inspirace a hravosti a energie a chuti užívat si život od prvního okamžiku, kdy člověk otevře ráno oči," popisuje režisérka. "Jsem moc vděčná, že jsme takovou věc mohli natočit a musím říct, že bez skvělého týmu manželek B-Side Bandu by to nešlo. Už delší dobu vím, že jsou to všechno parádní ženské, které svým mužům fandí a podporují je, a zároveň jsou samy nesmírně kreativní a schopné a hlavně - ve správný okamžik pro správnou věc umí být totálně nadšené a akční. Bez jejich spolupráce by se tenhle klip nikdy nepodařilo natočit. Snad se bude těm našim tátům líbit," usmívá se nad klipem, jenž vznikal tak trochu v utajení.

"Ta kapela by za poslední rok, kdy jsme to album natáčeli, měla dostat titul kapela roku. Strávili jsme sedm měsíců ve studiu a to už bylo na nože. Manželky a naše děti si s námi užily," uznává bandleader a producent Josef Buchta, který jako jediný z kapely hravý videoklip plný rodinné harmonie a pospolitosti viděl, i když až ve finální podobě těsně před vydáním. V roli rodičů, kteří se ocitají v centru zájmu narůstajícího počtu "malých krakenů" (abychom ocitovali jednu pasáž z písně) a jednoho rapujícího plyšového psa, se představí Petra Hřebíčková a Jaromír Nosek. Těm se, společně s bandou dětí členů B-Side bandu podařilo vytvořit pohodovou, prosluněnou atmosféru víkendového rána, kdy se nic nemusí a rodiny mohou být doopravdy jen spolu. Svým způsobem je tak videoklip tečkou za náročným obdobím.

Samotná skladba vznikla na základě hospodské debaty jejích autorů Petra Rybíze Toman (text) Tomáše Vunderleho Koudelky (hudba): "Přemýšleli jsme, jestli by se dala napsat píseň o vlastních dětech, kde by se dalo na malé ploše stěsnat vše, co pro nás znamenají, čím nás štvou a těší, naplňují a vyprazdňují, zkusit se slalomem vyhnout patosu a podívat se na situaci z trochu odlišného úhlu. Tomáš měl prakticky hotovej skvělej vál s valivou a takovou domácky příjemnou rytmikou, která přímo ponoukala k hraní si s textem na rodinné téma. Tak jsme to zkusili. Jsem si téměř jist, že podle dětí, až to budou poslouchat za pár let, budeme na sto procent mimo. Doma není nikdo prorokem. Ale duch starýho Darwina ví, že jsme se snažili," dodává s nadhledem Petr Rybíz Toman.

Album "Tam a zpět" chválí i hudební publicisté. Podle časopisu Full Moon je album "vkusné, má energii i osobitý zápal," Headliner si všímá schpnosti B-Side bandu "vyplnit i instrumentálně chudší pasáže bohatými aranžemi". Ty vypichuje i Jan Hocek z jazzport.cz, když chválí "spojení popu, který nemá nic společného s tím normalizačním, a velkokapelového jazzu, jenž nezní přízemně, ustrašeně jako ten z televizních pořadů sedmdesátých a osmdesátých let," a chválí také texty, jejich přirozenost a schopnost vyhnout se "infantilnímu rýmování". Totéž v zásadě tvrdí i iReport, když píše, že "texty plné klišé a předvídatelných rýmů byste v písních hledali marně. Zdá se, že se autorům psaly s lehkostí, někdy jsou humornější, jindy poetičtější." Musicserver.cz pak ve své recenzi zdůrazňuje hravost nahrávky a chválí fakt, že se deska "žánrově se nedrží obvyklých postupů a snaha znít moderně je fajn, včetně občasných explicitnějších slovních hříček, které umí překvapit."

I přes skvělé ohlasy muzikanti neusínají na vavřínech a čeká je spousta koncertů. Turné odstartuje už 17. března na Jarním hudebním festivalu v Dolních Bojanovicích a pokračuje koncertem v Ostravě (11. dubna) a čtveřicí koncertů v brněnském Metro Music Baru 16., 17., 18. a 19. dubna - první tři termíny už jsou beznadějně vyprodané, čtvrtý k vyprodání rychle spěje. Pak se přesunou do Litomyšle (31. května), v červnu na Slovensko.Tím ale jízda B-Side bandu rozhodně nekončí. A ta města, která kapela nestihne navštívit na jaře, objede v rámci podzimní části šňůry, přičemž jsou v plánu zastávky mj. v Praze nebo Olomouci.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Metronome Prague - den první, Výstaviště, Praha, 24.6.2023
Naživo: V Praze začal festival Metronome Prague Slepý mezi jednookými. Festival korporátů. Colours jen se třemi barvami. Tyto a mnohé další nálepky si pořadatelé Metronomu museli letos vyslechnout či přečíst na sociálních sítích. Není to nic hezkého, tím spíš, když si... čtěte zde
Vydáno: 21.06.2024 15:20 v sekci Naživo
K.K. Downing - Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest 7/10
Hudba v tisku: Kyselá autobiografie K.K. Downinga "Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest" zve do zákulisí světa heavymetalových králů K.K. Downing patří mezi kováře, kteří dali podobu žánru známému jako heavy metal. Jistě, po něm přišli tací, kteří tvrdé kytary převedli do dalších extrémů. V každém případě na kapely jako Judas Priest dodnes přísahá... čtěte zde
Vydáno: 21.06.2024 08:40 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Pet Shop Boys - Nonetheless 8/10
Recenze: Pet Shop Boys na "Nonetheless" vyhlížejí budoucnost a zároveň kvitují svou minulost Na následovnici desky "Hotspot" jsme si museli počkat čtyři roky. Tohoto času však Pet Shop Boys na "Nonetheless" naplno využili - předkládají nám totiž svou nejkomplexněji pojatou nahrávku za dlouhé roky. Zároveň ukazují své... čtěte zde
Vydáno: 20.06.2024 15:15 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 24. týden 2023
Návrat "Houdiniho", Rolling Stones poprvé v nejlepší desítce. Česká rádia omílají loňské hity Po sedmitýdenní pauze se do čela tuzemského rádiového žebříčku vrátila Dua Lipa s loňským singlem "Houdini". Poprvé se do top desítky probojovali veteráni The Rolling Stones se songem "Mess It Up". Albům podruhé vévodí Calin s... čtěte zde
Vydáno: 20.06.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling
Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling V polovině června jsme se dočkali novinky Mobyho, který si pozval fůru hostů. Doplnili ho rockeři Black Country Communion, The Decemberists, Widespread Panic a John Grant, americká houslistka Lindsey Stirling, countryový zpěvák Luke Combs,... čtěte zde
Vydáno: 19.06.2024 12:15 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rozhovory: B-Side Band - Všechno je teď tak, jak má být. Uvidíte nás častěji sami za sebe (06.03.2024 08:00)
- Minirecenze: B-Side Band se na startu nové éry s albem "Tam a zpět" snaží znít současně (02.02.2024 11:00)
- Nové desky 3/2024 - od Green Day přes B-Side Band po Sleater-Kinney (24.01.2024 21:30)
- "Když já jsem chodil do sboru, tys fetoval!" B-Side Band klipem o "Brno Marsovi" uvádí desku "Tam a zpět" (18.01.2024 11:00)
- Meteorologové z B-Side Bandu řeší v novém singlu "Příliv" nepředvídatelné výkyvy vztahového počasí (10.11.2023 09:19)
- B-Side Band se v songu "40 týdnů" s nadhledem dívá na jedno náročné období v životě partnerů (15.09.2023 13:56)
- Groove Brno: Cory Wong zahraje poprvé v Česku, vracejí se Dirty Loops či Judith Hill s B-Side Bandem (16.02.2023 13:01)
- Video: B-Side Band si do svátečního singlu "Snih" pozval dvorního kytaristu zpěváka Seala (21.12.2022 18:45)
- Jazzová mše Jaromíra Hniličky právě vychází v digitální podobě. Poslechnout si ji můžete po celém světě (20.05.2021 12:49)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2020 podle musicserveru (20-16) (22.01.2021 08:00)

ALBUM TÝDNE 25/2024

Aurora
What Happened to the Heart?

Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to nejlepší, aby v dnešní válkami a nenávistí zmítané době zažehla pochodeň naděje.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 22.06.
Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
Út 25.06.
The Gaslight Anthem (US) (Roxy, Praha)
St 03.07.
Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
St 03.07.
Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 04.07.
The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)
Ne 07.07.
Laid Back Country Picker (US) (Café V Lese, Praha)
St 17.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 18.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 19.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
So 20.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Parkway Drive Bring Me The Horizon Avril Lavigne Dario G Beyoncé Sia The Offspring Taylor Swift mp3.com Queen Mirai Kabát Lucie Vondráčková Rush Billie Eilish Bono
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe