shop.musicserver.cz
Nové desky 3/2024 - od Green Day přes B-Side Band po Sleater-Kinney

Nové desky 3/2024 - od Green Day přes B-Side Band po Sleater-Kinney

Vydáno: 24.01.2024 21:30 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Petr Klapper

Druhému letošnímu přehledu hudebních novinek jednoznačně dominují Green Day a také nová éra B-Side Bandu. K nim se navíc přidalo duo Sleater-Kinney, metaloví Master a The Reytons, pop-punkoví Neck Deep, herec Jeremy Renner, jazzový trumpetista Keyon Harrold či hyperpopový Ericdoa.

V pátek 19. ledna vyšly tyto nové tituly:

Green Day - Saviors
žánr: punk rock / pop punk

Green Day - Saviors
Velikáni amerického punk rocku Green Day se po necelých čtyřech letech hlásí s novinkou a podle prvních ohlasů je ten comeback velkolepý. Jejich čtrnáctá řadovka nese název "Saviors" a má být návratem ke všemu skvělému, čím se tato kapela vždy honosila, tedy k energickým, snadno zapamatovatelným, melodickým skladbám. V tracklistu jich je patnáct a tematicky přinášejí především rozčarování nad současnými politickými poměry, pranýřují sociální nerovnost a další ožehavá témata, včetně vhledů do svých osobních příběhů. Kolekce vznikala ve studiích v Londýně a Los Angeles.Produkoval ji Rob Cavallo, který se skupinou spolupracoval již na předchozích albech. Zajímavostí je i obal k celému dílu. Je na něm upravená verze fotografie pořízené v roce 1978 Chrisem Steele-Perkinsem při nepokojích. Zobrazuje mladíka Ivana Frasera krčícího rameny s kamenem v ruce na Falls Road v Belfastu. Za ním jede auto s hořící hromadou odpadků. Pro účely obalu byla Ivanova tvář byla pozměněna, aby vyjadřovala výsměšný výraz. K novince bylo vydáno již několik klipů, aktuální je k písni "Bobby Sox" a společně s dalšími si ho můžete prohlédnout a poslechnout na YouTube.


B-Side Band - Tam a zpět
žánr: big band / soul

 B-Side Band - Tam a zpět
Brněnský B-Side Band dle vlastních slov vstoupil do nové etapy své kariéry. "Narození naší nové desky je zároveň předzvěst nové éry kapely. Primárně už nebudeme sloužit a plnit sny někomu jinému, ale především sami sobě. B-Side Band je kapela, která se svojí kvalitou vymyká české hudební scéně a svoje místo si s novým albem určitě najde," vysvětluje hlavní představitel formace a producent nahrávky Josef Buchta. Výsledkem je desítka písniček, jejichž autory jsou hlavně Martin Kudlička a Tomáš Vunderle Koudelka. K nim se přidal třeba i Lukáš Janota nebo Pavel Zlámal. Aranžér Petr Kovařík ještě doplňuje: "Vyprávíme příběhy ze života dospělých lidí, vytvořené muzikanty, co už něco zažili, pro vnímavé, dospělé publikum." Co si pod tím představit, zjistíte na webu bandu.


Sleater-Kinney - Little Rope
žánr: indie rock

Sleater-Kinney - Little Rope
Americká rocková kapela Sleater-Kinney se hlásí o slovo s jedenáctou studiovkou "Little Rope". Obsahuje desítku songů, které jsou charakteristické pro jejich vlastní eklektický styl, kombinující prvky punku, indie rocku, alternativního rocku a post-grunge. Skupinu založily v roce 1994 v Seattlu zpěvačky a kytaristky Carrie Brownstein a Corin Tucker a značka SK se stala jednou z nejvlivnějších a nejvýznamnějších rockových formací 90. let. Carrie o novince prozradila: "Je o tom, jak se vypořádat s těžkými ztrátami. Jak se uzdravit, když se cítíte zlomení. Jak se znovu naučit milovat, když jste ztratili někoho, koho jste milovali." Nahrávku produkoval John Congleton a jejímu vydání předcházely singly "Hell", "Say It Like You Mean It" a "Untidy Creature". Ty jsou společně s dalšími ukázkami na YouTube profilu dua.


TR3 featuring Tim Reynolds - Watch It
žánr: fusion

TR3 featuring Tim Reynolds - Watch It
TR3 je power trio seskupené kolem amerického zpěváka a kytaristy Tima Reynoldse. Spolu s ním fungují v sestavě, která existuje od roku 1985, i jeho dlouholetí spoluhráči Dan Martier (baskytara) a Mick Vaughn (bicí). Jejich specifikum jsou kompozice pojaté ve stylu fusion. Sice jen v triu, přesto je charakterizuje prostorové vrstvení nástrojů a mix prvků rocku, blues, jazzu a world music. Kolekce s názvem "Watch It" je dalším důkazem. Přináší deset převážně instrumentálních čísel a představuje toto trio v jeho dosud nejvnímavější, nejharmoničtější a nejnápaditější podobě. Ukázky jsou k dispozici na YouTube.


Tip týdne

Keyon Harrold - Foreverland
žánr: jazz / rap

 Keyon Harrold - Foreverland
Americký jazzový trumpetista Keyon Harrold, který nahrával či koncertoval s hvězdami, jako jsou Rihanna, Eminem, Gregory Porter, D’Angelo, Maxwell nebo Mary J. Blige, se po dlouhých sedmi letech vrací se třetí sólovou deskou "Foreverland". Nechybí na ní opět hned několik poměrně slavných hostů. Svými nástroji nebo vokálem protagonistu doprovodili například Common, Robert Glasper, PJ Morton, Laura Mvula či Malaya. Už i z tohoto výčtu je zřejmé, že se mu do jazzu přimíchalo také r'n'b, rap a pár dalších žánrů. Doporučujeme okusit na jeho YouTube profilu.


The Reytons - Ballad Of A Bystander
žánr: indie rock

The Reytons - Ballad Of A Bystander
Rok se s rokem sešel a po úspěšně druhé studiové desce "What's Rock and Roll?" se ostrovní The Reytons hlásí o slovo s další studiovou náloží. Na nahrávku, která obsahuje dvanáct kousků, muzikanti upozornili už čtveřicí singlů: Z rádií tak můžete znát "Let Me Breathe", "Market Street", "Listen" a "Nineteen Crimes". Za zmínku stojí i fakt, že si muzikanti vydávají novou desku opět sami. Až si poslechnete ukázky na jejich YouTube, dejte vědět, jak se jim dílo povedlo!


Jeremy Renner - Love And Titanium (EP)
žánr: country / pop

Jeremy Renner - Love And Titanium (EP)
Jeremy Renner bude známý spíš filmovým fanouškům jako Hawkeye z marvelovského universa, ovšem on paralelně s hereckou kariérou rozjíždí i hudební. První dvě EP vydal v roce 2020 a nyní k nim přidává třetí "Love And Titanium". Opět pro něj připravil sedm písniček na pomezí country a popu. Pět z nich připravil s týmem, v němž byli Brandon Sammons, Jason Mater, Jeffrey Bonilla a Lee Anna James, zbylé dvě s ním však složil a natočil hvězdný Walter Afanasieff. Kam se americký herec a nyní i muzikant vydal, zjistíte na jeho YouTube profilu.


Neck Deep - Neck Deep
žánr: pop punk

 Neck Deep - Neck Deep
Máte-li rádi pop punk, určitě se už těšíte na novou desku velšských Neck Deep. Vracejí se s ní po necelých čtyřech letech a s názvem si vůbec hlavu nelámali - nechali ji bez jména. Fanoušci na ní najdou deset songů, na nichž se poprvé nepodílel původní bubeník Dani Washington, jenž kapelu před dvěma roky opustil. Zatímco všechny nástroje natáčeli Ben Barlow & spol. ve velšském Wrexhamu, Matt Powles nahrával bicí v anglickém Treehouse Studio. Na YouTube můžete zjišťovat, zda třeba kvůli nim stojí za to se vydat na letošní Rock For People.


Master - Saints Dispelled
žánr: death metal

Master - Saints Dispelled
Americká deathmetalová sebranka Master připravila pro své fanoušky novinkové CD "Saints Dispelled". Desítka nových skladeb dělá čest svým tvůrcům, žánru i době: "Jako by vám ty drtivé riffy odpáraly obličej, někdo vám ho hned znova přišil a hned nato vám ho servali znova," píše se v jedné recenzi. Jestli je to pravda, posuďte sami a poslechněte si ukázky na YouTube profilu vydavatelství Hammerheart Records. Mimochodem, věděli jste, že tato kapela, jejíž kořeny sahají k nám do Česka, stála u samotného zrodu žánru, který tak hrdě reprezentuje?


V krátkosti

 • Ericdoa - Dead On Arrival
  Jednadvacetiletý Američan nemá rád škatulky, publicisté ho ale rádi strkají do té s nápisem hyperpop. Teď vydává svou třetí řadovku. (YouTube)

 • Brittney Spencer - My Stupid Life
  Po Mickey Guyton se v americké country začíná prosazovat další zpěvačka tmavé pleti. Po nominacích na CMT Music Awards a Americana Music Honors & Awards nebo spolupráci s The Highwomen či Jason Isbell And The 400 Unit vydává svůj debut. Produkoval ho Daniel Tashian. (YouTube)

 • Lil Dicky - Penith (The Dave Soundtrack)
  V americkém sitcomu "The Dave" se mihla spousta rapperů, ale třeba také Justin Bieber, Demi Lovato nebo Finneas. O jeho soundtrack se postaral Lil Dicky, kterému byl k ruce Benny Blanco. (YouTube)

 • Mary Halvorson - Cloudward
  Americká avant-jazzová kytaristka svoje nejnovější dílo nahrála společně se šesti dalšími muzikanty. Její kytaru doprovodili trombonista Jacob Garchik, kontrabasista Nick Dunston, bubeník Tomas Fujiwara, vibrafonistka Patricia Brennan, trumpetista Adam O'Farrill a známá houslistka Laurie Anderson. (bandcamp)

 • Ekkstacy - Ekkstacy
  Kanadský indierockový písničkář se po dvou letech hlásí o slovo s eponymní deskou. Připravil pro ni třináct songů, ve dvou z nich se k němu připojili The Kid Laroi a Trippie Redd. (YouTube)

 • Cowboy Sadness - Select Jambient Works Vol. 1
  Svůj debut vydává projekt, v němž se sešli členové The Antlers, Bing & Ruth a Port St. Willow. Nadšeni budou ti, kteří preferují žánry jako jambient, drone a alternativní elektroniku. (bandcamp)

 • Glass Beach - Plastic Death
  Americká indierocková skupina vydává své druhé studiové album, které je plné experimentální hudby s prvky post-punku, jazzu a progresivního rocku. (YouTube)

 • 1K Phew & Zaytoven - Pray For Atlanta
  Dvojice rapperů se sešla na společné desce, na které se modlí za Altantu. Připojili se k nim třeba i Pastor Troy, Young Dro, Hunxho nebo Jekalyn Carr. (YouTube)

 • The Fauns - How Lost
  Po více než jedenácti letech se na hudební scénu vrací trio, které svoji kariéru postavilo na mixu dream popu, indie rocku a shoegaze. (bandcamp)

 • 90 Day Men - We Blame X
  Americká indierocková skupina vydává box set se všemi svými třemi studiovkami, EP a raritkami. (YouTube)

 • Packs - Melt The Honey
  Třetí řadovka kanadské indie formace. (YouTube)

 • Slift - Ilion
  Francouzská psychedelická rocková skupina vydává své třetí album. Je plné hypnotických riffů, kosmických zvuků a psychedelických vokálů. (YouTube)

 • Ruthless - Fallen
  Čtvrtá řadová nahrávka metalových veteránů z L.A. (YouTube)


  Dále vychází

  Ben J. Connolly - Phaethon
  Birthmark (Nate Kinsella Of American Football) - Birth Of Omni
  Bolts Of Melody - Film Noir
  Cobrakill - Serpent's Kiss
  Conchúr White - Swirling Violets
  Daniel Johnston - Alive In New York City
  Dylan LeBlanc - Coyote
  Eddie Berman - Signal Fire
  Eliza McLamb - Going Through It
  Enno Bunger - Das Beste Verlierer
  Feral Family - Without Motion
  Gotus - Gotus
  Grand - Second To None
  Hot Garbage - Precious Dream
  Chemtrails - The Joy Of Sects
  Judy Whitmore - Come Fly With Me
  Lizzie No - Halfsies
  Metalite - Expedition One
  Mushkaa - Sexisensible
  Neil Diamond - Thank You Australia Concert: Live 1976 (DVD)
  Nick Oliveri - N.O. Hits At All Vol. 8
  Nick Oliveri - N.O. Hits At All Vol. 9
  Různí - Soft Rock Line 1969-1989 (Supraphon)
  Selmer - Body Wash
  Spiritualized - Amazing Grace (20th Anniversary Edition)
  The Rolling Stones - Hackney Diamonds (Live Edition)
  Touché Amoré - Is Survived By: Revived
  Ukaea - Birds Catching Fire In The Sky

  Vychází na vinylu:
  Aurora - Infections Of A Different Kind - Step 1 (EP)
  Brittney Spencer - My Stupid Life
  B-Side Band - Tam a zpět
  Green Day - Saviors
  Mary Halvorson - Cloudward
  Metalite - Expedition One
  Packs - Melt The Honey
  Saxon - Hell, Fire And Damnation
  Saxon - Metalhead / Limited
  Selmer - Body Wash
  Sleater-Kinney - Little Rope
  Slift - Ilion

  EP:
  Flat Party - Flat Party
  Jango Flash - Jango Flash
  Nmixx - Fe3O4: Break

  Reedice:
  America - Hideaway
  Saxon - Hell, Fire And Damnation
  Swervedriver - 99th Dream

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Slash, Myles Kennedy & The Conspirators, Winning Group Arena, Brno, 18.4.2024
  Naživo: Slash v Brně: Bez Guns N' Roses, zato s vlastní tvorbou Legendární kytarista Slash se po pěti letech vrátil do Česka a v Brně předvedl strhující show plnou hardrockové energie. I když se fanoušci nedočkali hitů Guns N' Roses, Slash je potěšil syrovostí a vlastním materiálem. Přestože... čtěte zde
  Vydáno: 19.04.2024 17:47 v sekci Naživo
  Aneta Langerová - Není na škodu se jednou za čas ohlédnout zpět
  Rozhovory: Aneta Langerová - Není na škodu se jednou za čas ohlédnout zpět "Dvacet let za mnou. Mám pocit, že nemusím nikomu nic dokazovat, ani sama sobě. Důležité je vnímat hudební cestu takovou, jaká je, a nepřetvářet ji do něčeho, co není," říká bilancující Aneta Langerová. Výběrové dvojalbum... čtěte zde
  Vydáno: 19.04.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Fletcher - In Search of the Antidote 8/10
  Recenze: Fletcher na "In Search of the Antidote" hledala, až našla Americká zpěvačka Fletcher svou kariéru sice odstartovala hned v první řadě amerického X Factoru, stalo se to ale už dávno. Tak dávno, že si tuto informaci můžeme odbýt hned v perexu a celý článek věnovat jejímu skvělému... čtěte zde
  Vydáno: 18.04.2024 16:00 v sekci Recenze
  Pohled do českých hitparád - 15. týden 2024
  Kometa roku 2024 Benson Boone debutuje v top trojce české albové hitparády Letošní rok sice ještě nedošel ani do své třetiny, vypadá to však, že o jeho největším hudebním objevu je rozhodnuto. Americký zpěvák Benson Boone boduje po úspěchu singlu "Beautiful Things" také s albovou prvotinou. Nahrávka... čtěte zde
  Vydáno: 18.04.2024 10:00 v sekci Novinky | České hitparády
  Dave Matthews Band, O2 universum, Praha, 16.4.2024
  Naživo: V hlavní roli hudba. Dave Matthews Band přivezl do pražského O2 universa neokázale strhující koncert Dave Matthews Band v Česku zahrál poprvé až před pěti lety. Na kapelu s více než třiceti lety na hrbu je to docela pozdě. Návrat poté zhatila pandemie. Nakonec se dobrá věc podařila a Prahu letos americká parta nevynechala.... čtěte zde
  Vydáno: 17.04.2024 20:21 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
  - Nové desky 12/2024 - od Elbow přes Shakiru po Janu Kirschner (27.03.2024 22:00)
  - Nové desky 11/2024 - od Justina Timberlakea přes The Black Crowes po Kacey Musgraves (20.03.2024 21:00)
  - Nové desky 10/2024 - od Ariany Grande přes Judas Priest po Norah Jones (13.03.2024 21:10)
  - Ženy B-Side Bandu natočily videoklip k písni "Polštáře". Je to milá oslava rodinné harmonie (08.03.2024 10:00)
  - Nové desky 9/2024 - od Jacoba Colliera přes Kaiser Chiefs po Liama Gallaghera s Johnem Squirem (06.03.2024 20:41)
  - Rozhovory: B-Side Band - Všechno je teď tak, jak má být. Uvidíte nás častěji sami za sebe (06.03.2024 08:00)
  - Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe (28.02.2024 22:30)

  ALBUM TÝDNE 16/2024

  The Libertines
  All Quiet On The Eastern Esplanade

  Je tomu už dlouhých devět let, co The Libertines fanouškům naservírovali povedenou desku "Anthems For Doomed Youth". Nyní se anglická formace vrací, aby se vytáhla se svým dlouho očekávaným čtvrtým albem "All Quiet On The Eastern Esplanade". Obstála také tentokrát?

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Ne 21.04.
  Fletcher (SaSaZu, Praha)
  Út 23.04.
  Walter Trout (US) (Divadlo Archa, Praha)
  St 08.05.
  Tate McRae (US) (Forum Karlín, Praha)
  So 11.05.
  Rammstein (DE) (Letiště Letňany, Praha)
  Ne 12.05.
  Ari Abdul (US) (Rock Café, Praha)
  St 15.05.
  30 Seconds To Mars (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
  St 15.05.
  Willie & The Bandits (UK) (Zasekávák, Praha)
  Čt 16.05.
  The Matt Schofield Trio (UK) (Palác Akropolis, Praha)
  Čt 16.05.
  Danny Brown (US) (Roxy, Praha)
  Čt 16.05.
  Akon (US) (Forum Karlín, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Prince The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Kabát AC/DC Adele Queen U2 Themroc Sia Taylor Swift Rush Bono Mirai Beyoncé Lady Gaga Linkin Park Liam Gallagher Imagine Dragons
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu