TOPlist
shop.musicserver.cz
Štěrkovna Open Music oslaví dvacáté narozeniny unikátním projektem Symphonic Dance Music. Přijede i Michal Pavlíček či J.A.R.

Štěrkovna Open Music oslaví dvacáté narozeniny unikátním projektem Symphonic Dance Music. Přijede i Michal Pavlíček či J.A.R.

Vydáno: 19.12.2023 07:06 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Štěrkovna Open Music
Kulaté jubileum dvacátých narozenin oslaví festival Štěrkovna Open Music velkou párty. Její součástí budou hned tři velké a mimořádné projekty. A když to má být opravdu velká párty, nesmí chybět projekt, který se k této příležitosti hodí nejlépe. Symphonic Dance Music nabízí unikátní propojení světových hitů taneční hudby, Janáčkovy filharmonie Ostrava, DJ Lowy a zpěvačky Dashy. Projekt bude jedním z vrcholů připravovaného ročníku, kde od 25. do 27. července vystoupí například Ewa Farna, Divokej Bill, Rybičky 48, No Name, Wohnout, Vojta Dyk a D.Y.K. a řada dalších.

"Stejně jako letošní ročník festivalu, který byl spojený s návratem do Hlučína po dvouletém azylu mimo areál Hlučínského jezera, chceme, aby i ten jubilejní byl výjimečná kulturní a společenská událost. Proto je program festivalu plný kapel zvučných jmen. Jsem moc rád, že v něm jsou i kapely, které vystoupí na našem festivalu úplně poprvé, a to Tři sestry a J.A.R. O účast těchto legend jsem usilovat hodně dlouho. Letos se to konečně podařilo," řekl jeden z dvojice pořadatelů David Moravec.

Festival příští rok nabídne celkem tři mimořádné projekty. Kromě Symhonic Dance Music to bude ve čtvrtek ojedinělý dárek od fenomenálního kytaristy Michala Pavlíčka. Speciálně pro hlučínský festival připravuje projekt Faces, který oživí především skladby legendární kapely Stromboli. Písně z jejího repertoáru zazpívá Bára Basiková nejen v doprovodu Pavlíčkovy magické kytary, ale i společně s hudebníky pražského orchestru Unique Orchestra. Jako hosté se představí například Monika Načeva a Vilém Čok.

V pátek bude pódium patřit dalšímu zcela mimořádnému hudebnímu spojení. Světově uznávaný operní pěvec Adam Plachetka vystoupí v doprovodu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Společně uvedou v programu nazvaném "Nebe na zemi" největší hity z dílny Ježka, Voskovce a Wericha. "Tyto tři mimořádné projekty zcela určitě podtrhnou dramaturgickou výjimečnost našeho festivalu," dodal Moravec. Dále se v programu objeví kapely Olympic, Mydy, Poletíme? a řada dalších.

Podle hodnocení veřejnosti i médií má Štěrkovna Open Music po letošním roce za sebou nejlepší ročník v historii. "Vnímáme to stejně. Hodně prostoru jsme věnovali novému uspořádání areálu, což nám umožnilo vznik oddělených gastronomických zón a vůbec lepší dispoziční řešení. Investovali jsme hodně do výzdoby a také do komfortu pro návštěvníky," uvedl druhý z pořadatelů Matěj Ostárek. Dodal, že všechny tyto věci se už staly pro další ročníky standardem: "A chceme je zdokonalovat ještě víc."

Festival Štěrkovna Open Music se v Hlučíně koná od roku 2005. Jde o třetí největší festival v kraji a největší mimoostravský. V posledních letech (vyjma období pandemie) pořadatelé hlásí pokaždé vyprodáno. Celkem jej během jeho historie navštívilo přes 200 tisíc lidí. Připravovaný dvacátý ročník podpoří Moravskoslezský kraj, generálním partnerem je stavební společnost TOMÁŠ STRAUB s.r.o., hlavními partnery jsou Kofola a restaurace Stará Celnice. Pivo dodává Pivovar Radegast.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
P.O.D., Roxy, Praha, 16.4.2025
Naživo: P.O.D. v Roxy: Nu-metalová sauna, která smetla Prahu Americká legenda P.O.D. na svém pražském koncertě ukázala, že nu-metal nezemřel a že její hymny nestárnou. Vyprodaný klub Roxy se změnil v kotel, kapela jela naplno bez pauzy a bez slabého místa. Publikum rozsekala na kusy a jediné... čtěte zde
Vydáno: 17.04.2025 15:19 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 15. týden 2025
Damiano David z Måneskin se vrátil do čela české rádiové hitparády S písní "Born With A Broken Heart" už italský zpěvák Damiano David triumfoval v tuzemských rádiích před čtyřmi týdny, nyní se na nejvyšší stupínek prosadil podruhé. V albech obhájil vedení slovenský Separ s deskou "Neviem", v... čtěte zde
Vydáno: 17.04.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Saša Smutný (Composers Summit Prague) - Chyběla mi u nás platforma, která by podněcovala novou tvorbu a podporovala skladatele
Rozhovory: Saša Smutný (Composers Summit Prague) - Chyběla mi u nás platforma, která by podněcovala novou tvorbu a podporovala skladatele Saša Smutný, mimo jiné trumpetista skupiny Jelen, stojí v čele pořádajícího týmu akce Composers Summit Prague. Její čtvrtý ročník se uskuteční od 17. do 22. dubna. Unikátní projekt přiveze do Prahy hollywoodské skladatele,... čtěte zde
Vydáno: 16.04.2025 16:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Nové desky 14/2025 - od Bon Iver přes Record Store Day po Epiku
Nové desky 14/2025 - od Bon Iver přes Record Store Day po Epiku Hlavním tématem hudebních novinek minulého týdne byl jarní Record Store Day, nicméně vyšlo jich i několik opravdových. Mají je na svědomí například Bon Iver, Epica, The Mars Volta, navrátivší se OK Go, opravdu električtí... čtěte zde
Vydáno: 16.04.2025 08:00 v sekci Novinky | Nové desky
Noises from the Swamp - Liquid Salvation 8/10
Recenze: Debutující Noises From The Swamp přinášejí na "Liquid Salvation" temnou country s hutnou atmosférou Vlna temné country je ve světě poněkud na ústupu, u nás, s obvyklým a pochopitelným zpožděním, ale stále vznikají alba v tomto duchu. A rozhodně to lze kvitovat - obzvláště pokud se jedná o nahrávky natolik povedené jako debut... čtěte zde
Vydáno: 15.04.2025 16:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 12/2025 - od Mumford & Sons přes Olympic po Alison Krauss (02.04.2025 13:00)
- Recenze: Olympic zůstává i na třiadvacáté desce pořád "Bombarďák" (28.03.2025 09:30)
- Video: Hutný, valivý a pěkně ostrý - takový je "Bombarďák" od Olympicu (24.03.2025 19:58)
- Video: Pan Lynx šeptá: "Kdo se bojí, musí do lesa." Přes rameno mu přitom nakukují Michael Kocáb a Michal Pavlíček (06.02.2025 16:30)
- Recenze: Olympic hledal na albu "4" nový směr své cesty (26.12.2024 13:00)
- Štěrkovna Open Music patří mezi deset nejlepších festivalů v Evropě (19.12.2024 13:39)
- Krásný ztráty Live odhalují první jména. Kromě Michala Prokopa vystoupí i Janek Ledecký či J.A.R. (17.11.2024 17:40)
- Album Olympiku "4" vychází po padesáti letech ve výpravné reedici (13.11.2024 16:01)
- Naživo: V ostravském Gongu přistála kosmická loď Olympic s paní Nostalgií i roboty (02.11.2024 16:00)
- Fotogalerie: Olympic přehrál v Ostravě svá zásadní alba z osmdesátých let (02.11.2024 15:02)

ALBUM TÝDNE 15/2025

Epydemye
Dosebe

Existuje spousta alternativní a složité muziky. Pak ale jsou i muzikanti, kteří se s tím nepářou, jdou po silné melodii a citu, navíc dokážou skládat bez kýče. Mezi ně patří i kapela Epydemye, která na novém albu "Dosebe" znovu potvrdila, že popová melodie se automaticky nerovná blbá.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)
So 19.04.
Composers Summit Prague - Jung Jaeil - Squid Game (Nová Spirála, Praha)
Út 22.04.
Composers Summit Prague - Benefiční koncert hollywoodských skladatelů (Veletržní palác, Praha)
Čt 24.04.
The Lumineers (US) (O2 arena, Praha)
Pá 25.04.
Only the Poets (UK) (Fléda, Brno)
Út 29.04.
Oddisee (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Čt 01.05.
Mark Ambor (US) (Roxy, Praha)
Pá 02.05.
Joe Bonamassa (US) (O2 Universum, Praha)
So 03.05.
David Garrett (DE) (O2 universum, Praha)
Pá 09.05.
Tyler The Creator (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Lady Gaga Lucie Vondráčková Madonna Viktor Sheen Queen Pink Floyd The Weeknd Ed Sheeran Dua Lipa Linkin Park Kabát Beyoncé Hugo Toxxx Coldplay Taylor Swift BJ The Chicago Kid
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím