shop.musicserver.cz
Mirai, Pam Rabbit, O2 arena, Praha, 30.11.2023

Mirai odehráli v O2 areně jen lehce nadprůměrný koncert

Vydáno: 01.12.2023 13:00 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Barbora Chlebová

Po více než roce se do libeňské arény vrátila skupina Mirai, která zde zakončila své halové turné, dosud největší, na jaké se kdy vydala. A možná trochu paradoxně u toho působila docela unaveně. Alespoň do doby, než ji nahoru vytáhli početní hosté, kteří jí pomohli "přidat víc".

Live: Mirai

support: Pam Rabbit
místo: O2 arena, Praha
datum: 30. listopadu 2023
setlist: Summer Love, Chci tě mít do rána, Tenkrát, Byt (Vystěhovanej), Volám, Dopis, Pojď, zapomenem / Yesterday (feat. Paulie Garand), Lítej (Davidovi) (feat. Pavel Sotoniak a Krystian Danel), Chci tančit, Yahoda, Vedle tebe usínám, Anděl (feat. Krystian Danel), I přes to všechno (feat. Krystian Danel), Pojď ke mě blíž (feat. Ben Cristovao), Ruce hore (nevydaný song) (feat. Ondřej Fiedler), Song 2 (Blur cover) (feat. Oto z publika), Souznění, Vlci, Hometown, Øtchi, Když nemůžeš, tak přidej

Mirai, O2 arena, Praha, 30.11.2023
© Barbora Chlebová
"Přijde mi, že ještě stále nejsme tak staří, abychom nemohli přicházet s něčím třeba alespoň trošku progresivnějším," nechal se slyšet Mirai Navrátil v rozhovoru s Pavlem Kučerou na youtubovém kanále Kytary.cz a doplnil, že zatímco dříve považoval za své vzory kapely jako Green Day, Blink-182 a Sum 41, dnes kouká spíše směrem k mladší generaci a umělcům typu Calin, Stein27 nebo Sofian Medjmedj.

Připravil si tak půdu pro vydání dvou nových singlů, "Dopis" a "Summer Love", v nichž je inspirace mumble rapem nepřeslechnutelná. Znamená to tedy, že pro poslech jejich nové desky budeme na Spotify překlikávat do kolonky lyrics, abychom vůbec rozuměli, o čem zpívají, jako to dnes musíme dělat v případě debutu jejich předskokanky Pam Rabbit? Je to dost možné. Na to si ale ještě budeme muset počkat do jara příštího roku, na kdy je jejich nová kolekce naplánovaná. Což není úplně pozitivní informace, protože by se nabízelo, aby podobně jako v případě Bena Cristovao vyšla čerstvá studiovka v den koncertu a show na ní mohla být postavená.

Mirai, O2 arena, Praha, 30.11.2023
© Barbora Chlebová
To se ale nestalo, a O2 arena tak čelila reálné možnosti dostat rok od posledního vystoupení Mirai v této největší české hale podobný program. A on podobný opravdu byl, nicméně přinesl i pár změn.

Předně je dobře, že skupina vynechala otřesný singl "Narozeniny", že už se nevrací k jalovým popěvkům typu "Dítě robotí" a že ještě pořád dokáže vystavět silné momenty, jakými byla Davidovi Stypkovi věnovaná píseň "Lítej (Davidovi)" s muzikantskými hosty, během níž publikum zalily růžové a modré konfety.

Mirai, O2 arena, Praha, 30.11.2023
© Barbora Chlebová
Také nezapomíná na fungující hity typu "Volám", "Øtchi", baladu "I přes to všechno", kterou frontman zazpíval od zvukaře poté, co k němu doplul na matraci za zvuků singlu "Vedle tebe usínám", a která tak suplovala nafukovací jahody z minula. A vidět také bylo, že kdykoliv si čtyřčlenná formace z Frýdku-Místku na pódium pozvala hosta, hodně to jinak spíše poklidnou atmosféru v hale oživilo.

Ať už to byl Paulie Garand při "Yesterday", dívka z publika v trochu podceňované baladě "Vlci", mladík Oto, který si střihl na bicí "Song 2" od Blur (a nežádal o písničku od Kabátů jako kdosi před pár dny v Ostravě), nebo třeba jejich dlouholetý producent fiedlerski, který si s kapelou dal vyloženě rockovou novinku plnou plamenů, jež pro potřeby vypsání setlistu výše dostala pracovní název "Ruce hore".

Vůbec největší randál ale nastal, když se milovník playlistu New Music Friday na Spotify prodíral davem od zvukaře zpět a u toho procházel tribunou mezi fanoušky. A jak tak stoupal po schodech nahoru, tak ejhle, na jednom z nich seděl na skladbu "Pojď ke mně blíž" připravený Ben Cristovao! Absolutně nečekané překvapení se rázem stalo vrcholem večera a za ten neotřelý nápad je potřeba skupinu pochválit. Stejně jako za nenápadný šťouchanec do všech, kteří se do O2 areny rozhodli nasáčkovat v následujících měsících, aniž by si kariéru budovali podobně svědomitě jako právě hvězdy posledního listopadového večera.

Víc než čtyři odstavce chvály už ale někdejší předskokani Kryštof bohužel nedostanou. Ten koncert totiž trpěl několika výraznými nedostatky, díky nimž jsou celkové dojmy vlažnější. Design stage v podobě tří nudných obdélníkových obrazovek nabídl nenápadité projekce, z nichž třeba stránky Bravíčka byly k vidění už posledně. A ten zbytek nějakou invenci postrádal úplně. To nemáme v Česku nikoho, kdo by kapelám poradil s grafikou?

Nadužívaná zdvihající se platforma na čele mola taky vypadala, že už má své nejlepší roky za sebou. Kymácela se tak, že to muselo být vidět i ze čtvrtého patra. A i řada dalších vizuálních prvků působila docela chudě, ať už to byly plameny, jiskry nebo drobné rachejtle. Jako by snad Mirai nakupovali pódiovou výbavu někde ve výprodeji.

Mirai, O2 arena, Praha, 30.11.2023
© Barbora Chlebová
V kombinaci s frontmanem, který tentokrát nepůsobil úplně ve formě a téměř nekomunikoval s publikem, tak bylo složité nechat se strhnout. Přitom zkušení koncertní harcovníci vědí, že když máte halu plnou přibližně dvacetiletých fanynek, atmosféra bývá tak euforická, že se umělec už nemusí ani moc snažit a má způlky vyhráno. Tady se ale většinu koncertu prosedělo a kývalo se do rytmu. Památných momentů, jako byly mexické vlny se svítícími telefony a závěrečné poskakování zejména v přídavcích, bylo příliš málo. Chyběl tomu wow efekt. Něco, díky čemuž byste měli pocit, že do toho kapela dala všechno. A to by vás následně pohltilo natolik, že byste u toho zapomněli na okolní svět a bezuzdně jste se bavili. A to je strašná škoda.

Nechápejme se ale špatně. Pořád to byl povedený koncert a bude zajímavé sledovat, jak se jednoho dne bude koňům ze stáje Universal Music dařit v nevyhnutelném Edenu. Jen bylo tentokrát cítit, že se večer mohl vydařit ještě o dost lépe.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Liam Gallagher, John Squire - Liam Gallagher John Squire 8/10
Recenze: Liam Gallagher a John Squire úspěšně ignorují fakt, že je 21. století Spojení zpěváka Oasis a kytaristy The Stone Roses dává po poslechu prvního společného alba "Liam Gallagher John Squire" dokonalý smysl. Kolekce skladeb pod hlavičkou těchto dvou muzikantů je zážitkem pro milovníky britských kytarovek... čtěte zde
Vydáno: 04.03.2024 00:00 v sekci Recenze
Dayal Patterson - Black Metal: Do propasti (kniha) 8/10
Hudba v tisku: Dayal Patterson se noří "Do propasti" temných zákoutí black metalu a dál prohlubuje záběr své encyklopedie Má se metal podrobovat serióznímu zkoumání? Rozvíjející obory jako Metal Studies na Masarykově univerzitě jasně ukazují, že ano. A obohacující pohled mohou nabídnout i práce ne přímo akademické, ale přesto fundované. Jako třeba... čtěte zde
Vydáno: 03.03.2024 09:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
LP, O2 universum, Praha, 1.3.2024
Naživo: LP si zaplněné O2 universum naprosto podmanila V České republice LP koncertuje velmi často. Dalo by se až říct, že je u nás jako doma. A ono tomu tak skutečně je, jak během svého silného pražského vystoupení přiznala. Metropoli představila svoji loňskou desku "Love Lines" a na... čtěte zde
Vydáno: 02.03.2024 12:15 v sekci Naživo
Innersphere - In the Shadow of the Sun 8/10
Recenze: "In the Shadow of the Sun" od Innersphere nabízí mystickou atmosféru i promyšlenost Pozice plzeňských melodických deathmetalistů Innersphere na scéně je už spolehlivě vycementovaná. Být žánrovou jistotou ale s sebou nese i riziko větších očekávání. Albu "In the Shadow of the Sun" vydláždila cestu trojice... čtěte zde
Vydáno: 01.03.2024 19:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád 8. týden 2024
Ofenbach se s oživeným hitem Kim Wilde protančili do čela rádiového žebříčku Po pěti kolech v čele musela Dua Lipa přepustit vedení v tuzemském éteru francouzským DJům Ofenbach. Jejich vítězný singl "Overdrive" čerpá z déle než čtyři desítky let starého hitu Kim Wilde. Na nejvyšší příčku v albovém... čtěte zde
Vydáno: 01.03.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Marcella & fiedlerskiho na křtu v Roxy podpořili i jejich rodiče (29.02.2024 11:34)
- Recenze: Marcell a fiedlerski se na desce "Duše, která opustila tento svět, váží 21 gramů" vyrovnávají se smrtí (13.02.2024 14:15)
- Video: Mirai zpívají v "nespíš" o jednom nevydařeném románku (07.02.2024 18:13)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2023 podle musicserveru (15-11) (25.01.2024 21:00)
- Ben Cristovao opět ukázal, jak se dá udělat velký koncert bez emisí (24.01.2024 09:29)
- Naživo: Pam Rabbit v Lucerna Music Baru potvrdila svou kreativitu (12.01.2024 21:12)
- Ben Cristovao míří do Edenu, jeho životní koncert ho čeká 7. června 2025 (19.12.2023 12:05)
- Lost Frequencies a Viktor Sheen potvrdili vedoucí postavení v českých žebříčcích (08.12.2023 08:00)
- Českému éteru nově kraluje Lost Frequencies, nejhranější domácí skladbu má Jelen (30.11.2023 08:00)
- Viktor Sheen zůstává králem, o albové prvenství ho nepřipravil ani Ben Cristovao. V rádiích vítězí Pink (24.11.2023 17:00)

ALBUM TÝDNE 10/2024

Liam Gallagher, John Squire
Liam Gallagher John Squire

Spojení zpěváka Oasis a kytaristy The Stone Roses dává po poslechu prvního společného alba "Liam Gallagher John Squire" dokonalý smysl. Kolekce skladeb pod hlavičkou těchto dvou muzikantů je zážitkem pro milovníky britských kytarovek od šedesátých let minulého století až po zlatou éru britpopu.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 06.03.
Zara Larsson (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 07.03.
DJ Shadow (US) (Roxy, Praha)
Ne 10.03.
Madison Beer (US) (SaSaZu, Praha)
Po 11.03.
Idles (UK) (SaSaZu, Praha)
St 13.03.
Avatar (SWE) (SaSaZu, Praha)
Pá 15.03.
Sophie Ellis-Bextor (UK) (Palác Akropolis, Praha)
Út 19.03.
Katapult (CZ) (Forum Karlín, Praha)
Pá 22.03.
Ewa Farna (CZ) (O2 arena, Praha)
Ne 24.03.
Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)
Ne 24.03.
Mother Mother (CAN) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Karel Gott Vérité Dua Lipa Taylor Swift Lucie Vondráčková Depeche Mode Madonna Viktor Sheen Blackosh Ed Sheeran Queen BTS LP Lady Gaga Billie Eilish AC/DC
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu