shop.musicserver.cz
Nové desky 40/2023 - od Drakea přes Jelen po Škwor

Nové desky 40/2023 - od Drakea přes Jelen po Škwor

Vydáno: 11.10.2023 21:10 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Lukáš Kozel

Další novinkami nabitý týden opanují domácí Škwor a Jelen v doprovodu hvězdného Drakea. K nim se přidala fůra country v podání Dariuse Ruckera, Colbie Caillat a Old Dominion, popová Ilsey, Pitbull s reggaetonem, elektronický projekt Robbieho Williamse, rockoví Prong, Carniflex a Dogstar a taky Katarzia či Sufjan Stevens.

V pátek 6. října vyšly tyto nové tituly:

Drake - For All The Dogs
žánr: r'n'b / hip hop

Drake - For All The Dogs
Když vydává desku jeden z nejsledovanějších rapperů současnosti Drake, je to vždy velká událost, a to přes to, že v Evropě zdaleka nedosahuje takové popularity jako za Atlantikem. Fanoušci nemuseli na "For All The Dogs" čekat nijak dlouho; předchůdce "Her Loss" vyšel ani ne před rokem, nicméně původně kanadský hudebník sliboval své osmé album už na září. Odměnou za delší čekání je hned třiadvacet tracků, na nichž se podílela armáda producentů a také hostů. Do první skupiny spadají například 40, Sango, Oz, Bnyx, Southside, Boi-1da, Vinylz, Tay Keith, FnZ, Jahaan Sweet, Stwo, Gordo, Justin Raisen a posmrtně nasamplovaný DJ Screw a do té druhé Teezo Touchdown, 21 Savage, J. Cole, Yeat, SZA, PartyNextDoor, Chief Keef, Bad Bunny, Sexyy Red a Lil Yachty. Vydáním desky žije Drakeův YouTube profil.


Sufjan Stevens - Javelin
žánr: indie folk

Sufjan Stevens - Javelin
Sufjan Stevens nemá veselý rok - v dubnu zemřel jeho partner Evans Richardson, v září ochrnul v důsledku Guillainova-Barrého syndromu. Vydání jeho desáté řadovky "Javelin" to sice zkomplikovalo, vyšla ovšem dle plánu. Deset písní (devět autorských a coververze "There's a World" Neila Younga) je věnováno právě Evansovi a rodák z Detroitu je v nich velmi osobní. Ve studiu mu pomáhal kytarista The National Bryce Dessner a výsledek se zvukově navrací k Sufjanově písničkářským začátkům. Nahrávku doplní 48stránková obrazová kniha a deset esejí. První singly znějí na Stevensově YouTube.


Jelen - Všechno bude dobrý
žánr: folk rock

Jelen - Všechno bude dobrý
Celý rok 2023 se u kapely Jelen nese ve znamení oslav deseti let její existence a jedním dílkem je také čtvrtá deska "Všechno bude dobrý". Název vysvětluje sám frontman Jindřich Polák: "Jestli má Jelen něco jako životní filozofii, tenhle název ji vystihuje dokonale. Najdete tu dvanáct písní, každou jinou, a přece stoprocentně jelení. Na pomoc jsme si tentokrát přizvali i pár hostů, lidí, kterých si vážíme, kteří nás inspirují, jsou našimi vzory, kamarády, které jsme potkali na naší hudební cestě a se kterými jsme chtěli sdílet společnou radost z tvorby." Oněmi hosty jsou opravdové legendy jako Jiří Pavlica a Hradišťan nebo Robert Křesťan s Druhou trávou, přátelé Rybičky 48, Kateřina Marie Tichá, ale i příbuzní jako Pavel Polák nebo stálý člen skupiny Pepa Málek, který se poprvé představuje i jako autor a sólový zpěvák. Jak zjistíte z ukázek na Supraphonline, muzikanti stále kombinují folk, country, irskou lidovou hudbu, rock a pop.


Škwor - Sobě věrnej
žánr: rock

Škwor - Sobě věrnej
Jedna z nejpopulárnějších českých rockových kapel Škwor přichází s novým albem "Sobě věrnej". Svou jedenáctou řadovku připravovala průběžně v minulých dvou letech, a to opět ve vlastním studiu. Na produkci se výraznou měrou poprvé podílel kytarista Jan Chudan, který výslednou nahrávku posunul do současně znějícího rockového zvuku. Na předchozí platinovou desku "Tváře smutnejch hrdinů" parta kolem Petra Hrdličky navazuje ve více než velkém stylu, desce připravila půdu dvěma vydanými singly a videoklipy. Jako speciální hosté pak dostanou prostor DJ Flux, který do několika songů přidal scratching, a violoncellista Marek Novák. Vizuální stránku si tentokrát vzal na starost známý hudebník, filmař a výtvarník Michal Skořepa. Dílo vychází v době, kdy skupina oslavuje 25. výročí vzniku a je na koncertní šňůře. Ukázky si můžete poslechnout na stránkách vydavatelství Supraphon.


Roger Waters - The Dark Side Of The Moon Redux
žánr: progresivní rock

Roger Waters - The Dark Side Of The Moon Redux
Před padesáti lety vyšlo jedno z nejvýznamnějších alb všech dob, "The Dark Side Of The Moon" od Pink Floyd. Nyní ho posluchačům znovu předkládá jeho tvůrce Roger Waters pod názvem "The Dark Side Of The Moon Redux". To nabízí reinterpretovanou verzi, která zachycuje autorův pohled na dnešní svět. Kolekce je zvukově bohatší, natočená za použití nejmodernějších technologií. Zároveň je komplexnější než originál a Watersovy texty jsou ještě naléhavější a aktuálnější. "Nové 'The Dark Side..' je můj pohled na tuto desku po padesáti letech," říká baskytarista a zpěvák v jedné osobě. "Je to způsob, jak se ohlédnout zpět a vidět, jak se poselství alba stále hodí do dnešního světa. A také je to pro mě způsob, jak uctít nahrávku, na kterou jsme Nick, Rick a Dave a já právem velmi hrdí." Jak se mu celá záležitost, která budila jak nadšení, tak kontroverze, zdařila, zjišťujte na Rogerově YouTube profilu.


Tip týdne

Ilsey - From The Valley
žánr: pop / indie pop

Ilsey - From The Valley
Ilsey Juber, která vystupuje pouze pod svým křestním jménem, možná neznáte, ovšem její tvorbu zcela určitě. Společně s Markem Ronsonem napsala "Nothing Breaks Like A Heart" a mimo Miley Cyrus její písně dále zpívají The 1975, Sam Smith, Lykke Li, Martin Garrix, Linkin Park, Beyoncé nebo třeba Christina Aguilera. Není tedy divu, že když se tato rodačka z Kalifornie rozhodne natočit vlastní album, je to velká událost. Nikoho nepřekvapí, když jí k tomu asistují slavní kolegové. Produkce se ujal především BJ Burton, známý ze spolupráce s Lizzo, Banks, Charli XCX, Kacy Hill nebo Bon Iver, kteří si i tady hned dvakrát zahostovali. Vystřídal se s ním A. G. Cook, do jehož portfolia patří taktéž Charli XCX a Jónsi, Alaska Reid či GFOTY. Za bubny pak usednul Ian Fitchuk, za klávesy Ben Lester a například dechy obstaral CJ Camerieri. Kdo chce poznat Ilsey, nechť navštíví její YouTube.


Dogstar - Somewhere Between The Power Lines And Palm Trees
žánr: alternativní rock

Dogstar - Somewhere Between The Power Lines And Palm Trees
Dogstar, kapela známá především díky Keanu Reevesovi, vydává po 20 letech od své poslední studiové nahrávky novinku s názvem "Somewhere Between The Power Lines And Palm Trees". Čerstvá kolekce je oslavou života, lásky a přírody. Reeves a jeho spoluhráči Gregg Alexander a Robert Mailhouse se na ní vrátili ke svým kořenům a vytvořili dílo plné energických rockových písní, ale také intimních balad. Hned první, pilotní singl "The Power Lines" je svižný kus o tom, jak se nenechat odradit od svých snů. "Palm Trees" je naopak pomalá a melancholická skladba o lásce, která skončila. Obě si spolu s dalšími ukázkami můžete poslechnout na YouTube profilu formace.


Katarzia - Šťastné dieťa
žánr: pop / akustická hudba / jazz

Katarzia - Šťastné dieťa
"Vždy budem skúšať niečo inak a niečo iné ako to, čo bolo posledné," prohlásila Katarzia v našem nedávném rozhovoru v souvislosti se svou novou studiovkou. "Šťastné dieťa" se totiž jakoby vrací ke kořenům. "Možná pod ně," doplnil kolega Honza Průša, když v červenci shrnoval své dojmy z prvního poslechu. Produkce Petra Ostrouchova tentokrát nechává zapomenout na taneční a elektronické nálady známé z jejích předchozích desek a zní hodně intimně, melancholicky a smutně. Bližší představu získáte poslechem singlu "Piesok" na YouTube v Praze usazené muzikantky.


Colbie Caillat - Along The Way
žánr: country / folk pop

Colbie Caillat - Along The Way
Poměrně dlouhých sedm let čekali příznivci Colbie Caillat na její sedmou řadovku. Delší odstup od předchozí "The Malibu Sessions" byl způsobený především tím, že se věnovala kapele Gone West, kde přičichla ke country. Jak zjistíte na jejím YouTube profilu, zůstalo jí to i na novince "Along The Way", ačkoli mezi třinácti songy naleznete i několik těch, které jsou spíše folk-popové. Nahrávku produkoval Jamie Kenney, který v minulosti spolupracoval s Mirandou Lambert, Dierksem Bentleym nebo Davidem Archuletou, a na společné písni se Sheryl Crow se podílel i Babyface.


Pitbull - Trackhouse
žánr: latin hip hop / reggaeton / pop rap

Pitbull - Trackhouse
Ještě nikdy nepotřeboval Pitbull na přípravu nové studiovky tak dlouhou dobu jako v případě "Trackhouse". Obvykle mu to trvalo rok či dva, ovšem tentokrát si natáčení čtrnácti tracků vyžádalo více než čtyři roky. S některými songy si hlavu příliš nelámal a prostě v nich vysamploval osvědčené hity, jako třeba "What's Up" od 4 Non Blondes, "Le Freak" od Chic nebo třeba "Bamboléo" od Gipsy Kings. Poslední zmínění a také Nile Rodgers se ovšem na jeho verzích podíleli a k nim přibyli ještě T-Pain, El Micha, Lil Jon, Elvis Crespo, Vikina, Omar Courtz a Zac Brown. Své tělo při typickém Pibullově latino hip hopu rozhýbejte u jeho YouTube.


Hannah Diamond - Perfect Picture
žánr: hyperpop

Hannah Diamond - Perfect Picture
Hyperpop se stále důrazněji dere do popředí hudební scény a důkazem toho je Hannah Diamond. Ta po čtyřech letech navazuje na svůj debut "Reflections". Dvanáct kousků primárně napsala a produkovala společně s Davidem Gamsonem, jenž v minulosti spolupracoval s Kelly Clarkson, Jessie J, Meshell Ndegeocello, Adamem Lambertem nebo Charli XCX. K nim se ovšem ještě v jednotlivých písničkách připojili například Kesha, A.G. Cook, Oscar Pollock ze Sundara Karma, australské DJské duo Nervo, Easyfun či Jenn Decilveo. Jak jejich spolupráce dopadla, zjistíte na YouTube anglické zpěvačky.


Vážná hudba

Víkingur Ólafsson - Johann Sebastian Bach: Goldberg Variations

Víkingur Ólafsson - Johann Sebastian Bach: Goldberg Variations
Není to tak dávno, co nám jak na desce, tak naživo představil svoji představu Bachových "Goldbergových variací" čínský virtuos Lang Lang, a nyní jeho pojetí budeme moct porovnat s tím od jeho islandského kolegy Víkingura Ólafssona. První ukázky znějí na stránkách vydavatelství Deutsche Grammophon a naživo je předvede v březnu v pražském Rudolfinu.

Jonathan Tetelman / PKF Prague Philharmonia - Giacomo Puccini: The Great Puccini
Jonathan Tetelman / PKF Prague Philharmonia - Giacomo Puccini: The Great Puccini
Pražská komorní filharmonie už natáčela s řadou světových hvězd včetně Jonase Kauffmana, Anny Netrebko, Rolanda Villazóna či Plácida Dominga a nyní se k nim přidává také americký tenor narozený v Chille Jonathan Tetelman. Ten využil orchestr pro natočení alba věnovaného Giacomo Puccinimu. PKF v patnácti áriích řídil italský dirigent Carlo Rizzi. Nejen ukázky slavné "Nessum Dorma" jsou ke slyšení na webu labelu Deutsche Grammophon.

Jakub Józef Orliński, Il Pomo D'oro - Beyond
Polský kontratenor Jakub Józef Orliński ve spolupráci s orchestrem Il Pomo d'Oro představuje hudbu raně barokních skladatelů včetně Monteverdiho, Cacciniho, Frescobaldiho, Kapsbergera, Saraciniho, Nettiho a Jarzębského. Mezi čtyřiatřiceti kompozicemi naleznete hned deset, které byly nahrány úplně poprvé. Více informací a náslech desky naleznete v e-shopu Presto Classical.

Peter Broderick & Ensemble 0 - Give It To The Sky: Arthur Russell’s Tower Of Meaning Expanded
Člen dánské skupiny Efterklang se dlouhodobě věnuje tvorbě amerického cellisty, skladatele a producenta Arthura Russella, který zemřel před více než třiceti lety. Pro natočení debutu "Tower Of Meaning" si přizval francouzskou indierockovou formaci, ovšem jak zjistíte na bandcampu, pojetím se blíží spíše experimentální vážné hudbě.


Lufthaus - Visions Volume 1
žánr: trance / techno / house

Lufthaus - Visions Volume 1
Jak už jste si mohli přečíst nejen u nás, Robbie Williams má nový projekt, jehož dalšími členy jsou Australané Flynn Francis a Tim Metcalfe. S nimi začal spolupracovat již na svých vlastních deskách, ovšem v Lufthaus nabrali úplně jiný směr, poměrně vzdálený od zpěvákovy tvorby. "Není to jen sbírka písní. Je to naše srdce, naše duše a naše vize toho, čím elektronická muzika může být," prozrazuje někdejší člen Take That. Jak zjistíte na YouTube, má pravdu. Deset tracků totiž osciluje někde na pomezí trancu, elektroniky, fusion jazzu, housu a techna. V jedné ze skladeb svůj hlas připojila i Sophie Ellis-Bextor.


Glasser - Crux
žánr: indietronica / dream pop / synth pop / experimental

Glasser - Crux
Americká hudebnice Cameron Mesirow se po dlouhých deseti letech vrátila ke svému artpopovému projektu Glasser. Sama přiznala, že po vydání "Interiors" to měla těžké, protože nevládne ničím, co by jí umožnilo překomponovat samu sebe. Nakonec pomohly lekce balkánského zpěvu a vlivy keltské hudby, které jsou v dvanácti skladbách společně s východoevropskými motivy poměrně jasně slyšitelné. Výsledná kolekce prý čerpá z útrap a zkoumá osobní identitu, zranitelnost a lidskou zkušenost. Co si pod tím představit, zjistíte na jejím bandcampu.


Darius Rucker - Carolyn’s Boy
žánr: country

Darius Rucker - Carolyn’s Boy
Darius Rucker aktuálně kloubí svoji sólovou kariéru s koncertováním a nahráváním s Hootie & The Blowfish, kteří se v roce 2018 po deseti letech opět dali dohromady, vyjeli na turné a vydali desku. Nicméně nyní nadešel čas na jeho osmou studiovku. Její název "Carolyn’s Boy" ledacos napovídá. Je věnována jeho matce, která jej a jeho sourozence vychovala coby samoživitelka a zemřela ještě před tím, než se z jejího syna stal několika Grammy ověnčený hudebník. Čtrnáct skladeb mu pomáhali složit a nahrát například Brothers Osborne, Ross Copperman, Ed Sheeran, Sarah Buxton, Ben Hayslip, Joy Williams, Charles Kelley z Lady A nebo třeba Hardy. Ukázky autor sdílí na svém YouTube.


Joel Corry - Another Friday Night
žánr: jazz / funk / gospel / soul

Joel Corry - Another Friday Night
Anglický DJ a producent Joel Corry to svým fanouškům příliš neusnadňuje. Je to pár měsíců, co mu vyšla kompilace s názvem "Another Friday Night", a nyní vydal svůj oficiální debut téhož jména. Tracklist se částečně kryje, ovšem na aktuální novince je položek o šest více. Finální výčet hostů, kteří se na nich podíleli, čítá jména jako MK, Rita Ora, Nathan Dawe, Elle Henderson, Tom Grennan, Becky Hill, MNEK, RAYE, David Guetta, Jax Jones, Charli XCX, Saweetie, Icona Pop, Rain Radio, JHart, Caity Baser, Mabel nebo Bryson Tiller. Většinu už sdílí prostřednictvím svého YouTube.


EP a minialba

 • Larkin Poe - An Acoustic Companion
  Americké blues-rockové duo je u nás skoro už jako doma a dokáže to i poslední říjnový den, kdy vystoupí ve Foru Karlín. Možná zahraje i čtyři akustické verze svých písniček, sdružené na aktuálním EP. (YouTube)
 • Omar Apollo - Live For Me
  Americký zpěvák s mexickými kořeny si za loňský debut "Ivory" letos vysloužil nominaci na Grammy v kategorii Objev roku, a tak jeho čtyři letošní novinky jsou už malou událostí. Na jejich produkci se podíleli například John Shanks, Teo Halm nebo Solomonophonic. (YouTube)
 • Yung Bae - Groove Continental: Side B
  Druhou sadu songů vydává americký futurefunkový producent z Oregonu. Asistovali mu například Nile Rodgers, Felly, John The Blind, Ben Chandler nebo Mayer Hawthorne. (YouTube)
 • Max Cooper - Motif
  Anglický hudebník, jehož styl je postavený na mixu elektroniky, IDM a techna, si pro své minialbum nachystal celkem šest skladeb. V polovině z nich ho doplnila zpěvačka Kathrin deBoer z triphopových Belleruche. (bandcamp)
 • Georgia Gets By - Fish Bird Baby Boy
  Georgia Nott z Broods a její pětice sólových kousků. (YouTube)


Trevor Rabin - Rio
žánr: progresivní rock

Trevor Rabin - Rio
Legendární hudebník, skladatel, multiinstrumentalista a producent Trevor Rabin se odtrhl od skládání filmové hudby, aby si konečně splnil svůj sen a vrátil se k rocku. Výsledkem je nahrávka "Rio", která je první sólovkou od roku 2012 (ta předchozí však byla z větší části instrumentální). V deseti kompozicích jsou slyšitelné signifikantní prvky Trevorova rukopisu s charakteristickými kytarovými riffy. Autor nabízí barevnou, dynamickou a energickou paletu své bohaté hudební kariéry. "Jsem nadšený z vydání svého nového alba," řekl o svém počinu a dodal: "Pracoval jsem na něm několik let a jsem hrdý na to, jak se nakonec povedlo. Odráží mé současné myšlenky a pocity a já jsem rád, že ho mohu sdílet se světem." Do první zpívané, sólové novinky po dlouhých čtyřiatřiceti lech se můžete zaposlouchat na YouTube.


Natalie Grant - Seasons
žánr: současná křesťanská hudba

Natalie Grant - Seasons
Pokud by nebylo Lauren Daigle, jen těžko by Natalie Grant hledala na křesťanské scéně ženskou konkurenci, což dokazuje šest GMA Dove Awards, osm nominací na Grammy nebo její novinka "Seasons". Přináší celkem deset písniček, které autorka vyskládala z nových a převzatých kusů a doplnila je o slušnou řádku hostů. Najdete mezi nimi interprety jako Dolly Parton, CeCe Winans, Tauren Wells, CAIN, Mary Mary, Cory Ashbury nebo Jonathan McReynolds. Mezi coververze zařadila i "Bridge Over Troubled Water" Simona & Garfunkela, "I Need You" od LeAnn Rimes nebo Dylanovu "Make You Feel My Love". Kam je nasměrovala, zjistíte například na jejím YouTube.


Old Dominion - Memory Lane
žánr: country

Old Dominion - Memory Lane
Aby té country nebylo tentokrát málo, vydal svoji desku také kvintet Old Dominion. A má co napravovat - předchozí "Time, Tequila & Therapy" musí totiž považovat za nepříliš úspěšné. Po velmi dlouhé době s ním nedobyli vrchol countryového žebříčků (dokonce se nedostali ani do top 3) a nevyhráli s ním ani jednu cenu. Napravit to má "Memory Lane". Osmnáct písniček jim pomáhalo tvořit hvězdné producentské duo Ross Copperman - Shane McAnally. Přímo před mikrofon se s nimi postavili letošní objev Megan Moroney a o něco protřelejší Blake Shelton. Zda se jim restart podařil, zjišťujte na jejich YouTube profilu.


Carnifex - Necromanteum
žánr: deathcore

Carnifex - Necromanteum
S novou studiovkou přichází i deathcoreoví Carnifex. Kapela existující od roku 2005 umístila na novinkové album deset nových kousků, se kterými muzikantům vypomohl producent Jason Suecof. Muzikanti prozradili, že v nových skladbách experimentovali s aranžemi, což songům dodalo na atmosféře a neubralo nic ze znaků, které jsou pro žánr tak typické. Přesvědčte se sami a poslechněte si ukázky na YouTube kanálu vydavatelství Nuclear Blast Records.


Of Mice & Men - Tether
žánr: metalcore

Of Mice & Men - Tether
Na svou očekávanou desku "Tether" upozornilo osazenstvo americké rockové formace Of Mice & Men hned trojicí singlů. Z rádií tak můžete znát "Warpaint", "Castaway" a "Indigo", které na v pořadí už osmé nahrávce doplňuje dalších sedm songů. Většina dosavadních recenzí ohodnotila novinku nadprůměrně a obzvlášť pochvalně hodnotí vybalancovaný poměr mezi jejich brutální a melodickou stránkou. Jestli je to pravda, posuďte sami a poslechněte si ukázky na YouTube. O svůj názor se s námi nezapomeňte podělit v komentářích pod článkem!


Prong - State Of Emergency
žánr: groove metal / thrash metal

Prong - State Of Emergency
Americká heavymetalové formace Prong se právem řadí mezi matadory: Na hudební scéně funguje (s pětiletou přestávkou) od roku 1986 a letos vydává své již třinácté album. Deska nese titul "State Of Emergency" a "vůbec neřeší, co se teď děje. Prostě Prong, jak je znáte a máte rádi," prozradil frontman Tommy Victor. A jestli má pravdu, musíte posoudit sami. Poslechněte si ukázky na YouTube profilu vydavatelství SPV. Co na ně říkáte?


V krátkosti

 • Reba McEntire - Not That Fancy
  Americká countryová zpěvačka vydala v pátek knihu a k ní také album, pro nějž znovu a převážně akusticky nahrála svoje velké hity. Produkoval je slavný Dave Cobb a najdete mezi nimi i tři dosud nevydané kousky a jednu úplnou novinku. Dvojici hostů tvoří Dolly Parton a Brooks & Dunn. (YouTube)

 • Incubus - Morning View XXIII
  Známá americká rocková skvadra vydává novou verzi svého kultovního alba "Morning View". Hity jako "Wish You Were Here" nebo "Are You In?" jsou zde v novém hávu. (YouTube)

 • Sam Gendel - Audiobook
  Americký saxofonista a producent vydává už své třetí letošní album a do třinácti skladeb vmáčknul celou abecedu, včetně jedné, v níž předělal ve svém experimentálním jazzovém stylu s notnou dávkou avantgardy "Deluge" Waynea Shortera. (bandcamp)

 • Mary Lattimore - Goodbye, Hotel Arkada
  Americká harfenistka se vrací po třech letech s novou studiovkou. Připravila pro ni pouze šest skladeb, jejich celková stopáž se ovšem blíží čtyřiceti minutám. Ve dvou z nich se k ní připojili ještě Lol Tolhurst z The Cure, Rachel Goswell ze Slowdive, Roy Montgomery a Meg Baird. (bandcamp)

 • Earl Sweatshirt, The Alchemist - Voir Dire
  Americký rapper z Chicaga se opět po čase spojil s kalifornským producentem a výsledkem je jedenáct tracků. Všechny mimochodem v předstihu zavěsili na YouTube pod neznámými jmény a na neznámý profil. Na albu, které fanoušci pochopitelně dohledali, se podíleli i Mike a Vince Staples. (YouTube)

 • Hania Rani - Ghosts
  Polská klavíristka, která již dávno překonala hranice své země a letos byla jednou z hvězd ostravských Colours, se přihlásila s novou nahrávkou. O světovém respektu vypovídají i hosté jako Ólafur Arnalds, Patrick Watson nebo Duncan Bellamy. (bandcamp)

 • Jolie Holland - Haunted Mountain
  Na poměrně dlouhých šest let se odmlčela americká muzikantka, která kombinuje folk, experimentální hudbu, rock a blues. Její comeback čítá devět písniček včetně jedné, v níž ji doprovodil Buck Meek. (YouTube)

 • NCT 127 - Fact Check
  Se svým pátým albem se o slovo hlásí k-popový boyband a jejich fanoušci se mohou těšit na celkem devět songů, které jsou poměrně silně ovlivněné soulem a r'n'b. (YouTube)

 • Mitch Rowland - Come June
  Spoluautor všech tří alb Harryho Stylese, který si za tuto spolupráci odnesl jak Grammy, tak i Brit Awards, vydává debut se dvanáctkou indiefolkových písní. Jejich produkce se ujal Rob Schnapf (Elliott Smith, Booker T. Jones, Kurt Vile). (YouTube)

 • Lily & Madeline - Nite Swim
  Americké folk-popové duo, které natáčelo se Son Lux nebo Johnem Mellencampem, se připomíná po čtyřech letech desítkou písniček, z nichž dýchá soul a lehká dávka psychedelie. (YouTube)

 • Arlissa - The Open-Hearted
  V Německu narozená anglická r'n'b zpěvačka, která byla v nominaci na BBC Sound Of 2013, konečně vydává debut, kde ji doplnili Duckwrth a Tomi Thomas. (YouTube)

 • A.Savage - Several Songs About Fire
  Spoluzakladatel a frontman kapely Parquet Courts se vrací s dalším sólovým albem. (YouTube)

 • The Rural Alberta Advantage - The Rise & The Fall
  Kanadská formace, která si před dvanácti lety vysloužila nominaci na Polaris Music Prize, vydává své páté album. Třináctipoložkové dílo si i sami produkovali. (bandcamp)

 • BoyWithUke - Lucid Dreams
  Americký altpopový hudebník s korejskými kořeny se po roce vrací se čtvrtou deskou a celkem čtrnácti songy rozdělenými do dvou částí. (YouTube)

 • Heavy Water - Dreams Of Yesterday
  Hvězdně obsazené duo otec a syn Biff Byford (Saxon) a Seb Byford (Naked Six, Sun King) se znovu sešlo, aby vytvořilo druhé společné album. (YouTube)

 • Steve Cole - Without A Doubt
  Smoothjazzový saxofonista se vrací dvou letech s desítkou vlastních kompozic. (bandcamp)

 • Claire Rosinkranz - Just Because
  Po dvou ípíčkách vydává americká indiepopová hudebnice plnohodnotnou prvotinu. (YouTube)

 • Mutual Benefit - Growing At The Edges
  Nová kapitola hudebního projektu Jordana Lee čítající deset kousků na pomezí indie, folku, popu a lo-fi. (bandcamp)

 • The Steel Woods - On Your Time
  Americká kapela míchající dohromady country, jižanský rock, bluegrass a americanu se vrací s desítkou novinek vlastní produkce. (YouTube)

 • Citizen - Calling The Dogs
  Nová kolekce od americké posthardcorové bandy vyniká emotivními vokály a je prošívaná temnými, syrovými riffy. (YouTube)

 • Heatmiser - The Music Of Heatmise
  Legendární rocková kapela z Portlandu na své bohaté novince servíruje dvacet devět písní, včetně raných demo verzí a živých nahrávek. (YouTube)

 • Iron Savior - Firestar
  Čtrnáctá studiovka německé powermetalové formace. (YouTube)

 • Svalbard - The Weight Of The Mask
  Čtvrté studiové album britské post-hardcorové kapely. (YouTube)


  Dále vychází

  (G)I-Dle - Heat
  Abilene - Endee Burial
  Adeline Hotel - Hot Fruit
  Aho Ssan - Rhizomes
  Alex Lahey - The Answer Is Always Yes (Expanded Edition)
  Antje Schomaker - Snacks
  Axis: Sova - Blinded By Oblivion
  Baby Queen - Quarter Life Crisis (Deluxe)
  Babyfxce E - The X Tape
  Ballaké Sissoko - Ludovico Einaudi : Diario Mali (Deluxe)
  Bcmc (Bill Mckaye And Cooper Crain) - Foreign Smokes
  Bewilder - From The Eyrie
  Blondshell - Blondshell (Digital Deluxe Edition)
  Bnxn - Sincerely, Benson
  Bodies - All The Songs I Know About Fire
  Born Days - My Little Dark
  Breeze - Sour Grapes
  Butcher Brown - Solar Music
  Capra - Errors
  Corey Gulkin - Half Moon
  Courtney Gains - Safe Haven
  Dale Hollow - Hack Of The Year
  Daniel Villarreal, Jeff Parker And Anna Butterss - Lados B
  Del Paxton - Auto Locator
  Depeche Mode - Delta Machine | The 12'' Singles
  Dieter Moebius - Aspirin
  Dirk Maassen - Here And Now
  Dopelord - Songs For Satan
  Dorian Electra - Fanfare
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: The Making Of Scenes From A Memory The Sessions
  Dusk - Wheels Of Twilight
  ElCamino - They Spit On Jesus
  Elijah Johnston - Hometown Vampire
  Espanola - Espanola, Again
  Ethan P. Flynn - Abandon All Hope
  Extrema - Tension At The Seams (30th Anniversary Edition)
  Games We Play - Life’s Going Great
  Ġenn - Unum
  Hank May - Tails
  Hello June - Artifacts
  Howard Jones - Celebrate It Together: The Very Best Of Howard Jones
  Hunny - Hunny’s New Planet Heaven
  Jason Hawk Harris - Thin Places
  Joe Bonamassa - Blues Deluxe, Vol. 2
  Joel Corry - Another Friday Night / Deluxe
  John Carpenter - Anthology II (Movie Themes 1976-1988)
  John R. Miller - Heat Comes Down
  Joni Mitchell - Joni Mitchell Archives Vol. 3
  Kadabra - Umbra
  Kammerakademie Potsdam / Antonello Manacorda - Ludwig Van Beethoven : Symphonies Nos. 5 & 6
  Kira Brown - Amanecer
  La Chinga - Primal Forces
  Ludovico Einaudi - Islands - Essential Einaudi
  Magma - Une Histoire De Mekanïk: 50 Years Of Mekanïk Destruktïw Kommandöh
  Meat Puppets - Camp Songs
  Meernaa - So Far So Good
  Michael Abdow - Séance In Black
  Miki Ratsula - I’ll Be Fine If I Want To
  Mutabaruka - Black Attack
  Neil Frances - It’s All A Bit Fuzzy
  Nytt Land - Torem
  Olivia Newton-John - Just The Two Of Us: The Duets Collection Volume 2
  Open City - Hands In The Honey Jar
  Pale Saints - In Ribbons (30th Anniversary)
  Powfu - Gathered By The Lantern
  P-Rallel - Movement
  Raia Was - Captain Obvious
  Restless Spirit - Afterimage
  Různí - 50 Nejkrásnějších dětských písniček
  Různí - Allen Ginsberg’s The Fall Of America Volume II
  Různí - Dicks: The Musical (soundtrack)
  Různí - The Nid Tapes: Electronic Music From India 1969-1972
  Sega - Sonic Frontiers Expansion Soundtrack Paths Revisited
  Shuta Hasunuma - Unpeople
  Slauson Malone 1 - Excelsior
  Tele Novella - Poet’s Tooth
  The Blood Brothers - Burn, Piano Island, Burn (20th Anniversary Reissue)
  The Darkness - Permission To Land...again / 20th Anniversary
  The Keening - Little Bird
  The Lowlies - The Lowlies
  The Seshen - Nowhere
  The Wheel - The Wheel
  The White Stripes - The Complete John Peel Sessions
  Tré Burt - Traffic Fiction
  Truth Club - Running From The Chase
  Unschooling - New World Artifacts
  Van Halen - Collection II
  Yes - YesSingles

  Vychází na vinylu:
  A Day To Remember - For Those Who Have Heart
  Axis: Sova - Blinded By Oblivion
  Bad Company - Bad Company
  Ballaké Sissoko - Ludovico Einaudi : Diario Mali (Deluxe)
  Bratři Orffové - Bingriwingri
  Bratři Orffové - Šero
  Buffalo Springfield - Again
  Butcher Brown - Solar Music
  Capra - Errors
  Carnifex - Necromanteum
  Claire Rosinkranz - Just Because
  Dale Hollow - Hack Of The Year
  Danny Elfman - Tim Burton’s Corpse Bride (soundtrack)
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: The Making Of Scenes From A Memory The Sessions
  Ethan P. Flynn - Abandon All Hope
  Foreigner - Yourself Or Someone Like You
  Glasser - Crux
  Hania Rani - Ghosts
  Hunny - Hunny’s New Planet Heaven
  Iron Savior - Firestar
  Jakub Józef Orliński, Il Pomo D'oro - Beyond
  Joel Corry - Another Friday Night
  Jon Hopkins - Immunity (10th Anniversary Edition)
  Joni Mitchell - Joni Mitchell Archives Vol. 3
  Katarzia - Šťastné dieťa
  Laura Misch - Sample The Sky
  Ludovico Einaudi - Islands - Essential Einaudi
  Matchbox Twenty - Yourself Or Someone Like You
  MC5 - Back In The Usa
  Meernaa - So Far So Good
  Michal Prokop - Čas Je Šťastnej Lhář / 1969-2021
  Ohio Players - Pleasure
  Olivia Newton-John - Just The Two Of Us: The Duets Collection Volume 2
  Otep - Hydra
  Peter Nagy - Chráň svoje bláznovstvá
  Peter Nagy - Mne sa neschováš
  Portugal. The Company - Woodstock
  Prong - State Of Emergency
  Roger Waters - The Dark Side Of The Moon Redux
  S Club - Best: The Greatest Hits Of S Club 7
  Svalbard - The Weight Of The Mask
  Škwor - Sobě věrnej
  Tele Novella - Poet’s Tooth
  The Cranberries - To The Faithful Departed
  The Darkness - Permission To Land...again / 20th Anniversary
  The Rolling Stones - England’s Newest Hit Makers
  Tom Waits - Bone Machine
  Tom Waits - The Black Rider
  Trevor Rabin - Rio
  Tublatanka - Nebe, peklo, raj
  Unschooling - New World Artifacts
  Van Halen - Collection II

  EP:
  Blu X Med & Bane Capital - Good Fortune
  Corner Club - In The Rearview Mirror
  Heka - Swan Songs
  Impure Wilhelmina - Dead Decades
  Lecx Stacy - A Glint In The Holocene!
  Meat Puppets - In A Car (Reissue)
  World’s First Cinema - Palm Reader

  Reedice:
  Fear Factory - Demanufacture
  Giuffria - Silk & Steel
  Hiroshi Yoshimura - Surround
  Meat Puppets - Up On The Sun
  Michal Prokop - Čas je šťastnej lhář / 1969-2021
  Peter Nagy - Chráň svoje bláznovstvá
  Peter Nagy - Mne sa neschováš
  Saxon - Dogs Of War
  Saxon - Lionheart
  Saxon - Metalhead
  The Cranberries - To The Faithful Departed
  Tom Waits - Bone Machine
  Tom Waits - The Black Rider
  Tublatanka - Nebe, peklo, raj

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Liam Gallagher, John Squire - Liam Gallagher John Squire 8/10
  Recenze: Liam Gallagher a John Squire úspěšně ignorují fakt, že je 21. století Spojení zpěváka Oasis a kytaristy The Stone Roses dává po poslechu prvního společného alba "Liam Gallagher John Squire" dokonalý smysl. Kolekce skladeb pod hlavičkou těchto dvou muzikantů je zážitkem pro milovníky britských kytarovek... čtěte zde
  Vydáno: 04.03.2024 00:00 v sekci Recenze
  Dayal Patterson - Black Metal: Do propasti (kniha) 8/10
  Hudba v tisku: Dayal Patterson se noří "Do propasti" temných zákoutí black metalu a dál prohlubuje záběr své encyklopedie Má se metal podrobovat serióznímu zkoumání? Rozvíjející obory jako Metal Studies na Masarykově univerzitě jasně ukazují, že ano. A obohacující pohled mohou nabídnout i práce ne přímo akademické, ale přesto fundované. Jako třeba... čtěte zde
  Vydáno: 03.03.2024 09:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
  LP, O2 universum, Praha, 1.3.2024
  Naživo: LP si zaplněné O2 universum naprosto podmanila V České republice LP koncertuje velmi často. Dalo by se až říct, že je u nás jako doma. A ono tomu tak skutečně je, jak během svého silného pražského vystoupení přiznala. Metropoli představila svoji loňskou desku "Love Lines" a na... čtěte zde
  Vydáno: 02.03.2024 12:15 v sekci Naživo
  Innersphere - In the Shadow of the Sun 8/10
  Recenze: "In the Shadow of the Sun" od Innersphere nabízí mystickou atmosféru i promyšlenost Pozice plzeňských melodických deathmetalistů Innersphere na scéně je už spolehlivě vycementovaná. Být žánrovou jistotou ale s sebou nese i riziko větších očekávání. Albu "In the Shadow of the Sun" vydláždila cestu trojice... čtěte zde
  Vydáno: 01.03.2024 19:00 v sekci Recenze
  Pohled do českých hitparád 8. týden 2024
  Ofenbach se s oživeným hitem Kim Wilde protančili do čela rádiového žebříčku Po pěti kolech v čele musela Dua Lipa přepustit vedení v tuzemském éteru francouzským DJům Ofenbach. Jejich vítězný singl "Overdrive" čerpá z déle než čtyři desítky let starého hitu Kim Wilde. Na nejvyšší příčku v albovém... čtěte zde
  Vydáno: 01.03.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe (28.02.2024 22:30)
  - Nové desky 7/2024 - od Jennifer Lopez přes Idles po Jasona Derula (21.02.2024 22:39)
  - Nové desky 6/2024 - od Thoma Artwaye přes Zaru Larsson po Ushera (14.02.2024 21:31)
  - Nové desky 5/2024 - od Kateřiny Marie Tiché přes L Devine po Kirina J Callinana (07.02.2024 16:00)
  - Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2023 podle musicserveru (10-1) (02.02.2024 19:00)
  - Nejvíce šancí na Anděly mají Viktor Sheen, Calin, Anna K., J.A.R. nebo Jelen (01.02.2024 10:21)
  - Nové desky 4/2024 - od Jamese Arthura přes The Smile po Dymytry (31.01.2024 21:27)
  - Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2023 podle musicserveru (15-11) (25.01.2024 21:00)
  - Naživo: Katarzia v Praze rozdávala lásku a pochopení (25.01.2024 07:59)
  - Nové desky 3/2024 - od Green Day přes B-Side Band po Sleater-Kinney (24.01.2024 21:30)

  ALBUM TÝDNE 10/2024

  Liam Gallagher, John Squire
  Liam Gallagher John Squire

  Spojení zpěváka Oasis a kytaristy The Stone Roses dává po poslechu prvního společného alba "Liam Gallagher John Squire" dokonalý smysl. Kolekce skladeb pod hlavičkou těchto dvou muzikantů je zážitkem pro milovníky britských kytarovek od šedesátých let minulého století až po zlatou éru britpopu.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  St 06.03.
  Zara Larsson (SWE) (Forum Karlín, Praha)
  Čt 07.03.
  DJ Shadow (US) (Roxy, Praha)
  Ne 10.03.
  Madison Beer (US) (SaSaZu, Praha)
  Po 11.03.
  Idles (UK) (SaSaZu, Praha)
  St 13.03.
  Avatar (SWE) (SaSaZu, Praha)
  Pá 15.03.
  Sophie Ellis-Bextor (UK) (Palác Akropolis, Praha)
  Út 19.03.
  Katapult (CZ) (Forum Karlín, Praha)
  Pá 22.03.
  Ewa Farna (CZ) (O2 arena, Praha)
  Ne 24.03.
  Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)
  Ne 24.03.
  Mother Mother (CAN) (Forum Karlín, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Karel Gott Vérité Dua Lipa Lucie Vondráčková Taylor Swift Depeche Mode Madonna Viktor Sheen Blackosh Ed Sheeran Queen LP BTS Lady Gaga AC/DC Billie Eilish
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu