Multiplatinový Iann Dior v Praze představí svůj fascinující příběh

Multiplatinový Iann Dior v Praze představí svůj fascinující příběh

Vydáno: 07.04.2023 11:26 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Fource PR
Rapper Iann Dior vystoupí v Praze. Čtyřiadvacetiletý talent původem z Portorika se proslavil ve společném songu "Mood" s rapperem 24kGoldn. Do pražského SaSaZu přiveze 28. června desku "On to Better Things", na které spolupracoval s Travisem Barkerem, Machine Gun Kellym i Lil Uzi Vertem. Vstupenky (790 Kč) budou v prodeji od 11. dubna na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. Fanoušci Fource Friends mají přístup k předprodeji už teď na webu.

O tom, že je jedním z nejrychleji stoupajících umělců v hudební branži, suverénně rapuje už na svém debutu "Industry Plant" z roku 2019. Mezi hosty tehdy nechyběly hvězdy jako Gunna nebo Trippie Redd, ale i Travis Barker z pop-punkových Blink-182. Právě na nich i dalších emo-punkových kapelách jako Paramore nebo Panic! At The Disco Michael Iann Olmo vyrůstal. Na debutové desce zpracovává svůj raketový start a cestu od prvního songu na Soundcloudu ke smlouvě s velkým vydavatelstvím.

Přelomový byl pro něj rok 2020, kdy se objevil ve skladbě "Mood" rappera 24kGoldn. Dnes 89. nejstreamovanější skladba na Spotify se udržela celých osm týdnů v čele americké hitparády a duo ji společně předvedlo v rámci American Music Awards. Seznam hudebníků, se kterými už Iann Dior stihl spolupracovat, je překvapivě pestrý. Jeho melodická flow má blízko k alternativnímu popu i trapovým umělcům, feat mu dali Lil Baby nebo $NOT. Mainstreamová rádia zase zdolal spolu s popovými Clean Bandit, v rámci oficiálního remixu skladby "Heat Waves" od Glass Animals anebo na singlech s Machine Gun Kellym. S posledním jmenovaným odjel také evropskou tour.

Do Prahy Iann Dior přiveze loňské album "On to Better Things", o kterém britský magazín NME psal jako o originální nahrávce, která vyčnívá nad trendovým emo-punkovým revivalem. Sám Dior pro portál cen Grammy prozradil, že se jedná o jeho nejosobnější projekt: "Je to můj pohled na svět a na vše, co se dělo poslední rok a půl, mám pocit, jako bych konečně dokázal napsat ucelený příběh."


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Metric - Romanticize the Dive 8/10
Recenze: "Romanticize the Dive" ukazuje Metric v nejintimnější podobě Metric nedávno vydali svou již desátkou studiovku "Romanticize the Dive". Jedná se o ambiciózní, vrstevnaté a emocemi přetékající album, které balancuje mezi nostalgií, existenciální únavou a znovunalezenou radostí z tvorby. Stačí... čtěte zde
Vydáno: 18.05.2026 17:45 v sekci Recenze
Flo Rida - V Praze jsem kdysi byl. Ale nic si z toho nepamatuju
Rozhovory: Flo Rida - V Praze jsem kdysi byl. Ale nic si z toho nepamatuju Rozhovory s americkými hvězdami pro česká média už nejsou tak dostupné jako dříve. Po možnosti mluvit s Flo Ridou před jeho koncertem v O2 areně 19. května jsme proto skočili rádi. A to i přesto, že se plány opakovaně změnily,... čtěte zde
Vydáno: 18.05.2026 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
něco něco - majonéza 10/10
Recenze: něco něco namíchali poctivou domácí "majonézu" s pořádným řízem i kaloriemi Kapela něco něco už dávno nepatří mezi nováčky. Na čtvrté desce "majonéza" ale (nově) trojice citelně přitvrdila, přidala na přímočarosti a během jediného roku dala dohromady ucelenou výpověď vyprávěnou ženskýma očima -... čtěte zde
Vydáno: 18.05.2026 00:00 v sekci Recenze
Renne Dang, Forum Karlín, Praha, 16.5.2026
Naživo: Renne Dang pokřtil "Trauma Party" ve velkém. Vyprodané Forum Karlín mu padlo k nohám Co se ještě před rokem mohlo zdát jako bláznivý nápad, se stalo skutečností. Renne Dang si na kariérní cestě odškrtl další zásadní milník - vyprodané Forum Karlín. Pokřtil nové album, oprášil hity, které ho definovaly, pozval... čtěte zde
Vydáno: 17.05.2026 20:12 v sekci Naživo
Pokáčova dětská O2 arena, Praha, 16.5.2026
Naživo: Děti řádily a rodiče se bavili. Pokáč v O2 areně nabídl multigenerační zážitek Pokáč už jednou O2 arenu vyprodal. V roce 2022 tam zpíval hlavně pro dospělé, tentokrát se na stejné místo vrátil s programem pro děti, kterým loni věnoval album "Ovce na pohovce". A zafungovalo to náramně. Z haly odcházely nadšené... čtěte zde
Vydáno: 17.05.2026 13:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Machine Gun Kelly a Fred Durst křísí ve "Fix Ur Face" nu-metal (26.04.2026 09:55)
- Naživo: mgk v Praze: Socha svobody jako popelník, O2 arena jako punkový kotel (22.02.2026 20:00)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2025 podle musicserveru (40-31) (20.01.2026 09:00)
- Video: Pop-punkový sen se stal skutečností. Yellowcard se v "Bedroom Posters" spojili s Good Charlotte (19.01.2026 17:05)
- mgk, dříve známý jako Machine Gun Kelly, míří do O2 areny. Zazpívá v ní v únoru (18.09.2025 15:15)
- Video: Zlomené srdce, co bije naplno. Avril Lavigne a mgk v duetu roku. Má to ale háček (10.09.2025 18:18)
- Nové desky 31/2025 - od mgk přes Jonas Brothers po The Black Keys (13.08.2025 12:00)
- mgk se v srpnu vrátí s novinkou "lost americana" (09.07.2025 18:52)
- Nové desky 23/2025 - od Vana Morrisona přes Dierkse Bentleyho po Emmu Drobnou (19.06.2025 10:30)
- Video: Machine Gun Kelly se v "Cliché" obrací k svižnému popu a v klipu si hraje na boyband (26.05.2025 14:24)

ALBUM TÝDNE 20/2026

něco něco
majonéza

Kapela něco něco už dávno nepatří mezi nováčky. Na čtvrté desce "majonéza" ale (nově) trojice citelně přitvrdila, přidala na přímočarosti a během jediného roku dala dohromady ucelenou výpověď vyprávěnou ženskýma očima - osolenou kytarami, punkovou energií i zdravou drzostí.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 20.05.
Chris Grey (CAN) (Rock Café, Praha)
Čt 21.05.
Paledusk (JP) (Cargo Gallery, Praha)
Čt 28.05.
Acidéz (MEX), The Neunikneš (Barrák Music Club, Ostrava)
Ne 31.05.
Conan Grey (US) (O2 arena, Praha)
St 03.06.
Sabaton (SWE) (Přírodní amfiteátr Lochotín, Plzeň)
St 03.06.
Escuela Grind (US) / Carnal Diafragma (CZ) / Critical Madness (CZ) / Kožis (CZ) (Barrák Music Club, Ostrava)
Út 09.06.
Garbage (UK) (Velký sál Lucerny, Praha)
St 10.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Čt 11.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Čt 11.06.
Už jsme doma (CZ) / Čtvrt na smrt (Barrák Music Club, Ostrava)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Prince The Prodigy Vladimír Mišík Ewa Farna Madonna Beyoncé Lady Gaga Coldplay The Cure
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe