Multiplatinový Iann Dior v Praze představí svůj fascinující příběh

07.04.2023 11:26 - Tisková zpráva | foto: Fource PR

Rapper Iann Dior vystoupí v Praze. Čtyřiadvacetiletý talent původem z Portorika se proslavil ve společném songu "Mood" s rapperem 24kGoldn. Do pražského SaSaZu přiveze 28. června desku "On to Better Things", na které spolupracoval s Travisem Barkerem, Machine Gun Kellym i Lil Uzi Vertem. Vstupenky (790 Kč) budou v prodeji od 11. dubna na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. Fanoušci Fource Friends mají přístup k předprodeji už teď na webu.

O tom, že je jedním z nejrychleji stoupajících umělců v hudební branži, suverénně rapuje už na svém debutu "Industry Plant" z roku 2019. Mezi hosty tehdy nechyběly hvězdy jako Gunna nebo Trippie Redd, ale i Travis Barker z pop-punkových Blink-182. Právě na nich i dalších emo-punkových kapelách jako Paramore nebo Panic! At The Disco Michael Iann Olmo vyrůstal. Na debutové desce zpracovává svůj raketový start a cestu od prvního songu na Soundcloudu ke smlouvě s velkým vydavatelstvím.

Přelomový byl pro něj rok 2020, kdy se objevil ve skladbě "Mood" rappera 24kGoldn. Dnes 89. nejstreamovanější skladba na Spotify se udržela celých osm týdnů v čele americké hitparády a duo ji společně předvedlo v rámci American Music Awards. Seznam hudebníků, se kterými už Iann Dior stihl spolupracovat, je překvapivě pestrý. Jeho melodická flow má blízko k alternativnímu popu i trapovým umělcům, feat mu dali Lil Baby nebo $NOT. Mainstreamová rádia zase zdolal spolu s popovými Clean Bandit, v rámci oficiálního remixu skladby "Heat Waves" od Glass Animals anebo na singlech s Machine Gun Kellym. S posledním jmenovaným odjel také evropskou tour.

Do Prahy Iann Dior přiveze loňské album "On to Better Things", o kterém britský magazín NME psal jako o originální nahrávce, která vyčnívá nad trendovým emo-punkovým revivalem. Sám Dior pro portál cen Grammy prozradil, že se jedná o jeho nejosobnější projekt: "Je to můj pohled na svět a na vše, co se dělo poslední rok a půl, mám pocit, jako bych konečně dokázal napsat ucelený příběh."NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY