shop.musicserver.cz
TH!S, La Fabrika, Praha, 18.12.2022

THIS si v La Fabrice dělali legraci sami ze sebe. Vzpomínali na Zevláky a na festival Český Tučňák

Vydáno: 21.12.2022 12:27 v sekci Naživo - Hana Bukáčková | foto: Martin Šimral

S koncerty se před Vánocemi roztrhl pytel a svou trochou do nabitých programů klubů přispěli i rockeři z TH!S. V La Fabrice odehráli mimořádně dlouhý set s podtitulem "TH!Smas Rumble". Přizvali hosty - Viktora Dyka, Jiřího Zemánka z Wohnout, bubeníky a Jehnědy. Na své si přišli i milovníci folku a country.

Live: TH!S

místo: La Fabrika, Praha
datum: 18. prosince 2022
setlist:Th!s We Know, Wooden She, In the Air, Do You Want It, Dance!, Beast Of Love, L(Lemmy), Save Me, One More Day, Falling, Fans Go Wild, You Want Me More, Never Give Up.

Zevláky: Ayo Technology, Cold Hard Bitch, God Gave Me Everything, Alandria, T.N.T., Move, Song 2, Walk, Na kameni kámen, If I Ever, Little Talks, This Is The Life, Seven Nation Army, Nad stádem koní, Times Like These, Lančmít.

TH!S, La Fabrika, Praha, 18.12.2022
© Martin Šimral
Kapelu TH!S mám ráda od doby, kdy před pěti lety vydala roztančený singl "Dance!", který byl předzvěstí první poloviny debutového alba "We are TH!S..." (druhý díl skládačky "...and this is our SH!T" muzikanti přihodili o rok později). Skupina nehraje moc často ani na ni nechodí houfy lidí, což by si ovšem zasloužila - jejím členem je přece Vojta Kotek.

Pánové si na tom ale nezakládají, navíc nejsou žádný přeslazený boyband pro divačky seriálů, ale rock'n'rollová senzace s nádechem staré poctivé muziky postavené na plnotučných kytarových riffech. Když už tedy mají koncert, je to skoro svátek a splněné přání. A "sliby se maj plnit o Vánocích", jak zpívá ve své vánoční odrhovačce Janek Ledecký.

Formaci jsem slyšela asi po půl roce a nutno říct, že je ve formě, a to nejenom v té hudební, ale i co se týče celkové prezentace. Písně prokládaly sarkastické fórky, ostatně Vojtův táta byl v dlouholetém angažmá u Cimrmanů, a tak má Kotek mladší pomyslně kde brát.

TH!S, La Fabrika, Praha, 18.12.2022
© Martin Šimral
Večer byl rozdělený na dvě poloviny. V první TH!S hráli songy z obou zmiňovaných ípíček. Po zhruba půlhodinové pauze se pak vrátili jako Zevláky (tak si říkali dřív, tehdy začínali jako cover-band a deset let hráli po hospodách pro kamarády, než se odvážili vystupovat se svými songy). Než se - oděni do kostýmů - objevili na pódiu, spustili medley klipů, v nichž napodobují známé interprety. Videa vznikla před lety na festivalu Český Tučňák, o kterém ještě bude řeč. Byli ještě vyjukaná kuřata, ale pobavilo mě to neskutečně. Ta stylizace a mix žánrů, to nemělo chybu, navíc s jakou vážností to bylo nasnímáno. Bravo!

TH!S, La Fabrika, Praha, 18.12.2022
© Martin Šimral
Vojta Kotek v první části vystoupení avizoval, že v té druhé se máme připravit na to nejhorší. Bylo to ale naopak - jako Zevláky byli snad ještě lepší. Setlist poskládali ze známých písní svých oblíbenců. Začali rozvernou "Ayo Technology" od 50 Centa a Justina Timberlakea, pokračovali "Cold Hard Bitch" od Jet, "God Gave Me Everything" od Micka Jaggera a Lennyho Kravitze, zazněla trojice songů od jejich milovaných Foo Fighters - "Alandria", "Walk" a "Times Like These". Poslední zmiňovanou se zavzpomínalo na ty, kteří nás v tomto roce opustili, včetně bubeníka FF Taylora Hawkinse.

Při "T.N.T." od AC/DC nechyběl pověstný frontmanův taneček při hře na kytaru. Dále v setlistu byl třeba "Song 2" od Blur či rozverná "Little Talks" od Of Monsters And Men, během které snad všichni sborově vykřikovali ono "Hey". Nezapomnělo se ani na hitovky "This Is The Life" od Amy Macdonald či "Seven Nation Army" od The White Stripes.

Zazněl i song "Move" z filmu "Ro(c)k pdvraťáků", v němž Vojta hrál. A jeho interpret Viktor Dyk ho přišel zazpívat živě. Večerem se nesla i čeština - díky Nedvědům a jejich "Na kameni kámen" - to už se ke kapele přidali Nedvědi... totiž vlastně Jehnědi, bratři Tomáš a Michal Klimkovi. Jeden vzal do rukou banjo, druhý mandolínu. Poté se přidali bubeníci z Marimba Live Drums a na tubu je doprovodil Jirka Zemánek z Wohnout - to už byla početná skvadra na scéně. Zazněla i klasika od skupiny Buty "Nad stádem koní".

TH!S, La Fabrika, Praha, 18.12.2022
© Martin Šimral
Absenci měl akorát Thom Fröde, který měl pomoct s "One More Day" a "Falling", ale skolil ho jakýsi moribundus (den předtím ještě stihl odzpívat s Walkmanz na koncertu Post-It). Vojta Kotek věnoval právě "One More Day" své drahé polovičce, která mu před pár měsíci povila prvorozeného syna a která byla rovněž v hledišti přítomna.

Mimochodem, Thom sice chyběl, ale TH!S s ním poslední dobou často spolupracují. Produkoval oba výše jmenované songy - ten první už vyšel, druhý na své vydání teprve čeká, a mohli jsme ho tak slyšet v premiéře. A až k nim přibyde ještě pár dalších kousků, vyjdu všechny na hudebním nosiči. Konečně, že? Pětiletka je fakt dlouhá pauza.

Vzpomínalo se na festival Český Tučňák, který se před lety konal právě v prostorách La Fabriky. Cílem bylo podpořit mladé umělce. Mezi organizátory byla tenkrát polovina kapely - Vojta Kotek (spoluzakladatel) a zpěvák Honza Melíšek - a dále Petr Oplatka (aka Luboš Veselý). Ten přišel taky - přidal se k závěrečnému songu "Lančmít", což je fakt bizár vyznávající lásku ve stylu "Zkrocené hory". Vlastně celou druhou polovinu setu vystupovali Vojta s Honzou v kostýmech jako Alan Kormorán a Rodney.

Frontman se svým vokálem snažil přiblížit originálům a dařilo se mu to, ať už se jednalo o cokoliv. Celkově to vystoupení mělo šťávu a spád (oželela bych tu pauzu), písničky doprovázely klipy a další projekce - což u nich mělo premiéru - a bylo to vtipné. Zvlášť ve druhé půlce, kdy prim hrály banjo, tramping a medvědi. Přišla kupa hostů, ale působilo to velmi rodinně. Byl to takový vánoční mejdan postavený na kvalitní muzice a dobrých muzikantských výkonech.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pet Shop Boys - Nonetheless 8/10
Recenze: Pet Shop Boys na "Nonetheless" vyhlížejí budoucnost a zároveň kvitují svou minulost Na následovnici desky "Hotspot" jsme si museli počkat čtyři roky. Tohoto času však Pet Shop Boys na "Nonetheless" naplno využili - předkládají nám totiž svou nejkomplexněji pojatou nahrávku za dlouhé roky. Zároveň ukazují své... čtěte zde
Vydáno: 20.06.2024 15:15 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 24. týden 2023
Návrat "Houdiniho", Rolling Stones poprvé v nejlepší desítce. Česká rádia omílají loňské hity Po sedmitýdenní pauze se do čela tuzemského rádiového žebříčku vrátila Dua Lipa s loňským singlem "Houdini". Poprvé se do top desítky probojovali veteráni The Rolling Stones se songem "Mess It Up". Albům podruhé vévodí Calin s... čtěte zde
Vydáno: 20.06.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling
Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling V polovině června jsme se dočkali novinky Mobyho, který si pozval fůru hostů. Doplnili ho rockeři Black Country Communion, The Decemberists, Widespread Panic a John Grant, americká houslistka Lindsey Stirling, countryový zpěvák Luke Combs,... čtěte zde
Vydáno: 19.06.2024 12:15 v sekci Novinky | Nové desky
Chorobopop - Nad našimi jasně položenými kvízovými otázkami někteří fanoušci stále tápou
Rozhovory: Chorobopop - Nad našimi jasně položenými kvízovými otázkami někteří fanoušci stále tápou Rožnovské hudební podhoubí vydalo již nejeden výrazný projekt převážně z punkového či alternativního ranku. Patří k nim i Chorobopop, za kterým stojí Daniel Stibor zvaný Ctib. S tříčlennou kapelou jsme si povídali zejména o... čtěte zde
Vydáno: 19.06.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Kolektivní halucinace - Horníci 8/10
Video: V novém klipu Kolektivní halucinace odhalují "Horníci" své tváře Na jaře tohoto roku vydala formace Kolektivní halucinace své čtvrté studiové album "Nejistota" a nyní z něj v premiéře představuje syrový videoklip "Horníci". Jedná se o první skladbu z desky, která dostala vizuální podobu.... čtěte zde
Vydáno: 18.06.2024 19:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Imodium oslavili dvacetiny ve velkém stylu (05.04.2024 20:02)
- Naživo: TH!S v Rock Café předvedli nefalšovaný rock 'n' roll. Místo singlu pokřtili kmotra (11.03.2022 15:15)
- Audio: TH!S se vracejí. Přejí si "One More Day" (14.02.2022 10:55)
- Rozhovory: TH!S - I nadále zůstáváme legendami prázdných sálů (02.07.2019 08:06)
- Naživo: TH!S se utkali s Vees v koncertním ringu. Byla z toho plichta (20.03.2019 10:57)
- TH!S se utkají proti Vees, v Lucerna Music Baru změří svoje síly. O výsledku rozhodnou létající podprsenky a aplaus (15.03.2019 14:29)
- Nové desky 1-3/2019 - od ZAYNa přes Vídeňskou filharmonii po Zofie Dares (16.01.2019 19:26)
- Video: TH!S v klipu k písni "Wooden She" dělají křoví poledance tanečnici (31.12.2018 08:51)
- Naživo: Třetí den Colours ovládly Marie Rottrová, Lenny, Joss Stone a Jessie J (21.07.2018 14:15)
- Fotogalerie: Páteční Metronome Festival v obrazech (24.06.2018 12:19)

ALBUM TÝDNE 25/2024

Aurora
What Happened to the Heart?

Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to nejlepší, aby v dnešní válkami a nenávistí zmítané době zažehla pochodeň naděje.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 21.06.
Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
So 22.06.
Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
Út 25.06.
The Gaslight Anthem (US) (Roxy, Praha)
St 03.07.
Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
St 03.07.
Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 04.07.
The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)
Ne 07.07.
Laid Back Country Picker (US) (Café V Lese, Praha)
St 17.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 18.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 19.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Parkway Drive Prince Vladimír Mišík Bring Me The Horizon Avril Lavigne Beyoncé Sia The Offspring mp3.com Taylor Swift Dario G Rush Queen Mirai Kabát Bono Lucie Vondráčková Billie Eilish
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe