shop.musicserver.cz
Nové desky 15/2022 - od Jewel přes Nazareth po Swedish House Mafia

Nové desky 15/2022 - od Jewel přes Nazareth po Swedish House Mafia

Vydáno: 20.04.2022 11:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Dana Trippe

Ačkoli je velikonoční nadílka o něco chudší než v ostatních týdnech, nějaké novinky jsou. Můžete se těšit na žánrově rozmanitou Jewel, matadory Nazareth, debut Swedish House Mafia, brazilskou kočku Anittu, hardcore-punkery Cancer Bats a Vein.fm, zasněnéného Aleca Benjamina, hardrockera Axele Rudi Pella a indierockera Kurta Vilea.

V pátek 15. dubna vyšly tyto nové tituly:

Jewel - Freewheelin’ Woman
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: folk / pop / americana / soul

Jewel - Freewheelin’ Woman
Jewel sice vydala poslední album "Picking Up The Pieces" už před sedmi roky, ovšem vloni o ní bylo slyšet nejvíc od doby debutu "Pieces Of You" (který mimochodem v roce 2020 oslavil čtvrt století od svého vydání). Americká písničkářka totiž vyhrála šestou sérii show "The Masked Singer", která má ve Spojených státech poněkud prestižnější postavení než u nás. Zřejmě si tam uvědomila, že je schopná zpívat různé styly, a nyní to přenesla i na své třinácté album. Na "Freewheelin’ Woman" střídá folk, pop, americanu, soul, country, r'n'b, swing nebo tradiční pop. S produkcí třinácti songů jí vypomohl Butch Walker, jehož seznam klientů sahá od Fall Out Boy přes Adama Lamberta až po Franka Turnera. Nejspíše on přivedl jednoho z hostů, kapelu Train, ke které se připojil ještě Darius Rucker. Nejen je představuje hudebnice na svém YouTube profilu.


Kurt Vile - (Watch My Moves)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock / indie rock / folk rock / americana

Kurt Vile - (Watch My Moves)
Někdejší kytarista The War On Drugs a aktuální člen Dinosaur Jr. Kurt Vile stále pokračuje také ve své sólové kariéře. Deváté album "(Watch My Moves)" začal tvořit během turné v roce 2019, z nímž zavítal i do České republiky, a následná pandemie ho donutila, aby si kvůli němu doma zřídil své vlastní nahrávací studio. O produkci patnácti písniček na pomezí rocku, indie, folku a americany se podělil s Robem Schnapfem, jenž v minulosti spolupracoval s Tomem Rothrockem, The Vines nebo Guided By Voices. Kromě jeho The Violators mu vypomohli také Cate Le Bon, Chastity Belt, Stella Mozgawa a Sarah Jones. Výsledek sdílí na svém YouTube.


Nazareth - Surviving The Law
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Nazareth - Surviving The Law
Skotská legenda Nazareth se probouzí a vydává své dvacáté páté řadové album s názvem "Surviving The Law". V roce 2018 kapela oslavila své padesáté výročí vydáním nahrávky "Tattooed On My Brain", nyní pokračuje v nové kapitole, která začala po příchodu nového zpěváka Carla Sentance. Zbytek sestavy zůstává nedotčen ve složení Jimmy Murrison (nejdéle sloužící kytarista v jejich historii), Lee Agnew (bubeník, který nahradili Darrela Sweeta, zesnulého v roce 1999) a Pete Agnew (baskytarista a zakládající člen). Čtrnáct songů má sound moderního střihu, přesto je v nich stále onen hardrockový odkaz starých dobrých Nazareth. A o to skupině dle slov muzikantů šlo. Klipy k singlům "Strange Days" a "Runnaway" můžete zhlédnout na YouTube.


Swedish House Mafia - Paradise Again
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: EDM / progresivní house

Swedish House Mafia - Paradise Again
Axwell, Steve Angello a Sebastian Ingrosso jsou pod značkou Swedish House Mafia známí už přes čtrnáct let, a teprve nyní se jim povedlo splnit jeden velký sen - natočit klasické studiové album, na němž by ukázali, jací jsou jako individuality a muzikanti. Povedlo se jim to až po pětileté odmlce, kterou si dali mezi roky 2013 až 2018. "Paradise Again" je tedy technicky vzato jejich debutem a fanoušci progresivního housu a EDM se mohou těšit na celkem sedmnáct tracků a také fůru hostů. Těmi nejzářivějšími jsou bezesporu The Weeknd, Sting, A$AP Rocky a Ty Dolla $ign, ke kterým se přidali ještě Mapei, Jacob Mülhrad, 070 Shake, Connie Constance a Seinabo Sey. Čím se tedy ve výsledku trio chlubí, zjistíte na jeho YouTube profilu.


Reef - Shoot Me Your Ace
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Reef - Shoot Me Your Ace
Rockeři z Glastonbury Reef se vracejí s albem "Shoot Me Your Ace" produkovaným bývalým kytaristou Duran Duran / Power Station Andy Taylorem, který se na něm autorsky i hráčsky podílel. "Andy miluje rock 'n' roll a my považujeme za čest, že s námi tento úžasný talent hrál," říká o spolupráci zpěvák Gary Stringer, který spolu s baskytaristou Jackem Bessantem v jejich rodném Somersetu před více než dvaceti pěti lety kapelu založili. Tato společná alchymie vyústila v desku, která se nejen vyrovná klasickým albům jako debut "Replenish" z roku 1995 nebo o dva roky mladší transcendentní "Glow", ale dokonce je překonává. Novinku předznamenal stejnojmenný singl. Ten a další ukázky si můžete poslechnout na YouTube profilu formace.


Rush - Moving Pictures / 40Th Anniversary
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: progresivní rock / hard rock

Rush - Moving Pictures / 40Th Anniversary
Oslavu čtyřicátého výročí svého komerčně nejúspěšnějšího alba "Moving Pictures" pojali kanadští progresivně rockoví pionýři Rush vydáním objemné reedice. Ta obsahuje remaster původního alba z roku 2015 (poprvé k dispozici na CD) a kompletní, dosud nevydaný koncert v Torontu z 25. března 1981. Součástí je také booklet s novými ilustracemi Hugha Symea. K dispozici je samozřejmě i 5LP verze zrcadlící obsah 3CD s bonusovým koncertem a s obsáhlejší podobou bookletu. A konečně je tu pro movité fanoušky masivní super deluxe edice obsahuje všechna tři CD, všech pět vinylových desek a Blu-ray audio s Dolby Atmos a prostorovým mixem alb v 5.1 zvuku. Blu-ray také obsahuje zbrusu nové video k "YYZ" a tři další snímky. Na zmíněný klip se koukněte na YouTube profilu kapely.


Tip týdne

Flock Of Dimes - Head Of Roses: Phantom Limb
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternative indie rock / indie folk

Flock of Dimes - Head of Roses: Phantom Limb
Magazíny Stereogum, The New York Times nebo Men's Health zařadily desku "Head Of Roses" od Flock Of Dimes mezi nejlepší alba roku 2021. Žebříček naší redakce přes Abbu neprorazila, to ale hlavní personě tohoto melancholického indie projektu Jenn Wasner síly nesebralo. Naštěstí. A tak je tu přídavek s podtitulem "Phantom Limb". Čtrnáct songů pochází právě vesměs z doby, kdy vznikala ona regulérní studiovka, a fanoušci mezi nimi najdou demo verze, živé záznamy, ale i hotové písně včetně "It Just Goes On", k níž vzniklo i video. Zasněte se na YouTube.


Monuments - In Stasis
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: progresivní metal

Monuments - In Stasis
Britská progmetalová čtveřice Monuments pojmenovala své čtvrté řadové album "In Stasis". Avizuje, že ač to nebyl záměr, jedná se o koncepční nahrávku s velmi metaforickým příběhem. Klíč k němu je třeba hledat v událostech dvou posledních let, kdy každý ze členů čelil různým výzvám, jako byly pocity uvíznutí v izolaci, pocity samoty, odcizení, nenávisti, víry či nevíry i totální porážky. Samotné alegorie můžete prozkoumávat a dekódovat v pilotním singlu "Cardinal Red" na jejich YouTube kanálu.


Anitta - Versions Of Me
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: latin pop / reggaeton / pop

Anitta - Versions Of Me
Brazilská zpěvačka Larissa de Macedo Machado, kterou zná celý svět coby Anittu, se během deseti let stala velkou hudební star nejen ve své rodné zemi, ale nějaký čas vystrkuje růžky také více na sever a do Evropy. Vypovídá o tom nejen šest nominací na Latin Grammy, ale i zisk stejného počtu MTV Europe Music Award. Nyní vydává svou pátou řadovku. Její produkce se ujal Ryan Tedder, k němuž se dále přidali Julian Bunetta, Burns, Stargate, Andrés Torres, Mauricio Rengifo a RDD. Vzhledem k tomu, s kým zpívala v minulosti, nikoho nepřekvapí, že i tentokrát nalákala ke spolupráci interprety jako Chencho Corleone, Ty Dolla Sign, Afro B, Khalid, Saweetie, YG, Cardi B nebo Myke Towers. Jakým způsobem spojuje sex a tanec tentokrát, zjistíte na jejím YouTube.


Vein.fm - This World Is Going To Ruin
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hardcore

Vein.fm - This World Is Going To Ruin
Hardcoroví Vein.fm z Bostonu na své druhé desce "This World Is Going To Ruin" šli v ústrety přístupnosti a zkusili do své tvorby zařadit nové hudební směry. Značně jim v tom pomohl Grammy ověnčený producent Will Putney. Z hostů se na nahrávce objevili třeba Geoff Rickly, Jeff Smith a Bones. Ukázku úvodního songu "Welcome Home" najdete na bandcampu.


Axel Rudi Pell - Lost XXI
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Axel Rudi Pell - Lost XXIII
Bochumský kytarista a skladatel Axel Rudi Pell se svou kapelou ARP již více než třicet let v pravidelných intervalech vydává nová alba. Nyní již nastal čas se znovu připomenout svým fanouškům, a tak je tu deska s názvem "Lost XXI". Nabízí především neobvyklou žánrovou a kompoziční pestrost, která se vždy nakonec setká v obvyklých a pro Pella typických hardrockových kolejích. Novinku si můžete pořídit v několika verzích: jako digipak, CD, vinylové dvojalbum, limitovaný box set či v digitální podobě. Více naleznete na hudebníkově YouTube profilu.


George Thorogood - The Original George Thorogood
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: blues rock / boogie rock

George Thorogood - The Original
George Thorogood And The Destroyers jsou známí tím, že nahrávají nezapomenutelné verze melodií jiných umělců. Jejich frontman George Thorogood ale napsal také spoustu nezapomenutelných písní. Právě na tyto originály se zaměřuje nová kompilace nazvaná výstižně "The Original George Thorogood". CD a digitální verze obsahují čtrnáct skladeb, na vinylové edice se vešlo o tři míň. Všechny verze obsahují klasické melodie jako "Bad to the Bone", která letos na podzim slaví čtyřicáté výročí a byla použita v mnoha filmových a seriálových hitech ("Terminator 2: Judgment Day", "The Muppets", "Ženatý se závazky", "The Fresh Prince" či "Miami Vice"). Nepřijdete ani o "I Drink Alone", "Born to Be Bad", "If You Don't Start Drinkin' (I'm Gonna Leave)" či dříve nevydaný song "Back in the USA". Více o novince najdete na YouTube.


The Crystal Method - The Trip Out
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: big beat / elektronický rock / triphop

The Crystal Method - The Trip Out
Už čtyři roky reprezentuje americké The Crystal Method pouze Scott Kirkland a nejinak tomu je i v případě druhé desky po odchodu Kena Jordana. Jak je patrné z názvu "The Trip Out", navazuje na "The Trip Home". Na natáčení ale Kirkland rozhodně nebyl sám - přizval si fůru dalších hudebníků a interpretů. Jeho pozvání přijali Koda, VAAL, Naz Tokio, King Green, Wenzday, Billy Dean Thomas, Future Funk Squad, Jim Davies, Hyper a dokonce i Iggy Pop. Vydáním alba pochopitelně žije YouTube kanál TCM.


Cancer Bats - Psychic Jailbreak
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hardcore

Cancer Bats - Psychic Jailbreak
Kanadská hardcorová formace Cancer Bats představuje fanouškům sedmou řadovku. "Psychic Jailbreak" je současně první nahrávkou vydanou po odchodu zakládajícího člena a kytaristy Scotta Middletona, jenž kapelu opustil loni v říjnu. Novinka obsahuje jedenáct nových skladeb, které sepsala trojice zbývajících členů, produkci pak dostal na starost JP Peters. Ukázku v podobě jedné z nových písní "Radiate" najdete na YouTube.


V krátkosti

 • Alec Benjamin - (Un)Commentary
  Druhá řadovka amerického indiepop-folkového písničkáře a s ní třináct songů, v nichž se autor vyzpívává z tlaků a zklamání z dospívání, závislosti na sociálních médiích, ale i ze stavů úzkosti. (YouTube)

 • Marian Hill - Why Can't We Just Pretend?
  Americké synthpopové duo se vrací po čtyřech letech se třetí deskou. K nahrání dvanácti písní si pozvali hosty jako Steve Davit, Baby Tate, Kemba, Gashi nebo Tennyson. (YouTube)

 • Jerry Paper - Free Time
  Americký hudebník, který mixuje elektroniku, synth pop, lo-fi a indie rock, pro svoji letošní novinku nachystal celkem deset skladeb, které on sám definuje jako jedenáctou dimenzi popu. (bandcamp).

 • Vundabar - Devil For The Fire
  Bostonské alt-indie-punkové trio je zpět. Nové album propaguje klip k titulní skladbě. (YouTube)

 • Chayce Beckham - Doin' It Right (EP)
  Ještě to není ani rok, co si zpěvák z Kalifornie podmanil devatenáctou řadu American Idol, a už rozjíždí svoji kariéru. Fakt, že produkce šesti skladeb ujal Ross Copperman a mezi autory najdeme také Lindsay Rimes nebo Hillary Lindsey, jasně prozrazuje, že se dal na country. (YouTube)

 • Typhoon - Underground Complex 1
  Na své loňské lednové album "Sympathetic Magic" navazuje indierocková parta z Portlandu minialbem s osmi kousky, jejichž stopáž se blíží třiadvaceti minutám. Dali jim výraznou orchestrální podobu. (bandcamp)

 • Dreamcatcher - [Apocalypse : Save Us]
  Korejský girlband mixující k-pop, rock a electropop volá ve čtrnácti písničkách po záchraně před apokalypsou. Tak kdo se hlásí? (YouTube)

 • Fozzy - Boombox
  Rocková novinka formace, které vévodí wrestlingová superstar Chris Jericho. (YouTube)

 • These Arms Are Snakes - Duct Tape & Shivering Crows
  Raritní skladby, demonahrávky a béčkové kousky hardcorové/mathrockové party. Klip k pilotnímu singlu "Camera Shy" režíroval Bradley Hale. (YouTube)

 • Rain Perry - A White Album
  Americká folk-rocková písničkářka si pro své "Bílé album" nachystala celkem devět songů a ke spolupráci nalákala hudebníky jako Mark Hallman, BettySoo, Akina Adderley, Ben Lee a Pihcintu Multicultural Chorus. (bandcamp)

 • Evan J Cartwright - Bit By Bit
  Kanadský bubeník spolupracující s The Weather Station, U.S. Girls a Brodiem Westem vydává svůj sólový debut v artfolkovém stylu. (bandcamp).

 • Savak - Human Error / Human Delight
  Americká formace z New Yorku svůj indie rock okořenila slušnou dávkou postpunku, surf rocku a undergroundu. (bandcamp)

 • Tim Kasher - Middling Age
  Návrat k sólové kariéře člena indierockových Cursive po pěti letech. (bandcamp)

 • Brandon Davis - Hearts Don't Rust
  Debutové album amerického countryového zpěváka. (YouTube)

 • Peach Kelli Pop - Hardcovers
  Zajímá vás, jak zní "The Sign" Ace Of Base, "Better Off Alone" Alice Deejay a "All The Things She Said" t.A.T.u. v garagerockové podobě? (bandcamp)

 • Grubby Little Hands - World So Strange
  Jedenáctinásobná dávka psychedelického popu, rocku a indie z Philly. (bandcamp).

 • Onew - Dice (EP)
  Druhé sólové minialbum člena k-popových Shinee. (YouTube)

 • Ronnie Romero - Raised On Radio
  Jeden z nejuznávanějších rockových zpěváků vydává desku plnou unikátních předělávek songů od kapel jako Survivor, Bad Company, Foreigner, Queen nebo Led Zeppelin, ke kterým má autor velmi vřelý vztah. (YouTube)

 • A Wilhelm Scream - Lose Your Delusion
  Comebackovou deskou po skoro deseti letech se hlásí o slovo melodichardcorová sebranka z Massachusetts. (YouTube).


  Dále vychází:

  ΩЯRΑ - Unbounded
  A Wilhelm Scream - Lose Your Delusion
  Abstracted - Atma Conflux
  Aevum - Glitch
  Alex G - We’re All Going To The World’s Fair (soundtrack)
  Altameda - Born Losers
  Alunah - Strange Machine
  Animalweapon - Set Of Constraints
  Anna Sage - Anna Sage
  Aquakulture - Don’t Trip
  Big Kuza - Heavyweight
  Bill Evans Trio - The Legendary Bill Evans Trio
  Boywithuke - Serotonin Dreams
  Cisco Swank And Luke Titus - Some Things Take Time
  Commodores - Anthology
  Crisix - Full Hd
  Dario Lessing - Frequency
  Dave Brubeck Trio - Live From Vienna 1967
  Dedstrange - Echo In The Memory
  Dreariness - Before We Vanish
  Egregore - The Word Of His Law
  Epitaphe - Ii
  Everyone You Know - Just For Charlie And His Pennies
  Exopulse - The Darkness In You
  Fhunyue Gao And Sven Kacirek - Hoya
  Fozzy - Boombox
  Fred Moten / Brandon López / Gerald Cleaver - Fred Moten / Brandon López / Gerald Cleaver
  Germaine - New Jack City
  Grae - Whiplash
  Greenbeard - Variant
  High Pulp - Pursuit Of Ends
  Hostilities - Nø Cowards
  Chad Fowler & Matthew Shipp - Old Stories
  Imminent Sonic Destruction - The Sun Will Always Set
  Iselder - Metel Du Gwir Cymreig
  Jakt - Shut Up And Be The Light
  Joel Ross - The Parable Of The Poet
  Kaitlin Butts - What Else Can She Do
  Leikeli47 - Shape Up
  Limousine Beach - Limousine Beach
  Månegarm – Ynglingaättens Öde
  Mensa Deathsquad - You Will Hear Thunder
  Monster X - Shape Of Love
  My Own Fear - Violence Made History
  Nonsun - Blood & Spirit
  Oren Ambarchi / Johan Berthling / Andreas Werliin - Ghosted
  Patterns Of Decay - Patterns Of Decay
  Poison Rose - Little Bang Theory
  Postcards From New Zealand - Burn, Witch, Burn
  Primer - Incubator
  Qaalm - Resilience & Despair
  Quelza - Malicieuses
  Record Setter And Heading In A Heavier Direction - Dissection Lesson
  Ronnie Romero - Raised On Radio
  Různí - We Are The Children Of The Sun
  Samora Pinderhughes - Grief
  Saturna And Electric Monolith - Turned To Stone Chapter 4: Higher Selves
  Semblant - Vermilion Eclipse
  Serrini - I'm Fine, Thx. (Live)
  Sleepless - Host Desecration
  Sophia Bel - Anxious Avoidant
  Spirituál kvintet - Zpívat se nepřestane / To nejlepší (Supraphon)
  St Dukes - St Dukes
  Steve Brown - El Hombre Invisible
  Stone Broken - Revelation / Deluxe
  Suzi Quatro - The Rock Box 1973-1979 (The Complete Recordings)
  Tee Grizzley - Half Tee Half Beast
  The Kompressor Experiment - Ebb & Flow
  The Troops Of Doom - Antichrist Reborn
  These Arms Are Snakes - Duct Tape & Shivering Crows
  Unferd - Resan
  Vanderlust - Vanderlust
  Waxwell Weckman - This Young Man’s Heart

  Vychází na vinylu:
  Armored Saint - Delirious Nomad
  A Wilhelm Scream - Lose Your Delusion
  Altameda - Born Losers
  Alunah - Strange Machine
  Armored Saint - March Of The Saint
  Armored Saint - Raising Fear
  Axel Rudi Pell - Lost XXIII
  Buddy Guy - Damn Right, I've Got The Blues
  Cassandra Wilson - Blue Light Til Dawn
  Cisco Swank And Luke Titus - Some Things Take Time
  Cobra Starship - Hot Mess
  Crisix - Full Hd
  Dario Lessing - Frequency
  Elvis Presley - Elvis At Stax
  Flock Of Dimes - Head Of Roses: Phantom Limb
  Flotsam & Jetsam - No Place For Disgrace
  George Thorogood - The Original
  Geri Allen Trio - Twenty One
  High Pulp - Pursuit Of Ends
  Charles Mingus - Charles Mingus Presents Charles Mingus
  Jerry Paper - Free Time
  Joel Ross - The Parable Of The Poet
  Kaitlin Butts - What Else Can She Do
  Kurt Vile - (Watch My Moves)
  Lightnin’ Hopkins - Lightnin’ In New York
  Limousine Beach - Limousine Beach
  M83 - Hurry Up, We’Re Dreaming
  Max Roach - We Insist!
  Mayday Parade - What It Means To Fall Apart
  Monuments - In Stasis
  Oren Ambarchi / Johan Berthling / Andreas Werliin - Ghosted
  Police - Greatest Hits
  Primer - Incubator
  Reef - Shoot Me Your Ace
  Rush - Moving Pictures (40th Anniversary)
  Savak - Human Error / Human Delight
  Sophia Bel - Anxious Avoidant
  Spirituál kvintet - Zpívat se nepřestane / To nejlepší (Supraphon)
  The Lemonheads - The Lemonheads
  The Zutons - Who Killed The Zutons (Coloured)
  These Arms Are Snakes - Duct Tape & Shivering Crows
  Tim Kasher - Middling Age
  Unto Others - Strength
  Vein.fm - This World Is Going To Ruin

  EP:
  All Things Blue - Nothing’S Special
  Atoll - Prepuce
  Greg Kozo - The Story Of Rita Faltoyano
  Hawa B - Sad In A Good Wazy
  La Neve - History Solved
  Mal Blum - Ain’t It Nice
  Monako - In Shapes I-Iii
  Naughty Professor - Good Things
  Noémi Büchi - Hyle
  Noisepoetnobody - Potential Vs Eventual
  Piers - Ire
  Storeys - Storeys

  Reedice:
  Armored Saint - Delirious Nomad
  Armored Saint - March Of The Saint
  Armored Saint - Raising Fear
  Bobby Cole - A Point Of View
  Heathen - Victims Of Deception
  Kreator - Endorama (Remastered)
  The Loud Family And Anton Barbeau - What If It Works?

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Basinfirefest 2024 rozezní Spálené Poříčí. Koho určitě nevynechat?
  Publicistika: Basinfirefest 2024 rozezní Spálené Poříčí. Koho určitě nevynechat? Milovníci metalové muziky, zbystřete! Již ve středu 26. června vypukne osmnáctý ročník Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku. Čeká vás nabitý program plný skvělých kapel z celého světa, které rozezní areál až do... čtěte zde
  Vydáno: 23.06.2024 08:00 v sekci Publicistika
  Ghost - Rite Here Rite Now 8/10
  Hudba v TV: Snímek "Rite Here Rite Now" dává magii Ghost hravou filmovou podobu a důkladně zachycuje její esenci Ghost dokázali za téměř dvě dekády z malých klubů a stanů na festivalech vyrůst do pozice globálního fenoménu, který vyprodává haly. Nyní završují albový cyklus dalším krokem kupředu - filmem. Snímek "Rite Here Rite Now" měl... čtěte zde
  Vydáno: 22.06.2024 08:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
  Metronome Prague - den první, Výstaviště, Praha, 20.6.2024
  Naživo: V Praze začal festival Metronome Prague Slepý mezi jednookými. Festival korporátů. Colours jen se třemi barvami. Tyto a mnohé další nálepky si pořadatelé Metronomu museli letos vyslechnout či přečíst na sociálních sítích. Není to nic hezkého, tím spíš, když si... čtěte zde
  Vydáno: 21.06.2024 15:20 v sekci Naživo
  K.K. Downing - Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest 7/10
  Hudba v tisku: Kyselá autobiografie K.K. Downinga "Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest" zve do zákulisí světa heavymetalových králů K.K. Downing patří mezi kováře, kteří dali podobu žánru známému jako heavy metal. Jistě, po něm přišli tací, kteří tvrdé kytary převedli do dalších extrémů. V každém případě na kapely jako Judas Priest dodnes přísahá... čtěte zde
  Vydáno: 21.06.2024 08:40 v sekci Recenze | Hudba v tisku
  Pet Shop Boys - Nonetheless 8/10
  Recenze: Pet Shop Boys na "Nonetheless" vyhlížejí budoucnost a zároveň kvitují svou minulost Na následovnici desky "Hotspot" jsme si museli počkat čtyři roky. Tohoto času však Pet Shop Boys na "Nonetheless" naplno využili - předkládají nám totiž svou nejkomplexněji pojatou nahrávku za dlouhé roky. Zároveň ukazují své... čtěte zde
  Vydáno: 20.06.2024 15:15 v sekci Recenze
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)

  ALBUM TÝDNE 25/2024

  Aurora
  What Happened to the Heart?

  Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to nejlepší, aby v dnešní válkami a nenávistí zmítané době zažehla pochodeň naděje.

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Út 25.06.
  The Gaslight Anthem (US) (Roxy, Praha)
  St 03.07.
  Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
  St 03.07.
  Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 04.07.
  The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)
  Ne 07.07.
  Laid Back Country Picker (US) (Café V Lese, Praha)
  St 17.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 18.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Pá 19.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 20.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Dario G Beyoncé Bring Me The Horizon Avril Lavigne Parkway Drive Queen Taylor Swift Billie Eilish Adam Lambert Mirai Sia The Offspring Kabát Nita Strauss mp3.com Lucie Vondráčková
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe