shop.musicserver.cz
Cocotte Minute, Elektrick Mann, Vojtaano - Vždy zahajuje ten, kdo je víc ožralý

Cocotte Minute, Elektrick Mann, Vojtaano - Vždy zahajuje ten, kdo je víc ožralý

Vydáno: 01.04.2022 08:00 v sekci Rozhovory - Ondřej Hricko | foto: Archiv kapely Cocotte Minute

Pražská parta Cocotte Minute a formace z Valmezu Elektrick Mann spojily síly a rozhodly se projezdit Česko pod názvem "V.i.p. iče Tour". Na některých zastávkách si navíc přizvaly na pomoc písničkáře Vojtaana. Společně nám pánové o plánovaném turné pověděli pár slov. Samozřejmě s humorem pro ně vlastním.

Vojtaano
© Vojtaano
Chystáte společné turné nazvané "V.i.p. iče Tour". Proč zrovna tenhle název? Koho z vás napadl?

Vojtaano: To napadlo ty piče z Valmezu.

Mukas: Můžu za to zase já. Nešlo o cílené promo heslo ale o to, že jsme měli roztočený song s tímto názvem a jen nám to k té tour sedlo.

Martin Zeller (Zeller): Milé děti, právě jste viděly Vojtaanovu rychlou stand-up smrtící smeč v přímém přenosu. (úsměv)

Jak se kapela a písničkář z Prahy spojí s formací z Valmezu? Kdo spojení inicioval?

Vojtaano: Myslím, že s nápadem přihodit mě do jejich tour přišel Zeller. Sláva mu.

Zeller: Říkáš to dobře, ale stejně ti nepůjčím!

Chystáte na koncertech nějaké společné hudební překvapení pro fanoušky?

Vojtaano: Tak určitě!

Mukas: Vždy jsou nějaká překvapení, to hlavní bude samozřejmě show všech umělců, která bude bezpochyby megazážitek. Bude to vyloženě terapie. Přijdeš na to, že život je skvělej. Překvapení v podobě pilotního songu bude taky obohacující. Dále bude připraven i limitovaný merch pro pár šílenců. Elektrický pán určitě překvapí zdrcujícím vystoupením a neuvěřitelným zážitkem, to se můžete těšit.

Zeller: Čekejte intelektuální blaho, vysokou kulturu a hromadu sněhu v zákulisí. Čili vlastní sáňky s sebou!

Vojtaano

Písničkář, stand-up komik a herec Vojtěch Záveský aka Vojtaano má na kontě zatím dvě desky. Na debutovém dvojalbu "The Beast Of Vojtaano" se objevil jeho asi nejznámější hit "Budulínek vs. Galantní Jelen" či znělka k seriálovému hitu a zanedlouho také k jeho filmovému pokračování "Vyšehrad". Před více než rokem na svou prvotinu navázal vyspělejším, ale stále provokativním počinem "2020". Naposledy o sobě dal vědět letos v lednu singlem "Kde tě mám" a hymnou pro fotbalový tým z rodných Litoměřic "Liťák". Roli předskokana pražských Cocotte Minute si v minulosti už vyzkoušel - v roce 2019 s nimi jel turné k výročí jejich debutové desky "Czeko".

Spojení Vojtaano a Cocotte Minute už jednou zafungovalo. Můžeme se znovu těšit na "Budulínka" s Martinem Zellerem?

Vojtaano: Přesnější Galantní jelen než Zeller neexistuje. Jasně, že to dáme.

Zeller: Jseš mrtvej!

Jakou máte nejstarší vzpomínku na své nynější tour kolegy? Kdy jste je poprvé zaregistrovali?

Vojtaano: Cocotty jsem zaznamenal na nějakým skejtovým CD snad ještě v devadesátkách. Elecktricky jsem objevil mnohem pozdějš, ale do devadesátek mě jejich muzika taky hází.

Mukas: S Cocottama už jsme v minulosti tour jeli a fungovalo to. Tak proč ne teď znovu. Spojení Elektrického pána, Cocottů a Vojtaana mi přijde srozumitelné. Vymačká tě to od začátku až do konce. Neoddechneš si ani na moment. Když se na druhý den probudíš, nebudeš věřit, co jsi včera zažil. Za tolik hříchů tě neočistí ani dvacet otčenášů.

Zeller: Měl jsem tu čest dělat jeden z prvních rozhovorů EM kdysi pro českou televizi. A bylo to velký, čili od té doby vím, že tihle kluci měněj dějiny. A Vojtu jsme vyženili s bookerem. Tedy dal nám tehdy hromadu hulení, ať ho vezmem na nějakej výlet. Tak jsme si ho adoptovali jako big nigga brotha a vzali si ho na tour.

Je nějaká skladba, kterou máte od sebe rádi?

Vojtaano: Žeru třeba "Kopem" a "Vlčí hrad". Od Elektricků mi dělá dobře "To mi dělá dobře na čů*áka".

Mukas: Líbí se mi song "PKZ". Je to myšleno upřímně. Taková zamilovaná písnička.

Zeller: Mně se líběj oni dva.

Elektrick Mann
© Elektrick Mann
Byli jste si vzájemně v posledních letech na koncertu?

Vojtaano: Jen v rámci tour. Jinak nikam nechodím.

Mukas: Jo, ale chodím tajně, aby mě oni nepoznali. Mapuju si jejich vystoupení, abych mohl připravit lepší set. Třeba se dívám, jaké balí holky v backstagei a co si dávají za dobroty. Můžu jim tak podstrčit na tour nějaké prostitutky a říznutý koks.

Zeller: Když se někde potkáme na festivale, tak si to s chutí dám.

Pamatuji si, že v pořadu Pomeranč, který uváděl Martin Zeller, vysílali klip Elektrick Mann k naprosto jedinečné písni "Máma" z alba "Kokar pičkan". Znali jste se tehdy? Kdo videa tenkrát do pořadu vybíral?

Zeller: Drze se prohlašuju za toho, kdo pustil poprvé v historii této planety klip EM v Český televizi. A jsem na to hrdej!

Elektrick Mann

Valmezská parta Elektrick Mann funguje od roku 1994 a ve své tvorbě kombinuje punk, hardcore, rap i rock. Dne 21. listopadu 2015 jim zemřel zpěvák a tehdejší lídr Ice-B, který se mimo jiné proslavil i vlastním satirickým pořadem "Ice-B je Bůh". S ním vydali jednu ze svých nejúspěšnějších desek "Kokar pičkan" z roku 2006. Naposledy o sobě dali vědět v roce 2021 ípíčkem "Všechno co mám rád je zakázané".

Jste stylově poměrně pestré trio. Nebojíte se, jak vás přijmou fanoušci těch ostatních?

Vojtaano: Myslím, že vzájemně věříme ve svoje kvality i toleranci svých fanoušků. Nebojím se.

Mukas: To bude fungovat. Je to lepší než troje Chinaski, to by řece byla nuda. Vlastně to by byla nuda i tak. Můžeš se tak těšit, co přijde od toho dalšího. Prostě takové kolo štěstí. Určitě to bude lepší než poslouchat furt dokola ty samé odrhovačky.

Zeller: Podle mě děláme všichni to samý, akorát to má jinej sound. Čili já se nikoho z fanoušků Vojty ani EM nebojím. Když tak je pobodám tou katanou, co nosí náš Czendal!

Už máte domluvené, kdo bude zahajovat a kdo zakončovat koncerty?

Vojtaano: S tou akustickou kytarou to asi budu muset rozjet já a pak až přijde bordel a vyšší zlo.

Mukas: To je jasné. Vždy zahajuje ten, kdo je víc ožralý. Ten musí hrát nejdříve, jinak by už nezahrál nic. Kapely musí být solidární a mít pochopení. Když jedeme mimo Moravu, většinou to mívá následky, tak je lepší, abychom hráli první. Ale umíme se zbombit i v rámci okresu. Stalo se nám to i v rodném městě. To ale byl důsledek toho, že nás nechali hrát až ve dvanáct v noci a to už byla půlka kapely dead. Většinou to koordinujeme po cestě, voláme, jak jsme na tom a kolik ještě vydržíme.

Zeller: Slyšeli jste slovo boží. Ehm, tedy Mukasovo.

Cocotte Minute
© facebook interpreta
Jak dlouhé jednotlivé sety budou?

Vojtaano: Akorát.

Zeller: Tak, aby si každej užil to svý a zároveň to nesralo ty ostatní.

Chystáte nějaký speciální merch?

Mukas: Jo, merch bude. Jak speciální k téhle akci, tak ten klasický, který máme v prodeji na každém koncertě. Navíc vždy obohacený o nové kousky.

Zeller: Kouknu do sklepa, co nám ty čínský děcka našily, a něco přivezeme. Když tak víme ještě o jedný super partě na Harfě, kde mají severokorejský šičky zašitý ve sklepě. Ne, dělám si prdel. Bereme to z východního Timoru. (smích)

Cocotte Minute

Cocotte Minute se od začátku svého působení na domácí scéně řadí mezi přední rock-metalové kapely. Pod vedením lídra Martina Zellera, jehož charakteristický vokál se stal poznávacím znamením formace, vydali v roce 2004 úspěšný debut "Czeko", k jehož patnáctiletému výročí vyjeli v roce 2019 na turné. Na prvotinu navázali deskou "Proti sobě" a v letech 2009 a 2010 dvojalbem "Sado Disco". Po pětileté pauze, kdy skupina hibernovala, přichází v roce 2015 s přelomovým comebackovým počinem "Rituál, kmen a srdce a kmen!". Ten Cocotte Minute nahráli naživo před publikem a vydali jako CD i DVD. Dílo vzniklo za vydatné pomoci fanoušků prostřednictvím serveru HitHit.cz. Zatím posledním počinem se stalo EP "Veď mě". V minulém roce si poprvé vyzkoušeli také akustická vystoupení.

Cocotte Minute za sebou mají akustické turné. Jaké z něho máte zpětně pocity? Zahrajete akusticky některou skladbu i na nadcházející šňůře?

Zeller: Nemyslím, že bychom měli rozhodit Vojtaana před jeho setem naší akustickou genialitou. A krom toho ty akustiky jsme měli na operák a teď jsme prošvihli pár splátek, takže nám je zase vzali.

Vypustili jste klip z nejvyšší budovy v Česku, a to ke starší písni "Další ráno". Jak nápad vznikl a proč padla volba právě na tenhle song z letitého alba "Proti sobě"?

Zeller: Vypustili jsme už i "Dotkni". A prostě to byl takovej nápad, jak udělat radost našim fans v Brně a na Moravě.

Plánujete někdo novou desku?

Vojtaano: Já jo. Mohla by bejt do roka hotová... anebo taky ne.

Mukas: Není to vyloučené. Spíše singly a demáče. Kdyby se nám ještě podařilo natočit celou desku, tak by to bylo neuvěřitelné. Budeme se o to snažit, ale je to fakt ve hvězdách.

Zeller: Ne. Zatím pojedeme jen singly. Nemáme čas a ani zdroje na to udělat album tak, abychom s tím byli sami spokojení.

Je něco, co byste rádi na závěr vzkázali našim čtenářům? Chcete je pozvat na turné?

Mukas: Všem vzkazuju poselství všech muzikantů, pokoutných bavičů a dalších umělců. Pojďte se bavit, protože od toho ten život žijeme. Na gauči doma žádnou roštěnku nepotkáš.

Vojtaano: Hlavně dorazte, a my se o vás postaráme!

Zeller: Tohle je královská trojka na královským zájezdě, a kdo to prosere, bude brečet do smrti smrťoucí!

Termíny koncertů:

8.4. Brno / Melodka + speciální host Vojtaano
9.4. Příbram / Junior Klub + speciální host Vojtaano
22.4. České Budějovice / MC Fabrika
23.4. Jihlava / D Klub
29.4. Teplice / Knak + speciální host Vojtaano
30.4. Pardubice / Žlutý pes + speciální host Vojtaano
6.5. Nový Jičín / Music Club Drago
7.5. Havířov / Stolárna
13.5. Jablonec n. N. / Na Rampě + speciální host Vojtaano
14.5. Praha / Rock Café


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Damien Rice, Sílvia Pérez Cruz, Divadlo Hybernia, Praha, 26.3.2023
Naživo: Damien Rice v Divadle Hybernia zpíval o lásce bez příkras Písničkáře z Irska nebo punk-rock z Británie? Fanoušci dobré muziky měli ve studený nedělní večer nelehkou volbu. Zatímco v Lucerna Music Baru skákali z pódia The Subways, v nedalekém Divadle Hybernia jste se naopak báli nahlas... čtěte zde
Vydáno: 28.03.2023 07:33 v sekci Naživo
0
Depeche Mode - Memento Mori 9/10
Recenze: Depeche Mode na desce "Memento Mori" tančí se smrtí Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Cannibal Corpse, Dark Funeral, Holešovická tržnice - Hala 13, Praha, 25.3.2023
Naživo: Krvavá flákota na černém ledu. Metalové kulty Cannibal Corpse a Dark Funeral rozpálily Halu 13 Cannibal Corpse a Dark Funeral. Ve své podstatě dnes už klasici dvou pólů metalového extrému, death metalu i black metalu. Není divu, že se po lístcích do původně ohlášeného Paláce Akropolis jen zaprášilo. A tak se přesouvalo do... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 21:55 v sekci Naživo
0
Pet Shop Boys - Living In The Past 8/10
Audio: Pet Shop Boys v dojemném songu "Living In The Past" reflektují současnost srovnáním se stalinistickým Ruskem Dvojice Pet Shop Boys má na letošek v plánu pokračování turné "Dreamworld", které se loni zastavilo i v Praze. Děje se toho kolem ní ale daleko víc. Kromě chystaného vydání ročenky "Annually" pánové potvrdili, že začínají... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 13:27 v sekci Audio / Video | Audio
0
Ed Sheeran - Eyes Closed 6/10
Video: Ed Sheeran v klipu "Eyes Closed" truchlí nad smrtí blízkých přátel Ed Sheeran v pátek přišel s první písní z připravovaného alba "−" ("Subtract"). Nese název "Eyes Closed" a zpěvák ji představil zároveň s videoklipem. Přes líbivý a chytlavý beat autor v songu bojuje s vnitřními démony a... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2023 13:24 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rock for People doplnil českou scénu o Tata Bojs, PSH Live Band nebo Cocotte Minute, doprovodný program nabídne legendární AZ kvíz, Terapii sdílením LIVE nebo Dekkadancers (13.02.2023 13:48)
- Publicistika: Několik videoklipů z roku 2022, které by vám neměly uniknout (30.01.2023 15:15)
- Vojtaano představí v Malostranské besedě nové skladby z připravovaného alba (18.01.2023 14:21)
- Naživo: Cocotte Minute v Paláci Akropolis zase řádili (19.12.2022 08:29)
- Cocotte Minute na vánočním turné představí poprvé naživo nový singl "Řeka" (26.11.2022 11:17)
- Video: PREMIÉRA: Cocotte Minute začínají singlem "Řeka" psát novou éru (12.10.2022 19:00)
- Fotogalerie: Jak se natáčel klip "Řeka" od Cocotte Minute (07.10.2022 17:50)
- Fotogalerie: Fast Food Orchestra a Vojtaano konečně po dvou letech pokřtili svoje desky (07.10.2022 10:37)
- Rozhovory: Fast Food Orchestra, Vojtaano - Kdyby Pražáci měli něco hodně extra, tak by nám to jinde neprošlo (04.10.2022 09:00)
- Fast Food Orchestra a Vojtaano v říjnu vyrazí na společnou tour (22.09.2022 18:24)

ALBUM TÝDNE 13/2023

Depeche Mode
Memento Mori

Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm hrají šachy se samotným Smrťákem.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 29.03.
Carlos Cipa (DE) / Irena & Vojtěch Havlovi (CZ) / Petr Mazoch (CZ) (Klementinum, Praha)
Pá 31.03.
Pantha Du Prince (DE) / Badfocus (CZ) (Palác Akropolis, Praha)
So 01.04.
Max Cooper 3H DJ Set (UK) + Alex Banks (UK) + Llyr (UK) (Meet Factory, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Pá 07.04.
Kamelot (US) / Myrath (EGY) / Eleine (SWE) / League of Distortion (DE) (Meet Factory, Praha)
Ne 09.04.
Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
Pá 14.04.
Mathias Grassow (DE) / Arovane (DE) (Camp, Praha)
So 15.04.
Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
Ne 16.04.
Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Prince Madonna Beyoncé Adele Lady Gaga Coldplay Kryštof Lucie Vondráčková Rihanna Ewa Farna AC/DC Viktor Sheen Sia Miley Cyrus BTS The Weeknd Mirai
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu