Skupina P.S. nechce být nikomu "Ukradnutá"

14.01.2022 09:56 - Milan Menčík | foto: Skupina P.S.

Formace P.S. si největší krajíc slávy ukousla v prvních deseti letech tohoto století. Zažila i časy, kdy předskakovala Avril Lavigne nebo na českém turné Mekymu Žbirkovi, zažila tisíce lidí v hledišti a zbourané slovenské hitparády. Nyní se po nějakém čase probouzí z dlouhého spánku. Loni vydala singl "Bez teba to nemá význam" a na přelomu roku písničku "Ukradnutá".

Fanoušci starého P.S. si mohou oddechnout, byť bez Braňa Jančicha (který v současnosti mimo jiné skládal písně na album Lucie Vondráčkové "Láskověty", které rovněž produkoval), kapela má tah na branku a energický pop rock melodického střihu zpěvačce a autorce Magdě Vyletelové jde stále k duhu.

"Ukradnutá" není žádnou narychlo spíchnutou věcí, vznikala celé tři roky. "Pred rokmi mi hlavou preletela veta: 'Radšej sa dám niekým ukradnúť, ako byť ti ukradnutá.' K tejto vete som postupne dopisovala text a tú úplne poslednú časť som dopísala minulý rok. Vtedy som s pomocou Gabka Gotthardta dokončila aj hudbu," říká Magda Vyletelová.

Má sloužit jako popis současné situace, kdy namísto toho, aby se lidi spolu bavili a trávili čas společně, jsou častokrát přikovaní k obrazovkám mobilů, tabletů či jiných přístrojů. Reálné vztahy nahrazují ty virtuální s množstvím emotikonů, namísto opravdových doteků či líbání. Song opět produkoval Juraj Kupec. Je to ten samý člověk, který produkoval před dvaceti lety albový debut formace "Dobré ráno", a tak i v tom lze spatřovat jistou symboliku.

Videoklip má za sebou celkem netradiční historii. Člověk, který měl obrazové ztvárnění původně zpracovat, měl být někým neokoukaným, s výbornými nápady, ale bohužel se dostatečně nepopasoval s technologiemi. Proto se úkolu zhostil zmíněný Gotthard, který zkušenosti s točením klipů nemá. Zvládl to ale se ctí.

"Od ľudí dostávam správy, pýtajú sa na lokácie, kde som to točila. Pritom ja som celý čas sedela doma na stoličke. Zabudnúť nemôžem ani na Martina Kochana a jeho firmu Mediacomp. Je to môj kamarát a spolužiak z vysokej školy, ktorý mi pomohol svojou investíciou, čo sa týka nahratia skladby v štúdiu," doplňuje zpěvačka.

P.S. vstupují do nového roku s vizí nově nastartované kariéry. Na jeho konci by si představovali mít pohromadě tolik písní, aby se z nich dalo natočit celé album. Pokud budou podobného ranku jako aktuální singl, s jasným směřováním a emocemi, bude to jenom dobře.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY