shop.musicserver.cz
Marek Ztracený, Velká Chuchle, Praha, 31.7.2021

Marek Ztracený si na Tour de Léto v pražské Velké Chuchli svoje fanoušky hýčkal

Vydáno: 01.08.2021 19:52 v sekci Naživo - Josef Martínek | foto: oficiální snímky interpreta

Forum Karlín i O2 arenu už zaplnil, letos se ale Marek Ztracený rozhodl přijmout výzvu trochu jiného typu. Po celé prázdniny totiž objíždí republiku se svým vydatným projektem Tour de Léto, který zdaleka nezahrnuje jen koncerty. Druhá pražská zastávka potvrdila, že o tento formát fanoušci velmi stojí.

Live: Marek Ztracený

místo: Dostihové závodiště Velká Chuchle, Praha
datum: 31. července 2021
setlist: MinuLost, Když tě život kope do zadku, Ztrácíš, Povoláním syn, Vlastní svět, Moje milá, Za 100 let, Sex s ex, O pravdě, Něco končí, Skládanka (František Nedvěd tribute), Káva a sex, Tak se nezlob, To se mi líbí, Dvě láhve vína, Vítr do plachet, Léto 95, Naše cesty

Série vystoupení s bohatým doprovodným programem v Praze na konci června začínala, pro velký zájem však zpěvák hlavnímu městu přidal ještě druhý termín. Tentokrát se diváci sešli ve Velké Chuchli, přímo na zdejším vyhlášeném Dostihovém závodišti. Byly to nevšední a atraktivní kulisy pro zábavu na celé odpoledne a večer.

Kontaktní pojetí akce přesně vystihuje, po čem dnes fanoušci nejvíce baží. Kdo by se nechtěl se svým idolem setkat ve výjimečných situacích - třeba u společného vaření s Romanem Stašou nebo při improvizovaném hraní nazvaném jako Ztracený jukebox. Amatérští hudebníci mu dokonce mohli předvést svůj um ve fiktivním konkurzu do nové kapely. A kdo se Ztraceným neulovil fotku, kterou obratem vyvěsil na svůj instagram, ten jako by na místě ani nebyl.

Marek Ztracený - Tour de Léto
© oficiální snímky interpreta
Na Tour de Léto skutečně nešlo jen o hudbu samotnou, jak šumavský umělec už dopředu avizoval. Koncept potěšil hlavně rodiny s dětmi, které se v areálu mohly vyřádit dosyta.

Ještě předtím, než série vůbec odstartovala, ji někteří označovali za variaci na Kryštof kempy. Krajčo & spol. však nejsou zdaleka jediní, kteří šli svým příznivcům naproti a dopřáli jim ze sebe víc, než by bylo možné na běžných koncertech. Pokud je na místě k sobě obě akce připodobňovat, pak jen díky tomu, jak obrovským fenoménem se Kryštof i Ztracený na české mainstreamové scéně stali.

O těchto slovech svědčí i vysoká návštěvnost, která podle interpretova příspěvku na facebooku dosáhla tří tisíc lidí. Připomeňme, že šlo o přidanou zastávku - a navíc v době, kdy například pořadatelé tradičního festivalu Okoř zrušili letošní ročník se smutným konstatováním, že lidé se v časech pandemie za živou kulturou nehrnou.

O hudební náplň se postarala i Olga Lounová, která v roli hosta na poslední chvíli zastoupila Evu Burešovou, absentující ze zdravotních důvodů. Paradoxem je, že sama Burešová měla zaskakovat, a to za Terezu Maškovou, která vystupuje na ostatních štacích.

Marek Ztracený - Tour de Léto
© oficiální snímky interpreta
Devadesátiminutový set hlavní hvězdy ukázal, že účast měla smysl i pro ty, kteří po přidruženém programu netoužili, ale přišli hlavně za písničkami. Ztracený a jeho kapela už nemusejí znovu dokazovat, že jsou skvěle sehraní, že z nich tryská až nakažlivá radost z toho, co dělají, a také že si svoje publikum zvládnou snadno omotat kolem prstu. Platilo to i tentokrát. Čím blíž pódiu jste stáli, tím byla atmosféra večera intenzivnější.

Od show v O2 areně, konané v únoru loňského roku těsně před prvními covidovými uzavírkami, se repertoár tolik nezměnil. Přibyly jen singly "Vítr do plachet", natočený pro film o psím hrdinovi Gumpovi, a také nejnovější "Moje milá".

Právě aktuální hitovka jako by do jisté míry charakterizovala zpěvákovu novější tvorbu, v níž je místo jak pro opojnou nostalgii, tak pro lidovou nadsázku. "Tančíme životem se sklenkou v ruce, navždycky mladí, i když už po záruce…" neslo se areálem.

Marek Ztracený - Tour de Léto
© oficiální snímky interpreta
Ti, kdo milují poskakování a svižné tóny, se mohli těšit z koncertních tutovek, mezi něž patří "Sex s ex", "Tak se nezlob" nebo "Léto 95". Citlivější duše nebyly ochuzeny o balady "Ztrácíš", "Něco končí" či "Naše cesty", kterou - stejně jako v O2 areně - vystoupení vrcholilo. A když došlo na poctu nedávno zesnulému Františku Nedvědovi, dojemnou "Skládanku", přítomní ani nedutali.

Tour de Léto nelze hodnotit jako běžný koncert. Šlo o akci, která svým nadhudebním přesahem cílila i na ty, kteří by jinak nedorazili. Pochvalu si proto Marek Ztracený zaslouží nejen za své pěvecké a muzikantské dovednosti, ale i za to, že se v této nejisté době do tak všestranného a logisticky jistě náročného projektu se svými spolupracovníky vůbec pustil. Výsledný úspěch je kombinací tří faktorů - jeho současné mimořádné popularity, absolutní profesionality a sympaticky lidského přístupu ke svým posluchačům.

NÁZORY
 • Je to vykradený Kryštof Kemp (Jarda, 01.08.2021 21:14) Reagovat

  Krajčo ukázal už v roce 2014 jak se to má dělat. Scéna ho hejtila ale najednou tu byl Koller fest, Chinaski a Přehrady a teď Ztracený. Ten má kuchaře jako Kryštof, fotbal s fanoušky jako Kryštof ( ti mají opravdový, Ztracený stolní ), má i hudební školu jako Kryštof. Tak proč to okecáváte? Je to ale slabý odvar. Krajčo totiž fanoušky opravdu miluje, Ztracený to okoukal a slušně to na ně hraje. Byl jsem v Litvínově a zklamání. Dělá z toho bublinu. A návštěvnost tak 1000 lidí. Kryštof o týden později minimálně 4xvíc.

  • Na Loučkách jsem byl taky před lety na Kryštof... (Fimi, 02.08.2021 11:19) Reagovat

   Na Loučkách jsem byl taky před lety na Kryštof, čistě náhodou. No a byl to skvělý koncert a to je neposloucham

  • Re: Je to vykradený Kryštof Kemp (Pepa, 02.08.2021 21:15) Reagovat

   Byl jsem v Litvínově a bylo tam úplně natřískáno. Podívej se na fotky, nebo videa u Marka a atmosféra byla neskutečná. Šel jsem s manželkou i podruhé do Prahy. Nemám nic proti Kryštof, ale s Markem se to nedá srovnat. Z marka lidskost srší.
   Obdivuji, co v téhle době dokázal postavit za turné.
   Půjdeme i příště.

  • Re: Je to vykradený Kryštof Kemp (Karel , 02.08.2021 21:20) Reagovat

   Za “Jardou” se podle mě skrývá Richard ????

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Miro Žbirka - Posledné veci 9/10
Recenze: "Posledné veci" jsou Mekyho sbohem a Davidovým ahoj Pod příznačným názvem "Posledné veci" vychází nové album Mira Žbirky. Dvanáct skladeb plus mluvené intro a outro dal dohromady půl roku po Mekyho skonu jeho syn David převážně v londýnském studiu Konk. Díky jeho citlivé a... čtěte zde
Vydáno: 23.05.2022 00:00 v sekci Recenze
0
Tool - průvodce mystickým světem progmetalového kultu
Komentované diskografie: Tool - průvodce mystickým světem progmetalového kultu Tool už v pondělí 23. května vystoupí v Praze. Poprvé přijedou vyzbrojeni svou stále aktuální deskou "Fear Inoculum", kterou vydali v roce 2019, třináct let po té předcházející. Tool prostě nespěchají, nicméně vypadá to, že... čtěte zde
Vydáno: 22.05.2022 09:15 v sekci Publicistika | Komentované diskografie
0
Pet Shop Boys, Bank Austria Halle, Vídeň, 12.5.2022
Naživo: Pet Shop Boys ve Vídni pořádali seznamovací večírek I na popové veterány Pet Shop Boys padlo covidové prokletí - celou svou koncertní šňůru museli několikrát přeložit a domácí fanoušci se mohou konečně těšit na 8. června do Fora Karlín. Pokud chtějí vědět nějaké spoilery,... čtěte zde
Vydáno: 21.05.2022 07:50 v sekci Naživo
0
Jamie Cullum, Cherise, O2 universum, Praha, 19.5.2022
Naživo: Jamie Cullum už po klavíru tolik neskáče. Zato ale skáčou všichni kolem něj "Hurá, jazz!" Ano, je to přesně tak. Už i fanoušci jazzu mohou mít pocit, že pandemie je za námi, a směle mohou zase vyrazit za kulturou. Jamie Cullum v O2 universu vystoupil pod hlavičkou Colours Of Ostrava, odehrál ale o hodně jiný... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2022 16:13 v sekci Naživo
0
Qr.ious - Namísto hledání sebe sama jsem v minulosti hledal masku
Rozhovory: Qr.ious - Namísto hledání sebe sama jsem v minulosti hledal masku "Písně, které skládám, jsou vždy podvědomé výkřiky tématu, se kterým se musím vypořádat, jinak zešílím. Pak po nocích nedělám nic jiného, dokud tam tu emoci prostě nemám. A pak zase brečím, když ji tam mám," říká ... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2022 12:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Kryštof si v O2 areně udělali druhé Vánoce (08.05.2022 18:08)
- Nové desky 16/2022 - od Bonnie Raitt přes Bowling For Soup po Petra Jandu (26.04.2022 14:30)
- Video: Talent a krása Evy Burešové se v klipu "Noční nebe" naprosto ztrácejí (05.04.2022 13:49)
- Rappeři zabrali v top desítce českého albového žebříčku devět míst. O nejúspěšnější novinku se postaral ďábelský Hard Rico (13.01.2022 08:00)
- Opět Adele a Viktor Sheen. České hitparády vstoupily do nového roku se starými vítězi (06.01.2022 08:00)
- Adele a Viktor Sheen uhájili vedení v domácích žebříčcích, Tomáš Klus startuje s albem na třetím místě (16.12.2021 19:30)
- Video: Marek Ztracený s Hanou Zagorovou zkoušejí v klipu "Vánoce jako dřív" dát lidem alespoň kapku naděje (30.11.2021 10:56)
- Video: Podívejte se, jak Richard Krajčo zpívá Nedvědy, Gotta, Müllera či Nohavicu (29.11.2021 12:23)
- Naživo: Český slavík zblízka - jak to vypadalo na místě (20.11.2021 16:40)
- Na okraj: Český slavík se po dlouhé stagnaci dočkal nových vítězů, anketu je přesto třeba brát s nadhledem (20.11.2021 09:30)

ALBUM TÝDNE 21/2022

Miro Žbirka
Posledné veci

Pod příznačným názvem "Posledné veci" vychází nové album Mira Žbirky. Dvanáct skladeb plus mluvené intro a outro dal dohromady půl roku po Mekyho skonu jeho syn David převážně v londýnském studiu Konk. Díky jeho citlivé a nápadité produkci vznikla výborná deska.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 23.05.
Tool (US) (O2 Arena, Praha)
Čt 26.05.
Scorpions (DE) (O2 Arena, Praha)
Čt 26.05.
David Pomahač (Café V lese, Praha)
Pá 27.05.
Korn (USA) (Tipsport Arena, Praha)
So 28.05.
Declan McKenna (UK) (Roxy, Praha)
St 01.06.
Yungblud (UK) VYPRODÁNO (Malá Sportovní hala, Praha)
Čt 02.06.
Yungblud (UK) (Malá Sportovní hala, Praha)
Čt 02.06.
Avishai Cohen Trio (IZ) (Divadlo Hybernia, Praha)
Ne 05.06.
Imagine Dragons (US) (Letiště Letňany, Praha)
Po 06.06.
Yung Gravy (US) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lucie Vondráčková Adele Madonna BTS Michal Prokop Slash Ed Sheeran The Beatles Queen Viktor Sheen Dua Lipa Pink Floyd Abba Avril Lavigne Vojtaano Rammstein Jack White The Weeknd Mirai Billie Eilish
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver